Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Apie politines keistenybes ir nukritusias kaukes

Andrius Navickas, TS-LKD frakcijos narys Seime

    Metai dar tik prasidėjo, o politinės keistenybės byra kaip iš gausybės rago.  Pavyzdžiui, galima nuolat kartoti, jog per trisdešimt metų Lietuvos švietimo sistemoje nieko nepadaryta ir šiai sričiai vadovaujančiu ministru paskirti politiką, kuris ilgiau nei bet kas kitas atkurtos Nepriklausomybės laikotarpiu  dirbo Švietimo ir mokslo ministru.

      Tiesa, jei sutarsime, kad tai, ką sako dabartinė valdančioji dauguma, tėra lozungų kratinys, o ne nuosekli pasaulėžiūra, tai naujo ministro pasirinkimas atrodo visai logiškas.  Iš Rietavo kilęs A. Monkevičius garsėja kaip ramus, inteligentiškas žmogus, kuris sugeba išklausyti kitus, gerai pažįsta švietimo sistemą iš vidaus, moka bendrauti su žiniasklaida. Dabartinėje situacijoje valdantiesiems buvo nepaprastai sunku atrasti žmogų, kuris sutiktų prisiimti atsakomybę už dabartinį chaosą švietimo politikoje. Na, o A. Monkevičius, kaip M. Romerio universiteto, kurio perspektyvos skendi miglose, rektorius, tapdamas ministru, regis, niekuo nerizikuoja. Tuo labiau, kad, labai tikėtina, po Prezidento rinkimų Vyriausybės sudėtis vis vien keisis.

      Dar keisčiau atrodo tai, kas vyksta vaiko teisių apsaugos srityje. Jau rašiau, kad čia susikaupė daug problemų ir dilemų, tačiau niekaip negaliu pritarti tam būdui, kuriuo valdantieji nusprendė su jomis dorotis. Pirmiausia ministras Linas Kukuraitis ir jo komanda pasiūlo Vaiko teisių pagrindų įstatymo pataisas. Gerai, kad ministras bando spręsti problemas, dėl kurių atsiradimo didele dalimi kaltas nekokybiškas jam pavaldžių institucijų darbas. Tačiau jau po poros savaičių, kaip žaibas iš giedro dangaus, atsiranda Ramūno Karbauskio alternatyvios pataisos. Tai nėra ministro projekto papildymas ar pataisymas, bet savo esme kitokia problemų sprendimo strategija.

     Normalioje demokratinėje valstybėje tai būtų traktuojama vienareikšmiškai. Valdančiosios daugumos lyderis išreiškia nepasitikėjimą ministru ir jo kompetencija. Po R. Karbauskio pataisų pristatymo Seime L.Kukuraitis, jei būtų vakarietiško tipo politikas, privalėjo tuoj pat atsistatydinti. Tačiau, vietoj to, išvydome keistą spektaklį, kai R. Karbauskis iš tribūnos išaiškino, kad ministras L.Kukuraitis labai džiaugiasi naujomis pataisomis. Pastarosios ne tik nereiškia nepasitikėjimo ministru, bet yra pagalba, kurios pats ministras prašė.

      Seimo salėje klausantis R. Karbauskio pristatymo ir tai, kaip jis atsakinėjo į klausimus, situacija pradėjo atrodyti dar nesmagiau. R. Karbauskis prisipažino nesusipažinęs su oficialia ataskaita, kaip pasikeitė situacija po to, kai prasidėjo Vaiko teisių apsaugos reforma. Jis taip pat griežtai atsisakė kalbėti apie tragišką įvykį Vilniuje, kai kūdikis dėl galimo smurto artimoje aplinkoje pateko į komą. R. Karbauskis teigė, kad neturėtume spekuliuoti pavieniais atvejais. Tačiau kuo tada remiasi jo paties pasiūlymai, jei jis nesiremia nei sistemine analize, nei nori žvelgti į rezonansinius atvejus?

      Esu vienas iš tų, kurie mano, kad Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą reikia tobulinti ir ne kartą griežtai kritikavau, kad SADM netinkama kryptimi nukreipė visą reformą. Tačiau dabartinėje situacijoje labai svarbu vengti skubotų, emocijomis, o ne išsamia analize, paremtų sprendimų. Jei vienu metu pradėsime blaškytis skirtingomis kryptimis, tikrai nebus nieko gero. Galiausiai nebebus aišku, kas už ką atsakingas ir kokias klaidas būtina pirmiausia taisyti. O gal būtent to ir norima – pasiekti, kad niekas už nieką vaiko teisių apsaugos srityje nebūtų atsakingas?

      Na, o dabartinės moralės krizės politikoje ryškiausias pavyzdys – posėdis Sausio įvykių minėjimo išvakarėse. Žurnalistai užfiksavo, kokią „ypatingą“ dovaną Agnei Širinskienei padovanojo artimas Širvintų merės Ž. Pinskuvienės bendražygis Artūras Skardžius. Tai kulkomis suvarpytas taikinys, virš kurio nedviprasmiškai parašyta – Gabrielius. Į fotografų kadrą netyčia patekusi Seimo vicepirmininkė R. Baškienė suskubo atsiprašyti visų Lietuvos žmonių, kad buvo prieš savo valią įvelta į šlykštų procesą. A. Skardžius neatsiprašė, o A. Širinskienė suskubo pranešti, kad esą ir iš R. Karbauskio žurnalistai ir politiniai oponentai neretai tyčiojasi. Tiesa, ji negalėjo pateikti pavyzdžio, kad kažkas būtų šaudęs į R. Karbauskio portretą.

      Labai įdomi buvo R. Karbauskio reakcija. Jis pasmerkė kolegas, teigdamas, kad tai užribinis humoras. Tačiau jau kitą dieną išvydome nuotrauką, kurioje matosi, kaip pats R. Karbauskis džiaugsmingai kvatoja iš A. Skardžiaus „pokšto“. Matant tai, galvoje šmėkštelėjo kažkada Justo Džiugelio ištarti žodžiai, kad dabartinis Kultūros komiteto pirmininkas yra patologinis melagis. Nepažįstu tiek R. Karbauskio, kad galėčiau patvirtinti ar paneigti su juo ne vienerius bendradarbiavusio Justo žodžius. Tačiau pripažįstu, kad man šių metų sausis neįkvepia optimizmo.

     Kita vertus, kai nukrenta kaukės, kai politikai išsako savo tikras pozicijas, kiekvienam  piliečiui lengviau apsispręsti ir pasirinkti.

Tekstas skelbiamas, kaip politiko veiklos viešinimas.

Užsakymo Nr ŠS 19-03-2


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− du = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]