Širvintiškiai ir vėl stojo į Baltijos kelią    Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2019-08-29 posėdžio darbotvarkė    Minint Baltijos kelio dieną lietuvių režisierių filmai nutiesia tiltus tarp Baltijos valstybių    Mūsų Baltijos kelias    Kada mūsų širdyse užgis okupacijų žaizdos?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

M.Saidienė: rinkimų komisijos vardu kalbėjusi sekretorė niekino partijas

politinė reklama / MEILUTĖ SAIDIENĖ /

         Perskaičiau straipsnį ,,Informacija iš naujausio numerio: „Prieš ketverius metus buvusiųjų valdžioje sukelta isterija subrandino karčius vaisius: nenorima vadovauti rinkimų apylinkėms“, kurį pasirašė Gintaras Bielskis, Širvintų savivaldybės rinkimų komisijos vardu kalba komisijos sekretorė Nijolė Lubienė. Šio straipsnio pavadinimas daugiau tinka dabartinei valdžiai.

Meilutė Saidienė

Meilutė Saidienė

        Aišku, labai nustebau, kad Širvintų savivaldybės rinkimų komisijos posėdį, vykusį 2019 m. sausio 15 d. komentuoja komisijos sekretorė N. Lubienė, nors šalia iš foto nuotraukos matyti šalia sėdinti ir pusiau nukirpta komisijos pirmininkė J. Meškutavičienė. Iš straipsnio akivaizdu, kad komisijai vadovauja sekretorė N. Lubienė. Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų įstatymas aiškiai ir nedviprasmiškai reglamentuoja, kad savivaldybės rinkimų komisijai vadovauja pirmininkas. Darytina išvada arba komisijos pirmininkė sėdi ne ,,savo rogėsi“ ir nežino įstatymo, arba kaip visada N. Lubienė vadovauja, nes jai taip leidžiama daryti.

      20 metų dirbau rinkimų komisijoje įvairiose pareigose: komisijos nariu, pirmininko pavaduotoja, sekretore, pirmininke. Dirbau komisijose, kai pirmininkavo kiti asmenys, tačiau to niekada nebuvo, kad esant  pirmininkui, kažkas kitas iš komisijos narių duotų interviu spaudai, išsakytų savo nuomonę apie komisijos narius, išvadintų ,,aborigenais“ ar kitaip įžeidinėtų.

       Visada buvo pagarba visiems komisijos nariams, nei vienas nebuvo pažemintas, įskaudintas, pasityčiota iš jo. Komisijų nariai dirbo draugiškai, vieni kitiems pagelbėdami, pakonsultuodami. Partijos į rinkimus ėjo skaidriai, aišku kiekviena partija kovojo už savo sąrašą, tačiau garbingai. Situacija iš esmės pasikeitė 2015 m. per vykusius savivaldos rinkimus.

        Apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai, nariai, taip pat ir apygardos rinkimų komisija buvo šokiruota nuo Darbo partijos atstovės L.Brivinskaitės, stebėtojų, pirmininkės Ž. Pinskuvienės elgesio. Pastoviai rašė nepagrįstus skundus, buvome kaltinami kažkokiais  nesuvokiamais dalykais, prasimanymais, gąsdinami, įrašinėjo posėdžius, filmavo, fotografavo, stovėjo už nugaros, darė didelį emocinį spaudimą komisijoms. Apylinkių komisijų pirmininkai gėrė vaistus, į G. Miliukienės, N. Tuškevičienės, kurios dirbo komisijos pirmininkais veržėsi į gyvenamuosius būstus po balsavimo namuose, neva gali su balsavimo biuleteniais kažką padaryti. Visą tai matė nepilnamečiai.

