Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintiškių Avlasevičių šeimos sėkmės istorija

    received_690368284666932Daugiau nei 60 metų Europos socialinis fondas investuoja į žmogaus gerovę, augimą, pokyčius. Įgytas darbas, pagerėjusi gyvenimo kokybė, sugrįžimas į pilnavertį gyvenimą, įkvėpta vidinė motyvacija, noras gyventi, siekti, tobulėti – tokius dalykus sunku pamatuoti skaičiais ar pinigais. Geriausia apie juos kalba žmonių istorijos.

    Šeimos, kurių gyvenimus pakeitė ESF projektai, buvo kviečiamos dalyvauti tradiciniame ESF projektų dalyvių sėkmės istorijų konkurse ŽINGSNIAI.

    Širvintiškių Oksanos ir Dariaus Avlasevičių šeima, auginanti net keturis vaikučius,  tapo viena iš nugalėtojų.

    Štai, kaip širvintiškių Avlasevičių šeimą pristato žurnale “Žingsniai 2018”

Oksana: „Savo vaikus po mokymų pažinau iš naujo“

    received_594999337586491Iš Druskininkų į Šiaulių kaimą Širvintų rajone gyventi su šeima persikėlusi Oksana Avlasevičienė (34 m.) – keturių vaikų mama. Pozityvi ir švytinti, žavi ir komunikabili, visada pasitempusi moteris niekada nesiskundė.

     Niekas nė neįtarė, kad po jos kasdien dėvima kauke slypi bemiegės naktys, kasdienis darbų maratonas ir didis nerimas – bendravimo ir ryšio su vaikais stoka, sudėtinga situacija su pirmuoju vyru. Ramybės moters šeimoje nebuvo, bet ji savomis jėgomis bandė su tuo susidoroti, manė, kad situacija pagerės paaugus mažiesiems, kad tokie rūpesčiai slegia visas nieko nespėjančias ir pavargusias mažų  vaikų mamas.

   received_525544197907277 „Kodėl nuėjau į Pozityvios tėvystės mokymus? Nemaniau, kad man jie reikalingi – visada viską spręsdavau pati. Tačiau esu aktyvi, žingeidi, o mūsų rajone kultūrinių renginių beveik nevyksta – todėl mane domina viskas, kur galiu praplėsti savo žinias, praleisti laiką, socializuotis, pabendrauti. Ir į šiuos mokymus užsirašiau iš smalsumo, trokšdama nors trumpam pamiršti buitį.

    Tikrai nė neįsivaizdavau, kad šie mokymai taip paveiks mano mintis, kad mūsų šeimos gyvenimas pasikeis iš esmės. Šiandien esu be galo laiminga, kad ten atsidūriau. Kursai sukrėtė, supurtė vidų. Viską teko pergalvoti. Staiga supratau, kad dukra ne tokia uždara kaip atrodė, o absoliučiai kitokia: aktyvi ir komunikabili“, – šypsojosi jauna moteris.

    received_1906761646299472Oksana atvira – kursuose niekas tiesiogiai nemokė, kaip bendrauti su vaikais. Tačiau čia ji suprato, kad šeimoje trūksta ryšio su vaikais: mažieji – trimetė Karina ir nė metukų dar neturintis Laurius –  gauna daugiau dėmesio,  vyresnieji –  13-os Lukas ir dvylikametė Kamilė – tarsi būna sau, nes yra savarankiški ir dideli.

   „Mano mąstymas pasikeitė iš esmės. Supratau, kad paauglystė – sudėtingas laikas, be to, šeimoje tuo metu buvo įtempta situacija, kurią matė ir suprato vyresnėliai. Jiems, o ne mažiesiems, iš tiesų reikėjo daugiau dėmesio.

    received_519579698508961Su paaugliu, jei jis nori kalbėtis, turi bendrauti tą pačią akimirką – jokių „palauk“ čia negali  būti. Nes vėliau jau jis nebenorės atsiverti mums. Pradėjome labai daug laiko skirti vaikams, juos išgirsti ir kalbėtis – anksčiau mūsų šeimoje taip nebuvo.

