Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Renkami kandidatų sąrašus palaikančių rinkėjų parašai

VRK 1/ pagal VRK informaciją /

   Savivaldybių rinkimuose dalyvaujančios partijos ir visuomeniniai rinkimų komitetai pradėjo rinkti kandidatų sąrašus palaikančių rinkėjų parašus. Širvintų rajone, mūsų duomenimis, startavo dešimt rinkiminių sąrašų: devynios partijos ir vienas visuomeninis rinkiminis komitetas.

     Širvintų rajono partijos, rinkimų komitetai turi surinkti ne mažiau kaip po 140 rinkėjų parašų. Kitaip jų kandidatai į merus ir rajono Tarybos narius nebus įregistruoti.

      2019 m. sausio 17 d. – paskutinė diena pateikti parašų rinkimo lapus Savivaldybės rinkimų komisijai (SRK).

     SRK tikrina rinkėjų parašus ir nustato surinktų parašų skaičių. 2019 m. sausio 31 d. – paskutinė diena tikrinti parašus ir priimti sprendimą dėl (ne)įregistravimo.

  • Širvintų rajono savivaldybės gyventojų skaičius, nustatytas 2018-01-01 (Gyventojų registro tvarkytojo duomenimis) – 17071.
  • Širvintų rajono savivaldybėje renkamų savivaldybių tarybų narių skaičius – 21.  
  • Mažiausias reikalingų surinkti parašų skaičius iškelti kandidatų sąrašą, įskaitant kandidatą į savivaldybės tarybos narius – merus, arba išsikelti kandidatu į savivaldybės tarybos narius – merus – 140.

Į ką turėtų atkreipti dėmesį rinkėjai, pasirašydami:

  • Pasirašyti parašų rinkimo lapuose gali rinkėjai, kuriems iki rinkimų dienos – 2019 metų kovo 3-osios – jau bus sukakę 18 metų.
  • Kandidatų sąrašus ir kandidatus savo parašais gali paremti tik tos savivaldybės, kurioje keliamas kandidatų sąrašas ar kandidatas, rinkėjai.
  • Taip pat užsieniečiai, kurie turi leidimą gyventi Lietuvoje ir gyvenamąją vietą yra deklaravę Širvintų rajone.
  • Rinkėjas savo parašu gali palaikyti ne vieną kandidatų sąrašą. Jeigu nori, gali pasirašyti visų partijų ir rinkimų komitetų sąrašus.
  • Vieną konkretų sąrašą gali palaikyti tik vieną kartą. Pavyzdžiui, jeigu už jį yra pasirašęs parašų rinkimo lape, nebegali pasirašyti elektroniniu būdu, ir atvirkščiai.
  • Kiekviename parašų rinkimo lape yra įvardyti visi partijos ar rinkimų komiteto kandidatai – ir į merus, ir į Tarybos narius. Partijos ir rinkimų komitetai iš karto renka parašus ir už savo kandidatą į merus, ir už kandidatų į miesto Tarybą sąrašą.
  • Kandidatų sąrašus ir kandidatus savo parašais galima paremti ir elektroniniu būdu, prisijungus per el. valdžios vartus (VIISP).  (Žingsnius rasite nuotraukose).


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ devyni = keturiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]