         Yra toks liaudiškas posakis ,,kai pats tą daro, tai nepasitiki ir kitais“. Tokių vaizdų, kaip kino filmuose, matyt daug kas prisimins, ne tik mes, bet ir daugiabučio gyventojai, kaimo gyvenvietės gyventojai. Tokio darbo stiliaus niekas neprisimena. Po 2015 m. savivaldos rinkimų, komisijų nariai, pirmininkai pasakė ir kaip dabar pasitvirtino kalbos, kad į tokius rinkimus niekada neisime dirbti, kad mes nenusipelnėme, kad su mumis taip elgtųsi, darytų tokį didelį psichologinį spaudimą. 

  Tiesiog žmonės nebenori eiti dirbti nei nariais, nei pirmininkais po to, ką teko iškentėti, patirti per 2015 m. savivaldybės rinkimus.   

         Kiek galėjome, tiek su apygardos rinkimų komisijos pirmininke Inga Matukaite stengėmės padėti komisijos pirmininkams, nariams prašėme baigti dirbti komisijose iki rinkimų pabaigos. Visi iki tol dirbę apygardos pirmininkai D. Miliukienė, S. Liktoravičius galėtų patvirtinti tą patį, kad nebuvo jokios problemos paskirti į apylinkių rinkimų komisijos pirmininkus, netgi būdavo konkurencija, partijos siūlė į rinkimų apylinkes po tris, keturis pirmininkus. Pamenu, per rinkimus į Kielių rinkimų apylinkės komisiją buvo pasiūlyti pirmininkais visi komisijos nariai. Partijos nesunkiai į rinkimų apylinkes rasdavo ir pasiūlydavo savo partijos narius išsilavinusius, kultūringus, išmanančius rinkimų darbą žmones. Per 20 darbo metų rinkimuose sutikau, pažinau labai daug rinkimuose dirbusių žmonių. Visus juos prisimenu, kaip dorus, darbščius, sąžiningus, atsidavusius darbui rinkimuose. Tai I.Ruseckienė, R.Junienė, E.Urbonavičienė, R.Ambrazienė, L.Maslinskienė, J.Barbaravičienė, G.Šikšnytė, A.Janickienė, V.Vilčinskienė, G.Strelcovienė, S.Kirtiklis, E. Tviragienė, N.Tuškevičienė, R.Raišienė, I.Fedčuk, G.Miliukienė, A.Miliukas ir daugelis kitų, kurių nepaminėjau. Tie vykę rinkimai išliks kaip orūs, pagarbūs, dalykiški.

       Yra liaudyje toks posakis, kad viskas sugrįžta bumerangu. N. Lubiene nereikia kaltinti partijų, kad nepasiūlė pirmininkų į rinkimų apylinkes, ne visur pasiūlyti ir komisijų nariai. Ne tiesą teigiate, kad ,,liberalcentristai“ surado vos du kandidatus. Tai netiesa, pirmiausi partija turi pavadinimą ir įžeidinėti nereikia, antra,  Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) pasiūlė tris pirmininkus darbui į apylinkių rinkimų komisijas. Į Musninkų ir Čiobiškio rinkimų apylinkes pirmininkus pasiūlėme S.Radžiūnienę ir L.Šmaukštienę turinčias aukštąjį išsilavinimą, tačiau nusprendėte kitaip, nors lyg ir vadovavotės proporcingumo principu, bet tik žodžiais, Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 15 straipsnio 7 dalis įsakmiai nurodo ,,Savivaldybės rinkimų komisija turi siekti, kad pirmininkų skaičius tolygiai paskirstytų tarp komisijos narius turinčių teisę deleguoti partijų“. Deja, šio įstatymo reikalavimo komisija nepaisė, nors pasiūlytos kandidatūros atitiko visus įstatymo reikalavimus. Tačiau buvo pasirinktos kaip ir daugelyje rinkimų apylinkių pirmininkų nuo partijos Tvarka ir teisingumas ir nuo Socialdarbiečių. Vienintelė S. Gujienė į Motiejūnų rinkimų apylinkės pirmininkus tiko, nes ten jinai buvo pasiūlyta vienintelė. Kas gali paneigti, jeigu būtų pasiūlytas pirmininkas nuo ,,savų partijų“, Motiejūnų rinkimų apylinkė turėtų lojaliai partijai lojalų pirmininką.    

