INTUITYVIAI IŠMOKSTAMA ABĖCĖLĖ!    Pamokos botanikos sode. Kiekvienas mokinys globoja savo medį    2019 m. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai - II turas (vaizdo klipas)    Atsisakoma perteklinių pažymų apie vaikų sveikatą    Daugiau nei ketvirtadalis Lietuvos žmonių namų saugumą patiki šunims   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar į antrąjį turą pateko kandidatas, už kurį/-ią balsavote?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

N.Tuškevičienė: į Širvintų rajoną mane atvedė tėčio pamestas vestuvinis žiedas

1 Nauja patirtis mano gyvenime – pirmą kartą teko pasakoti apie save. Vaje vaje, kaip tai nepaprasta…

/ ŠIRVIS /

/ VALDA PATINSKIENĖ /

    Širvintų rajono žiniasklaidos baruose jau ne vienerius metus darbuojasi Neringa Tuškevičienė. Daugelis ją pažįsta kaip žurnalistę, daugiavaikę mamą, kovotoją už žurnalistų teises. Tad Naujųjų metų išvakarėse kalbiname kolegę, “Krašto naujienų” vyriausiąją redaktorę Neringą Tuškevičienę:

DSC_0072-Kaip atsiradote Širvintų rajone? Juk gimėte ne čia.

-Taip, pirmuosius savo trisdešimt metų gyvenau Vilniuje. Ten lankiau darželį, mokiausi, studijavau. Ten dirbau. Mano kelionė į Širvintas – banali. Čia atitekėjau. Sutikau žmogų, sukūrėme šeimą, auginome vaikus. Na, mūsų keliai išsiskyrė, bet likau čia.  Čia mano dviejų jauniausių vaikų šaknys. O vaikai turi augti ten, kur jų šaknys.

Tačiau yra ir kita istorija. Man ko gero, buvo lemta atvykti į Širvintas. Mano tėtis kilęs iš Šakių, mama iš Švenčionių rajono. Mano tėtis buvo dujininkas. Tad dažnai važiuodavo į komandiruotes. Didžioji dalis dujų trasų mūsų rajone, dujotiekio butuose bei namuose – mano tėčio rankų darbas. Iškart po vestuvių tėtis dirbo Širvintose, Kalnalaukio gatvėje. Ten pametė vestuvių žiedą. Mama tuomet labai verkė, bijojo, kad tai blogas ženklas. Tėvus išskyrė mamos mirtis, o žiedas mane atviliojo į Širvintas. Dažnai su tėčiu juokaudavom, kad į Širvintas nutekėjau jo pamestojo žiedo ieškoti. Va taip būna…

DSC_0143-Papasakokite apie savo šeimą.

-Esu laimingiausia trijų vaikų mama pasaulyje.  Vyriausia dukra dirba labai sunkų, bet šventą darbą – padeda vėžiu sergantiems žmonėms. Ji jau ištekėjusi, gyvena dviese su vyru. Beje, aš labai myliu savo žentą. Nuostabus jaunas vyras. Jaunėliai mokosi Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje, kurią baigė ir jų vyresnėlė sesė. Galiu tik džiaugtis, kad vaikai neapsistoja informacija pagal mokyklų programą, kad turi savo sritis, kuriomis domisi. Didžiuojuosi savo atsakingais ir gerais vaikais. Žinoma, nesusidarykite klaidingos nuomonės. Jie juk vaikai, tad ir eibių iškrečia, ir tenka griežčiau pasikalbėti. Bet šiaip mes gyvename labai ramų gyvenimą, su savo pomėgiais ir svajonėmis.

a Photo (188)-Kokia Neringa Tuškevičienė buvo vaikystėje?

-Neringa Krapavickaitė. Esu grafų Chrapovickių palikuonė, kurie buvo Dotnuvos dvaro savininkais. 1863 m. caro valdžia Chrapovickių dvarą konfiskavo. Tėtės brolis Arūnas bandė sudaryti šeimos geneologinį medį ir atrado štai tokius faktus. Vėliau pavardė buvo sulietuvinta.

FB_IMG_1501072699654Nuo mažens buvau smalsi. Kiek save prisimenu, visada dainavau: darželyje, mokykloje, Pedagoginiame universitete. Dainų dainelė, Dainų ir šokių šventė  - visur dalyvauta. Nuostabūs tų laikų prisiminimai. Vaikystėje Vosiūnų kaime (Švenčionių raj.) pas senelius nuolat “dresuodavau” draugus (berniukus) ir mes rengdavome kaimo gyventojams pasirodymus: dainuodavom, šokdavom, deklamuodavom. Buvo labai smagu ir mums patiems, ir kaimo seneliams. Esu išbandžiusi begalę būrelių: šokiai, dainavimas, deklamavimas, vaidyba, stalo tenisas, šaudymas, žirgų sportas, rankinis, fortepijono pamokos, herpetologų būrelis (teko gaudyti driežus, varles, žalčius). Džiaugiuosi, kad tėvai liberaliai žiūrėjo į mano norą viską išbandyti, nes man kiekviena nauja veikla buvo labai įdomi. Ir dabar taip yra.

Tik nereikia galvoti, kad visą vaikystę ir jaunystę tik linksminausi. Turėjau daug pareigų. Kai man buvo devyneri, gimė mano jauniausias broliukas. Prasidėjus vasaros atostogoms, mama išėjo dirbti, broliui buvo šeši mėnesiai ir man teko juo rūpintis. Būdavo, draugės šokinėja per gumytę, o aš supu brolį ir ašaroju. O jis, lyg tyčia, verkia ir nemiega. Po to kartu ryte keliaudavom, nuvedu jį į darželį, o pati į mokyklą. Po pamokų imu brolį ir namo. Mama anksti paliko šią ašarų pakalnę. Tuomet broliui trylikti ėjo. Teko juo rūpintis. Tad ne vien linksmybes mačiau.

