Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai    Prezidentas kvietė apjuosti Lietuvą ne tik kilometrais, bet ir meile savo šaliai    Kviečiame į Baltų vienybės dieną Kernavėje    Širvintų rajono savivaldybei gresia tiesioginis valdymas    Informavo ar neinformavo apie Vyriausybės atstovo reikalavimus?   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Buvę rajono vadovai laiku ir ūkiškai išsprendė įsisenėjusią problemą (arba Migloti merės postringavimai apie dulkes ir išgalvotus pažeidimus subliuško)

IMG_1897-12/ KĘSTUTIS PAKALNIS, Tarybos narys /

    Rajonas pasiskirstė į dvi stovyklas po Živilės Pinskuvienės „dulkių nupūtimo“ facebook paskyroje, o vėliau ir savo šeimos laikraštyje. Tačiau, kaip jau tapo įprasta, teisybė nebuvo pasakyta, o jei tiksliau – pasakyta tik dalis jos. Apart miglotų postringavimų neva tai buvusių savivaldybės vadovų praeities darbų blogybės, neva tie keli jos įvardinti žmonės yra rajono kenkėjai, nieko ir nesužinojome. Nors rajono vadovas turėtų labai aiškiai ir be išvedžiojimų įvardinti faktus.

     Pirmiausia noriu pasidžiaugti, kad Živilės Pinskuvienės kritikuojami Elena Davidavičienė, Vincas Jasiukevičius  ir kiti ūkiškai pažiūrėjo į problemą ir suremontavo hidrotechnikos įrenginį, esantį Totorių g. 8A, Širvintose. Juk visi gerai pamename, kiek bėdų pastaruosius penkerius metus sukeldavo užtvanka (hidrotechnikos įrenginiai) ant Širvintų tvenkinio. Kiekvienas polaidis ar didesnė liūtis plukdydavo apylinkes, užliedavo žmonių daržus, pridarydavo žalos. Ne kartą buvo skelbta ir ekstremali situacija, kurios metu būdavo stengiamasi kuo skubiau sureguliuoti vandens lygį. O problemos kildavo dėl užtvankos hidroįrenginio prastos techninės būklės. Buvo reikalaujama, kad įrenginius nuomojanti UAB ,,GP AUTO“ pašalintų gedimus, tačiau rezultatų nebuvo.

     Šie faktai liudija ne apie buvusios valdžios netinkamą darbą, o atvirkščiai – apie profesionalumą ir savalaikį reagavimą į nuolat Širvintas kamavusias bėdas.

    Sunkus yra darbas pūsti dulkes. Jos vos pakilusios vėl kur nors nusėda. Taip nutiko ir šį kartą. O jei rimtai, pasakius A, būtina pasakyti ir B. Ž.Pinskuvienei nutylėjus dalį faktų gyventojai buvo įmesti į naują intrigų voratinklį, iš naujo sėjamas nerimas, nepasitikėjimas žmonių galvose. Tai, mano nuomone, labai neatsakinga ir labai žemo lygio politikavimas. Kiekvienas vadovas turėtų rūpintis ne tik švariomis gatvėmis ir renginiais, bet ir kiekvieno žmogaus gera savijauta. Ir kiekvienas vadovas puikiai žino, kad žmogus gerai jausis tada, kai bus gerbiamas, kai jam bus sakoma tiesa. Gėlytės ir „maskaradai“ – tik antraeilis dalykas.

     Nežinau, ar rajono vadovė Živilė Pinskuvienė pati nusprendė dalies faktų nepasakyti, ar ją apgavo administracijos darbuotojai.  Todėl merei rekomenduoju susirasti šiuos dokumentus:

 • 2010 m. balandžio 28 d. Širvintų hidrotechnikos komplekso neeilinės apžiūros aktas Nr. 1,
 • 2013 m. balandžio 26 d. Širvintų hidrotechnikos komplekso neeilinės apžiūros aktas Nr. 2,
 • Techninis projektas „Širvintų mieste esančio tvenkinio būklės gerinimas“,
 • Širvintų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos 2014 m. birželio 10 d. posėdžio protokolas Nr. (14.1.)-ESK-3
 • 2013 m. balandžio 14 d. posėdžio protokolas.

