Tegul varpai pašaukia laimę    Musninkiečiai papuošė Velykų medį    Saulėtos, prasmingos, viltingos Prisikėlimo šventės!    Tikėjimą, Meilę ir Viltį į kiekvienus namus teatneša     Sušaukiamas Tarybos posėdis   

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau laikas išjungti šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Rudens šventė Medžiukų kaimo bendruomenėje (VIDEO)

ADSC_0103/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Foto ir video autorės /

   Paprastai rudenį skaičiuojamas užgyventas derlius. Tačiau jauna Medžiukų kaimo bendruomenė dar žengia pirmuosius žingsnius ir šį rudenį startavo su renginiu visam kaimui. Tiesa, patirties, kad kaimas išsiilgęs renginių jau turėta. Vasaros pabaigoje lenkų kultūros festivalis parodė, kad vietiniams net lietus netrukdė šokti.

    DSC_0044Nors bendruomenė dar žengia pirmuosius žingsnius, bet ji jau mėgiama – buvusios mokyklos salėje vis rinkosi ir rinkosi svečiai, ir gavosi taip, kad kai kuriems teko tarpdury stovėti. Norintys šokti ėjo į laiptinę. Pasirodo, salė gerokai per maža. Vietiniai vis rodė rankomis į ES lėšomis remontuotą bendruomenės salę, kuri, pasak jų, jau trejus metus užrakinta ir kaimo žmonėms joje neorganizuojami jokie renginiai (kartais labdarų tik atvežama- pasakojo vietiniai). Pasiteirauti apie salės paskirtį negalėjome – durys užrakintos.

     Vietiniai gyventojai ypatingai apsidžiaugė, kai jaunas, veiklus vyras Renatas Kasparas ėmėsi burti žmones. Apie tai kalbėta ir auditorijai, ir po renginio.

    DSC_0073O scenoje keitėsi artistai: savo skambiu balsu linksmino Medžiukų žvaigždutė Silvija Kasparaitė, sulaukusi šūksnių “pakartot”, pirmą kartą gitarą viešai į rankas paėmė ir rusiška daina nustebino Dimitrijus Rylovas, jį pakeitė brolis Julijus Rylovas, po trejų metų pertraukos į sceną grįžo buvusi ilgametė Medžiukų kaimo kultūros darbuotoja Joana Kasparienė, kurią vietiniai pasveikino šūksniais ir ypatingais aplodismentais. Medžiukuose viešėjo ir  Stefanija Tamašiūnienė bei jos vadovaujamas kolektyvas „Raudonosios aguonos“ („Czerwone Maki“). Moterys dovanojo lenkiškų dainų. Kaip susirinkusiems pasakojo ponia Stefanija, ansambliui tai generalinė repeticija prieš kelionę į Lenkiją, kur dalyvaus Lenkijos nepriklausomybės šimtmečio renginiuose bei atstovaus Lietuvos lenkams. Tokį patį koncertą kolektyvas surengs Maišiagalos amatų namuose lapkričio mėnesį.

   DSC_0190 Į sceną ėjo ir Avižonių kaimo kapela. Jau kad grojo tai grojo, kojos pačios kilojos. Kam neliko vietos šokti, tie plojo iš visos širdies.

   Jaunos bendruomenės renginį pagerbė svečiai. Sveikindama susirinkusiuosius merė Živilė Pinskuvienė džiaugėsi pirmininko Renato aktyvumu ir pažadėjo, kad buvusi mokykla taps bendruomenės namais. Tarybos narė Rasa Tamošiūnienė pasidžiaugė galimybe čia koncertuoti ir vylėsi, kad tai bus pirmas, bet nepaskutinis pasirodymas. Tarybos narys Vidmantas Mateika kalbėjo apie tai, kad jam malonu dalyvauti bendruomenės, prie kurios įsikūrimo ir jam teko prisidėti, renginyje. Jis gyrė bendruomenę, kad ši yra apolitiška ir tolerantiška skirtingoms tautoms. Seniūnas Ramūnas Jasevičius džiaugėsi jauno pirmininko aktyvumu. Šventėje taip pat dalyvavo tarybos narė Daiva Puzinienė, Dūkštų bendruomenės pirmininkas Ričardas Gotovtas, Šiaulių kaimo bendruomenės pirmininkė Ieva Pumputienė ir kiti svečiai bei viešnios. Bendruomenės pirmininkas Renatas ir jo dešinioji ranka bei didžiausia pagalbininkė žmona Božena svečius apdovanojo bendruomenės puodeliais ir padėkomis.

    Pirmininkas Renatas informavo, kad jau labai greitai bus įrengta krepšio aikštelė ir pakvietė jaunimą žasiti bei ją saugoti. Taip pat prisiminta penktadienio eismo nelaimė, palietusi Medžiukų kaimo šeimą, kurioje žuvo jaunas dviejų ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvelis, o mamytė po avarijos dar laukia operacijos. Pirmininkas paragino visus paremti tragedijos ištiktą šeimą, juo labiau, kad šeimą išlaikė pats žuvusysis.

  DSC_0189 Po nuotaikingo koncerto kieme vaikų laukė nemokama pramoga ant batutų, o suaugusieji skanavo kariškos košės, kuri pasirodė ne tik soti, bet ir itin gardi.

    Skanaudami košę ir užsigerdami arbata niekas neskubėjo skirstytis. Taip smagu dar pasibūti kartu, o rudeniška saulė dosniai dalijo savo paskutinę šilumą. Kalbinami vietiniai vis gyrė pirmininką Renatą  Kasparą ir džiaugėsi atgyjančiu kaimu. Jie garsiai svajojo, kad norėtų dažniau tokių renginių.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. Krašto naujienoms sako:

  bent jau didesnės kokybės nuotraukas galėtumėt įdėti… Negi gaila?

 2. Merei sako:

  O kodėl bendruomenė negali gauti suremontuoto pastato? Juk ten ES lėšos. Juk žmonėms skirta. O pagal reikalavimą, turi pastatas būt naudojamaspagal paskirtį. Jei vilniškiai nenaudoja, atiduokit vietiniams. Jūs valdžia – tai jūs galite sutvarkyti.

 3. Pagarba! sako:

  Vienas žmogus, o kaip kaimą išjudino. Pirmyn, Renatai

 4. Šventės dalyvė sako:

  Graži šventė, geri žmonės. Gera nuotaika,kada žinai, kad nieko nėra dirbtino, viskas iš širdies. Ačiū už pakvietimą. Iki kitų kartų.

Jūsų komentaras:


septyni + = šešiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]