Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

V.Mateika: aš už sporto kompleksą Širvintose

Vidmantas Mateika

Vidmantas Mateika

/ VIDMANTAS MATEIKA, Tarybos narys /

/ Nuotraukos Virginijaus Sarpausko /

    Aš manau, kad mūsų rajonui tikrai reikalingas naujas sporto kompleksas ir tai abejonių niekam nekelia.

   Ūkiškas valdymo būdas galėtų sukurti Širvintas tikrai patraukliausiu rajonu gyventi. Deja ūkiškumo mūsų rajono valdyme nėra.

    Viešieji pirkimai bado akis visiems suprantantiems apie juos, bet apie tai buvo kalbėta ne kartą. Kad ūkiškai valdant reiktų pirma pirkti projektavimo darbus, sudėliojus visus taškus projekte ir tada skelbti konkursą statybos darbams atlikti. Na o pas mus viskas atiduota vienu pirkimu statybininkams, rangovams. Bet aš šiandien ne apie tai.

    Jau kurį laiką rinkėjai skambino ir pats mačiau, kad naujai statomame Sporto komplekse vykdomi kažkokie demontavimo darbai. Tai rodė šalia statybvietės stovintys stambiagabaričių atliekų konteineriai, pilni betono nuolaužų.

    DSC_0308Man svarbu, kad rajone vykdoma daug projektų, kurie tikėkimės, kad bus naudingi mūsų rajono gyventojams. Mano nuomone, meras ir savivaldybės administracija privalo apie visus darbus, jų sėkmes ir nesėkmes  informuoti rajono gyventojus. Juk kiekvienas ES paramos skirtas euras yra skirtas ne merui, o rajono gyventojams.

   Skambinusieji gyventojai pasakojo, neva ardomas pagrindinis baseino indas, neva jo betonas neatitinka reikalavimų. Vienas sutiktas žmogus prasitarė, kad baseine  dirba ne tik sekmadienį, bet ir naktį. Skubama ištaisyti broką. Tiesa tai ar melas – nežinau. Bet žmonių neužčiaups niekas.

   Sulaukęs informacijos nutariau ją patikrinti, kad išvengčiau paskalų – ėmiausi žingsnių ir siekiau išsiaiškinti situaciją, jog ją galėčiau pateikti ir rinkėjams. Parašiau savivaldybės administracijai prašymą ir paprašiau galimybės įeiti į statybvietę bei savo akimis pamatyti, kas vyksta. Savivaldybė atsitvėrė tyla.

    DSC_0265Per komitetų posėdį administracijos direktorei priminiau apie savo prašymą. Atsakymo laukiau net ne vieną savaitę. Sulaukiau. Man teigiama, kad neturiu teisės įeiti į statybvietę. Jį pateikiu skaitytojams nuotraukose.

    Tik va, savivaldybės administracija “užmiršo”, jog visai neseniai SAVO tarybos narius vedžiojo ir po šią, ir po kitas statybvietes, ir niekas tam netrukdė. Taip išeina, kad opozicijos tarybos nariams nevalia žinoti, kaip vykdomi projektai? Kodėl? Ką slepia? Neįleisdami į objektą man tikrai nieko nepakenkė, bet rajono gyventojams, manau, kad taip. Mūsų kaip tarybos narių pareiga ne tik teisės aktus tvirtinti bet ir po rajono objektus pasižvalgyti turėtume. Ir mano kaip statybos srityje turinčio patirtį kontrolė arba patarimai tikrai pasitarnautų siekiant geresnių rezultatų. Merė aišku pasakytų, kad statybos aikštelėje yra darbų vadovai, tech. priežiūra, bet aš iškarto turiu atsakymą, kad statoma estrada  taip pat turėjo ir darbų vadovus ir tech.priežiūrą, bet sugriuvo.

    Perfrazuosiu žinomą posakį, jei savivaldybė nenori teikti informacijos, mes ją pasiimsime patys. Tad skyriau laiko ir pasivaikščiojau. Beje, pasivaikščiojimas man tiek patiko, kad netrukus ketinu ir aplink kitus objektus pasivaikščioti. Tad ačiū savivaldybei už gerą mintį.

