Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Merė saldumynais vaikus darželyje vaišinti gali, o tėvai ne?

Foto iš l/d "Boružėlė" facebook paskyros

Foto iš l/d “Boružėlė” facebook paskyros

/Pagal skaitytojo repliką /

    Visai neseniai LR Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė naują moksleivių ir ikimokyklinukų maitinimo tvarką. Daug diskutuota, piktintasi, nes vaikams neįprastas maistas iš jų lėkščių keliauja į atliekų kibirą, o vaikai į namus grįžta alkani.  Tačiau šį kartą kalbėsime ne apie tai.

    Praėjusią savaitę Širvintų miesto darželinukus lankė merė Živilė Pinskuvienė ir atnešė vaikučiams dovanų – saldžių grybukų. Jų koteliai dengti cukraus pudra su citrina, galvytės – šokoladu. Lyg ir gražus gestas. Vaikai patenkinti gavę tokių nekasdienių saldėsių.

     Tačiau mums kirba klausimas, kodėl merei galima tai, ko negalima mums, vaikų tėvams? Ar mes blogiau už merę žinome, kas vaikui galima, o kas ne?

l/d "Boružėlė" facebook paskyros ekrano nuotrauka

l/d “Boružėlė” facebook paskyros ekrano nuotrauka

    Kodėl taip teigiame? O gi todėl, kad toje pačioje darželio facebook grupėje spalio pradžioje paskelbta informacija, kokie produktai negali būti  vartojami vaikų maitinimui. Cituoju: “saldainiai, konditerijos gaminiai su kremu ir (ar) šokoladu <…> cukraus ir druskos turintys produktai.”

    Tame pačiame skelbime tėvai įspėjami: “prašome gimtadienio tortus, šakočius ir kitus saldžius gaminius pakeisti į sveikatą tausojančius patiekalus <…> Minėti maisto produktai grupėse nebus priimami.”

      Mes džiaugiamės merės rodomu dėmesiu mūsų vaikams, tačiau kodėl jai leidžiama tai, kas draudžiama vaikų tėvams?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

20 Komentarai (-ų)

 1. tai per sako:

  gimtadienius jau galima tortus nestis?

 2. Ach tai štai kaip sako:

  Galbūt (kas gali paneigti?) viskas buvo taip: dovanų atvežė grybuku (na kad ir rudens šventės proga). Ji jų nevalgo (cukrus-nuodas, o ir figūrai kenkia, nusiurbimo operacijų juk dažnai daryti negalima). Pastovėjo kiek tie grybukai, apdziuvo. Jau net ir neikast (baimė dirbtinius dantis sugadinti, kuo gi paskui sypsosiesi). Kur čia prakišus (neišmesi gi to, ko dėka gali sau nemokamą reklamą pasidaryti). Taip, darželis (vaikams saldumynai ten uždrausti, tad puls kaip bitutes prie medaus). Aha, tada dėliojasi puiki shema:Grybukas->vaikas->tevai->seneliai->kaimynai (grybuka vistiek reiks kam nors atiduoti, juk “geri, rūpestingi, vaikų sveiku maitinimu besirupinantys tevai” neleis vaikui tokio “nuodo” valgyti. Taip ir gaunasi-vienu šūviu, oi, vienu grybu šimtą zuikiu

 3. Tornadas mūsyse sako:

  Grybukus atvežė ukrainiečiai imigrantai iš Černobilio apylinkių. Širvintų žvejai ir rūkaliai pasakoja, kad legendinius, upės terasą ir takelį darė gastroliuojantys meistrai iš Ukrainos ir Baltarusijos. Kaip sakoma, atvežė mylimiausiai merei lauktuvių, ilgai atominės elektrinės pavėsyje džiovintų grybukų.

 4. Grybukai sako:

  O grybukų kepėja pateikė dokumentus? Ar jie atitinka higienos normas? Pas mus daug padpolnų grybukų kepėjų

 5. as sako:

  o kas grybuku prikepe

 6. Zuzan sako:

  Mielieji, na būkit protingi, nepulkit aklai kritikuoti visko ką pasakė, padarė, žadėjo padaryt, nepadarė merė…..atnešė mat vaikams grybukų

 7. o ko sako:

  ko neatnešė rojaus obuoliukų nuo rojaus obelaičių kur auga rojaus miestelyje?

 8. Anonimui sako:

  Man atrodo, keli komentavę po Jūsų, tiesiog nesuprato Jūsų minties. Ar klystu?