  Nors kalbėjo sekretorė, bet ji yra apygardos rinkimų komisijos oficiali atstovė ir kalbėjo jos vardu. Tad neigiamas jos atsiliepimas apie kai kurias partijas gali būti traktuojamas, kaip viešosios nuomonės formavimas. 

      Tiesiog žmonės nebenori eiti dirbti nei nariais, nei pirmininkais po to, ką teko iškentėti, patirti per 2015 m. savivaldybės rinkimus. Manau, kad į kitus vyksiančius rinkimus partijoms surasti žmonių dirbti komisijose bus dar sunkiau, nes kaimuose beveik neliko gyventojų. Važiuoti dirbti į kaimiškąsias apylinkių rinkimų komisijas iš Širvintų miesto sudėtinga, nes nežinomi kaimai, vienkiemiai nutolę nuo pagrindinių kelių, išnešioti rinkėjų pažymėjimus žiemą sunku, nes reikia  klampoti per sniegą keletą kilometrų, komisijos narius užpuola ir palaidi šunys, kai kada ir girti gyventojai reiškia priekaištus. Be to, komisijos narių darbas yra menkai apmokamas. Manau, kad žmonės daugiau dirba iš idėjos, jaučia pareigą atlikti darbą gerai, bet vėliau susimąsto, o kam man to reikia.

       Daugelis žmonių klausia, ar 2019 m. rinkimai į savivaldą bus skaidrūs ir tuo pačiu atsako, kad ne. Gyvename mažame Širvintų rajone, kur beveik visi vieni kitus pažįsta, žino ir mato kokiai politinei partijai priklausome, simpatizuojame. Paskyrus apygardos rinkimų komisijos pirmininke Jūratę Meškutavičienę nuo partijos Tvarka ir Teisingumas, žmonės žino, kad tai ne minėtos partijos atstovas, o Živilės Pinskuvienės žmogus, ką man įvardino partijos Tvarka ir Teisingumas atsakingas sekretorius, kuris pasakė, kad ši partija neturi savo skyriaus Širvintose. Iš tiesų, buvęs partijos Tvarka ir Teisingumas pirmininkas K.Jasevičius nuėjo jau tada su Darbo partija. Nuo partijos Tvarka ir Teisingumas ir nuo Socialdarbiečių į apylinkių rinkimų komisijas deleguoti taip pat vienai politinei partijai priklausantys ar prijaučiantys žmonės, nes tai labai patogu bus dirbti per rinkimus, lyg ir nuo skirtingų partijų žmonės, bet juos galima skirti dirbti kartu kai vyks balsavimas namuose, kai reiks skaičiuoti balsus. Tokių atvejų turėjome, kai skaičiuojant balsai buvo pridėti prie Darbo partijos. Šis scenarijus labai aiškus. Tačiau, kartu su kitų partijų pirmininkais kalbėsime ir ydingą junginį, praktiką manau pakeisime.

     Straipsnyje visos partijos, išskyrus partiją Tvarka ir Teisingumas ir Socialdarbiečiai, vadinamos ne tikrais pavadinimais. Sekretorė N. Lubienė, išsakant savo nuomonę, manau partijų tikslius pavadinimus turėtų žinoti ir juos įvardinti tiksliai, o ne įžeidinėti. Kaip galima įžeidinėti komisijų narius, kurie neturi el. paštų, vadinti ,,aborigenais“, elementariai neraštingais. Jie dar ne komisijos nariai, nes nėra davę priesaikos. Aš nežinau tokio įstatymo, kad visi privalomai turi turėti el. paštą. Be to, pažįstu keletą žmonių, kurie moka ir naudojasi kompiuteriu, šiuolaikiškomis technologijomis, bet paprasčiausiai jiems el. pašto nereikia. Taigi apylinkių rinkimų komisijos pirmininkai su jais be vargo susitieks telefonu ir nematau jokios problemos. N. Lubiene, G. Bielski, manau mažiausiai ką galite padaryti, tai per spaudą atsiprašyti visų komisijos narių, kuriuos įžeidėte, nes priešingu atveju, galite dėl įžeidimo būti patraukti atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