Pasivaikščiojimo “vaisiai”

     0b212d7c691a00ab7dca0f1ee6e98e01Žinoma, paisvaikščiojau tik palei naujai statomo sporto komplekso  tvorą, bet ir to užteko, kad man, statybininkui, kai kurios detalės kristų į akis ir daug ką pasakytų. Taigi:

   Pastato pamato apšiltinimas. Pastatų apšiltinimui yra panaudotas polistireninis putplastis ir jis yra  jau pusmetį neizoliuotas nuo saulės spindulių. Polistirenas turi tokias savybes, dėl kurių jis negali ilgai sąveikauti su saule. Jei jis du mėnesius būna saulėje neuždengtas, elementariausiai praranda savo savybes ir jo šilumos sulaikymas mažėja, Tai reiškia, kad pastato apšiltinimas nesuteiks tokios naudos, kokia ji būtų iškart uždengus, nes mažės šiluminė varža. Tai gi yra tikimybė, jog šilumos izoliacijai praradus savo savybes, pastato energetinis efektyvumas nebus toks, koks nurodytas projektuose, o gal net labiau nuostolingas, nei senasis baseinas.

     IMG_3929Pamato drenažinė membrana. Ji neturi užbaigimo elemento, kuris membraną pritvirtina prie užbaigimo linijos. Tad pasekmių ilgai laukti nereikėjo – vienoje vietoje formuojasi vandens sankaupos tarp polistireno ir membranos, kitoje vietoje ji nuplyšusi kabo. Tad ir šis nekokybiškas darbas mažins sienų šiluminę varžą.

    Žinoma, šiandien dėl to nieko negalime pasakyti savivaldybei. Juk mums kartojama, kad viskas atiduota į rangovo rankas, o neva savivaldybė priims tik kokybišką pastatą. Va ir gaunasi, kad pagrindinis naujai statomo objekto šeimininkas neturi teisės pareikalauti kokybės ir/ar geresnių medžiagų.

IMG_3917Savivaldybė dangsto rangovus

   Suprantu, kad normalioje situacijoje savivaldybė turėtų informuoti gyventojus ir statybos inspekciją apie statybinių medžiagų netausojimą, apie vykdomus demontavimo darbus. Kodėl ji to nedaro? Kokie ryšiai ir/ar susitarimai vykdomi? To nežinau. Tačiau aš tvirtai galiu pažadėti rajono gyventojams, kad atsakymų į klausimus ieškosiu ir reikalausiu, jog mūsų rajono pinigai būtų naudojami tinkamai, o objektai atitiktų visus reikalavimus bei būtų saugūs mūsų gyventojams.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. Iš šalies - Svarui sako:

  O vistik , kaip manote, Svarai, kodėl ne savivaldybė pati užsako norimą projektą, o noriai tą darbelį atiduoda patiems statytojams??? Pareikšk savo svarią nuomonę.

 2. To Svarui sako:

  Problema ir yra tame, kad Širvintų savivaldybėje statoma kitaip.Problemų yra ne vienoje savivaldybėje, tačiau šitaip įžūliai ir atvirai besielgiančių, ir šitaip „įsisavinančių“ ES bei Valstybės pinigus neteko sutikti.

 3. super sako:

  >Vietinis
  Jus čia ne į temą. Viskas ką darė buvusieji yra tiesiog NUOSTABU. Ypač daug gero padarė Širvintų rajonui politinis impotentas Vincas. Dabar gi – viskas blogai.
  Ypač, blogai yra kad yra išasfaltuota amžina kankinė – Kalnalaukio gatvė. Na ir stadionas niekam nereikalingas. Ir vaikų žaidimo aikštelės.

 4. Vietinis sako:

  Virginijau viskas normaliai, jei neklystu netoli baseino yra buvusios valdžios iškasto DUMBLO tai ir užpils. Bus jau perpūvęs geriau augs žemuogės.

 5. Virginijus sako:

  Šiaip situacija įdomi dar vienu aspektu. Kiek pats montavau, kiek mačiau gamintojų brėžinius ir pavyzdžius internete, visur pamatų drenažinė membrana užpilama gruntu iki pat apsauginio profilio. Šiuo atveju matosi, kad apsauginio profilio nėra, membrana sumontuota, ar bent stengtasi, iki pat skardinės palangės. Niekur neteko matyti brėžiniuose, ar kad kas nors ką nors montuotų ar kaip nors tvirtintų ant pamatų drenažinės membranos. Jos paskirtis atskirti drėgną, šlapią gruntą nuo pamatų. Membrana neturi jokios laikančios galios, ją pačią prispaudęs laiko gruntas. Vadinasi, membrana, taip kaip ir nurodo gamintojai brėžiniuose ir instrukcijose, bus pilnai užpilta gruntu iki pat skardinės palangės. Labai įspūdingai tai atrodys nuo Totorių gatvės ir nuo upės. Vietomis supilto grunto sluoksnis sieks beveik pusantro metro. Gausis didžiulis šlaitas, kuris visai gražiai atrodytų apsodintas žemuogėmis. Sunku įsivaizduoti, koks grunto kiekis reikalingas? Tūkstančiai kubinių metrų. Nors gal visai neblogai užpilti gruntu? Jeigu galėtumėt pasirinkti, iki kiek norėtumėt užpilti? Iki langų, iki stogo?

