Širvintiškiai ir vėl stojo į Baltijos kelią    Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2019-08-29 posėdžio darbotvarkė    Minint Baltijos kelio dieną lietuvių režisierių filmai nutiesia tiltus tarp Baltijos valstybių    Mūsų Baltijos kelias    Kada mūsų širdyse užgis okupacijų žaizdos?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

In memoriam Antanui Piškinui


AntanasMan visi čia sakė, kad esu tik svečias…

Ir lelijos žiedas ir laukų gėlė,

Žemės balti sodai, žemės pievos plačios-

Tik siaura, kaip lieptas, mūsų pakelė

|B. Brazdžionis|

       Ištikti žinios apie staigią netektį, norime trumpam sustabdyti laiką ir dar kartą prisiminti šviesų žmogų, daugeliui iš mūsų buvusį moraliniu autoritetu.

      2019m. sausio mėn.  23 d., eidamas 83-čiuosius metus, mirė Antanas Piškinas, gim. 1936 m. vasario mėn. 10 d. Ukmergės apskrities Gelvonų valsčiaus Šarkaičių kaime. Jis mokėsi Gelvonų vidurinėje mokykloje, jau tuo metu sportavo, dalyvavo saviveikloje. Baigęs 7 klases įstojo į Ukmergės mokytojų seminariją, kurią baigęs buvo paskirtas mokytoju į Ukmergės rajono Laičių septynmetę mokyklą. Tais pačiais metais buvo pašauktas į kariuomenę, tarnavo Irkutsko srityje Nižneudinske, vėliau Bresto srityje, ryšio daliniuose. Po tarnybos tęsė mokytojo darbą Užušilių pradinėje mokykloje Širvintų rajone. Dirbdamas mokytoju, laisvalaikiu, organizavo mokinių ir jaunimo saviveiklinius pasirodymus. 1960 metais pirmą kartą dalyvavo dainų šventėje. Aktyvus mokytojas buvo pastebėtas ir nusiųstas mokytis į aukštąją partinę mokyklą, kurią baigęs, 1969m. gavo paskyrimą į Širvintų rajono vidaus reikalų skyrių, į viršininko pavaduotojo pareigas.  Šiam darbui skyrė didelę savo gyvenimo dalį. Dirbo iki 1990m. liepos mėn. 1d., per tą laiką teko dirbti su penkiais vidaus reikalų skyriaus vadovais.  Jis skatino pareigūnus mokytis, būti principingais, sąžiningais, pats stengėsi būti pavyzdžiu ir uždegė meile saviveiklai. Jau nuo 1972 m. vidaus reikalų skyriuje buvo stiprūs saviveiklos kolektyvai: vyrų ansamblis, moterų trio, agitbrigada.

      Likimas ne kartą tikrino Antano tvirtybę. Tėvelio jis neteko būdamas trejų, pirmoji žmona mirė 1983 metais, jam vienam teko rūpintis dviem sūnumis. Tačiau skaudžiausias smūgis buvo jaunėlio Eugenijaus, policijos pareigūno, pirmosios policijos akademijos magistrų laidos  absolvento mirtis 1998 metais. Našlaitėmis liko dvi jo dukrelės, kurioms niekada netruko senelio meilės, paramos ir palaikymo. Tas pats likimas dovanojo gerą patėvį, seserį, vėliau ir antrąją žmoną, kilusią iš tremtinių šeimos, Genovaitę Starkūnaitę, vėliau  Piškinienę. Visos netektys nepalaužė šio žmogaus, jis ir toliau aktyviai dalyvavo visuomeniniame gyvenime: choro ir folkloro ansamblio „Gojus“ veikloje, Bočių draugijos veikloje, dalyvavo dainų šventėse, su saviveiklos kolektyvais keliavo po Lietuvą ir Europą, buvo aktyvus medžiotojas. O svarbiausia, visada išliko žmogumi, turinčiu savo nuomonę, nebijančiu jos išsakyti, tačiau visada pasiruošusiu padėti, atjausti. Tokį jį mes ir atsiminsime. Netekome mylimo vyro, tėčio, senelio, brolio, mokytojo, teisėsaugos veterano, aktyvaus visuomenininko, saviveiklininko, medžiotojo.

Su liūdesiu ir pagarba,

Buvę bendradarbiai, Kielių medžiotojų klubo nariai, folkloro ansamblio „Gojus“ nariai, Bočių draugijos nariai.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši − penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]