     Nors kalbėjo sekretorė, bet ji yra apygardos rinkimų komisijos oficiali atstovė ir kalbėjo jos vardu. Tad neigiamas jos atsiliepimas apie kai kurias partijas gali būti traktuojamas, kaip viešosios nuomonės formavimas. Tik štai kur klausimas, ar komisijos narei dera užsiimti politine reklama arba antireklama? Įstatymas tai draudžia. 

 Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų įstatymas aiškiai ir nedviprasmiškai reglamentuoja, kad savivaldybės rinkimų komisijai vadovauja pirmininkas.  

       Dažnai būnu Norvegijoje, nes ten gyvena dukra. Kaip tik ten būnant vyko rinkimai į vietos savivaldą. Kadangi man buvo įdomu pasižiūrėti vykau su ja ir jos vyru. Rinkimai vyko mokyklos sporto salėje. Prieš įeinant ant durų kabėjo informacinė lenta, kad vyksta rinkimai, tiesa rinkimai vyko pirmadienį. Prie įėjimo į rinkimų patalpą stovėjo komisijos narys ir leido eiti į tris balsavimo kabinas, kuriose buvo sudėti balsavimo biuleteniai. Paėmus ir užpildžius vieną balsavimo biuletenį prieini prie stalo kur sėdi trys komisijos nariai, jiems parodai asmens dokumentą, sulankstytą balsavimo biuletenį, jie užantspauduoja, pažymi sąraše ir įmeta į prie jų ant stalo stovinčią urną. Niekas ten nenešioja rinkėjo pažymėjimų, ne visi žino, kada ir kur vyksta rinkimai. Nustebino tokia paprasta tvarka, tai ką teko pamatyti, išliks tik atmintyje. Mums dar matyt labai toli iki tokio supratimo, mentaliteto ir pagarbos rinkimams. Per vienus LR Seimo rinkimus su VRK komisijos nariu buvo atvykę iš Gruzijos delegacija stebėti rinkimų. Kaip į pavyzdinę rinkimų apygardą buvo atvežti svečiai. Jie pasakojo apie jų šalyje vykstančius rinkimus. Kaip pasakojo pašnekovai, pas juos taikoma labai griežta tvarka toms partijoms, kurios šiukščiai pažeidžia rinkimų įstatytą, net iki partijos eliminavimo iš rinkimų. Kada mes to sulauksime ir ar iš vis taip būtų nežinoma. Lyg ir tapo norma kalbėti apie papirkimus, tačiau tai visiškai nenormalus reiškinys ir tokių sąvokų, veiksmų neturi būti. Nieko nuostabaus, kad jauni mūsų šalies piliečiai emigruoja. Jie ne vien įvardija didesnį uždarbį svetur, bet ir betvarkę pas mus, melą ir kitus neigiamus veiksnius, kuriuos mes puikiai žinome.

       O tiems, kas užmiršo, kaip vyko praėjusieji rinkimai, siūlau juos prisiminti:

         Tai nėra politinė reklama, o tik mano, kaip ilgametės rinkimų darbuotojos atsakas į šmeižikišką apygardos komisijos straipsnį. Tačiau nenorėdama suteikti dar vieną malonumą tyčiotis iš konkurentų, prašau redakcijos straipsnį pažymėti politinei reklamai privaloma atributika. Jis bus apmokėtas pagal visus LR įstatymus.

