Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ką apie RetroPlast gamyklos perspektyvas mūsų rajone mano kandidatai į merus?

 

DSC_00063POLITINĖ REKLAMA. PARENGTA  NEATLYGINTINAI

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Kai tik sužinojome apie UAB RetroPlast žygius dėl galimybės Širvintų rajone pradėti veiklą ir net siekimą Beržės upelį pripažinti melioracijos grioviu, nusprendėme pasinaudoti situacija, kad artėja rinkimai ir būtent kandidatų į merus paklausti, ką jie mano šiuo klausimu. Bandančius abejoti informuojame, tai nėra politinė reklama, tiesiog siekimas išsiaiškinti, ką vienu ar kitu klausimu galvoja kiekvienas kandidatas į merus.  Sutikite, būtent tokie aštrūs ir itin svarbūs rajono bendruomenei klausimai gali geriausiai atskleisti kandidatų požiūrį ir pasirinkti, kurį jų palaikyti. Visi septyni kandidatai buvo įspėti, kad klausimų tikimės sulaukti iki šios dienos 12 val. Pateikiame gautus atsakymus. Jie publikuojami tokia tvarka, kaip pasiekė mus.

Kandidatų klausėme:

 • Kokia Jūsų asmeninė, kaip būsimo mero, pozicija RetroPlast klausimu?
 • Reikia ar nereikia prie Širvintų miesto šios gamyklos? Trys argumentai - kodėl?
 • Ką manote dėl galimybės Beržės upelį įvardinti kaip melioracijos griovį?
 • Jei norite šiuo klausimu pasisakyti papildomai – mielai prašome, tik tai neturėtų būti politinė reklama.

Vidmantas MateikaVIDMANTAS MATEIKA 

     Viskas, kas tvirtinasi po metų, buvo įvardinta mano straipsniuose. Šiuo klausimu aš nuomonės nepakeičiau. Atliekas mes privalome tvarkytis savo, o ne Skandinavijos šalių, kas mes – atliekų šalis ar rajonas, kad surinktume kitų šalių atliekas? Kai ši įmonė siekė gauti leidimus, mane bandė nutildyti rašydami policijai pareiškimus, neva aš įsibroviau į jų teritoriją ir atskleidžiau kažkokias (neįvardijo) komercines paslaptis. Priminsiu keletą citatų iš savo rašytų straipsnių.

      “Skaitant savivaldybės raštą toliau ima plaukai šiauštis. Pabuvus keliolika minučių gamyklos teritorijoje ant drabužių širvintiškiams nusėdo plastiko smulkios dalelytės. Tą rašo E.Pečiukaitienė. Ji užfiksavo net 10-30 cm sluoksnio smulkaus plastiko masės ant sijų ir kitų konstrukcijų.” Ar jūs bent įsivaizduojate, ko darbuotojai prikvėpuoja ir kokia jų sveikata bus po kelių metų tokių darbo sąlygų? Tai ar verta džiaugtis naujomis darbo vietomis? Sakykite, kuris tokių darbo sąlygų norite? O gal patys vadovai svajoja apie tokias darbo vietas sau, savo šeimų nariams?

      “Esu tvirtai įsitikinęs, kad tvarkyti turėtume savas atliekas, o ne atvežtas iš kitų valstybių. O mūsų atveju suplanuota apie 80 procentų atvežtinių atliekų. Kaip Jums atrodo? Ar skandinavai nenori pelningo verslo ir papildomų darbo vietų? Nemanau, kad čia problema. Jie suvokia, kad taršos žala bus didesnė, negu tie uždirbti pinigai.”

     Dėl Beržės upelio vagos pervadimu melioracijos grioviu. Atleiskite, tai gal šiandien visus upelius, upes, ežerus pervadinkime ir pakeikime jų paskirtį? Tokį siūlymą vertinu, kaip didžiulę ekologinę problemą ne vien Širvintoms, bet ir Lietuvai. Upelis yra ir į jo vandenis patekusi tarša vandenimis keliaus ne tik po visą Lietuvą, bet ir į pasaulio vandenis. O tai jau gresia tarptautiniu skandalu. Patikėkite, jei širvintiškiai tyliai pakentėtų dėl taršos, tai pasaulio visuomenė netylės.

      Mano pozicija aiški: esu prieš tokių gamyklų statymą šalia gyvenamųjų vietovių ir manau, kad mes privalome išsaugoti sau ir vaikams mūsų rajono gamtinius išteklius.

