Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Savivaldos paviršiaus renovacija

FLIR0288 SAVIVALDYBĖ/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /
/ Nuotraukos autoriaus /
/ Nuotraukos iš praeities Lauro Morkūno /
      Praėjo kelios dienos po to, kai parašiau apie “Atvirų langų dienas”. Ir vėl einu pro savivaldybę, ir vėl girdžiu beldimą. Lyg kas belstų į nuskendusį povandeninio “Kursko” korpusą. “SOS”. Aštunta valanda ryto, žmonės paniškai puola prie langų. Iš gestų bandau suprasti, kad taip karšta, lyg visą naktį kaitintų. Gal savivaldybė dirba ir naktine pamaina – visą naktį visuose kabinetuose veikia suomiškos pirtys?
Rimtoji dalis
    Manau, kad mano nuojauta manęs neapgauna. Visgi įtariu, kad savivaldybės administracija ruošia mums staigmeną – rašo projektą, ruošia savivaldybės pastatą rekonstrukcijai. Prisimenu, prieš dvejus metus su bendraminčiais aptarinėjome centrinės miesto aikštės projektą, ir jau tuomet visi sutarėme, kad sekantis žingsnis, tai savivaldybės pastato rekonstrukcija. Manėme, kad tai tik laiko klausimas, kada apie tai bus paskelbta, kaip sakoma, “Čia ir senam aklam arkliui aišku”.
     FLIR0372 PAMINKLAS ŠEINIUITaigi, nujausdamas projekto rašymą, ir manydamas, kad dosnios sąskaitos už šildymą tam šventam reikalui būtų labai palankios, nutariau atlikti vieną eksperimentą. Pasiskolinu termovizorių, ir penktą valandą ryto einu link savivaldybės pastato. Nesislapstau, nes nieko neleistino nedarau, tik noriu pažiūrėti, kaip atrodo savivaldybės pastatas, kai jis galimai maksimaliai šildomas, o ryto oras labai šaltas. Padarau kelias termovizines nuotraukas, ir suprantu, kad ir pats veliuosi į “Žaidimą skaičiais”. Bet apie viską nuo pradžių.
      Prisimenu “Tarybų rūmų” – dabartinį savivaldybės pastatą nuo pat pirmos klasės. Eidamas į mokyklą, visą laiką eidavau pro jį. Pasikeitė laikmetis, išsikovojom Nepriklausomybę, bent jau nuo tarybų valdžios. Pirmi laukinio kapitalizmo žingsniai, pirmos statybų grimasos. Visoje Lietuvoje pasipylė “Šešiolikos miegamųjų” nuosavi namai su bokštiniais stogais ir arkiniais langais, lyg viduramžių pilys. Panašumo tikrai yra, nes tiek pilyse, tiek tuose namuose retai gyvenama…
     IMG_4240Neprisimenu kada, bet tikrai seniai, panašiu keliu buvo nueita rekonstruojant savivaldybės pastatą. Prieš dvejus metus, kai tai buvo labai aktualu, parašau dviems, man šiek tiek pažįstamiems, o Lietuvoje gerai žinomiems architektams, nusiunčiu jiems keletą nuotraukų su aikštės ir savivaldybės pastato vaizdais. Paprašau pakomentuoti. Greitai gaunu stebėtinai panašius atsakymus. “Centrinės simetrijos savivaldybės pastato, kurio sovietinio modernizmo ~1960m. estetika sudarkyta šlaitiniais stogais – visiškai nebūtina labiau eksponuoti, priešingai, jį vertėtų dar labiau apželdinti. …kalbu apie pastato pirminę sovietinę nevertingą estetiką, kuri ir taip sudarkyta.  Taip pat nebūtina ir aikštės simetrija”.
