Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų rajono vanduo saugus

         Sveikiausias-vanduoPastaruoju metu per visas viešojo informavimo priemones vis pasirodo pranešimai apie sunkiuoju metalu – arsenu užterštą vandenį šalies savivaldybėse. Arsenas – organizme linkęs kauptis sunkusis metalas. Netgi labai nedidelis arseno kiekis yra toksiškas – tai kancerogeninė medžiaga, sukelianti vėžį, įtakojanti daugelį kitų pavojingų susirgimų. Jis gali sukelti mažakraujystę, galvos skausmus, kvėpavimo takų ligas, nuplikimą, arseno sukeltos ligos gali pasireikšti ne iš karto. Arsenas į aplinką patenka iš chemijos, farmacijos, elektronikos, tekstilės, optikos, energetikos, trąšų pramonės įmonių ir jų gaminių, taip pat iš natūralių organikos puvimo procesų bei per žemės ūkio ir pramonines nuotėkas. Šio sunkiojo metalo yra ir akmens anglies pelenuose.

            Širvintų rajone už tiekiamo geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugas, bei Širvintų miesto bei rajono vandentvarkos objektus yra atsakinga įmonė UAB „Širvintų vandenys“. Širvintų VMVT vykdo šios įmonės kontrolę, analizuoja geriamojo vandens programinės priežiūros metines statistines ataskaitas. Kontrolę vykdantys inspektoriai pastebi, kad UAB „Širvintų vandenys“ laiku atlieka tiekiamo geriamojo vandens rodiklių stebėseną, bei atsakingai atlieka laboratorinius tyrimus, investuoja į vandens gerinimo priemonių (filtrų, nugeležinimo įrenginių ir pan.) įrengimą.

            Širvintų VMVT informuoja, kad šių metų lapkričio mėn. UAB „Širvintų vandenys“ iš visų 25 rajone veikiančių vandenviečių paėmė vandens mėginius arseno kiekiui ištirti. Apibendrinus gautų tyrimų rezultatus nustatyta, kad arseno kiekis nei vienoje vandenvietėje neviršijo nustatytos normos. Teisės aktuose numatyta, jog arseno ribinė rodiklio vertė geriamajame vandenyje negali būti didesnė nei 10 mikrogramų litre. Todėl norime pabrėžti, kad šiuo metu iš UAB „Širvintų vandenys“ vandenviečių tiekiamas vanduo yra saugus ir kokybiškas.

Vyriausioji specialistė – maisto produktų inspektorė Jolanta Jurkevičienė

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


keturi × septyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]