Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kam skambina UAB “RetroPlast” varpai?

Jau ne kartą Širvintose skamba UAB „RetroPlast“ pavadinimas. Pastaruoju metu kiek pritilęs, bet dar nepamirštas.

    UAB „RetroPlast“, ketinanti Širvintų r. Beržės kaime (Beržės g. 1) užsiimti antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų apdorojimo, plastiko dribsnių, granulių bei mišinių gamyba, kreipėsi į  Aplinkos apsaugos agentūrą su prašymu išnagrinėti prašymą dėl papildomos medžiagos prijungimo dėl upės Beržė ištakų pakeitimo. 

 UAB „RetroPlast“ ketina siūlyti Lietuvos Respublikos upių, ežerų ir tvenkinių kadastre (toliau UETK) tikslinti upės Beržė ištakų padėtį, o dabartinį upės Beržė ruožą laikyti melioracijos grioviu.   

       Taip taip, teisingai supratote – UAB „RetroPlast“ ketina siūlyti Lietuvos Respublikos upių, ežerų ir tvenkinių kadastre (toliau UETK) tikslinti upės Beržė ištakų padėtį, o dabartinį upės Beržė ruožą laikyti melioracijos grioviu. Ko tuo siekiama?  Pagal LR Aplinkos ministro patvirtintą aprašą šiam grioviui (dabar vis dar esančiam Beržės upeliui) paviršinių vandens telkinių apsaugos zona ir pakrančių apsaugos juosta nebūtų nustatoma.

       Kiek anksčiau Agentūra kreipėsi į asociaciją „Širvintų miesto bendruomenė“ su prašymu, pateikti turimus duomenis apie Beržės upės ištakas.  Kėlėme senus dokumentus, žemėlapius. Pagal surastą medžiagą dar 1983 metais tuometiniame Žemės ūkio ministerijos Respublikiniame žemėtvarkos projektavimo institute buvo suprojektuoti ir valstybės lygmeniu patvirtinti Širvintų rajono vandens telkinių apsaugos zonų ir pakrančių apsaugos juostų planai, pagal tuometinių kolūkių ir tarybinių ūkių teritorijas. Agentūrai nusiuntėme dalį šio plano, kuriame nurodytas Širvintų rajono, Širvintos kolūkio vandens telkinių apsaugos zonų ir pakrantės apsaugos juostų planas , kuriame yra Beržės upelio dalis su nustatyta 200 m. apsaugos zona ir nuo 5 iki 25 m. apsaugos juostomis. Šiame plane gerai matoma, kad Beržės upelis kerta kelią Širvintos – Rimučiai (Musninkai). Kita šio upelio dalis ir upelio ištakos yra kito kolūkio žemėlapyje. Šiame plane yra nurodytas ir Beržės upelio intakas, kuris įvardijamas kaip griovys K-6 (B-3), o jo ištakos prasideda kaip miško apsauginis griovys. Lygiai tokia pati situacija yra ir šiuo metu esančiuose registruose bei žemėlapiuose, tai įtvirtinta ir Nekilnojamo turto registro išraše.

       Kitas Agentūrai mūsų nusiųstas dokumentas- nufotografuota 2003 m. Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos išleisto žemėlapio dalis, kuri  patvirtina ir antrina, kad Beržės upės ištakos pagal galimai UAB RETROPLAST prašymą  atlikto Gamtos tyrimo centro klimato ir vandens tyrimų laboratorijos pateiktos Beržės upelio hidrografinio tinklo kaitos analizės išvadas yra ne jų nurodomoje „šlapioje pievoje ties Beržės kaimu“, o ties Juodeliais.

        Taigi, tiek senesniame, tiek ir naujesniame žemėlapyje nurodyta Beržės upelio ištakų vieta nesutapma su Gamtos tyrimo centro klimato ir vandens tyrimų laboratorijos nurodyta vieta. Tad kodėl aukščiau nurodytame dokumente griovys (pagal mūsų pateiktą planą K-6 (B-3), kuris prasideda palei mišką, kaip miško apsauginis griovys, įtekantis į Beržės upelį, norimas įvardinti Beržės upeliu, o Beržės upelio vagą siekiama įvardinti grioviu, lieka neaišku. 

 Agentūros kvietimu asociacija „Širvintų miesto bendruomenė“ ketina dalyvauti aptarime, todėl prašome gyventojų, turinčių informacijos šiuo klausimu ja pasidalinti telefonu 8 65 66 44 99 su asociacijos „Širvintų miesto bendruomenė“ pirmininke A. Skeberiene.  

