Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kiaukliuose degė laužas sausio 13–osios aukoms atminti

Kiaukliuose, minint atmintiną sausio 13–osios dieną, išgirstų pasakymų citatos:

 • Prieš 28 metus Sausio 13-osios naktį Vilniuje gaudė bažnyčių varpai ir skambėjo giesmės. Degė laužai ir viltimi švietė žmonių akys. Ir šią naktį Lietuvoje skambės giesmės, degs laužai primindami tragiškų sausio įvykių patirtį: netektis ir tą malonų pergalės džiaugsmą, kai buvo apginta laisvė.
 • Bet ar mes, dar negyvenę tada suprantame, kodėl mūsų bendraamžiai ir vyresni žmonės išdrįso beginkliai stoti prieš automatais ir tankais ginkluotus sovietų kareivius?
 • Tą tamsią naktį buvome labai gražūs ir šviesūs, išėję iš buitinio menkumo, pakilę virs savęs, prisimena kunigas Robertas Grigas. Tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodė 1991 metų Sausio 13–osios įvykiai. Jie pareikalavo nemažai aukų: apie 700 žmonių buvo sužeisti, 14 žuvo.
 • Lūpose sustingo paskutiniai Loretos žodžiai: – „Daktare, ar aš dar gyvensiu?“ Į šį dvidešimt ketverių metų merginos klausimą atsakyti buvo labai sunku. Tanko pervažiuotos Loretos likimas buvo nulemtas… – Jos širdis ligoninėje teplakė vos keletą valandų. Lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Mes šiandien lenkiame prieš juos galvas ir, gėrėdamiesi jų žygiais, visam pasauliui skelbiame: niekada nebevergausime ir visomis jėgomis ginsime Tėvynės laisvę
 • Einame į kažką, ko dar nėra, ir ateiname iš kažko, ko daugiau nebebus niekada. Priklausomai nuo to, iš kur ateiname, esame tai, kas esame.
 • Turime pradžią taip, kaip turime pabaigą. Buvo laikas, kuris buvo ne mūsų. Skaitėme ir girdėjome apie jį iš vyresnių. Galvojome: „ESAME DABAR, TAI MŪSŲ LAIKAS IR NENORIME JO PRARASTI“.
 • Norint suvokti tai kas vyko tą tragišką Sausio 13–osios naktį, svarbu išgirsti anos nakties žmonių pasakojimus, jų išgyvenimus. Jiems nebuvo svetimos visos žmoniškosios silpnybės, jie buvo ten kur ir turėjo būti, prie televizijos bokšto, prie Aukščiausiosios tarybos rūmų ar prie Lietuvos televizijos ir radijo pastato.. Loreta Asanavičiūtė, kaip ir tie dvylika vyrų, kritusių kruvinąją naktį ginant Lietuvos nepriklausomybę, gyvens. Kol bus gyvas bent vienas lietuvis, kol tekės Nemunas ir jo pakrantėmis skambės daina.

    Susiburdami prie laužo kiaukliškiai prisiminė mūsų tautos istorijos vingius, prisiminė tuos, kurie savo gyvybę paaukojo mūsų laisvei.

Minėjimo dalyviai


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

 1. ar ne taip sako:

  2019 – 1991 = 28

 2. Šaunuoliai sako:

  Jūs šaunuoliai. Graži šventė

 3. Asta sako:

  Aciu labai uz straipsni.

Jūsų komentaras:


septyni × šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]