    Manėme, kad svarbiau mūsų su vyru santykiai, mūsų santykių šlifavimas, vaikai tarsi neturėtų tame dalyvauti. Taip nepastebimai ir nutolome nuo vaikų. Dabar mūsų šeimoje viskas kardinaliai pasikeitė – ir tik į gera“,  – sakė moteris.

     Kiekvieną vakarą, kai  vyras grįžta iš darbo, šeima padeda mobiliuosius telefonus į šalį, išjungia televizorių ir dvi valandas būna kartu – kalbasi, ieško bendrų veiklų, žaidžia ar pramogauja. Tokie vakarai iš esmės pakeitė bendravimą – su vaikais atsirado tvirtas ryšys, jie  noriai bendrauja ir atsiveria.

    received_993173210866649Negana to, vyresnėliai noriai padeda mamai buityje, patys net neliepiami susitvarko savo kambarius, o vyriausias sūnus smagiai laiką leidžia su patėviu – jiedu kartu vis imasi vyriškų darbų, o juos dirbdami atranda bendravimo džiaugsmą.

    Vasarą Lukas ir Kamilė pirmą kartą buvo stovyklose. Be to, visa šeima atostogavo prie jūros. Oksana sako supratusi, kad kur kas svarbiau leisti pinigus vaikų poreikiams, nei naujiems daiktams.

    „Užaugs vaikai, gal atsiras ir daugiau pinigų – tada ir nusipirksim daiktų, kurių norime. Juk turbūt vaikai ir vėliau atsimins ne gražesnę mamos suknelę ar brangesnį papuošalą, o laiką, smagiai praleistą kartu“, – šypsojosi  moteris.

     Dabar Oksana save vadina laiminga mama ir moterimi – vyresnieji keliauja į mokyklą, o ji su trejų Karina ir dar nė metukų neturinčiu Lauriu sukasi namuose. O vakarais visa šeima imasi bendros veiklos – tai Oksanai ir jos vyrui dabar yra kur kas svarbiau, nei tvarkingi namai ar preciziškai išlyginti drabužiai.

   received_2198085057138749 „Savo vaikus tarsi pažinau iš naujo. Nežinau, apie ką kalbasi  mano vyras su vyresnėliu sūnumi, tačiau matau, kaip vaikas pasikeičia po tų pokalbių – prišokęs klausia, ar man nereikia ko nors padėti, yra pasitempęs, rūpestingas.

    Kompiuteris, telefonas ir uždarytos jo kambario durys – vis retesnis reiškinys, ir tai mus labai džiugina. Namuose visai kita aura, čia būti gera ir mums su vyru, ir vaikams. Mūsų šeima vėl lyg vienas kumštis“, – pasakojo moteris.

    Buitis, keturi vaikai, maisto gaminimas, indai, skalbiniai, pamokos – kaip Oksana viską spėja? Moteris juokiasi – ji tikrai nespėja visko: ir namai būna sujaukti, ir indai neplauti. Apsitvarko tuomet, kai užmiega visi vaikai, o šeštadienis – visos šeimos tvarkymosi diena.

    „Tačiau dabar man ne buitis svarbiausia. Būna, kad ir valgyti nepagaminu, kad valgome pusgaminius, visko būna. Be to, man daug padeda vyras.

     Ar manęs nežudo buitis? Niekada nebuvau namų šeimininkė 24 valandas per parą. Gana anksti vaikai pradėjo lankyti darželį, o aš dirbau. Dabar toks etapas,  bet kai paaugs mažasis – eisiu dirbti. Be to, vyras mane skatina ir išleidžia, nesėdžiu namuose.

    Kartais vyras lieka namuose su mažiukais, o aš su vyresnėliais važiuojame pas mamą į Druskininkus pailsėti nuo tos buities“, – pasakojo Oksana.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ keturi = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]