Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Pavel Kobak – tėvas

IMG_2529/ PAVEL KOBAK /

     Spalio 12 dieną dalyvavau gražioje šventėje – laikraščio „Krašto naujienos“ 10-mečio minėjime, kuris vyko Širvintų Kultūros centre. Šventės data – ne atsitiktinė – 2008 m. spalio 17 d. buvo išleistas pirmasis laikraščio „Krašto naujienos“ numeris.

   Malonu buvo vėl susitikti su kiek primirštais ir draugais tapusiais buvusiais kolegomis bei pažįstamais, o iš vyr. redaktorės Neringos Tuškevičienės tarp „Krašto naujienų“ laikraščio steigėjų išgirsti ir savo pavardę.

   Neringos paragintas, norėčiau su skaitytojais pasidalinti prisiminimais apie Krašto naujienų pradžią.

    Viskas prasidėjo daug ankščiau negu 2008 metai. Gal – 2007 m. Tuo metu dirbau žurnalistu UAB „VASMANGAS“ leidžiamame laikraštyje „Širvinta“. Dabar tikrai nepamenu įmonės akcijų „priklausomybės“ – kiek ir kam tų akcijų priklausė, bet faktiškai laikraščiui vadovavo rajono politikas Alfredas Astikas. Ambicingas, impulsyvus, kontraversiškas politikas, bet geras ir labai nuoširdus žmogus.

     43878043_284853425459321_763665307150581760_n (1)Tuometinė „Širvinta“ buvo reikalingas demokratijos instrumentas, nes laikė save opoziciniu leidiniu ir rašė apie valdžios negeroves, apsileidimą, arogantišką elgesį su paprastais žmonėmis, nepotizmą ir tt. Dirbo jame nuostabūs žmonės. Paminėsiu tik keletą (labai atsiprašau tų, kuriuos dėl savo amžiaus pamiršau) – Neringa Tuškevičienė, Vilma Gudeikaitė, Virkantas Trumpickas, Paulius Jankauskas,  Alvydas Vyšniauskas, Rasa Jakiūnaitė, a.a. Antanas Ancius, Danguolė Palkevičienė. Kiekvienas jų buvo ryški asmenybė, norinti prisidėti prie rajono gerbūvio ir klestėjimo. Žurnalistai – žmonės kūrybiški, maištingi ir „honoravi“, su savo „cviekais“, tad darbe pasitaikydavo visokių situacijų, bet dėl to jisai buvo dar žavesnis.

       Savo darbą „Širvintoje“ labai vertinu ir branginu, už ką nuoširdžiai dėkoju Alfredui Astikui.

     Kiekvienas mūsų supranta, kad dirbdant bet kokioje organizacijoje privalu reikšti lojalumą savo darbdaviui. Tai normali ir visame pasaulyje taikoma praktika. Be to, p. Alfredas buvo politikas ir savaime aišku turėjo savo tikslų politikoje, kuriuos per valdomą laikraštį planavo įgyvendinti. Sąžinės konfliktai, nereti nepatenkintų skaitytojų skambučiai, priekaištai ne Tiesai (žurnalisto credo), o tarnavimui konkretiems politikams, priversdavo susimąstyti apie nepriklausomo leidinio steigimą. Bet tai tebuvo tik kalbos ir svajonės.

     43708933_284848782126452_5729138557822435328_nPrasitarėme apie savo svajonę priėmimo metu pas tuometinį Širvintų rajono savivaldybės merą Kęstutį Pakalnį. Prieš 11 metų – lapkričio 2007 m. lapkričio 29 d., kaip „Širvintos“ atstovai su Neringa atvykome į savivaldybės pastatą pasveikinti K. Pakalnio gimimo dienos proga. Šioje vietoje norėčiau parašyti keletą žodžių apie mero Kęstučio Pakalnio bendravimą. Juolab, kad turime progos palyginti su dabartinės valdžios elgesiu. Vidaus kultūros, pagarbos bet kokiam žmogui neišmokstama, su ja arba gimstama, arba jos žmogus neturės iki gilios senatvės. Dievas nepagailėjo K. Pakalniui šitos dovanos. Jis niekada nežiūrėjo į kitą žmogų iš viršaus, niekada neleisdavo sau kalbėti su pašnekovu nepagarbiu tonu.