     Šiuo metu, mūsų turimomis žiniomis, palei Beržės upelį  yra išdalinta nemažai žemės sklypų, jų dokumentuose įrašytos specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos su vandens telkinių apsaugos zonų ir juostų  apribojimais. Žemės sklypuose, suformuotuose palei dabar esantį griovį, įtekantį į Beržės upelį, neįrašytos specialiosios sąlygos dėl vandens telkinių zonų ir juostų apribojimų. Kas praktiškai organizuos ir finansuos visų palei Beržės upelį ir griovį K-6 suformuotų ir privatizuotų žemės sklypų dokumentų pertvarkymo projektus, jei šis griovys bus įteisintas kaip Beržės upelis? Juk skirsis specialiosios sąlygos bei apribojimai. Manome, kad dėl to, sklypų savininkams nesutikus, gali prasidėti ir teisminiai ginčai.

    Manome, kad mūsų pateikta informacija patvirtina, kad Beržės upelio ištakos atitinka kadastro duomenyse nurodytas koordinates ir jas keisti netikslinga.

      Aplinkos apsaugos agentūra organizuoja susitikimą dėl UAB „RetroPlast“ pateiktos Agentūrai papildomos medžiagos aptarimo bei dėl sprendimo dėl upės Beržė ištakų tikslinimo Lietuvos Respublikos upių, ežerų ir tvenkinių kadastre bei Georeferencinio pagrindo kadastre priėmimo. Sprendimas bus priimtas įvertinus susitikime dalyvaujančių asmenų nuomonę. Agentūros kvietimu asociacija „Širvintų miesto bendruomenė“ ketina dalyvauti aptarime, todėl prašome gyventojų, turinčių informacijos šiuo klausimu ja pasidalinti telefonu 8 65 66 44 99 su asociacijos „Širvintų miesto bendruomenė“ pirmininke A. Skeberiene.

Asociacija „Širvintų miesto bendruomenė“

     ”Krašto naujienos” apklausoje (dešiniame stulpelyje, kur reklama) klausia: Ar pritariate iniciatyvai Beržės upelį pripažinti melioracijos grioviu? Būkime aktyvūs.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

21 Komentarai (-ų)

 1. Tai zinoma sako:

  Tai zinoma. Juk ne pigiai, t.y. labai brangiai ir dar uz musu visu pinigus negeda piarintis tik jusu skaidriausiajai

 2. ? sako:

  O savivaldybes paskelbta info irgi pigus valstieciu partijos piaras?

 3. Anonimas sako:

  Pigus valstieciu partijos piaras.

 4. Atsibudo sako:

  Vakare ir savivaldybė atsibudo įkėlusi info į fb:
  “Aplinkos apsaugos agentūra šiandien informavo, kad rytoj, sausio 9 d., kviečia Širvintų rajono gyventojus į susitikimą išsakyti bendruomenės poziciją dėl sprendimo priėmimo dėl Beržės upės ištakų vietos tikslinimo Lietuvos Respublikos upių, ežerų ir tvenkinių kadastre ir Georeferencinio pagrindo kadastre. Susitikimas vyks 13.30 val. Aplinkos apsaugos agentūroje, A. Juozapavičiaus g. 9, Vilnius (5 aukšto salėje).

 5. Suprantamama sako:

  Agentūra kreipėsi į asociaciją ir paklausė: “Gal žinote, kaip patekti į biblioteką?”. Tikri Šūriko nuotykiai. Miesto bendruomenė ne tik šoka, dainuoja, baliavoja, į koncertus važiuoja, bet dar turi archyvą didesnį už Mažvydo biblioteką. Įdomu, o Širvintų k. bendruomenė “UPĖ” irgi važiuos į pasitarimą?

 6. Klausimas sako:

  O kodėl Aplinkos apsauga dėl upeliuko į žmones kreipiasi? Ar nėra institucijos, kuri rūpinasi ir registruoja vandens telkinius?

 7. Piaras sako:

  Niekas upelio nenaikins. Viena ponia norėjo uždaryti ligoninę, paskui rinko parašus už jos išsaugojimą. Rinkimai. Kita ponia eina su valstiečiais į rinkimus. Nors abi nesutaikomos, bet pasidarys bendrą piarą. Išgelbės upelį. Vacekas su Broniumi irgi turi žinių kad ten visada buvo upelis. Bet jie į rinkimus neina.

