Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Išrinktas Širvintų rajono logotipas ir vizualinis identitetas

     70ca1cd216571d1b821aed48d806aa2aŠirvintų rajonas, kaip ir daugelis kitų Lietuvos regionų, susiduria su gyventojų mažėjimo, jaunimo emigravimo, turistų ir verslo pritraukimo iššūkiais. Siekdama pažaboti šiuos iššūkius, Širvintų rajono savivaldybė, kaip vieną iš priemonių, nusprendė pasitelkti vizualinį identitetą, kuris padėtų formuoti patrauklų, vertybes reprezentuojantį šio krašto įvaizdį.

    Širvintose rugpjūčio mėnesį buvo vykdoma miesto gyventojų ir svečių apklausa apie išskirtines Širvintų rajono savybes ir geriausiai rajoną reprezentuojantį simbolį, po kurios buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės. Jų metu rajono bendruomenė formavo kriterijus Širvintų identiteto kūrybinei užduočiai, dalinosi idėjomis ir pastebėjimais, diskutavo, kuo Širvintų rajonas yra savitas ir išskirtinis.

    Atsižvelgdama į bendruomenės suformuotą užduotį ir vertinimo kriterijus, dizaino agentūros CRITICAL komanda sukūrė tris logotipo ir vizualinio identiteto pasiūlymus.

    Pristačius visus tris logotipo ir vizualinio identiteto pasiūlymus, spalio 23-31 d. visi rajono gyventojai ir svečiai buvo kviečiami dalyvauti apklausoje ir išreikšti savo nuomonę apie geriausiai Širvintų rajoną atspindintį ženklą. Balsavimas vyko tiek elektronine forma (Širvintų r. savivaldybės internetinėje svetainėje), ir tiesioginiu būdu – pildant biuletenius Savivaldybės administracijos priimamajame, visose seniūnijose, Širvintų rajono Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje, Širvintų knygyne.

    f2b8976ce7b0cf3b35e94d1fee0f78df Lapkričio 2 d. suskaičiavus biuletenius ir susumavus rezultatus, naujuoju Širvintų rajono ženklu išrinktas trečiasis logotipas. (Pirmasis surinko 18 balsų, antrasis – 276, o trečiasis – 364 balsus).

      Šiame ženkle matomi atskiri kiekvienai rajono seniūnijai priskirti elementai (Alionių – didžiausio rajone Alio ežero simbolis – vanduo, Čiobiškio – Dariaus ir Girėno tilto, Gelvonų – Pliaterių koplytėlės, Jauniūnų – medžio, miškų simbolio, Musninkų – Barboros Radvilaitės koplytėlės, Kernavės – piliakalnių, Zibalų – Šv. Jurgio bažnyčios, Širvintų – „Širvintos“ skulptūros vaizdai) apjungti į bendrą lopšį. Parinktas mėlynos spalvos atspalvis, kaip nuoroda į horizontą bei Širvintų herbo spalvą.

      Vizualinis identitetas ir sukurtas ženklas bus naudojamas pristatant Širvintų rajoną greta oficialaus herbo, informacinėje medžiagoje, kuriant rajono atributiką, turistiniams tikslams, viešinant renginius. Akcentuojant, kad ženklas apima visą rajoną, jo ypatumus, vertybes.

www.sirvintos.lt


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. Ramūnas sako:

  Nepritarsiu daugumos nuomonei – su ženklu rimtai padirbėta, sujungiant tiek gyvenviečių į vieną darinį. Ir tai tikrai ne vaiko jėgoms. Tik minusai: 1 – kaip ženklas jis turi per daaaaaaug detalių; 2 – šiuo metu šis dizaino stilius labai naudojamas, tad neišsiskiria; 3 – ar Širvintų miesto ikonoje vaizduojama Živilė Pinskuvienė? Nors gal ir seniausia miesto skulptūra (regis)…

 2. pastebėjimas sako:

  Gimiau rajone bei mokiausi, bet pažiūrėjęs į logotipą – nieko nesuprantu

 3. kazkoks sako:

  Suprantu, kad Čiobiškio ženkle norėta pavaizduoti tiltą per musę, bet tai gavosi – GRYBAS :( … O Širvintų ženklas – kodėl mergelė??? Juk anot legendos buvo ir Širvis ir Inta. O gal čia garbei …. na supratote turbūt :) :)

 4. Tragedija sako:

  Kažkokia vaiko teplionė

 5. ? sako:

  Kažkoks visiškai svetimas darinys, jokio identiteto čia nematau. Atrodo lyg kokia Šilutės krašto vėtrungė. Jau visai nusivažiavo į lankas. Tikrai, kad Lochotipas.

 6. Makaronų dirbtuvės sako:

  Kviečiame į Širvintų valdančios daugumos identiteto kūrimo dirbtuves! Tarptautinių žodžių žodyne „identitetas“ (lot. buvimas) – tapatybė, žmogaus arba daikto savybių visuma, pagal kurią jis yra atpažįstamas, atskiriamas nuo kitų. Tai kaip atskirsim valdančią daugumą ir jos rėmėjus?

 7. Nesvaikit jūs sako:

  Širvintų rajonas, kaip ir daugelis kitų Lietuvos regionų, susiduria su gyventojų mažėjimo, jaunimo emigravimo, turistų ir verslo pritraukimo iššūkiais. Siekdama pažaboti šiuos iššūkius, Širvintų rajono savivaldybė, kaip vieną iš priemonių, nusprendė pasitelkti vizualinį identitetą, kuris padėtų formuoti patrauklų, vertybes reprezentuojantį šio krašto įvaizdį.

  NESVAIKIT JŪS. MOKYKLŲ, DARŽELIŲ, LIGONINĖS REIK, KAD ŽMONĖS GRĮŽTŲ. KELIŲ NORMALIŲ IR SĄŽININGOS VALDŽIOS.

 8. Beveik suprantu sako:

  Išrinktas valdančiosios daugumos, merės ir jos rėmėjų, LOCHOTIPAS.

 9. Nesupratau sako:

  Tai juk herbą turim!!! Kam dar? Kiek sumokėta? Kažkokia nesąmonė

Jūsų komentaras:


× vienas = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]