Duona, žaidimai ir kraujas    Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai    Prezidentas kvietė apjuosti Lietuvą ne tik kilometrais, bet ir meile savo šaliai    Kviečiame į Baltų vienybės dieną Kernavėje    Širvintų rajono savivaldybei gresia tiesioginis valdymas   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Tikiu, kad Širvintos pasikeis, bet kada?

anna / Anna Kuznecovienė, Širvintų rajono tarybos narė, LSDP kandidatė į Širvintų rajono merus /

     Kas galėtų paneigti – Širvintose gyvenimas verda. Verdančio gyvenimo vaizdai atsiveria iškart atvykus į mūsų miestą – visur viskas iškasta, remontuojama, išknista. Iš pirmo žvilgsnio – darbai vyksta visais frontais, visais įmanomais pajėgumais. Smagu, kad miestas keičiasi. Tikiu, kad jis pasikeis, bet kada? Tie apkasai, iš kurių kyšo miestą valdančių politikų ausys, akis bado jau per ilgai.

       Nekalbu apie žmonių tarpusavio santykius – valdantieji Širvintose verda savo politinę intrigų košę. Į ją vis beriama nepasitikėjimo ir įtarinėjimų prieskonių. Matydama kaip vykdomi širvintiškių taip laukti projektai, kaip leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai,  abejoju, ar jie kada nors bus pabaigti. O jeigu bus, tai klausimas – kokia kainą sumokėsime mes visi už dabartinių valdančiųjų išlaidavimus, broką, nuostolius ir intrigas.

 Kada Širvintos atgaus savo veidą?

     Centrinė miesto aikštė prie Intos skulptūros – mėgiamiausia širvintiškių vieta. Ji – miesto veidas – čia pirmiausia ateina į miestą užklydęs svečias, čia mėgsta vežimėlius atsistumti ir mažuosius atsivesti mamytės, nuolat pilna ir jaunimo, ir senolių. Taip buvo netolimoje praeityje. Dabar Širvintos, galima sakyti puolė savo veidu į purvą. Jau antrus metus čia vyrauja chaosas ir netvarka. Išknista, iškasta.

   Užsitęsę reprezentatyvios aikštės tvarkymo darbai aiškinami, kad projekto vykdymą sustabdė estrados griūtis. Priminsiu tiems, kas užmiršo. Šių metų kovo mėnesį Širvintose įvyko avarija. Pilant betoną neatlaikė terasos – estrados atramos ir įvyko griūtis. Tiesa, nuo gyventojų bei opozicijos tarybos narių incidentas buvo slepiamas. Informacijos jokios, statybvietė skubiai aptverta nepermatoma tvora. Paslėpė. Tuomet savivaldybės administracija teisinosi, kad nieko baisaus neįvyko. Galima džiaugtis tik tuo, kad griūtis nepareikalavo aukų, nenukentėjo žmonės. Bet  paaiškėjęs brokas parodė situaciją – kokia tikroji vykdomų darbų kokybė.

    Šiandien aikštės statybos vis dar merdi. Ir neaišku, ar šios kadencijos valdžia spės jas užbaigti. Miesto veidu vadinama aikštė simboliškai atspindi visą Širvintų situaciją, politinę, deja, taip pat.

Naujas stadionas – vėl statybų aikštelė

      Stadionas Širvintose buvo laukiamas seniai. Pripažįstu, kad išties tai vykęs ir labai reikalingas projektas. Jis jau dabar yra tapęs traukos objektu jaunimui ir vyresniems. Tai bene vienintelis projektas, kuris yra beveik užbaigtas ir naudojamas širvintiškių. Valio! Įvyko stadiono atidarymas, jame vyksta renginiai, vaikų sporto varžybos.

     Vis dėlto, kiek man yra žinoma, stadiono statybos dar nėra visiškai baigtos, komisija nepasirašiusi dėl jų priėmimo. Be to, ten vėl prasidėjo kasinėjimai ir kažkokie darbai. Ne taip seniai vienai žiniasklaidos priemonei pasiteiravusiai apie tai Širvintų merė paaiškino, kad koreguojami nustatyti neatitikimai.