    Kęstutis Pakalnis labai pozityviai sureagavo į mūsų mintį ir pritarė nepriklausomo leidinio steigimui. Turint tokio žmogaus pritarimą mums, kaip sakoma, „užaugo sparnai“. Bet, reikia prisiminti, kad Lietuvoje tais laikais prasidėjo ekonominė krizė. Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Dėl šios priežasties idėjos realizavimas mums su Neringa užsitęsė. Laimei, atsirado rėmėjų, kurie panoro prisidėti prie laikraščio kūrimo. Turiu pasakyti, kad pirmas – signalinis – Krašto naujienų numeris – išėjo dar 2008 metų vasarą, ir buvo reklaminis -informacinis savaitraštis. Panašus tuo metu buvo leidžiamas Ukmergės rajone. Signalis „Krašto naujienų“ numeris buvo A4 formato, jo turinį 50/50 proc. sudarė reklaminiai skelbimai ir Širvintų rajono aktualijos. Po kurio laiko steigėjai nutarė leisti klasikinio formato informacinį leidinį, kurio pirmasis numeris, kaip jau minėjau, išėjo 2008 m. spalio 17 d. Išėjo jau be manęs, nes tuo metu gavau pelningą darbo pasiūlymą iš Lenkijos Ambasados Vilniuje. Krizė, pinigų kišenėse nėra, be to prasidėjo problemos šeimoje. Naiviai galvojau, kad pinigais visas problemas užglaistysiu. Su skaudančia širdimi atsisveikinau su kolegomis ir nusprendžiau dirbti Vilniuje. Šeimos neišgelbėjau, o ir važinėti kiekvieną dieną į darbą Vilniuje pajėgiau tik kiek daugiau nei pusmetį.

     Tokia buvo mano trumpa draugystė su „Krašto naujienomis“. Taip, laikraščio steigimo iniciatorius buvau aš, bet tas ir liktų tik planuose, jeigu tos idėjos nebūtų palaikę verslininkai, o į kolektyvą dirbti nebūtų atėję morališkai stiprūs žmonės. Visų pirma – Vilma Valiukevičienė – redaktorė, kuriai noriu žemai nusilenkti. Be tavęs laikraščio tikrai nebūtų. Nerijus Barbaravičius, Jadvyga Barbaravičienė ir dar daug pagalbininkų bei bendraminčių.

      Tris pastaruosius metus www.krastonaujienos.lt portalui vadovauja darbšti ir pilna idėjų mano kolegė redaktorė Neringa Tuškevičienė. Pavadinčiau tai – portalo klestėjimo metais. Portalas yra skaitomas, žinomas, cituojamas respublikinės žiniasklaidos. O svarbiausia, portalas padeda žmonėms. Kaip tai įvyko su autoritarinės rajono valdžios neteisėtai atleistais žmonėmis. Džiugu, kad mintis, kurią aš puoselėjau – įsteigti Širvintų rajone laisvo žodžio leidinį – buvo įgyvendinta. Ir tiktai nuo mūsų visų priklausys, ar tas žodis neužges. Branginkite šitą portalą, jis rajonui tikrai labai reikalingas.

      Ačiū, Neringa, dar kartą už kvietimą dalyvauti šioje nuoširdžioje, šiltoje ir be veidmainystės šventėje. Pavadinai mane „Krašto naujienų“ tėvu. Ačiū. Bet esu dviejų puikių mergaičių tėvu. O „Krašto naujienos“ turi daug tėvų. Daugybę. Tai visi tie, kas prieš 10 metų palaikė mūsų mintį, kas skatino ir drąsino imtis šitos, be galo sunkios ir kilnios, misijos.

     Gaila, kad minėjime nebuvo Širvintų rajono merės, ponios Živilės Pinskuvienės, nors ji ir buvo kviesta. Nors ir esi Neringa žemesnio negu ji ūgio, bet mano akyse tapai dukart aukštesnė už rajono vadovę. Į šventę, be kitų garbių žmonių, atvyko LR Seimo nariai: LLRA-KŠS parlamentinės frakcijos vadovė Rita Tamašunienė ir vienas Lietuvos socialdemokratų partijos kūrėjų, parlamentaras Algirdas Sysas. Šie žmonės tikrai turi ne mažiau reikalų nei Širvintų rajono vadovė. Bet atvykti surado laiko ir galimybių.

