Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

V.Šimonėlis: tikiu, kad sulauksime teisingumo

DSC_0001     Sulaukėme skaitytojų priekaištų, kad viename rajono leidinių po straipsnio publikavimo apie Širvintų ligoninę, jie pasigedo ten minimų asmenų pozicijos ir komentarų. Minimą straipsnį publikavo ne mūsų leidinys, tačiau skaitytojų pageidavimu, pasidomėjome, kaip situaciją pakomentuotų publikacijoje neigiamai minimi asmenys.

      Jau turime keletą komentarų, kurie artimiausiomis dienomis bus pateikti skaitytojams. O Vidmanto Mateikos nuomonę skaitėte vakar. Pirmasis į mūsų paklausimą atsakė buvęs meras Vytas Šimonėlis. Tad skaitytojams pateikiame jo komentarą visą, kaip ir gavome.

      VYTAS ŠIMONĖLIS:

     Man neteko girdėti nė vieno atvejo Lietuvoje, kad Savivaldybės vadovai taip viešai ir atvirai menkintų savo sveikatos priežiūros įstaigas, jų vadovus ir įstaigų veiklą. Paskleista melaginga, tikrovės neatitinkanti informacija, apie Širvintų ligoninę ir ten dirbančius gydytojus sumenkino ten dirbančių medikų ir įstaigos reputaciją.

        Ieškant preteksto atleisti Pirminės sveikatos priežiūros (poliklinikos) ir Širvintų ligoninės vadovus buvo siunčiami tikrintojai tiek iš Savivaldybės, tiek auditoriai iš Vilniaus, kuriuos iškvietė patys Savivaldybės vadovai. Merė, Pinskų šeimos laikraštyje „Širvintų kraštas“, vardindama tikrus ar menamus trūkumus Širvintų ligoninėje, šį kartą kažkodėl nepaminėjo, kad ligoninės vestibiulyje buvo kavos aparatas, kuris užėmė apie 1,5 kv. m., dėl kurio nebuvo sudaryta nuomos sutartis, ir tai buvo viena iš priežasčių atleisti Širvintų ligoninės direktorę L. Meškauskienę. 

  Įsiteisėjus teismų sprendimams tiek dėl Savivaldybės administracijos darbuotojų, tiek dėl Pirminės sveikatos priežiūros centro ir Širvintų ligoninės vadovų neteisėto atleidimo, 2017 m. Savivaldybės tarybos opozicija kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl viešo intereso gynimo ir padarytos turtinės žalos (apie 280 tūkst. eurų) išieškojimo iš Savivaldybės vadovų. 

         Kai Savivaldybės vadovų vidinė kultūra ir kompetencija sveikatos priežiūros paslaugų srityje yra tik kavos aparato dydžio, tai ir buvo priiminėjami sprendimai, kurie privedė Širvintų ligoninę prie šiandieninės situacijos. O kuo toliau, tuo kvailiau.

         Kam reikėjo sukelti šurmulį ir 2015 m. priimti sprendimą prijungti Pirminės sveikatos priežiūros centrą prie Širvintų ligoninės, kuris nebuvo ir negalėjo būti įgyvendintas. Šiuo reikalu sveikatos priežiūros specialistai ir politikai jau daug kartų pasisakė respublikinėje spaudoje, o Sveikatos apsaugos ministerija, kuri formuoja sveikatos politiką, visada pabrėžė pirminės sveikatos priežiūros įstaigų (poliklinikų) stiprinimą.

       Ką reiškia 2018 m. Širvintų rajono savivaldybės tarybai pateiktas svarstyti sprendimo projektas dėl Širvintų ligoninės perdavimo Ukmergės ligoninės žinion, kurio buvo atsisakyta tik tvirtinant Tarybos posėdžio darbotvarkę. Tai dar vienas smūgis Širvintų ligoninei. Ar ateis gydytojai į tokią įstaigą dirbti? Greičiau išeis. Kam pradėti procesą, sukelti netikrumo, neapibrėžtumo jausmą, jeigu Savivaldybės vadovai, šio procesą iniciatoriai, nežino (nesupranta) jo pabaigos.

        Merė galėtų išsikviesti Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą, kuri įvertintų, kaip užtikrinamas privalomų paslaugų prieinamumas Širvintų ligoninėje šiandien. Iš Širvintų ligoninės liko tik muliažas. Tai ir yra tikroji, didžioji žala, padaryta Širvintų ligoninei ir čia besigydantiems širvintiškiams, kurios šiandien dar niekas nepaskaičiavo.