    O aš šiandien dar kartą rajono gyventojams noriu priminti faktus, kurie yra svarbūs kalbant apie Širvintų užtvanką ir atsako į visus klausimus:

 • Širvintų miesto žemės ūkio paskirties hidrotechnikos kompleksas (unikalus Nr. 8997-2011- 7012) pagal nuomos sutartį  2001 metais buvo išnuomotas privačiai bendrovei – UAB „Elminda“  (nuomos konkursą skelbė Vilniaus apskrities viršininko administracija su tuo metu jai pavaldžiu Žemės ūkio skyriumi).
 • Nors nuo 2007 m. balandžio mėn. Savivaldybės administracijos direktore dirbo Živilė Pinskuvienė, bet šios sutarties vykdymas ir šiuo laikotarpiu nebuvo užtikrintas. Bendrovė turtą nuomojo iki 2008-12-02 ir iš viso nesumokėjo 73 867,0 Lt nuomos mokesčio.
 • UAB „Elminda“ bankrutavo, visas šios įmonės teises ir įsipareigojimus, t.y. sutarties vykdymą, perėmė UAB „GP Auto“, bet nuomos mokesčių ir ši bendrovė nemokėjo.
 • Nuo 2009 metų Savivaldybės administracijos vadovai ir atsakingi darbuotojai ėmėsi priemonių dėl Širvintų miesto žemės ūkio paskirties hidrotechnikos komplekso nuomos sutarties sąlygų vykdymo. Tai pažymėta ir Valstybės kontrolės  2011 metų birželio 10 d. – 2012 metų gegužės 21 d. Savivaldybės administracijoje vykdyto valstybinio audito ataskaitoje. Šio audito metu buvo nustatyta, kad Savivaldybės administracija atsižvelgė į Valstybės kontrolės rekomendaciją ir ėmėsi priemonių dėl nuo 2008-12-02 nesumokėtų nuomos mokesčių išieškojimo – pateikė teismui ieškinius.
 • Pažymėtina, kad teisės aktų nustatyta tvarka Savivaldybės administracija turėjo tik kontroliuoti, kad valstybės turtą (hidrotechnikos kompleksus) nuomojančios privačios bendrovės mokėtų nuomos mokesčius, o šie mokesčiai mokami į valstybės biudžetą.
 • 2014 metais, kai buvo nuleistas tvenkinio vanduo, išnaudodama puikią progą išsiaiškinti situaciją, Širvintų rajono savivaldybė organizavo išnuomoto Širvintų hidromazgo būklės specializuotą apžiūrą, kurią atliko atitinkamą kvalifikaciją turintys specialistai iš Vilniaus ir savivaldybės sudaryta darbo grupė.
 • Komisija, 2014 m. birželio 10 d. atlikusi hidrotechnikos komplekso apžiūrą, užtvanką įvertino kaip labai blogos būklės, keliančią pavojų gyventojų, jų turto saugumui, taip pat kad yra pažeidžiamas viešasis interesas bei yra reali grėsmė kilti statinio avarijai. Atsižvelgusi į nustatytas faktines aplinkybes, komisija vienbalsiai nutarė kreiptis dėl leidimo pažeminti vandens lygį Širvintų tvenkinyje išdavimo be nuomininko sutikimo.
 • UAB „GP AUTO“ gedimų nešalino, buvo imtasi skubių veiksmų ir už savivaldybės lėšas įrenginiai sutvarkyti. Pasak šaltinių, visa tai Savivaldybei kainavo apie 500 tūkstančių litų. Savo ruožtu, Savivaldybės administracija  pateikė teismui ieškinį dėl Savivaldybei priklausančių lėšų iš UAB ,,GP AUTO“  susigrąžinimo.
 • Savivaldybės ieškinį tenkino ne tik Kauno apygardos ir Lietuvos apeliacinis teismai, tačiau ir Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas, kuris 2016 metų sausio 25 dieną nutarė (nutartis neskundžiama), kad visi Širvintų rajono savivaldybės veiksmai buvo teisėti, o ieškinys pagrįstas. Po ilgų teisminių ginčų priteistos visos Širvintų rajono savivaldybės iki 2015 metų padarytos išlaidos.
 • 2016 m. merė skelbė, kad sausio 27 dieną Širvintų rajono savivaldybėje lankėsi FNTT atstovai dėl hidroįrenginio pažeidimų. Gal ir lankėsi, gal ir tyrė, bet jei per tiek laiko nieko nenubaudė, reiškia – pažeidimų nebuvo.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. mikutis sako:

  Tik už Živilę, nes kiti tai ….