   Ar mes teisingai supratome? Širvintiškiai apsidžiaugė bent jau šiaip ne taip įrengtu, o dabar čia bus koreguojami neatitikimai. Tai kur buvo techninis prižiūrėtojas tuomet, kai vyko statybos? Kodėl rajono vadovė nereikalauja pasiaiškinti, kompensuoti nuostolių? Ar galima naudotis tokiu stadionu, ar saugu leisti čia sportuoti vaikams? Tai prilygsta vaikų žaidimams statybų aikštelėje. Klausimų ir čia daugiau negu atsakymų.

 „Paauksuoti“ socialiniai būstai

      Širvintose pastatytas bene brangiausias socialinis būstas Lietuvoje. Širvintos 18-os socialinių butų statyboms skyrė daugiau kaip milijoną eurų (1 143 958,53 eur.), kurių didžioji dalis  Europos sąjungos investicijos. Kaip Kaunas kažkada išgarsėjo auksinio tualeto statybomis, taip Širvintos įgijo kone paauksuotus socialinius būstus. Dar visai neseniai vienai rajoninei žiniasklaidos priemonei savivaldybės administracija teigė, kad projektas bus baigtas šių metų antrą ketvirtį ir socialiniame būste iškart apsigyvens eilėje laukiančios šeimos. Baigėsi antras ketvirtis, baigėsi ir trečias, prasidėjo ketvirtas, o šeimos tebelaukia. Milijonai skirti nerealiai brangioms statyboms, tuo tarpu pagalbos laukiančios šeimos su vaikais vis dar nebeturi, kur gyventi.

       Negana to, per visą laukimo laikotarpį statomuose būstuose įvyko jau dvi rimtos avarijos (bent jau akivaizdžiai visuomenei matomos). Pirmą kartą trūko vamzdžiai ir užliejo rūsį. Vėl buvo iš naujo atkasinėjama ir ieškoma sklendės, remontuojamas dar nebaigtas statyti namas. Spalio pradžioje – ir vėl avarija. Vėl panaši problema – vamzdžiai. Ką galėtų reikšti tokie signalai, kai milijonus kainavusius „paauksuotus“ būstus reikia remontuoti dar nebaigus statybų –  širvintiškiams kylantis klausimas – taip ir lieka neatsakytas.

 Kosmetinis remontas už 30 tūkstančių eurų

     Širvintų rajono savivaldybė ne tik stato naujus, bet remontuoja ir senus socialinius būstus. Pagirtinas valdžios užmojis, nes socialiniuose būstuose gyvenančios šeimos dažnai nepajėgia jų pačios susiremontuoti, jų pajamos per mažos. Tačiau ir vėl kyla klausimų dėl šių sprendimų adekvatumo. Dviejų kambarių be patogumų ir be komunikacijų socialinio būsto kosmetiniam remontui savivaldybė skiria beveik 30 tūkstančių eurų. Norėtumėte tokio? Bet štai kitoje gyvenvietėje trijų kambarių būstas su visomis komunikacijomis remontuojamas už mažiau kaip septynis tūkstančius eurų. Darbai įvardijami tie patys: langų, durų keitimas, grindų dangos keitimas, sienų dažymas. Kodėl taip skiriasi kainos? Ar dėl to, kad skirtingi žmonės? Specialistai teigia, kad negali dviejų kambarių buto remontas tiek kainuoti. Aš kaip Širvintų gyventoja, kaip tarybos narė, kaip mokesčių mokėtoja klausiu – kur panaudotos lėšos?

Kiek galima švaistyti širvintiškių pinigus ir jaukti protus?

    Kiek dar galima „auksuoti“ vieną po kito statomus, remontuojamus objektus ir švaistyti širvintiškių pinigus ir jaukti protus? Tokių atvejų rajone be galo daug.

     Nerimą kelia Širvintų ligoninės situacija, mokyklos, bibliotekos, kaimo keliai ir naujasis sporto kompleksas. Tačiau valdžia griebiasi ardyti prieš metus klotų trinkelių, laužo prieš metus piltą asfaltą, lopo vos prieš metus nutiestus kelius. Tuo tarpu daug apleistų kelių, gatvių, šaligatvių, pastatų nesulaukia savosios valandos.

