Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Tyliai naikiname ateitį

Asociatyvinė nuotrauka

Asociatyvinė nuotrauka

/ ALFREDAS ASTIKAS /

     Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko koncertas, skirtas Tarptautinei mokytojų dienai. Jo metu ant scenos lipo ir sveikinamąją kalbą rėžė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Geriau būtų nelipusi ir kukliai patylėjusi, nes iš visų pusių ministrė negali atsiginti kaltinimų, jog visiškai nevaldo situacijos ir nekontroliuoja švietimo sistemos.

    Vos tik ministrei nuo scenos prabilus, salėje kilo bruzdesys. Dar nė neįpusėjus sveikinamojo žodžio, pasigirdo švilpimas. J.Petrauskienės kalbą nutraukė skanduojamas žodis „gėda“. Taip mokytojai savo profesinės šventės proga išreiškė ryškų nepasitenkinimą tuo, kad švietimo sistemoje vyrauja netvarka ir kad ši sistema apskritai yra žlugdoma.

      Panašios nuotaikos vyrauja ir Širvintose. Pedagogai yra pasimetę ir gniuždomi. Tačiau Širvintose apie tai nedrįstama garsiai prabilti, nes būta atvejų, kai su neįtikusiais valdžiai paprasčiausiai atsikratoma.

      Pakalbinta širvintiškė mokytoja džiaugėsi savo kolegų parodyta reakcija per Mokytojų dienos minėjimą Kaune.  Moteris apgailestavo, kad Širvintų pedagogai nėra tokie drąsus ir vieningi, kad galėtų viešai kalbėti apie juos slegiančius rūpesčius ir nerimą dėl rytojaus.

      Širvintų mokytojai išgyvena tas pačias problemas kaip jų kolegos visoje šalyje. Naujoji darbo apmokėjimo tvarka, kai mokama už etatą, mokytojams kelia ne džiaugsmą, bet rūpestį ir nerimą. Mokytojai tikrai nesidžiaugia, priešingai – labai nerimauja, kad naujas apmokėjimas nepadės užtikrinti kokybės ir geresnių darbo sąlygų. Pedagogai ir toliau gauna skurdžius atlyginimus, kurie tikrai nemotyvuoja pareigai ir pašaukimui rengti gyvenimui jaunąją kartą.

     Nors propagandiniai plakatai Širvintose skelbia, kad čia yra gera gyventi, kyla klausimas – kam? Valdžiai ir valdininkams, įsitaisiusiems šiltose kėdėse. Tiems, kurie patinka ir įtinka rajono merei Živilei Pinskuvienei. Nedaugėja darbo vietų, mažėja gyventojų, mokyklose tuštėja klasės, tėvai mokslo metų eigoje į mokyklą neša tualetinį popierių, muilą, sumoka už kopijavimo paslaugas ir t.t., kad vaikai gautų „nemokamą“ mokslą.

    Ar Širvintų merė, perbėgusi į partiją, kuri priklauso Seimo valdančiajai koalicijai, apie pedagogų situaciją neinformuota? Širvintų mokytojai tyliai dirba savo darbą ir nestovi su plakatais po savivaldybės langais, bet ar tai reiškia, kad viskas gerai? Švietimo sistema žlugdoma, ji skursta, o merė užsiima darbais, už kuriuos lengviausia prisirinkti politinių taškų. Mokyklos ir mokytojai, kaip kokie pavainikiai, lieka užribyje: turi tenkintis trupiniais nuo ponų stalo. Kyla mintis – gal reikia nušvilpti ne tik švietimo ir mokslo ministrę, bet ir vietinius valdžios stabukus?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. rinkėjas sako:

  Visi supranta, kad straipsnis teisingas. Tik deja daug pataikūnų ir prisitaikėlių komentuoja, o kol tokių bus tai toliau riedėsime į pakalnę kaip tuos 28 metus

 2. Actikai sako:

  kodėl neparašei kas ketvirtam ir trečiam poliklinikos aukšte darėsi? dar ne laikas? gi daug žinai ir kitiem įdomu būtų

 3. Klausimėlis sako:

  Tai p. Lubytė, atrodo, pati universaliausia specialistė rajone. Kelintose pareigose jau dirba ši universalė?

 4. nepagalvojot sako:

  geda . paciam A stikui, jeigu nezino kas skiria pedagogams atlyginimus

 5. jau sako:

  jau nedirba Astiko žmona. Jau Lubytė direktorė.

 6. Klausimėlis sako:

  Man regis, po tokių A.A. viešų pasvarstymų jo žmona neilgai dirbs savo pareigose…

 7. W sako:

  Kol švietimas bus politikų įkaitu ir jų parodomojo veikimo lauku, tol bus galima švilpti iki nusišvilpimo, mokytojo padėtis nesikeis. Ir dar daugiau – mokytojų nepakaks, nes jaunimas nesirinks tos profesijos.
  Kaip ten bebūtų, man prasmingiau matyti mąstantį ir skaitantį mokytoją, arba nuoširdžiai besikalbantį su savo mokiniais, negu švilpiantį…
  Kol neatsiras atsakingų politikų, kuriems ši problema rūpės iš tikrųjų, ir jie nesivaikys populizmo, tol mokytojui visada neužteks pinigų.
  Žinome, kiek rajone yra belikę moksleivių, ir kiek visokių pavadinimų mokymo įstaigų veikia. Dar prie jų išlaikymo išlaidų pridėkite autobusėlių išlaikymo išlaidas – milijoninės išlaidos dar net nepradėjus kalbėti apie išlaidas ugdymo procesui.
  Vokietija – turtinga šalis, bet ten gimnazija nuo gimnazijos yra per 20 km. Mokiniai, aišku, vežami. O Širvintų rajone, turinčiame vos daugiau nei 15000 gyventojų, iš kurių vos ne pusė jau pensininkai, yra…net 3 gimnazijos!
  Norint pakelti mokslo ir mokytojo prestižą, gimnazijose turi mokytis tik norintys mokytis vaikai.
  Dabar ir aukštojo mokslo diplomą gali nesunkiai gauti, jei tėvai turi pinigų susimokėti už studijas. Po to tokie nemokšos diplomantai eina valdyti valstybę… Todėl ir turime tai ką turime.
  Norėčiau, kad dabarties mokytojai sulauktų ne pseudoreformų, o tikros reformos pirmiausia politikų galvose, kai pagaliau bus imta galvoti apie savo valstybę, jos jaunąją kartą, apie tikro mokslo , o ne nupirkto, vertę…

 8. > Buvęs mokytojas sako:

  Pritariu Jums. Švilpimu mokytojai parodė mokiniams, kad galima kitą pažeminti, pasityčioti, o ta jų skanduojama “Gėda” kažkuo priminė Garliavos patvorį. Tvarkytis reikėtų pradėti nuo savęs.

 9. rinkejas sako:

  be reikalo įsileidote šitą žmogelį

 10. Buvęs mokytojas sako:

  Švilpimas nėra intelekto požymis.Su visa pagarba mokytojo profesijai reikia pasakyti,kad turėjimas ar tik ne septynias profsąjungas rodo labai neadekvatų požiūrį į tss pačias problemas.Linkėjimas būtų patiems pirmiausia išsiaiškinti tarpusavyje.

 11. ? sako:

  Nereiks vėl neigti?

Jūsų komentaras:


+ keturi = dešimt

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]