     Nujaučiu, kad savivaldybės pastato rekonstrukcija gali būti dalis rinkimų festivalio. Bet būkim objektyvūs. Ar ši mintis gali nuosavybės teise priklausyti kokiai nors vienai partijai, valdančiai daugumai ar asmenų grupei? Manau, daugelis žmonių sutiks, kad rekonstrukcija būtina. Manau, visos rinkimuose dalyvausiančios partijos turi visiškai vienodą teisę pirmu punktu įrašyti tokį teiginį “Savivaldybės pastato rekonstrukcija”. Visas skirtumas, kaip tai bus pateikiama.
      Kauno centrinis šlaitinis paštasBūtų sąžininga ir šią kadenciją labai reta, jeigu savivaldybės administracija paskelbtų, jog turi sumanymą rašyti projektą. Lygiai tą patį gali padaryti rinkimams besiruošiančios partijos. Ir paklausti žmonių: “Ką darome, kokiu keliu einame?” Komunikuoti su žmonėmis nėra lengva. Žymiai lengviau pasakyti: “Mes tiksliai žinome kaip”. Bet, manau, žmones būtina kviesti diskusijai. Žmonėms tikrai būtų įdomu pasiskaityti apie architektūros stilius ir istoriją. Kas yra modernizmas, kas yra unikalus Lietuvoje Kauno modernizmas, kas yra tarybinis – sovietinis modernizmas. Sovietinis modernizmas yra vakarų pasaulyje dvidešimto amžiaus pradžioje po pirmo pasaulinio karo kilusio modernizmo atmaina. Esminis klausimas – ką daryti su “Tarybų rūmų” šlaitiniu stogu? Pabandykite įsivaizduoti Kauno centrinio pašto pastatą su šlaitiniu stogu… Patogu, daug vietos palėpėje… Bet iš tiesų – klaiku. Tik atsakius į klausimą – paliekam ar griaunam šlaitinį stogą, galima aptarinėti ir kitus architektūrinius sprendimus. Tik čia išryškėtų takoskyra tarp atsakymų – žiūrint ko klausti, architektų ar politikų… Su architektais viskas aišku, jie išsilavinę, laisvi žmonės, tikrai nekompleksuodami aptarinėtų visus įmanomus variantus. Bet politikams būdinga “Tik statyti, siekti, žadėti”. Dauguma vengia sunkių klausimų ir tokių žodžių, kaip “Griauti, sustabdyti, mažinti, uždaryti..” (nebent, kai reikia “skolą” grąžinti).  Kokia kryptimi bus nueita, beveik aišku, nes tik vienas kitas, greičiausiai vienintelis politikas išdrįstų pasakyti “Svarstom Griauti” ir gautų į kaulus santykiu “20:1″. Praėjo du metai, praleidom gražią progą padiskutuoti. Dabar laukia staigmena ir nervingas skubėjimas.
     FLIR0430 VILNIAUS GATVĖS ŽIBINTAIRytinį pasivaikščiojimą su termovizoriumi nutariau pakreipti kiek kita linkme. Dar niekada neteko matyti Širvintų miesto termovizinių nuotraukų. Kodėl gi nepasilinksminus? “Linksminkimos, pakol jauni esma”. Keliolika savivaldybės pastato, Šeiniaus gatvės nuotraukų. Kita dalis nuotraukų, tai savivaldybės pastatas ir šlaitinis stogas iš arti. Ne kiekvienas turi galimybę iš taip arti pasižiūrėti. Keliolikos metų senumo sprendimai, ir supratimas apie medžiagas. Bendra mūsų istorijos dalis. Būtų neetiška komentuoti.
     Turiu vieną prašymą. Savivaldybės pastato nuotraukas pasižiūrim, pakomentuojam ir jokiu būdu nesidalinam į viešesnę erdvę. Nuotraukos skirtos diskusijai, bet ne pasijuokimui. O su linksmomis termo nuotraukomis galit daryti, ką tik norit…
       Nesuteikim preteksto gimti kokiai nors pasakėčiai: “Renovuodami sovietinį modernizmą nukrypo į MoDurnizmą…”


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

17 Komentarai (-ų)

 1. Virgis sako:

  gal nerinkim asilu

 2. ciocei sako:

  Ko gero ciocei jau stogas nuvažiavo? Koks čia atradimas, naujas žodis. Ką jis reiškia???