     Noriu Širvintų valdantiesiems priminti, nesvarbu, kur žmogus gyvena, jis moka tuos pačius mokesčius ir nori už juos gauti paslaugas, patogesnę ir gražesnę aplinką ne tik miesto centre, bet ir kitose vietovėse, prie savo namų.

     Smagu, kad Širvintose žydi gėlės, vyksta pokyčiai. Tačiau žmonės nori ir turi mokėti už realius pokyčius – be broko, be abejotinų išlaidavimų. Širvintiškiai nori ir turi žinoti, kas slypi už žydinčių gėlių, nesibaigiančių apkasų, statybų ir remontų.

Užsakymo Nr. ŠS 18-62


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

33 Komentarai (-ų)

 1. birute sako:

  grazi jauna moteris,tik gaila kad akla

 2. juk sako:

  darbai darbus veja… tik niekaip nepaveja…

 3. neduoda ramybės sako:

  o man neduoda ramybės soc būsto remontas už 30 000. tai kur tie pinigai? čia gi 100 000 litų. milžiniška suma išleista patepliojimam ir tiek. čia galėjo būti stogas, centrinis šildymas su visa vonia,šildomom grindim ir nuotekų valymo įrenginiais. ir vsio zakonno???????

 4. ne viską žinanti sako:

  pats baisiausias melas yra tas, kuriame yra dalis tiesos…
  pats baisiausias išbandymas žmogui- išbandymas valdžia ir pinigais.
  pats baisiausias žmogus, kuris dedasi viską žinančiu.
  o mes turim ir visažinius, ir valdžioje, ir mokančius manipuliuoti tiesa, o dar su kompleksais iš paauglystės…

 5. > nu jo sako:

  Jūs teisus – intrigomis tik ir garsėjam. Man irgi bjauru, kai alkoholikai aiškina apie alkoholio žalą, skandalistai – apie žmogiškąsias vertybes, o iš korupcijos liūno negalinti išsikapstyti asaba savo smarve bando išterlioti padorius žmones. Tokia “gebelso politika”: paimi krislelį fakto ir apvynioji jį storu melo sluoksniu tikėdamasis, kad nuolat kartojamas melas pamažu virs tiesa. Tik manau, kad tikinčių tąja jos tiesa yra labai nedaug, kiti gi tiesiog pritariamai linkčioja galvas dėl visiškai asmeninių motyvų.

 6. nu jo... sako:

  gražai gyvenam. apsiskandalinę su krištoliniu skairumu ir nepriekaištinga reputacija, dėl ko ir žinomi ant Lietuvos. ot jau garbė. Jei ne MIERĖ ar MERIA tai nieks nežinotų kuo skiriasi Švenčioniai nuo Širvintų. Pats didžiausias nuopelnas. ačiū MERIAI
  o kaip įdomu kokius “kompromatus” prieš rinkimus pradės traukt. Atrodo, jau viską girdėjom. Bet fantazijos komanda turi intrigom lygioj vietoj kurti. Laukiam tęsinio

 7. --> as sako:

  Slykstu skaityti? Slykstu rasyti? O kai vagiami zmoniu uzdirbti pinigai Jums neslykstu? Kai zmones neteko savu darbu del ponios kaprizu Jums neslykstu? Ir ten, beje, taip pat buvo kazkieno vaikai, mamos, tetes.

 8. as sako:

  man slykstu skaityti kaip zmones dirba tai pavydas daugiau mylekite dievuli ir sventuoji dvasia apsves jums prota ir nereikes rasyti nesamoniu jai ant jusu vaiko rasytu taip jai sedetu kedej tuoj malonu jums butu

 9. Is kitos sav ir mierės garbintojiems sako:

  Beibaigiant kadensijai,pradėta reikštis,keliami daromi darbai,o kogi neužbaigia niekaip,pradėti ir kvailiai gali,opabaigti neišgali,nieks jūjų neskundžia,ko pasekoje taip iršraustas visas miestelis,o galėtų opozicija pakviesti į svečius STT,po Šilutės ,tiesiu taikiniu in ŠIRVINTOS.

 10. Ačiū paskutiniam! sako:

  Ačiū už atskleistą paslaptį. Dabar supratau, kodėl būtent ten briedžiai bus. Juk istoriškai svarbi gyvenvietė netoli.Spadviliškis.