Virginijus SarpauskasVIRGINIJUS SARPAUSKAS

       Plastiko perdirbimo gamyklos klausimu “Krašto naujienose” rašiau labai daug kartų. Mano nuomonė nepasikeitė. Pasaulis aiškiai ir nedviprasmiškai pasirinko aplinkai draugišką kelią. Su kiekviena diena išgirstam apie daugelio žmogaus dirbtinai sukurtų medžiagų žalą sveikatai. Bet, jeigu jau neišsiverčiam be dirbtinai sukurtų medžiagų, tame tarpe ir plastiko, turime pasirūpinti perdirbimu. Man Širvintos tai kurortinis miestas. Tvarkingai renkantis ir rūšiuojantis atliekas. Taigi, plastiko perdirbimas būtinas. Bet jokiu būdu nereiškia,kad tai reikia daryti prie pat miesto.

    Kategoriškai pasisakau prieš pasirinktą vietą, prieš pasirinktą veiklos viešinimo būdą, prieš pasirinktas nevienareikšmiškas pastangas bet kokiu būdu gauti poveikio aplinkai vertinimo išvadą. Labai daug laiko skyriau Beržės upelio istorijai. Nedaug trūksta, ir visai neplanuotai tapsiu šios istorijos ekspertu. Kadangi planuoju plačiau apie tai rašyti, tai trumpai galiu pasakyti tiek: dabartinio griovio K-6 (B-3) ilgis iki susijungimo su Beržės upeliu apie 1300 metrų. Beržės upelio ilgis nuo susijungimo vietos iki ištakų ties Juodeliais apie 4500 metrų. Jeigu kuriam naujas tradicijas, kai griovius pavadinsim upeliais, siūlau neapsiriboti – nuo šiol Šventoji ir
Neris įteka į Širvintą….

Rasa TamošiūnienėRASA TAMOŠIŪNIENĖ

     Esu Širvintų rajono gyventoja, man kaip ir kitiems  Širvintų rajono ir Širvintų miesto gyventojams labai aktualus yra šitas klausimas. Jau ne kartą pasisakiau  dėl UAB „RetroPlast“, visų pirma, tai būtų labai arti gyvenamųjų namų, kas galėtų pakenkti žmonių sveikatai, visų antrą neatlikus poveikio vertinimo aplinkai galėtų būti užterštas Beržės upelis, esantis visai šalia. Manau, kad tokios įmonės turėtų kurtis atokiau nuo didesnių miestų ir kaimiškų vietovių.

Darius ValkauskasDARIUS VALKAUSKAS

       Atsižvelgiant į šiandieninę situaciją mano nuomonė, kad tokios gamyklos nereikia, argumentai:

 1. Nežinoma Aplinkos apsaugos agentūros išvada (leidimas) ar gamykla gali būti tokioje vietoje ir atitinka visus aplinkosauginius reikalavimus;
 2. Visuomenė nėra išsamiai supažindinta su planuojamos veiklos poveikiu ir nėra atliktas išsamus toks tyrimas.
 3. Besiribojantys privatūs sklypai (numatoma miesto plėtra).

      Beržės upelis Lietuvos upių, ežerų ir tvenkinių kadastre pažymėtas kaip upė (upelis) ir manau, kad ten atsirado ne šiaip sau. Susidaro įspūdis, kad įmonė bando palengvinti aplinkosaugines sąlygas gamyklos atsiradimui ir bando daryti tai tokiu būdu.Tai parodo, kad Lietuvoje teisės aktai palieka galimybes panorėjus pakeisti upelius į griovius, bet specialistai (turbūt hidrologai) turi sudėlioti viską į savo vietas ir pateikti savo nuomonę.

Anna KuznecovienėANNA KUZNECOVIENĖ

 1. Puikiai suprantu, kad kiekvienas vadovas privalo pritraukti kuo daugiau investicijų į tą rajoną ar miestą, kuriame jis vadovauja. Tačiau ne tokiais būdais, kaip tai daroma šiuo atveju.
 2. Prie miesto šios gamyklos tikrai nereikia, nes mūsų visų miestas yra žalias, ramus, kuriame ne tik gera, bet ir norisi gyventi. Bet matomai ne visiems taip atrodo.
 3. Visiškas absurdas, ypač kaip suvoki skaudžią tiesą, kad bandoma iškraipyti tikrovę ir visais imanomais būdais pasiekti savo. Tikiuosi mūsų vadovai laiku susivoks.

