Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apie gyventojų [ne]informavimo subtilybes

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

     Labai daug “Krašto naujienos” rašė apie RetroPlast problemą, publikavome ne vieną gyventojų ir Tarybos narių nuomonę, važiavome į vietą apsidairyti ir pasidomėti. Tačiau šiandien ne apie tai.

     Širvintų miesto bendruomenė paprašė paskelbti, o “Krašto naujienos” paskelbė skelbimą dėl Aplinkos apsaugos agentūroje vyksiančio renginio, į kurį yra kviečiami rajono gyventojai, laiką. Tema itin aktuali mūsų rajono, o ypatingai miesto apylinkių gyventojams – bus ar nebus RetroPlast gamykla, Beržės upelis liks upeliu ar virs melioracijos grioviu?

     Kitą dieną po mūsų publikacijos Širvintų rajono svaivaldybės tinklapyje pasirodo skelbimas (nuotrauką pridedame). Lyg ir viskas gražu – savivaldybė informavo gyventojus. Tačiau, kodėl gyventojai informuojami taip vėlai ir tik kitą dieną po publikacijos žiniasklaidoje?

    Nelabai norėčiau tikėti, kad Aplinkos apsaugos agentūra ne vienu metu išsiuntė informaciją savivaldybei ir bendruomenei. Paprastai raštai siunčiami visiems kartu arba laikantis subordinacijos. Kieno pareigybė aukštesnė? Bendruomenės ar savivaldybės?

    Pasvarstykime, kam naudinga skelbimą paskelbti kuo vėliau arba išvis nutylėti? O gi tam, kam naudinga, kad gamykla būtų. O kad ji būtų, Beržės upelis dokumentuose turi virsti melioracijos grioviu. (Turbūt visi suprantate, kad melioracijos grioviai neturi apsaugos zonų ir netrukdo statyboms.)

     Tai visiškai logiška. Kuo vėliau sužinoma apie tokį renginį, tuo mažiau laiko (arba išvis nelieka) jam pasiruošti, susirasti reikiamus dokumentus, kad galėtumei apginti savo poziciją. O dirbančiam nelieka laiko susiplanuoti darbus, kad galėtų kelioms valandoms palikti darbo vietą. Gal to ir buvo siekiama? Ne, tai nėra kaltinimas. Bet tokios mintys kyla matant, kaip nesiskaitoma su žmonėmis ir negerbiamos jų teisės žinoti, išsakyti nuomonę, įtakoti sprendimus, susijusius konkrečiai su jų gyvenamąja vieta.

     Ir čia man skamba naujai bandomas prastumti įstatymas dėl žurnalistų teisių ribojimo.  Seime suplanuota plėsti sąrašą informacijos, kurią būtų DRAUDŽIAMA platinti. Pavyzdžiui, valdžią ar institucijas kritikuojanti informacija potencialiai gali būti traktuojama kaip draudžiama, nes ji silpnina pilietiškumą ir tautinę tapatybę, įstaigos prestižą.

     Sakykite man, o valdiškų įstaigų nekompetetingas elgesys, nesiskaitymas su mokesčių mokėtojais, iš kurių mokesčių jie yra išlaikomi, nėra prestižo žeminimas?

    Mes nežinome, kas tiksliai nusprendė taip vėlai informuoti gyventojus, bet aišku, kad tai padaryta iš valstybinės institucijos (įdomu – kurios). Kaip galima pasitikėti valstybine įstaiga, jei ji slepia informaciją? Kad šiuo klausimu vyko dialogas  – abejonių nėra. Mūsų žiniomis, tarp institucijų “suvaikščiojo” net keli raštai šia tema. Kodėl niekas nepasivargino informuoti gyventojų apie Beržės upelio likimo aiškinimąsi?

     Šios publikacijos tikslas – priminti valstybinėms institucijoms ir jų tarnautojams, kad jie privalo gerbti kiekvieną savo klientą ir tarnauti žmogui.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. pilietis sako:

    Prieš metus rašiau, kad didžiausias pavojus yra ne kvapai, galimas upelio užteršimas. Juk ne veltui dabar upelį norima pripažinti paprasčiausiu melioracijos grioviu. Bet pavojus miestui nuo to nesumažėja.

Jūsų komentaras:


+ septyni = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]