Pagarbiai, Meilutė Saidienė, kandidatuojanti į Širvintų rajono tarybą

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politinės kampanijos sąskaitos pagal sutartį Nr ŠS 18-12.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

30 Komentarai (-ų)

 1. Saidienė sako:

  Dėkoju visiems kas skaitė mano straipsnį komentavo, dalinosi nuomonėmis tarpusavyje. Straipsnį perskaitė apie 1600 Krašto naujienų lankytojų. Malonu, kad Širvintose yra daug mąstančių, matančių, kas vyksta, vertina, turi savo nuomonę ir nebijo jos išsakyti. Nebuvo nei vieno komentaro žeminančio, prieštaraujančio, matomai buvo duota komanda nerašyti, nes būtume pasisakę dar daugiau su faktinėmis aplinkybėmis. Labai stengsimės vienytis, kad užkirsti kelią pažeidimams, nebūkite abejingi ir Jūs mieli internetinio laikraščio ,,Krašto naujienos“ skaitytojai. Tik vienybėje yra jėga ir galimybė laimėti.

 2. > jausmas sako:

  labai puikus komentaras. Viskas taip ir yra. Deja, politikoje kaip ir gyvenime: vieni skaito Hemingvėjų, Dostojevskį, Brazdžionį, kitiems patinka muilo operų scenarijai, įvilkti į skambų pavadinimą “Meilės romanai”; vieni žavisi Nekrošiumi, Tuminu, kitiems alfa ir omega “Domino” teatro “talaluškės”; vieni pergyvena dėl į balą (gal kokią kišenę) mėtomų pinigų, kiti neatsidžiaugia, kad “tiek gėlių, tokių eglių ir tokių švenčių Širvintos dar nematė”. O pačiausios malonė brangiai kainuoja.

 3. jausmas sako:

  toks, kad ponia su suformuota rinkimų štabo priekine linija-pėstininkais ir rinkimų štabo generolėm puls ragais ir nagais , kabinsis už gyvybiškai naudingo ir reikalingo posto savo geradarei , nes kaip kitaip ?Juk ir jų užpakaliukai pakibs ant ŠILTOS kėdės krašto?!!!AR NE?
  Kova Žūt -Būt?Na kagi , ruoškitės dar vienai Hamleto(Hamletės) premjerai , nes scenaristai , pagrindinė režisierė ir vaidmens atlikėja repetuoja jau KETURI metai , o prieš Kalėdas buvo daug daug mažesnių repeticjų ir spektakliukų naivuoliams ir lengvatikiams , saviems visada ištikimiems ir išankstinė paskata , bei vietos į ložes išdalintos…CHA, CHA…
  Opozicija per daug intelegentiška , nenusileis iki tokio lygio saviveiklos , neturi tiek naglumo meluoti , nesigriebs šantažų ir gasdinimo , nekalbant jau apie papirkinėjimą postais ir pareigom , nesimuš , nesižemins kultūringas žmogus ir tose uzurpuotose rinkimų komisijose. Tad , belieka ir toliau pasikliaut liaudies išmintim, kad ir gudriausiai lapei , kažkada , kažkas uodegą primyga…Sėkmės Širvintiškiai , geresnio repertuaro JŪS verti , tad rinkitės atsakingai , nes ši trupė, nuolat keičianti pavadinimą , labai prasti artistai , viskas labai nuspėjamai, lėkšta , per pinigus ir kitus atributus , nuolatinis pasikartojimas ir jokio turinio . Nebent jus žavi visur išknistos gatvės ir parkai , dar nepastatyti , bet jau griūvantys objektai. pasidairykit po pasaulį , paklauskit kaimynų , kiek už tuos pačius lengvai gautus ES pinigus padaryta .TIK PAKLAUSKIT ir suprasit , kaip pigiai jus mausto vietinės reikšmės klojimo aktorės.

