Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mano miesto logotipas

IMG_4105/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /
/ Nuotraukos atoriaus /
    Beveik visada namo važiuoju Igno Šeiniaus alėja. Ne todėl, kad kitų gatvių nėra, bet todėl, kad man tai gražiausia Širvintų gatvė.
     Kadaise, per miestą ėjo akmenimis grįstas kelias. Lyg ir nuo Kabaldos iki Nepriklausomybės aikštės. Deja, jo neliko. Visada malonu trumpą atstumą pavažiuoti grindiniu Vilniaus senamiestyje. Trinkelėmis išklota Šeiniaus alėja bent šiek tiek primena akmenimis grįstus miestų senamiesčius.
    Alėjos pabaigoje, lyg su žibintu rankoje, dieną – naktį mus pasitinka miesto dvasios sergėtojas Ignas Šeinius. Pasukus žvilgsnį šiek tiek dešiniau link upės – kaip visada elegantiška Intos skulptūra. Tik briedžių nesimato, jie tikriausiai įbridę į upę geria.
    Visa tai gražūs žmogaus rankų ar fantazijos kūriniai. Pravažiavus Šeiniaus skulptūrą ir pasukus į kairę, visada reikia kiek giliau įkvėpti. Pasitraukęs atokiau nuo gatvės, oriai visus stebi Širvintų Ąžuolas. Tikriausiai stebi ir stebisi. Kurį laiką dėl jo buvo neramu, bet dabar jau viskas gerai.
    Miesto istoriją visada rašo aktyvūs žmonės. Turim dvi miesto legendas. Viena apie Širvintų apylinkėse gyvenusius briedžius, kurie davė pradžią miesto pavadinimui ir idėją miesto herbui.
    Kita legenda gimė ką tik.
    MANO MIESTO LOGOTIPAS 1 Širvintų miesto žmonės parodė savo ąžuolinę tvirtybę. Laikini dvasios silpnumai neturi vietos istorijoje. Širvintų ąžuolas tapo mūsų visų tapatybės dalimi. Legenda mini, kad anksčiau Širvintų miestą supo tankios girios, iš kurių prie upės ateidavo atsigerti briedžiai. Giria -  tai ne eglynai, bet seni tvirti brandūs medžiai. Greičiausiai ąžuolai.
     Jau kurį laiką galvojau apie lakonišką miesto ženklą – logotipą. Kas labiausiai apibūdina Širvintas? Žiūrėdamas į stilizuotą briedžio galvą miesto herbe, netikėtai pastebėjau vieną panašumą. Briedžio ragų vingiai idealiai atitinka ąžuolo lapo vingius. Beliko tik visą tai sujungti. “Mano miesto logotipas”. Tai ženklas kuriuo galėčiau kitiems pristatyti Širvintas.
    “Kas nemaitina savo armijos- maitina svetimą”. Perfrazuojant reikštų: “Kas pats nekuria savo miesto logotipo, jam logotipą sukurs valdžia”. Tai tik mano matymas. Kiekvienas galim ir turim turėti savo miesto logotipą. Juk, kiek žmonių, tiek nuomonių – kiekvienas savo miestą matome vis kitaip.
     Pradinė mintis susikurti miesto logotipą virto kūnu. Šiek tiek pastangų ir pasigaminau marškinėlius ir lipdukus su “Mano miesto logotipu”. Tiesa, yra du variantai, vienas lengvesnis, baltu fonu, kitas labiau panašus į miesto herbą. Lipdukų pasigaminau ne tik sau, bet jeigu kam patiko mano mintis, visada lipdukų su logotipu turiu su savimi. Galiu pasidalinti. Taip pat ir jūs, dalinkitės savo mintimis, kokį įsivaizduojate miesto logotipą. Kai dalinamės tampam turtingesni.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

18 Komentarai (-ų)

 1. virgi sako:

  prieš kelis metus viskas širvintuose buvo žiauriai mėlyna, dabar turėtų būti raudona. iki pavasario gal dar kokia spalva bus. siūlau iš karto fone vaivorykštę dėt- tikrai visiem atvejam toliarantiška ir toliariagiška būtų

 2. Regina sako:

  Nepaprastai gražus logotipas baltiems marškinėliams

 3. krivulė sako:

  Baisu , negavo – Besarmačiai o miestai tai gražėja

 4. reikia sako:

  labai reikia naujos nominacijos”STATOM-GRIŪNA”

 5. nepateko sako:

  nepateko Širvintų savivaldybė tarp septyniolikos apdovanotųjų. Neprasideda Druskininkų meras Malinauskas.