 8. Taigi, sako:

  anais tarybiniais laikais net upių tekėjimo kryptį norėta keisti, tai ką čia tas upelis. Reikia visai košės galvoje neturėti, gal net į mokyklą niekada neiti, kad kiltų mintis kariauti su gamta. Yra ištakos, šaltiniai, vandens apsaugos juostos. O tai užteršus linkime savo vaikams ir anūkams alergijų, ligų ir gal net per ankstyvos mirties. Atsikvošėkime.
  Nesuprantu, kodėl savivaldybė tyli.

 9. o sako:

  paslapčiom daromi visi svarbūs dalykai. ir ne tik Širvintų rajone, bet visoje Lietuvoje. po kokiu nors išpūstu skandalu paslėpti svarbūs sprendimai. Kol žmonės apsičiupinėja- sprendimų atšaukt nebegalima. “Mes čia pasitarėm ir AŠ NUSPRENDŽIAU”

 10. Taip pat nesuprantu sako:

  Visa bėda, kad viskas slepiama. Viską svarsto ir nusvarsto keli žmonės. O visuomenė viską sužino paskutinė, kai jau nėra galimybės suspėti į nuvažiuojantį traukinį. Įdomu, kas dar žinojo, į ką dar kreipėsi, ar žino savivaldybė, kada sužinojo žiniasklaida?

 11. juokas sako:

  mane tai ima juokas (toks liūdnas juokas) iš tų, kurie bando prisibelsti į krištolinę sąžinę. Na neįmanoma prisibelsti į tai, ko nėra! Tiesiog galvokit per ateinančius rinkimus.

 12. Ir man keista sako:

  Kiekvieną pirstelėjimą viešina. O tokį rimtą dalyką nuslėpė. Mere, negeri dalykai vyksta.

 13. Nesuprantu sako:

  Kodėl savivaldybė neinformavo gyventojų? Ką veikia kompetetingi specialistai?

 14. Svarbu sako:

  Tikrai svarbus klausimas. Ir sveikintina, kad bendruomenė tuo rūpinasi, šią iniciatyvą būtina palaikyti, platinkime šią žinią ir aktyviai dalyvaukime nuomonės išsakyme bei svarstymuose. Tik aktyvi visuomenė gali pasiekti rezultato.

 15. Globėjas sako:

  Neįgalus žmogus gauna globėją. Gal ir bendruomenė paskirta globoti? Aš tik spėju.

 16. Aras sako:

  Nesuprantu,kodėl kreiptasi į bendruomenę,o ne į savivaldos administraciją,kuri PRIVALO spręsti šį klausimą.Kokia čia nauja tvarka?Ar savivaldybė tik eglutėmis rūpinasi?

 17. Mylintiems Širvintas sako:

  Čia Širvintose ar Vilniuj spręs? Kelintą valandą? Kur tiksliai? Gal organizuoti mitingą reijia? ŠIRVINTIŠKIAI UŽ BERŽĖS UPELĮ

 18. Merei sako:

  Kodėl jūs, rajono vadovė, tylite? Nejau manote, kad rinkėjai dovanos jums? Kad nežinojote – netikiu. Kodėl leidžiate taip žiauriai parceliuoti rajoną? Manote, į savo Vilnių pabėgsite? Nuo sąžinės niekur nepasislėpsi.

 19. Žuvinas sako:

  Jūs čia rimtai? Upelį pripažint melioracijos grioviu? Gal jum su galvom negerai, dvikojai padarai?

 20. briedis sako:

  Taip pritilo tik laikinai, nepaleis šio riebaus kąsnelio.Reikia drąsiai kovoti, išsakyti ką galvojame, nes mums tokių gamyklų nereikia ir taip užtenka užteršto oro, smardvės. Žemės sklypai ten išvis vertės neteks. Tegul Vilniuje prie savo namų statosi ir gėrisi.

 21. Vox sako:

  Rinkimų debatų metu kandidatai į merus turi aškiai įvardinti savo poziciją tuo mums pragaištingu klausimu. Ponia merė pritilo prieš rinkimus, bet, mano nuomone, „tyliuoju“ būdu tas dalykas rutuliojamas. Kaip manote?

Jūsų komentaras:


šeši + = vienuolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]