 6. Svaras sako:

  Visur taip statoma ir stovi,nereikia tridaliot į kelnes ankščiau laiko

 7. Iš šalies sako:

  O dar įdomiau – kodėl taip daroma?

 8. Taigi sako:

  Baisu, pažiūrėjus į tokią darbų kokybę. Tai yra todėl, kad projektavimas ….atiduodamas į pačių statytojų rankas. Įdomu būtų sužinoti , kur dar Lietuvoje taip daroma?

 9. Lygios galimybės sako:

  Turi būti visiem tarybos nariams vienodos sąlygos. Jei galima sėdinfiems dešinėje, tai turi leist ir sėdinčius kairėje

 10. Graudu sako:

  Na ir Savivaldybės valdžiukė šią kadenciją ! Manau, kad tai tik visas darbas skirtas jų tuštybės pasipuikavimui !!!

 11. Naivuoliams sako:

  Kokybe turi rūpintis tie, kas išlaikys pastatą. O dabar svarbiausia perkirpt atidarymo juostelę

 12. Virginijus Sarpauskas sako:

  Gyveno miestelyje viena moteris, nieko ypatingo neturėjo, kaip ir visi kiti mirtingi. Pasitaikius gerai progai, gavo DYKŲ pinigų. Taip būna, kai lyg iš dangaus ar fondų nukrenta. Kai neypatingas būvis visą gyvenimą slėgė, tai nutarė moteris DYKUS pinigus ypatingai efektingai išleisti.
  Aptvėrė savo sklypelį tvora su stebėjimo kameromis ir pakabino lentelę: “Aerobikos kompleksas”. Moters orumas vien nuo to kelis kartus pakilo, rodėsi, dar kiek ir į orą pakiltų. Pasisamdė ypatingai proginius meistrus “Viską mokam”, kurie ir projektuoti ir įrengti moka. Ypatingi meistrai dirbo efektingai net ir esant ypatingoms oro sąlygoms. Atėjo metas įrengi aerobikos salės grindis. Suklojo grindinio šildymo vamzdelius, užsisakė betono. Meistrai savimi labai pasitikėjo, orais nesidomėjo, tik stengėsi tai moteriai labai patikti. Darbams įpusėjus ėmė ypatingai lyti- koks skirtumas, bet už tai atrodo efektingai.
  Kaimynai netvėrė iš smalsumo ir prašėsi į svečius. “Tuoj, jau greitai. Kaip tik dabar renkam sienų ir plytelių spalvą. Spalio mėnesį įkurtuvės”.
  Atėjo metas išsirinktas plyteles kloti. Bet išlindo ypatingas nemalonumas- šluojant aerobikos komplekso salės grindis, kartu su dulkėmis šlavėsi ir betonas. Ne po daug, bet vis tiek, ant tokio betono išsirinktų plytelių klijuoti negalima. Tik ką dabar daryti- kaimynams anonsuota greita laiminga pabaiga. Reikia suktis iš padėties. Tarp moters ir meistrų buvo užsimezgę romantiški santykiai, tai ji kaimynams pasakė, kad į svečius kol kas neįsileis, nes labai dulkinas reikalas. Slapčia, vakarais, naktimis meistrai nulupo neypatingą betoną. Keli konteineriai prisirinko. Kaimynai vis nerimsta- tai kada pagaliau į svečius pasikviesit, o gal persigalvojot, gal nestatysit, griaunat? Moteris apsitvėrė tylos siena. Dar kelios naktys, kelios išeiginės ir naujas betonas su naujais grindinio šildymo vamzdeliais nugulė į seną vietą.
  Svarsto moteris- gal dabar jau galima būtų kaimynus įsileisti, kad jie nedėkingi vieną sykį nusiramintų? Tik man neramu, neprisimenu, kur tai nutiko, kokiam mieste?

 13. Tragedija sako:

  Kaip reikia nemylėt savo krašto žmonių, jei leidžiama brakodielam rizikuot jų sveikata ir saugumu?

 14. Vietinis sako:

  Viskas aišku…dirba šudarankiai o bobos priiminės kokybę…

Jūsų komentaras:


keturi − = trys

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]