 4. keli sarasai vien sako:

  meres zmones…rimtai ruosiasi uzurpuoti valdzia….bet kadangi periferijoj tai lygu tureti darba ir geras pajamas…visai seimai…nieko stebetino…

 5. Pritariam sako:

  MEILUTEI.Tik už jus ir balsuosime.Ir taryboje turi dirbti įstatymus žinantys,o ne pedagogai ar pataikaujantys ,aborigenai,pasak pedagogės,nors jai iki jūsų,daug dar uždavinių reik išspręsti,ir kas be ko,lubinai žydi trumpai.

 6. pasižiūrėkit sako:

  atidžiau pasižiūrėkit- visuose sąrašuose yra Pinskuvienės žmonių. Gudriai žaidžia moteriškė. bet manęs neapleidžia jausmas, kad visiškai po..i jai tie rinkimai. vėl meraujant teks viską srėbti, o uodegą papūtus išeiti jai būtų pats tas- po jos jau tik tvanas. ir jokie ten STT ir FNTT nekabins.

 7. >Garsi Rytų pasaka sako:

  Tai ten pinskienės saraše tikrai keturiasdešimt?

 8. Garsi Rytų pasaka sako:

  Ali Baba ir keturiasdešimt plėšikų

 9. Www sako:

  Gali komisijų nariai nesibaiminti, puolimų, šmeižimų, įtarimų, kabinejimusį nebus. Juk matome jog didžioji dalis pirmininkų savi, o ant savų juk nepuola.
  Tik žinant jų metodus, bijau persimes ant eilinių komisijų narių atstovaujančių neteisingasias partijas.

 10. Audra sako:

  Skaičiau ir aš straipsnį ŠK ir pagalvojau, negi nieks jiems neatsikirs? Šaunuolė Meilutė, drąsiai, tiesiai, o svarbiausia teisingai. Su nostalgija prisimenu ankstesnius rinkimus, eidavom ne kaip į darbą o kaip į šventę. Visi draugiški nesvarbu kokiai politinei jėgai atstovaudavo. 2015 metų rinkimai buvo tragedija, todėl taip sunku rasti žmonių. Komisijoje kurioje dirbau beveik visi pasitraukė ir atsižadėjo tokio darbo. Net nesitikiu kad greitu laiku rajone vyks sąžiningi ir tvarkingi rinkimai.

 11. saulė sako:

  Saidienė puikiai aprašė rinkimus. Kas daroma su partijomis, kaip savus įkiša į komisijas. aš jau atsisakiau dirbti komisijoje, nes niekas nepaaiškino, kai esu motinystės atostogose nukentėsiu finansiškai. Mane paprotino kaimynė, nes Saidienė buvo aiškinusi, pasiteiravau sodroje, gal pasikeitė įstatymas, pasirodo ne. Tai kaip dabartinė pirmininkė ir išmanioji sekretorė dirba.Mažiau tegul gaudo paskalas ir nešioja, žinote kam,tegul dirba kaip reikia.

 12. Pritariu 100% sako:

  Anonimui,kad 70 % nemąstančių.O ta RIMA,šv kaimo,jau sąrašuose,o bože bože!Sau laiko skirti jau kaip ir nebėr,tai praikaito perunksta,jaučiasi,vos praėjus pro ją.Fui.4

 13. Anonimas sako:

  Širvintų raj. 70% nemąstančių žmonių , taip kad …

 14. Nesuprantu sako:

  Aš nesuprantu ar galioja kokie įstatymai Lietuvoje ar ne. Jei ne , tai tik pilietiškumas gali mus išgelbėti, tie kurie dar mąstantys ir suprantantys turi viską daryti , kad šitos asmenybės nebepatektų į jokią valdžią. Nerašau partijos nes jiems nėra skirtumo , šiandien toj partijoj , kitą kartą kitoj trečią judėjime.

 15. Cha sako:

  2015 rinkimų madas ir stilių “diktavo” Darbo partija, dabar vėl diktuoja tie patys tik kitais pavadinimais pasivadinę?