 2. Elementaru sako:

  Nepriklausomai kas vadovautų, šioj kadencijoj ES parama vis tiek būtų ta pati. Ir ne tik mūsų rajone. Visi mažieji rajonai šiame etape gavo daug didesnę paramą nei anksčiau. Tiesiog merė poste atsirado jai palankiu metu.

 3. Reginai sako:

  To reikėtų paklausti Ž. Pinskuvienės, kodėl ši informacija
  2016 metais apie 2007 – 2013 m. ES parama ir jos panaudojimą buvo ištrinta iš Savivaldybės tinklalapio.

 4. Regina sako:

  Labai norėčiau sužinoti kiek yra gauta ES pinigų vadovaujant visiems buvusiems ir esamam merui pagal jų kadencijas, tada matysime kiek buvo gauta lėšų ir ką galima buvo padaryti.

 5. Pakalniui sako:

  Kalba, kad kandidatuosi kaip nepriklausomas. Balsuosiu už tamstą

 6. Kazys sako:

  Vieni veikėjai nuvarė į bankrotą saldainių fabriką, kiti – hidroįrenginį, bet tai tokie patys, vienodi, nesąžiningi ir godūs. O, kai apie juos pasklinda nemalonus kvapas, jie lyg niekur nieko dairosi ir klausia – kas tai padarė.

 7. Agnei sako:

  tai pasirodo ir tu ten buvai jaigu viska matei kas ten yra tai gal tu ta trecioji buvai

 8. Fest sako:

  Taip, buvusiems vadovams reikėjo organizuoti daugiau pompastinių renginių visokiems įteikimams, įsiteikimams, tortų valgymams, terbelių įteikimams.
  Buvusieji vadovai galėjo šimtus tūkstančių eurų per kadenciją išleisti apkabinėdami visus pakelės stulpus blizgučiais, kad galima būtų jų garbei sušukti „vau“…
  O jie užsiėmė kažkokiais „nematomais“ darbais – tai tvenkinį išvalė, tai vandentiekį ir nuotekas įvedė žmonėms, tai mokyklas, darželius, kultūros namus remontavo, nesusipratėliai….Todėl triskart „Vau“ mūsų puošniai valdžiai!!!

 9. AGNĖ sako:

  Ną… Ta aktų salė buvo labai intymi, švietė rožiniai šviestuvai. Gana nedidelė, tilpdavo du, trys, bet ne daugiau dešimties žmonių. Scenos nebuvo. Salės viduryje stovėjo keturkojis baldas. Šalia dar mažesnis baldas, susidėti vienkartiniams. Lankytojai daugiausia buvo vienkartiniai. Bet tik vienas užsiliko. „Mano pats geriausias“ Toje salėje lankydavosi trys vietinės, „Atžaliną“ menančios žvaigždės.

 10. AGNEI sako:

  Kokių ten aktų salė buvo Spadviliškyje?

 11. nepilkit sako:

  nepilkit purvo ant merės. tik jai meraujant ES davė pinigų. Tik ji išrūpino milijonus visiems darbams visoje Lietuvoje. Nedėkingieji, kaip būtumėt gyvenę?
  Nesąmonė, kad merė atėjo ant gatavai paruoštų projektų, nesąmonė,kad žinojo kokiomis sumomis galės disponuoti, nesąmonė, kad išmėtė nesavus, nesąmonė, kad viskas vyksta su pažeidimais- tiek viešų pirkimų, tiek finansiniais, tiek teisiniais, tiek administraciniais.
  Viskas jums, mieli žmonės. merė priklauso žmonėms. Su visa prabanga, arogancija, nesiskaitymu, intrigomis ir skundikų paieškomis.
  Kas ne su mere, tas prieš ją. Su komitetu į šviesų Širvintų rytojų žengte marš. Uraa, tovarišči .

 12. AGNĖ sako:

  Gal mierė galėtų pateikti Aktą Nr.1, Aktą Nr.2,
  Ji juk taip mėgsta Aktus. O Spadviliškyje buvo Aktų salė?

 13. Mokykitės sako:

  Va taip rašomi straipsniai. Be šmeižto, pagiežos, be žeminimų. Vien faktai. Mokykitės iš buvusio mero. O gal ir iš būsimo

 14. Marytė sako:

  Ta Pinskuvienė jau net politikavimo lygio nepasiekia.
  Tai panašu į nemokšiškos kaimo bobos tipo intrigų organizavimą, kaip daugiau nieko nesugebančią

Jūsų komentaras:


devyni − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]