 11. taip sako:

  briedžiai atvažiuojant nuo spadviliškio pas živile.

 12. Zuzan sako:

  Bet kaip gražiai atrodo Širvintų miesto ženklas briedžiai atvažiuojant nuo Ukmergės….tikrai labai, nors dar nevisai baigta. Tai vėl sakysit prie Živilės. Kas tiesa, tai ne melas. Nu ne prie Vytuko ir ne prie Vincuko!

 13. visokiems anonimams63 sako:

  Visi kačiukai gimsta akli, bet kai kurie nepraregi visą gyvenimą. Bet užtat jie, tie neregiai kačiukai, išmoksta miauksėti vieną frazę: “Skundikai, pavyduoliai, kenkėjai… Miestas puošiasi, ačiū mierei”. Ir jiems visai nesvarbu, kad objektai griūna dar nepradėti eksploatuoti, kad atitinkamos tarnybos stabdo darbus, kad vienas po kito pralaimimi teismai. Svarbu nesusivėlinti šūktelt “Ačiū mierei”.

 14. ---> :) sako:

  O jau jus kaip visus uzknisot su ta savo dainele” miere jus gereusia, dekingi mierei, tik jos deka sirvintai grazeja, purvo piliejai, pagaliai ratuose, skundikai ir kalta ana valdzia”. Pasikeiskit plokstele, nusibodot. Negi negali ta jusu miere jums nauju zodziu isduot. Mokslai nekokie, resursai skurdoki.

 15. :) sako:

  Viskas butu jau senai pabaigta,jai ne purvini jusu skundiku liezuviai.Amzinai jus viskuo nepatenkinti! Tik jusu blogas liezuvelis ce viska daro.Tik jus turit padekoti siai musu Merei,kad ji si vargana miesteli tvarko,ko niekas iki siol nepadare……..uzknisot jus su savo smeiztais…

 16. Tai -iš kitos savivaldybės sako:

  Panašu , kad pati merė čia pasiskaitinėja ir …parašė. Leksika , mintys ,tekstas ir potekstės iki gyvo kaulo žinomos , dainelė tiek kartų jau girdėta ir visais laikais ta pati. VIsi ir visos valdžios iki šiol miegojo , atėjo Živilė ( ne Briedis ) ir pastatė , prikėlė , pakėlė iš numirėlių miestą ,kurio praktiškai ne-si-ma-tė????Miestas pabudęs , nes visas išraustas, sukaltas , net upė vamzdžiais įrėminta, kodėl ? Fantazuokim , kas dar bus išrausta ?Kokiais šik -blesk kvepalais bezdins iš-rin-kto-ji ne-prilygs-ta-mo-ji merė?Kaip tas vežimas rieda , mes visi jau trys su puse metukų akis sproginam ir pagalių kaišiot nereiks , patys ratai tuose apkasuose subyrės… Nu pafantazuokit dar mere su save komanda , dar , dar vis priminkit kaip tos gėlės žydi ir žydės

 17. :D sako:

  o varge varge kaip nusibodo tas pats per ta pati, cia ka, kazkas paraso viena straipsni, ir visiems isdalina, ir tada visi vienas po kito ta pati sudeda? nu cirkas kazkoks, lyg pati ne is mokesciu moketoju alga gautu…..

 18. Tiems kas cia negyvena sako:

  Tai Jums spresti kaip mums cia gera gyventi? Tai Jus vos keletui valandu cia apsilankantys galit matyti kaip gereja gyvenimas Sirvintose? Tai Jus cia negyvendami jauciat kaip sukirsinti zmones? Kur matot grozi? Apkasuose ir transejose? Kur matot geri? Kaimynas su kaimynu bijo pasisveikinti. Ir tik nereikia apie ana valdzia. Pasiieskokit info kiek ES lesu gavo rajonas. Ir jau tikrai ne del jusu meres pastangu. Jus isvyke ir jums nesvarbu kiek pinigu sita sutve prichvatizuoja, juk jie ne jusu. O mums svarbu, nes tai musu pinigai. Ir nugulti jie turetu ne kazkieno kisenese

 19. ? sako:

  Sitas nuolatinis purvinimas labai pabodo, net etatinei komentaorei pabodo kiekvienam uz “teisingas mintis” dekoti.
  Ponia Kuznecoviene, parasykite geriau nors 5 darbus, kuriuos jūs tapusi mere darysite. Mes rinkejai norime zinoti, kai jus rinksime mere.

