Širvintiškiai ir vėl stojo į Baltijos kelią    Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2019-08-29 posėdžio darbotvarkė    Minint Baltijos kelio dieną lietuvių režisierių filmai nutiesia tiltus tarp Baltijos valstybių    Mūsų Baltijos kelias    Kada mūsų širdyse užgis okupacijų žaizdos?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kieme konteineris mažas, o sąskaitoje – didelis

???/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Į “Krašto naujienas” kreipėsi trys Širvintų raj. Musninkų miestelio šeimos dėl vienos ir tos pačios priežasties – neteisingai paskaičiuotų mokesčių už komunalines atliekas. Šių šeimų atstovai turi priekaištų dėl atliekų vežimo grafiko nesilaikymo. Pasak jų, ypatingai tai aktualu vasarą – stovi išstumti konteineriai kelias dienas, o katinai ir palaidi šunys tampo šiukšles. Tačiau pagrindinė priežastis – žmonės turi mažus konteinerius (0,12) tačiau sąskaitose skaičiuojama už didelius konteinerius (0,24).

      Trečioji šeima jau aiškinosi šią problemą ir praeitą kartą jiems buvo sumažintas mokėjimas, tačiau dabar atėjo skola ir vėl paskaičiuota už didelį konteinerį. Konteinerių numeriai sąskaitose ir ant konteinerių sutampa. Sąskaitose keistai atrodo tai, kad vienoje eilutėje minimas vieno dydžio konteineris, kitoje eilutėje jau kitas. Nors šeimos turi PO VIENĄ MAŽĄ konteinerį. Tik viena iš besikreipusių šeimų turi du konteinerius (gyvena dvi šeimos), bet konteineriai maži, o sąskaitoje… (sąskaitų nuotraukos pridėtos). Visų trijų šeimų atstovai pasakojo, kad yra ir daugiau miestelyje žmonių, gavusių netikslias sąskaitas, ar jie kreipsis į administratorių – nėra žinoma.

       Paklausimas ir du priedai (sąskaitų nuotraukos paslėpus adresus ir kitus asmenų identifikavimo domenis) siųsti ir atliekų vežėjui , ir administratoriui.

         Teisės aktų nustatyta tvarka prašau pateikti informaciją į žemiau pateiktus klausimus:

1. Prašome išaiškinti Jums pateikiamas dvi sąskaitas. Už ką čia žmogus moka? Kodėl skaičiavimuose nurodomi ir mažas, ir didelis konteineris?

2. Kokią įtaką mokėjimui turi šeimos narių skaičius, kai mokama už naudojamą konteinerį?

3. Kodėl žmonės, turintys mažus konteinerius, moka už didelius, nors net mažo konteinerio kodas toks, koks ir sąskaitoje?

4. Kur kreiptis ir per kiek laiko bus perskaičiuotos sąskaitos?

5. Kas ir kada ketina atsiprašyti žmonių už klaidingas sąskaitas?

Klausimai apie Širvintas – atsakymai apie Šalčininkus

      Nieko nedelsdamas atsakė atliekų vežėjas – VSA Vilnius. Laiške rašoma: “Informuojame, kad Jūsų rajono savivaldybės teritorijoje rinkliavos administravimą, apskaičiavimą, surinkimo kontrolę vykdo Šalčininkuose – Jūsų rajono savivaldybė” (atsakymo nuotrauka po straipsniu). Nurodomas ir telefono numeris… Šalčininkų.

      Keista, gal kažko nežinome? Aiškiai klausime parašėme Širvintų raj. Musninkų miestelis. Nejau širvintiškius aptarnauja Šalčininkų savivaldybė? Abejotina ir net neįtikėtina. Deja, atmestinai parašytas atsakymas aiškiai parodo požiūrį į klientą.

“Širvintų šiluma” pripažino, kad klaidų pasitaiko

       Šį kartą sulaukėme mandagaus “Širvintų šilumos” atsakymo. Laiške rašoma: “Per ketvirtį komunalinių atliekų administratorius pateikia 8 518 vnt. mokėjimų pranešimų fiziniams ir juridiniams asmenims, deja nepavyksta išvengti klaidų. Įvykus klaidai yra atsiprašoma kiekvieno vartotojo.” Toliau aiškinamos mokėjimo dedamosios dalys, spėliojamos galimos priežastys, kodėl nesutampa turimo konteinerio ir įrašyto į sąskaitą konteinerio tūriai.