     Visame pasaulyje žiniasklaida yra gerbiama, nes tarnauja žmonėms. Gyvenu Vilniuje ir noriu patikinti, kad Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius tikrai ateitų į tokio pobūdžio renginį, kad ir kokia žiniasklaida jį pakviestų – ar draugiška, ar priešiška. Viskas priklauso nuo mūsų vidinės kultūros – su ja gimstama ir grožio salone jos nenupirksi.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. super sako:

  >Klausimui
  Ne pilk purvo. Kobakas buvo laisvo nepriklausamo leidinio idėjos autorius. Kas gali žinoti, jeigu ne jisai, tai gal iki dabar mes skaitytume Živilei rašantį ditirambus “Širvintų kraštą” ir girtuoklių ir psichiškai nesveikių žurnališčių leidžiamą “Širvintą”. Už tai Kobakui dėkoju. Ir Neringai, ir Vilmai Valiukevičienei.

 2. Vytas sako:

  Gal aš nebūsiu visiškai tikslus, tačiau kiek pamenu, kad dar premjero A. Šleževičiaus laikais laikraščių darbuotojams buvo suteikta galimybė tapti leidžiamo laikraščio akcininkais ir turėtų patalpų savininkais. Tačiau vietinis Širvintų laikraštis, kaip nepriklausomas, gyvavo keletą metų, kol neparūpo vietiniams politikams, kurie panoro turėti po savo asmeninį laikraštį. Suprantama, vietiniams žurnalistams nebuvo lengva, o pasiūlyti pinigai už akcijas su galimybe tęsti darbą tame pačiame laikraštyje, kai kurios suviliojo. Nuo to momento Širvintose apie metus laiko buvo leidžiami du laikraščiai vienu pavadinimu,jei neklystu, „Širvinta“. Prasidėjo teismo procesas. Vėliau vienas iš tų laikraščių buvo pavadintas „Širvintų kraštas“. Abu šie laikraščiai priklausė vietiniams politikams. Po pavadinimais puikuodavosi toks sakinys: Laisvas ir nepriklausomas Širvintų krašto laikraštis. Ar tai ne žiniasklaidos parodija.Vėliau vienas laikraštis bankrutavo palikdamas Savivaldybei didžiulės skolas už patalpų šildymą ir kt. paslaugas. Finansiškai priklausomi ir ekonomiškai išnaudojami žurnalistai turi menkas galimybes kurti laisvą ir atsakingą žiniasklaidos turinį. Merė, kurios šeimai priklauso laikraštis „Širvintų kraštas“ nenori prisiminti šitų dalykų ir visus kitus vietinius laikraščius vadina sienlaikraščiais ir purvasklaida. Ar normalu, kad du „Širvintų krašto“ bendradarbiai yra ir Savivaldybės tarybos nariai ir merės bendražygiai. Ar toks laikraštis gali atstovauti visuomenės interesams ir skleisti objektyvią ir nešališką informaciją. Tad sveikinu, bet kokius žingsnius,siekiant laisvesnės spaudos.

 3. Klausimui sako:

  Kobakas niekada nebuvo nei pirmasis nei koks kitas Krasto naujienu redaktorius. Juk pats raso, kad dirbo Sirvintoje.Tuo metu, kai mprtadejo eiti Krasto naujienos, Sirvintu laikrastyje dirbo ir Neringa..Koks tikslas painioti du to laikotarpio atskirus laikrascius?