 20. Iš kitos savivaldybės sako:

  Kažkada gyvenau Širvintose, o dabar tik dažnai lankau gimines Širvintose. Prisimenu kokia “skylė” buvo miestelis. Kiek buvo merų, nė vienas per savo “bezdėjimo” (atsiprašau už išsireiškimą)tiek nepadarė, kiek padarė Živilė su savo jauna komanda. Labai džiaugiuosi, kad miestas tvarkosi, gražėja. Matosi, kad pagaliau mieste darosi malonu ir gera gyventi.Grįžta jaunos šeimos. Ir man taip šlykštu skaityti tokius kvailus straipsnius. Atrodo, kad tie žmonės tik ir tesugeba visur matyti blogį, vagystes, neatsakingumą. Ana, kai širvintiškiai perduos savivaldybės vairą Jums, tuomet galėsit parodyti savo kompetenciją ir įgyvendinti savo vizijas. O šiuo metu žmonės šį vairą patikėjo merei Živilei ir ji tikrai pateisina rinkėjų svajones bei lūkesčius – matyti atbundantį miestą ir visą savivaldybę. Mano palinkėjimas Jums – “nekaišioti pagalių į gerai važiuojantį vežimą”, o pradėti dirbti rajono žmonių labui.

 21. tai sako:

  reikia kartoti nuolat. Ačiū Anna, netylėkite.

 22. Cha sako:

  Su kaimiečiais nepajuokausi. Tranšėjose bulbų prisodins. Va ir neknisa

 23. Kaimietis sako:

  Širvintų miestelis lyg ruoštųsi III pasauliniam. Visą miestelį juosia apkasai ir tranšėjos ir tai tęsiasi nuo valdančiųjų kadencijos pradžios. Aiškiai matosi, kad visi kelių pinigai ir investicijos nukreiptos Širvintas. Pasakykite kaimiečiai, kas pasikeitė jūsų gyvenimuose ir pagalvokit už ką reikės balsuoti.

 24. Pažeidimai akivaizdūs sako:

  Tik aklas ir kvailas negali suprasti. Dar ir įtikėjęs. Man rūpi, kada tam tikros institucijos susidomės? Visur krato, areštuoja už daug mažesnius pažeidimus. O Širvintų carystėj bijo?

 25. Atsargiau sako:

  Per pilnatį nersšykit blogai apie JĄ. Garbintojams šokas. Nu kaip taip drįstat?

 26. Anonimas sako:

  gal desimta karta skaitau tas pacias pievas , tik vis kitu ponu pasirasytas. Pasidarykite copy paste ir iskabinkite ant stulpu
  PIRMYN I DUMBLO KASYBAS ! Va ten tai darbas buvo

 27. Virgis sako:

  Ana nejuokink zmoniu

 28. Jurge sako:

  kituose rajonuose tik kratos darbe,namuose.Laikinai sulaikomi ir vyksta tyrimai.O kuo musu rajonas kitoks.Kas gali atsakyti?Čia reikia dideliais varpais skambinti.Kiek tylėsite zmones?

 29. Širvintiškė sako:

  Pasikeis, tikrai pasikeis.
  Va valdysi Širvintus IR PASIKEIS…..

 30. Annai sako:

  Ką taryboj veikia broliai? Savo noru tyli ar papirkti?

 31. Nu tikrai sako:

  Pakalni, Šimonėlis, Sarpauskai, Kuznecoviene ir Mateika, gal gana į broką pirštais baksnoti? Nu ne iš savo kišenės mokėsit. Žmonės taip stengiasi…

 32. noriu paklausti sako:

  O jūs, Ana, ne intrigų meistrė?

 33. ? sako:

  Dar daugiau skųskit visi, tai ir per dešimt metų nebaigs darbų.O šiaip tai tik pakartojimas anksčiau Mateikos ir kt. rašytų dalykų, nieko naujo ir intriguojančio.

Jūsų komentaras:


× septyni = penkiasdešimt šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]