Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Cepelinams kiaukliškiai nuskuto beveik 200 kg bulvių

PARAŠAS

/ Nuotraukos autorės /

ADSC_0129    Tradiciškai, atsisveikindami su vasara ir panirdami į rudens rutiną, devynioliktą kartą Kiaukliai darbų pabaigtuves švenčia skanaudami cepelinų. Pradėta visai nuo nedidelio kiekio, kuris prieš 19 metų atrodė labai didelis – tuomet pagaminta beveik 100 cepelinų. Tiesa, tuomet ir valgytojų nedaug tesusirinko. Tačiau žinia greitai per apylinkės nuvilnijo ir salė kasmet vis pilnesnė buvo. Šiemet jau nelabai ir šokėjams salėje vietos liko – tiek svečių ir šios šventės gerbėjų sugužėjo.

        Per visus devyniolika metų pagaminta nei daug, nei mažai – 6844 cepelinai.

     Šiemet cepelinus gamino Kiauklių moterys: Audronė Naraškevičienė, Regina Janickienė, Regina šekštelienė, Elena Deveikienė, Vaida Dilienė, Asta Amankavičienė, Rima Lekavičienė, Danutė Lemešovienė. Moterims talkino Virginas Pajaujis. Kas bulves skuto, kas cepelinus lipdė ir virė. Dauguma moterų cepelinus šventei verda nuo pirmosios šventės, kitos prisijungė vėliau. Šiemet nuskusta beveik du šimtai kilogramų bulvių, sulipdyta šeši šimtai cepelinų. Cepelinų gaminimą labai palengvina Elvyros ir Alberto Karickų pagalba. Jie sulčiaspaude sutarkuoja ir išspaudžia tarkius.

      DSC_0094Svečius pasitiko net dvi parodos. Renginio temą atspindinti paroda ,,Gyvenimo ratu”, kuriai darbus pateikė Kiauklių pašto darbuotojos Danguolė Kriaunaitienė ir Alvyda Pažusiene, Kiauklių parduotuves vedėja Rima Lekavičienė, Kiauklių ansamblio ,,Vilkesa” narė Regina Janickienė ir seniūnaitė Dana Lemešovienė. Kita paroda, tai bendras dviejų nuostabių moterų kūrybinis projektas “Šiltos eilės”, kurio autorės poetė Laima Petronienė ir  vilnos vėlimo meistrė Oksana Graužinienė. Nuostabus moterų kruopštumas – net cepelinams spirgučiai yra pagaminti.

     DSC_0191Šventę pagerbė Tarybos nariai Kęstutis Pakalnis su žmona Loreta ir dukra Audinga, Vidmantas Mateika ir Vytas Šimonėlis.

    Čiobiškio filialo liaudiškos muzikos kapela dovanojo skambių dainių, juos scenoje pakeitė Musninkų kaimo kapela. Poetė Laima  dovanojo savo eiles. Visiems buvo surengtas jau ne pirmus metus mėgiamas konkursas – atspėk dainą. Uch, kaip įnirtingai komandos kovėsi dėl prizų ir pergalių.

     Prieš du mėnesius Kiauklių kaimo bendruomenė paskelbė gražiausios sodybos konkursą ir prižadėjo, kad pačios pačiausios bus apdovanotos per rudens darbų pabaigtuvių šventę. Už savo sodybų, o kartu ir Kiauklių, aplinkos puoselėjimą dėkota:  Danutei Lemešovienei, Olios ir Albino Kalesniko sodybą puoselėjančiai dukrai Daliai Kalesnikienei,  Raimondai ir Romui Usavičiams, Vaclovui Lisauskui, Justinai Guigaitei, Veronikai Volovikienei ir Gintarui Amankavičiui.

      DSC_0112Visi kiaukliškiai net atsistoję plojo ir dėkojo Kiauklių kultūros namų filialo vedėjai ir bendruomenės pirmininkei  Astai Amankavičienei už puikios tradicijos puoselėjimą, už visą jos triūsą.

     O Asta kalbėjo, kad jokia šventė neapsiena be rėmėjų, be žmonių, kurie geranoriškai paremia renginius, taip palaikydami kultūros ir tradicijų puoselėjimą kaimuose. Tad nuoširdus ačiū ištartas ir plojimais dėkota: Audronei ir Antanui Naraškevičiams, Loretai ir Kęstučiui Pakalniams, Vidai ir Vytautui Matuliams, Koop ,,Veivera“, Elvyrai ir Albertui Karickams.

      DSC_0153Dar ilgai kambėjo dainos, netilo aplodismentai, nesiliovė kalbos, kamputyje sukosi kelios poros. Visi skirstydamiesi Kiauklių moterims dėkojo už skanias vaišes ir linkėjo, kad ši tradicija gyvuotų ilgai.

Daugiau nuotraukų čia: https://www.facebook.com/pg/Krašto-naujienos-328324740609120/photos/?tab=album&album_id=1853315578110021&__xts__%5B0%5D=68.ARBI4CvqPQdy4_Vc5TrQzr6ucO-DX9HbeBzpP94vyXBo_MQ85Z4stD-j9UW-t_-7rO4w-uJjOWvIAjdbPi6WwBM0boq0kmQkB0SjGkQC6PyQyzPLRRt59BZIBdCec4tRbmAQVoLsQ_kcRMxNMUfPL7NollhV6Qxyi3Kryus-Vfs9jlsftWj0Gw&__tn__=-UC-R


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. a kur sako:

  mere? nepakvietet?

 2. juokaujat? sako:

  o baltas piknikas? jum ne šventė?

 3. amankavičienei sako:

  Asta, tu esi visų reikalų savo krašte generatorius akumuliatorius, starteris ir variklis :)

 4. Šventės sako:

  Rajone trys įspūdingiausios šventės: Cepelinų balius, Musinukai ir lenkų festivalis.

 5. Smagu sako:

  Kiaukliškiai turi kuo džiaugtis ir didžiuotis. 19 metų gyvuojanti tradicija, rudens darbų pabaigtuvių šventė “Cepelinų balius”,žinomas ne tik rajone, bet ir visoje Lietuvoje. Smagu, kad yra žmonių, kurie negaili savo laisvalaikio, kurie moka ir geba dalintis tuo ir su kitais. Šaunuolės moterys ir vyrai.
  Tęskite ir puoselėkite savo krašto tradicijas, kurių kiti gali tik pavydėti. Valio cepelinų baliui.

 6. super sako:

  Šaunuoliai. Matosi, kad smagi šventė.

Jūsų komentaras:


du × = šeši

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]