 16. 2019 sako:

  Manau, šiemetiniai rinkimai bus “skaidrūs ir krištoliniai”, galbūt įeis į Širvintų krašto istoriją kaip patys ramiausi ir tvarkingiausi, nes juk visos komisijos iš savų, puikiai įvaldžiusių komandą “tarnauk”.
  P.S. Labai teisingas straipsnis. Kai prisimenu šios “iškilios pedagogės” elgesį per 2015 m. rinkimus, iškart pasidaro gaila jos mokinių.

 17. As sako:

  Širvintų kaime jau nelabai ir papirko bambaliais. Po paskutinių rinkimų nemažai jų pamire, o žmonės ten nėra kvaili, nemanau kad Rima ar Lina jiems ten rodiklis ar darys kokį poveikį. Daug žmonių Rima nusivylė kai ji lakstė iš vienos partijos į kita

 18. pritariu, sako:

  dar viena fukcionierė- karjeristė, beje Meškutavičienės sesuo.

 19. Rinkėja sako:

  Širvintų kaime sąžiningų rinkimų tikrai nebus.
  Gerb. rinkimų komisijos nariai, būkite budrūs. Jūsų apylinkės pirmininkė dviveidis žmogus, uoliai tarnaujantis Pinskuvienei.

 20. Monika sako:

  Gerb. N. Lubienė – pedagogė. Jei dirba tokį darbá, greičiausiai turi ir pedagoginį išsilavinimá. Pedagogė rodo savo mokiniams pavyzdį jog PARYČIOS yra toliaruotina bendravimo forma. Suaugusi moteris tyčiojasi ir žemina kitá suaugusį asmenį viešai. GĖDA. Nemanau, kad komisijá sudaro ABORIGENAI, o gali ji tiesiog nežino žodžio reikšmės? Ji tikriausiai ir su mokiniais bendrauja tokia forma? Reikės pasidomėti pedagogės bendravimu ugdymo įstaigoje.
  P. Lubienei reikia mokytis bendravimo kultūros, bet tokiame amžiuje grečiausiai jau bus per vėlu jei per tiek laiko neišmoko. Žemo lygio pedagogė, kuri neverta pedagogo vardo.

 21. Butent sako:

  Del Lubienes elgesio praeitoj komisijoj, zinodamas, kad vel ji ten bus, as ir nejau dabar ten dirbti.

 22. Nesame kvaili sako:

  Merės ir valdančiosios tarybos elgesys nuo 2015 m. yra žeminti, tyčiotis iš kitų partijų atstovų, prijaučiančių rinkėjų, buvusių darbuotojų (kurie atleisti neteisėtai iš savo darbų)…Jeigu LR įstatymai negalioja, tai niekas netrukdo šitaip elgtis ir netgi toks elgesys toleruojamas, tuomet nėra ko stebėtis ponios N. Lubienės elgesiu, ji tiesiog privalo ir turi teisę menkinti, nes tai yra prioritetas. “Pripratimas – antras prigimimas” ir nesame kvaili, nes puikiai žinome tai, kas valdo ir vyksta mūsų rajone. Apmaudu, bet tokia realybė…

 23. Manau sako:

  Kada vyks rinkimai namuose, vėl bus pakartotas toks pats „cirkas” kaip praeituose seimo rinkimuose? Buvo sudarytas grafikas balsuoti namuose šeštadieniui ir komisijos nariai žinojo kas su kuo ir kur vyks, bet pasirodo nereikėjo. Apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai pasitelkė sau lojalius komisijos narius, niekam nepranešė ir vyko balsuoti į namus anksčiau (ne pagal grafiką), penktadieni. Aišku be jokių stebėtojų, tai galima pagalvoti kaip viskas vyko.

 24. Buvusi komisijos narė sako:

  Po to, ką tuometiniai darbiečiai darė praėjusiuose rinkimuose, gyvenime neisiu į komisiją. Kam man tie nervai ir patyčios?