 9. ... sako:

  Spalio 10-oji psichikos sveikatos diena

 10. spjovė sako:

  spjovė kai kas kai kam tiesiai snukin- gali tai, ko negali kiti. tėveliai blogi, direktorė bloga, auklėtojos blogos- saldumynų neduoda. Pasakų fėja gera- pasaldino. o gal klystu? gal grybukai iš špinatų moliūgų ar morkų?

 11. Ar suvokiat? sako:

  Ar suvokiat, kas vyksta mažo žmogučio širdutėje? Tėvai gimtadienio torto neperka (nors anksčiau pirkdavo), o štai merė… pati geriausia – atnešė saldėsių.
  Tokiu elgesiu vaikų akyse menkinami tėvai. Ar jūs norėtumėte būti menkinamas savo vaikų akyse? Aš ne

 12. Tornadas mūsyse sako:

  Žmonės gerieji. Negi nematote, kad merė nesusivokia laike. Juk merė taip giria laikinąją direktorę. Negi nepastebit, kad neskaito to, ką skelbia jos taip palaikoma L.p. direktorė. Darželis- lopšelis “Boružėlė” tėveliams skelbia:
  “Prašome gimtadienio tortus, šakočius ir kitus saldžius gaminius pakeisti į sveikatą tausojančius patiekalus (vaisiai, daržovės, sveikatai palankius keksiukus ir panašiai)… arba paminėkime gimtadienius linksmai ir originaliai. Minėti maisto produktai grupėse nebus priimami”
  Taigi merė galimai nesilaikė koalicijos partniorų ir darželio- lopšelio vidaus taisyklių. Kas dabar bus su L.e. direktore? Kodėl ji nesudrausmino merės? Gal pareigybės apraše yra toks reikalavimas: “Jokio būdu neprieštarauti jos šviesybei merei”?
  O gal esmė visai kitur? Kiekvieną dieną maitinti vaikus morkytėmis, kopūstėliais, burokėliais. Įsivaizduokit, kokį įspūdį vaikams palieką ta laiminga gyvenimo akimirka, kai ateina merė ir duodą grybukų, užlietų šokolado glaistu, ir cukriniais koteliais?
  “Ačiū už nuostabią vaikystę. Už pirmus žingsnius, pirmą rūpestį, už meilę, už supratingumą, už buvimą šalia”

 13. vasara sako:

  Žmonės gerieji, atsipeikėkit!Kaltinat merę, kad šventės proga padovanojo saldų grybuką???Negi manot, kad Širvintų merė pakeitė maitinimo taisykles, apribojo saldumynus???Negi neskaitote, neklausote, kas tai rekomenduoja???Negi Širvintų mieste gyvena tokio siauro akiračio , neišprususių žmonių dauguma, kuri vadovaujasi agentūros „viena boba sakė…“ informacija???Pagaliau, ar net nesusivokiat, kad mityba be saldumynų jūsų vaikams atneš tik naudą, kad ir kas rekomenduotų…Tai atviras merės puolimas.Deja, toks daugumos mentalitetas.Nematom gražių akimirkų, pastangų tik mėtomės purvu, ir dar esam įsitikinę, kad esam teisūs.Labai gaila ir gėda už piktus komentarus.pe

 14. Pasaulio pabaiga, sako:

  Pasirodo,kad ir per vaikučius galima papirkinėti tėvelius,ypač senelius. Dar šito nežinojome.Ka gi,rezultatą matysime jau netrukus.

 15. Nuopelnai sako:

  Manau, kad šioje kadencijoje Širvintų rajono merė veikia ,,pasirėmusi” pačios nusistatytomis normomis. Gal šiai vietovei to ir reikia ? Juk patys parsiduodam, patys pataikaujam, ditirambus giedam netvarkingai, bet brangiai padarytiems darbams ? ? ?

 16. U jui sako:

  O kur laikinosios principingumas? Kodėl nesilaiko tvarkos? Bijo???????

 17. Šūkis sako:

  Mes galim tai, ko negali kiti! Priminkit man senam, kas su tokiu šūkiu į rinkimus ėjo?

 18. Anonimui sako:

  Nu visai jau! Nebežinot kai į š…ą lįsti.
  Ir užjaučiu, kad tokia sunki vaikystė buvo

 19. Širvintiškis sako:

  Anonimui. O koks čia merės nuopelnas ? Ką ji padarė, kad ta vaikystė nuostabi????? Kad už mūsų pinigus reklamuojasi prieš rinkimus tai faktas. Ir nepudruokit žmonėms smegenų. JUOKINGA IR GĖDA!!!!!!!!

 20. Anonimas sako:

  MEREI – Ačiū už nuostabią vaikystę. Už pirmus žingsnius, pirmą rūpestį, už meilę, už supratingumą, už buvimą šalia

Jūsų komentaras:


+ penki = trylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]