 3. cioce sako:

  jei butu isrinktas tai butu rami stadnacija

 4. cioce sako:

  jei jis butu isrinktas tai butu rami stadnacija

 5. ciocei sako:

  Jis niekada nebuvo išrinktas nei meru, nei tarybos nariu. O gero daro tikrai daugiau, nei tamsta suprantate – atveria akis tiems, kurie dar ne visai apakę arba nesukišę galvos į vieną vietą kai kam. Ir dar: jei nepatinka šitos varpinės tiesa, visada galite skaityti savos varpinės “neginčijamą tiesą’. Beje, rašyti jau laikas būtų išmokti lietuviškom raidėm.

 6. cioce sako:

  Kokia cia tiesa is vienos varpines, ieskosi kabliuku visada surasi, o ka jis padare rajonui gero

 7. Širvintiškis sako:

  Ciocei. Nepatinka tiesa??? ,Geriau melas???

 8. cioce sako:

  kada pats pradesi rimtai dirbti o ne tik kontroliuoti

 9. ... sako:

  Šiais laikais abejingumas brangiai kainuoja mums patiems.

 10. Nuomonė sako:

  Kad daugiau tokių žmonių būtų, kaip Virginijus, gyventume daug teisingiau ir sąžiningiau. Neabejingas žmogus šiais laikais – didelė vertybė.

 11. stebetojui sako:

  bet patalpas vedinti juk reikia net medikai pataria

 12. Sarpauskui sako:

  Atsakau. Aš žmogus paprastas. Seku ir palaikau Sarpauską. Tiesiog bandžiau priminti visiems, kaip galvoja kai kurie. Turime suprasti, kad kiekvienas ES centas yra skiriamas ne ponioms, o kiekvienam mūsų. Tad ir prižiūrėti turime visi, kaip tai daro Virginijus. Norėtumėt jį užčiaupti, nes tikitės, kad neliks problemų? Taip nebūna. Tylint jos dar labiau gilės. Sėkmės , Virginijau, sunkioje kovoje.

 13. man patinka sako:

  o man patinka Virginijus. sako, ką galvoja. nešmeižia- viską paremia faktais. ieško informacijos ir ja dalinasi visų mūsų smegenims pakrutinti. neplaukia pasroviui. žmogui rūpi kokiame pasaulyje gyvename mes ir mūsų vaikai. nevaidina visko išmanančio ir žinančio. įsiklausykit, įsižiūrėkit, pradėkit galvoti patys o ne pagal paliepimą. ir nustokit burbėt tik savo namuose, o išėję viešumon intensyviai linksėti galvelėmis- ačiū merei, kaip pasakys taip ir bus, manęs neliečia, ne mano pinigai, ne man spręst, po manęs nors ir tvanas ir taip toliau.

 14. Birutei sako:

  Nu bet gi skaitai tas rašliavas ir dar netgi komentuoji!

 15. Sarpauskui sako:

  Nu tikrai, Sarpauskai, kam čia baksnoji, kaip prasikaltusio kačiuko nosį į balą. Nu koks tau skirtumas? A? Nu bus geresni rodikliai. Ar tau skauda? Rajonas išgarsės. Pinigai juk ne iš tamstos kišenės.

 16. birute sako:

  eik rasytojau dirbt neleides burbulu,niekam tavo kvailos rasliavos neidomios

 17. Valio savivaldybei sako:

  Seniai pastebėjau, kai orai ima vėsti, pajungia šildymą stipriai. Tada atidaro visi langus ir kieme šilčiau pasidaro. Stengiasi mūsų gražiosios dėl mūsų pačių gerovės

Jūsų komentaras:


devyni − = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]