       Laiško pabaigoje minėti klientai kviečiami atvykti į UAB “Širvintų šiluma” ir vietoje išsiaiškinti situaciją.

Tęsinys bus

       Kaip žinia, kalbantis akis į akį galima tiksliausiai išsiaiškinti problemą. Tad rasime laiko ir kartu su minėtomis šeimomis vyksime į UAB “Širvintų šiluma” aiškintis situacijos. Galbūt mūsų sužinota informacija pravers ir kitiems rajono gyventojams.

          Tad prie šios temos dar sugrįšime.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 Komentarai (-ų)

 1. Gražina sako:

  Mokėti reikia ir už neišvežtą konteinerį, nesvarbu, kad rūšiuoji šiukšles, šiukšlių nesusidaro per mėnesį pilnas konteineris, jo neišstumi išvežimui, mokėk vistiek už jį. Daugelyje rajonų yra tik pastovus mokestis, o kintamo nėra (už išvežtą konteinerį). Be to skambink, rašyk elektroninius laiškus, nepgausi jokio atsakymo, kriepkis į Šilumos Ūkio direktorių el. paštu – tyla, ji tęsiasi tol, kol kreipiesi į merę, tada tau paskambina vadybininkas, su kuriuo gali pasiaškinti. Buhalterija aiškina, kad gauna iš VSA informaciją apie tai, kiek kartų išveža šiukšlių konteinerį ir pagal jų kiekį skaičiuoja mokestį, VSA pateikia tikrai tikslią informaciją (pati tikslinausi), o mokėti paskaičiuoja vistiek pagal 3 mėn. Šiukšlių išvežimas pabrango, o ne atpigo.

 2. Gudrutis sako:

  Mums aiškino, kad mokėti už šiukšles reikia už kiekvieną nekilnojamo turto vienetą, užregistruotą valstybiniame registre, nežiūrint to , gyveni tu jame ar ne.
  Tačiau matau tikrų sukčių – gyvena Kabaldoje, sodyboje, jokių konteinerių neturi, atliekas krauna maišuosna ir veža jas į mieste stovinčius konteinerius. Mieste turi butą, jis išnuomotas. Nuomininkai moka už atliekų išvežimą. o dviejų gyvenamųjų būstų savininkas nemoka nieko. Va taip. Tarp kitko, tie gudručiai yra Pinskuvienės aktyvistai.

 3. Paskutiniam sako:

  O jie turi teisę reikalauti tokių duomenų? Kitąkart gal panorės duomenų apie banko sąskaitą

 4. Tai sako:

  Nieko čia naujo. Pas mane visai nėra jokio konteinerio ir ten niekas negyvena, bet saskaitas už šiukšlių išvežimą siunčia. Jau du kartus kreipiausi į UAB „Širvintų šuma” bet ten darbuotojai kartoja tą patį, kad pristyčiau pažymą apie svartotą elektros energijos kiekį. Sutikčiau mokėti už išvežimą, nor ten niekas ir nešiukšlina, bet konteineris tai nepristatytas!!!

 5. nesuprantu sako:

  Na, kad konteinerių tūris padidėja, tai gal ir galima suprast kodėl, bet kaip žmogus gali būt registruotas keliais adresais – tai nesuprantu. Gyvena sau ramiai su šeima savo namuose (ten ir prisiregistravęs) daugiau kaip 25 m., ūkininkauja, jo vardu ateina sąskaitos ir šiais metais “paaiškėja”, kad jis turi dvigubą registraciją. (Dar ir prie kito -tėvų adreso priregistruotas).

 6. Zombiai sako:

  Zombiai ten dirba arba tokiais apsimeta. Patys pataiso klaidas, o paskui nepriemokas skaičiuoja

 7. Rinkimai sako:

  Rinkimai artėja. Visi mandagūs patapo. O neseniai akis draskė

Jūsų komentaras:


+ vienas = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]