      Įsiteisėjus teismų sprendimams tiek dėl Savivaldybės administracijos darbuotojų, tiek dėl Pirminės sveikatos priežiūros centro ir Širvintų ligoninės vadovų neteisėto atleidimo, 2017 m. Savivaldybės tarybos opozicija kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl viešo intereso gynimo ir padarytos turtinės žalos (apie 280 tūkst. eurų) išieškojimo iš Savivaldybės vadovų. Praėjo metai, procesas juda apatinės girnapusės greičiu. Nesuprantama kodėl, juk teismų sprendimai galutiniai ir neskundžiami. Merė kalba, kad pajudėjo, paprašė dokumentų, tai ji gal geriau žino. Belieka tik laukti ir tikėtis, kad sulauksime teisingumo, o ne senaties termino.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

18 Komentarai (-ų)

 1. netikiu sako:

  kad kazko pavyks pasiekti… greiciausiai senatis…

 2. Siūlau sako:

  Pusryčiams spagečių

 3. Šiuo metu ir visada sako:

  Persivalgiau. Vakare prieš miegą trys porcijos makaronų “Vermišelių- kriauklelių”. Visą naktį nemiegosiu. Pirma porcija su kalėdinės eglutės padažu. Tik pabaigiau, dar įdėjo, su socialinio būsto padažu. Jaučiausi visiškai persivalgęs, bet ne- dar įdėjo. Su globėjų ir vaikų teisių padažu. Kartu buvo, koks tai padažas neteisingas, apmelavo,apgavo.
  Taigi žiūrėkit, visko pasitaiko. Jeigu tik galit būti apgauti, tai ir būsit apgauti. Visur ir visada. Nesvarbu, kad prašys ir sakys, kad kaip nors, kad reikia, kad trumpam, nors ne pagal įstatymą, taigi niekas nesužinos… Verksit, nagus graušit, kad patikėjot, gero norėjot.

 4. x sako:

  Neleiskime Pinskienei piktnaudžiauti valdžia. Nejaugi jums patinka jos pateikiami spagečiai?

 5. Šiuo metu sako:

  MIERĖ „kabina makaronus” Lietuvos ryto tv.

 6. Piliečiui sako:

  Manau MIERĖ artiejant rinkimams dar ne vieną „savą” pakiš ir „įkiš”.

 7. Piiečiui sako:

  O kas čia naujo? Viena „super protinga” pakišo kitą „protingą”.

 8. pilietis sako:

  Živilė pakišo Eloną, kad eilinį kartą išsukti savo kailį

 9. Tikra sako:

  Vargšelė Elona.Akys išsipūtusios,didelės,kad smegenėlės tokios būtų.Bet jau namas lyg ant mielių pučiasi.Kad tik į,naudą,!

 10. X sako:

  :) :)

 11. Mona sako:

  Jeigu Elona turėtų kiek proto, ji nebūtų ėjusi į ligoninės vadus. Vargšelė dėl suvokimo trūkumo, matyt, net įsivaizduoja kokiais peilio ašmenimis vaikšto. Tai ne skaičiukus kokius rašinėti ar lenteles braižyti. Jai gali tekt atsakyti už kokio nors konkretaus žmogaus mirtį, kadangi nesudarytos sąlygos, kurių reikalauja akreditavimo tarnyba. Kažkoks saulės užtemimas ant Širvintų, aukščiausia valdžia ir jos draugeliai su ištrintu atsakomybės jausmu.

 12. stepas sako:

  Galima daug kalbėti apie savivaldybę apsėdusį blogį, bet jo išgyvendinimas dabartiniu laikotarpiu negalimas be rinkimų. Neverta ko nors pozityvaus tikėtis dėl apeliavimo į valstybės teisingumo instancijas.

 13. linkėjimai sako:

  kovo 3 d rinkimai: jie gali atverti kelią pokyčiams savivaldybės gyventojams. Jie neateina savaime. Atminkite, kad kitos galimybės anksčiau kaip 2023 metais nebus.

 14. Vytui sako:

  Ačiū už jūsų rašomą tiesą.Pritariame paskutiniam komentatoriui,ir aūū,kur gi ta STT?

 15. Aš irgi širvintiškis, sako:

  nors dabar jau kai kur net gėda prisipažinti, iš kur esu. Kiti net ir bijo. Net į rinkimų komisijas žmonės bijo eiti atstovauti kitas partijas, nes nepatiks krištolinei, išmes iš darbo. Net pagalvoti negalėjom, kad ateis tokie laikai. Atėjo. O kai pasiskaitai merės draugų komentarus, net šiurpas krečia. Beraščiai robotai, nemąstantys balvonai, gal į mokyklą nevaikščiojo. Ir tokie visiems mums vadovauja, mulkina žmones. Ir dar mulkins, nes niekas nebenori į tą mėšlą klimpti. Net neaišku, kas geriau. Gal tegu patys ir kuopiasi, kol pasodins. STT jau senokai medžiagą renka.

 16. Taip sako:

  Buvau STT apklausai dar vasario mėn., bet labai jau ilgai ten „tempia gumą”?

 17. rinkejas sako:

  toks turi būti vadovas

 18. Baba sako:

  Sveikunu Šimonėli čia išgirdau daug tiesos

Jūsų komentaras:


× aštuoni = šešiasdešimt keturi

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]