Alfredas AstikasALFREDAS ASTIKAS

     Mano, kaip Širvintų krašto gyventojo ir patrioto, nuomonė ir pozicija nesikeičia. Aš daug pastangų skyriau, kad nebūtų smarvės ir tvaiko, sklidusio Širvintose nuo kiaulių komplekso. Taip pat daug pastangų dėjau ir siekiau, kad nebūtų apskrities sąvartyno Širvintų rajone. Sąvartynas, kaip žinome, buvo įrengtas Kazokiškėse ir matome, kokių problemų turi Kazokiškių gyventojai dabar dėl šio sąvartyno. Aš principingai esu už tai, kad mūsų krašte būtų vykdomos tik saugios investicijos, kuriančios pridedamąją vertę. Taip pat esu už tai, kad būtų kuriamos darbo vietos – bet tik širvintiškių patogumui ir gerovei, o ne Širvintų krašto naikinimui ir niokojimui.

      RetroPlast prie Širvintų miesto nereikia, nes:

 • šios įmonės veikla gali padaryti didelę žalą aplinkai ir žmonių sveikatai.
 • tokios investicijos neatneša ekonominės naudos rajonui.
 • šios įmonės veikla stabdytų kitų investicijų pritraukimą į Širvintų rajoną.

     Beržės upelio ištakos susiformavo istoriškai atsižvelgiant į gamtos sąlygų ypatumus ir šiuo metu nėra priežasties ir pagrindo, dėl ko turėtų būti šis klausimas nagrinėjamas.

      Visos investicijos į rajoną ateina su rajono mero žinia.Taigi, šios įmonės veržimasis į Širvintas, neatsižvelgiant į gyventojų nuomonę, parodo, kad merės pozicija tam yra palanki. Tačiau, žinant Ž. Pinskuvienės veidmainiškumą, nebūčiau nustebintas, jei merė greitai organizuos parašų rinkimą, kad RetroPlast prie Širvintų nereikia.

zivile-pinskuviene-5ab655becbb60ŽIVILĖ PINSKUVIENĖ (paskelbta 2019-01-09 d. 18.06 val.)

     Jūsų klausimus gavau. Kandidatų į Širvintų r. savivaldybės merus išsakyta pozicija viešosios informacijos priemonėse gali būti traktuojama kaip politinė reklama, už kurią kandidatai privalo susimokėti teisės aktų nustatyta tvarka pagal VRK patvirtintus įkainius. Todėl kaip kandidatė savo pozicijos nesirengiu teikti ir už tai susimokėti. Oficiali Širvintų rajono savivaldybės, kurios mero pareigas aš dabar einu, pozicija šiuo klausimu yra pateikta www.sirvintos.ltJei mano atsakymas bus publikuotas Jūsų žiniasklaidos priemonėje, reikalauju, kad tekstas nebūtų koreguojamas ir paskelbtas pilna apimtimi.

* * * * * * *

      O dabar klausiame Jūsų, gerbiami skaitytojai, ką manote Jūs? Laukiame Jūsų komentarų ir primename, kad dešiniajame stulpelyje yra paskelbta ir apklausa. Būkime aktyvūs sprendžiant savo miestelio klausimus.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. labiausiai sako:

  tai ziviliuko atsakymas patiko…siuncia visus…o visi nubalsuos uz ja… sirvintu fenomenas…

 2. Gudri sako:

  Gražiai išsisuko merė. Ir nereikės niekam aiškintis. Tik va. Jei taip bijo politinės reklamos, kodėl visur kitur pijarinasi?

 3. jooo sako:

  Nu joooo, rinkimai aiskiai prasidejo tik but gerai kad kandidatai nepamirstu ka sneka nes labai greitai pozicijas keicia ypac pries rinkimus skuras keicia o pinskuvienes nuomones ir nereikia jau buvo issakyta kam cia kartotis 10 kartu, googlas visagalis isiveskite BŪTI AR NEBUTI GAMYKLAI BERZES KAIME , kas cia dar neaisku???

 4. Vox sako:

  Taip, skandinavai, jų bankai iš Lietuvos išsiveža pinigus. o mums atvež atliekas. Geras biznis, ar ne taip? Aišku, galima būtų deginti tas atliekas, bet tikrai daug atokiau nuo gyvenviečių. Bet atliekų biznieriai gudručiai, jiems paduok gerus kelius, gerą vietą ir t.t.

 5. Geras sako:

  Valkauskas nepalaiko Pinskuvienės pozicijos dėl gamyklos pastatymo? Ką, vyruti, vėl kepurę keiti? Nepaglostys patronė tavęs, oi nepaglostys

 6. skaitytoja sako:

  Šaunuoliai kandidatai, o ypač patiko Astiko atsakymas

Jūsų komentaras:


septyni + = dešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]