 4. Virginijus sako:

  Ta kova ir takoskyra tarp vidinės kultūros ir išorinės chaltūros niekada nesibaigia. Krašto naujienose vidinė kultūra ima viršų. Būtų gerai, o gal taip ir yra, kad žiniasklaida būtų moteriška, tiksliau, kaip mama. Ir rūpiniesi, ir bari, ir reikalauji, ir paglostai. Esmė- auklėji. O kai auklėji ir pats augi. Mokaisi iš klaidų, pergyveni dėl jų, kartais net tvirtai uždaręs duris. O vaikai auga, reiškiasi komentarų forma. Komentarų dėžėje formuojasi savarankiška bendruomenė, su aiškiai matoma kultūra ir savicenzūra. Čia kiekvienas nepraustaburnis išsišokėlis greitai pastatomas į vietą.
  “Neringos savivaldybė”, tai Širvintų savivaldybė emigracijoje. Lygiai taip pat, kaip sovietmečio emigrantai, tiek Amerikoje, tiek Vakarų Europoje, ar visame pasaulyje, mes svajojame gryžti į “Laisvą Lietuvą”- “Laisvas Širvintas”. Taip, kaip ir prieš daugiau nei tris dešimtmečius, yra skeptikų, teigiančių, kad nieko mes nepadarysim. Bet yra tikinčių galimybe. Kad mes galim pakeisti padėtį, kad tikrai ateis ta diena, kai galėsim nieko nesibaimindami, niekieno nepersekiojami grįžti į “Laisvas Širvintas”. Ir vėl dabar, kaip ir tada, atrodo, kad stovim prie neperlipamos sienos. Bet dabar esam tvirtesni, turim istorinę patirtį. Tik atvirai ir ryžtingai veikdami atidarysim duris. Ir paaiškės, kad už jų tik…
  Dažnas “svarbus” žmogus yra savo kompleksų ir vaikystės fobijų vergas.

 5. Juokas sako:

  O jukui
  Juokingas esate. Is kur p. Kobakui zinoti kas daresi jau be juo. Juk rase kad net pirmas numeris isejo jam nedalyvaujant.

 6. Nepainiokime dar sako:

  Apie ŠIRVINTOS ir ŠIRVINTŲ KRAŠTO skyrybas galėtų papasakoti Bielskis, Liktoravičius, Bareckienė ir Astikas. Nepaskutinį vaidmenį ten sužaidė ir Bareika

 7. Nepainiokime sako:

  Nepainiokime skirtingų leidinių. ŠIRVINTA buvo vienas leidinys, KRAŠTO NAUJIENOS kitas. Buvo metas, kai abu jie ėjo

 8. super sako:

  >O juk
  Gal Vilmos paprašome, kad parašytų? O gal pats parašykyte, jei tiek žinote? Man įdomu tikrai.
  Keista, kad P. Kobak gerai atsiliepė apie Astiką. Girdėjau kalbas, kad už Kobako šakojimąsį prieš rašymą Širvintoje pagal Astiko dudelę, ir po to, kai Astikas sužinojo apie Kobako ir Pakalnio pokalbius, Astikas jį papraščiausiai išspyrė iš laikraščio. Be jokio gailėščio, su ma-amečiu vaiku.

 9. O juk sako:

  ne visa teisybe apie laikrascio pradzia.Kur tarpas iki Vilmos atejimo? Apie Astiko morale kalba tos priemones ir teismai, kaip jis uzvalde Sirvinta, kokiu purvu laikrastyje buvo drabstomasi.

 10. Pritariu p. Pavelui sako:

  Viskas priklauso nuo mūsų vidinės kultūros – su ja gimstama ir grožio salone jos nenupirksi.

 11. Klausimas pirmam redaktoriui sako:

  O kam Neringai peilį dovanojote?

 12. Gražu skaityti sako:

  Kai buvę kolegos palaiko vieni kitus. Čia didžiausia jūsų stiprybė! Taip ir toliau

 13. Pavel Kobak sako:

  super’iui
  Taip, aš pastebėjau, kad jusu čia pilna ir ne visada jus skleidžiate malonu kvapą. Taip, turiu du nuostabus vaikus. Tai mano laimė. Neringa turi trys ir pati juos augina. Esu tikras kad vaikai jos užaugs dorais piliečiais, nes mato koki reikalinga darbą daro ju mama. Tad, super, vietoje tuo kad spjaudytis verčiau padėkime Neringai. Dėl savęs ir savo vaiku.

 14. super sako:

  Dviejų vaikų tėvas? Koks greitas. Mačiau tik su vienu. Ne mano reikalas, bet keista… Aš gi viską, apie visus žinau.

Jūsų komentaras:


− trys = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]