 25. o man įdomu sako:

  kokį instruktažą praeina ir kas jį praveda ištikimiesiems? Žmonės, negi jūs visai savigarbos neturit? negi kaifuojat kitus žemindami ir darydami viską, kad įtikti savo patronei, kuri rajoną išpašolvonint baigia?

 26. Komentaras sako:

  Dėkoju straipsnio autorei. Labai gerai, kad parašėte atsaką dėl rinkimų komisijų darbo organizavimo. Kai perskaičiau tą ŠK straipsnį, man vėl sukilo tie slogūs prisiminimai apie 2015 m. rinkimus.Apie darbą rinkimų komisijoje, galiu pasakyti viena- aš tikrai patyriau šoką,iš taip vadinamų darbiečių atstovų komisijoje nesitikėjau tokios žemos bendravimo kultūros, visą laiką jautėsi psichologinė įtampa, sudaryta karo atmosfera.Tai ką aš pamačiau per tas keletą dienų, man atvėrė akis. Aš tikrai neįsivaizdavau, kad tiek tuometinė DP tiek TT partijos dirba tokiais agresyviais metodais…, ir labai aiškiai tuomet pasimatė, kad tai buvo lyg viena partija.

 27. dirbau sako:

  tokių rinkimų kaip 2015 tikrai nei su kuo lyginti negalima, o po to vykusios represijos tai protu nesuvokiamos. Prisiminkit, kaip buvo mėtomi iš darbų komisijos nariai. Dabar niekas nenori eiti net komisijos nariais vien dėl to, kad laukia nemalonumai iš “nepriekaištingos reputacijos ir krištolinio skaidrumo” asabų. Tokios vienvaldystės ir diktatūros laisvos Lietuvos istorijoje niekas nesupranta, Pasakoju žmonėms ir niekas netiki, kad taip gali būti. Juokiasi, bet netiki…Iškreipta demokratija, laisvė tik valdančiosioms daryti viską, kad kiti būtų belaisviai. Suprantu dirbančius- niekas nenori nemalonumų, niekas nenori prarasti darbų, niekas nenusipelno paniekos ir žeminimo.

 28. Kaimietis sako:

  Man keista ir labai nesuprantama, kad partijos Tvarka ir teisingumas rajono skyrius nesugeba sudaryti savo rinkiminio sąrašo, bet į rinkimų komisijas deleguoja didžiausią būrį žmonių. Bet gerai pagalvojus pasidaro aišku, kad viena politinė jėga ryškiai naudojasi partijos Tvarka ir teisingumas vardu. Reikėtų informuoti partijos lyderį R. Žemaitaitį, kad jo partija taip nešvariai yra naudojamasi. Kita vertus nesuprantu ir mokytojų, švietimo įstaigų vadovų, soc. darbuotojų nesusivokimo, kad nuo šiol jų vardai bus siejami su partija Tvarka ir teisingumas.

 29. Širvintiškė sako:

  įleisk kiaulę į bažnyčią, tai ir ant altoriaus užlips. Niekas ponios N. nepakeis, toks žmogus yra, lipa per žmonių galvas ir kaifuoja

 30. Regina sako:

  Pilnai pritariu M.Saidienės straipsniui.Daug kartų rinkimuose dirbau komisijos pirmininke,bet niekada nebuvo su šiais žmonėmis nesklandumų.Jie nuoširdžiai viską išaiškindavo. Esu dėkinga S.Liktoravičiui ir M.Saidienei už jų darbą ir nuoširdžią pagalbą komisijų pirmininkams. Į kaimo rinkimines apylinkes partijos nemažai delegavo savo narių ir iš Širvintų miesto,nes kaime sau prijaučiančių gal būt nerasdavo. Niekada nebūdavo jokių nesklandumų, visada būdavome draugiški. Šiandieną dar kartą galiu padėkoti visiems buvusiems komisijos nariams už jų sąžiningumą ir pareigingumą ir draugiškumą, kurie su manimi dirbo Čiobiškio rinkiminėje apylinkėje.

Jūsų komentaras:


šeši − penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]