 6. Vaje sako:

  Tai mūsų brangioji merė vėl negavo krivūlės ?

 7. To - Baisu sako:

  Ar jau tikrai baisu, o kur čia pasityčiojimas, kurioje vietoje. Taigi ponas Baisu- papaišykite savo variantą, gi nieks nedraudžia. Kuo daugiau idėjų, tuo įdomiau, nagi pirmyn …

 8. Drakonas sako:

  Gal jis gali ir eura pagrazinti, tai butu visai linksma

 9. Baisu sako:

  Pasityčiojimas iš Širvintų miesto. Šitas logotipas tiktų nebent tik humoro tikslais. Kokia čia idėja, perdirbta beskonybė. Per daug ryškių spalvų, labai jau vaikiškai atrodo. Nieko savito. Virginijau, gal laikas suaugti, kažkaip nerimtai viskas atrodo…

 10. Virgasiu sako:

  Mldc, diedai.

 11. Virginijus Sarpauskas sako:

  Sveiki. Fasadinė pusė graži, parašysiu, kaip atrodo užkulisiai. Turėjau du pasirinkimus, kaip pasigaminti lipdukus. Pirma, tai gera spaudos kokybė, bet vientisas lapas su keliais šimtais piešinėlių, kita- tai logotipai sukarpyti atskirai, bet prastesnė spaudos kokybė. Žinoma, kad pasirinkau geresnę kokybę. Parsivežiau 100cm x 150cm lapą su skirtingo dydžio logotipais. Gal kokie trys šimtai. Visą lapą turėjau sukarpyti į atskirus stačiakampius. Trys vakarai išvarvėjusių akių. Visus lipdukus išdovanosiu. Bet suapvalinti jau turėsit, jei norėsit, patys. Visada lipdukus nešojiuosi su savimi, jeigu norit, užklauskit. Jeigu “Negalit sau leisti” viešai prie manęs prieiti… rasim išeitį…
  Su marškinėliais dar kita istorija. Nemaniau, kad jų dydžiai matuojami kitaip, nei palto, striukės ar kostiumo. Užsisakiau 48 ir 50 dydžio. Pasiimu XL ir XXL dydžio. Nesuprantu, kas vyksta, pasimatuoju- vienos burės. Nuvažiuoju dar kartą, užsisakau L ir M dydžio. Pasimatuoju L- vis vien po marškinėliais vėjai švilpia. M dydis kaip tik. Pirmą kartą susiduriu su tokia situacija, kai iš labai tolimos šalies atvykęs gaminys per didelis. O patys marškinėliai labai geros medžiagos. Marškinėlius padovanosiu. Rasiu progą. Kokiam aktyviam nesavanaudiškam žmogui po vieną. XLL, XL ir L dydžio. Vis vien reikės bendraminčių pagalbos.
  Skaimeninį failą galiu atsiūsti, bet tai gali užtrukti, aš vienas jūsų daug. Žymiai paprasčiau, jeigu patys atsisiųstumėt tuos paveikslėlius, kuriuos matote viršuje. Manau, kad mokate tai padaryti. Jeigu ne, tai tada taip: pasididinate paveikslėlį, paspaudžiate su dešiniu pelės klavišu ant paveikslėlio, ir pasirenkate “Save image as..”, arba “Įrašyti paveikslėlį kaip…” ir išsaugote. Tada siunčiate firmai, kuri tuo užsiima. Nurodote, kokio dydžio centimetrais norit.
  Marškinėlių parduoti negaliu, nes neužsiimu prekyba. Bet jeigu reikės pagalbos, visada sutarsim.

 12. Virginijui sako:

  Labai šaunus logotipas. Puikiai!

 13. Patinka sako:

  Man labai patinka. Gražu ant marškinėlių briedis su ąžuolo lapu ant balto fono. Liuks. Norėčiau tokių marškinėlių. Gera logotipo idėja , palaikau

 14. Virginijui sako:

  Oho, kokia nuostabi mintis! Jūs vienas padarėt tai, uz ka valdžia moka didelius pinigus visokioms ten kompanijoms. Gal reikia įtvirtinti Jūsų vizijas ir atnaujinti miesto herbą. Aš UZ. Galiu net po parašu lapu pasirašyti. Ir taip pat norėčiau nusipirkti lipdukų, bei pasigaminti marškinėlius, jei pasidalinsi logotipo skaitmeninė versija

 15. Klausimas sako:

  Ar marškinukų turite parduot?

 16. Noriu sako:

  Kiek kainyoja? Perku

 17. man sako:

  gražu:)

Jūsų komentaras:


penki − = nulis

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]