DSC_0196-Koks jūsų kelias į žiniasklaidą?

-Rašinius visada gerai rašydavau, jie nuolat dalyvaudavo įvairiuos konkursuose. Dar būdama moksleive buvau laikraščio „Lietuvos pionierius“ jaunoji žurnalistė. Ne kartą jame publikavo mano straipsnius.

Kai rinkausi specialybę, mano tėtės brolis Algimantas Krapavickas (Šakių laikraščio „Draugas“ ilgametis žurnalistas, redaktorius) kalbėjo, kad mano kelias – žurnalistika. Na, laikiau save ne tokia drąsia, be to, labai mylėjau vaikus, vyresnėse klasėse dar ir būsimų pedagogų fakultete mokiausi, kuris buvo įkurtas Vilniaus universitete. Todėl stojau ir įstojau į ikimokyklinio ugdymo pedagogiką, psichologiją Vilniaus Pedagoginiame institute. Šešiolika metų su vaikais darželyje man iki šiol kelia nostalgiškus prisiminimus. Su kai kuriais auklėtiniais bendraujame iki šiol.

IMG_2192Tuomet ištekėjau ir gimė mano mažieji. Prieš dvylika metų laikraštyje „Širvinta“ radau skelbimą, kad ieško gerai rašančio žmogaus. Pagalvojau, kad rašyti moku ir mėgstu, o kol vaikai maži, būtų neblogai pinigėlių prisidurti. Parašiau cv, pasiskambinau ir sutariau susitikti. Pradžioje rašiau švelniomis temomis – renginiai, konkursai. Vieną dieną redaktorius tapo vicemeru. O aš užėmiau jo vietą. Va taip įsmukau į žiniasklaidos gniaužtus ir nepaleidžia jie manęs. Negaliu sakyti, kad labai priešinuosi – man patinka pirmai sužinoti naujienas, jomis pasidalinti su žmonėmis. Labai džiaugiuosi, kai pavyksta išspręsti kažkieno problemą. Ypatingai pergyvenu, jei kas nepavyksta.

O šiaip esu jautrus žmogus. Visada padėsiu tam, kam sunku, visada ginsiu tokį žmogų.

15935924_1186389641457972_1154087627_n-„Širvinta“ ir „Krašto naujienos“. Rašote tik jose?

-Ne. Dirbdama „Širvintoje“ rašiau ir „Lietuvos rytui“, keliems žurnalams. Dabar taip pat neapsiriboju vien „Krašto naujienomis“. Rašau Amerikos lietuvių laikraščiui „Draugas“, leidiniams „XXI amžius“, „Voruta“. Mano straipsnius kartais publikuoja respublikiniai portalai. Bendradarbiauju su Ukmerge. Bandau Ukmergės skaitytojus prisivilioti į „Krašto naujienas“. Šiais laikais leidiniams sunku išsilaikyti, tad didindama auditoriją tikiuosi pritraukti daugiau reklamos. Ar pavyks – pamatysime ateityje.

Taip pat esu žinynų „Lietuvos dvarai“ bei „Lietuvos dvarai. Spindesys ir skurdas“ bendraautorė. Labai įdomi ir neįkainojama patirtis.

IMG_20180403_110403-Ar sunku vienai gyventi svetimame rajone?

-Labai sunku. Kartais norisi su kažkuo pasitarti, padiskutuoti, o kartais taip norisi, kad kas nors šalia patylėtų. Deja, čia turiu tik savo vaikus. Ir tuos jau ne visus. Yra keli artimi žmonės. Jiems esu begalo dėkinga už palaikymą sunkiu momentu, už padrąsinimą, už begalinį tikėjimą tuo, ką darau. Branginu kiekvieną šalia esantį, todėl labai sunkiai išgyvenu išsiskyrimus, net ir laikinus.

-Kokie jums buvo šie metai?           

-Metai buvo dryžuoti kaip zebras. Nesėkmes keitė pasisekimai ir džiaugsmas. Didžiausia ir labai skaudi šių metų netektis – amžino poilsio išėjo tėtis. Likau aš su dviem broliais. Labai esu dėkinga savo tėvams, kad neapsistojo turėdami mane vieną. Išėjus tėvams, broliai ir seserys lieka ir yra didžiulė atrama, net ir tuomet, kai jie gyvena tolėliau. Šiandien jau nebeturiu tėvų. Mamos, kuri buvo be galo švelni ir būrė visą giminę, netekome labai seniai, turime pamotę. Bet gyvenimas tęsiasi. Vieni išeina, kiti ateina. Šiemet mūsų giminėje daug mirčių ir gimimų. Ir savo vaikams kartoju, kad pasirinkdami auginti vieną vaiką, tėvai nuskriaudžia būtent jį. Nieko nėra svarbesnio už brolių ar seserų palaikymą bei artumą.

39442719_1782723465157917_5426167063636869120_n-Šiemet esate apdovanota Lietuvos žurnalistų sąjungos?

-Žurnalistų dienos proga, man visai netikėtai, buvau įvertinta žurnalistų sąjungos. Apdovanojimas „už drąsą ginant žurnalistų teises“. Na, nuo vaikystės esu „Tadas Blinda“. Jei matau neteisybę, kovosiu. Gal skaitėte legendą apie Neringą? Va ir aš tokia – visada sau sakau: kas, jei ne aš. Taip ir atleistuosius stojau ginti. Tiesiog intuityviai tikėjau, kad jie atleisti neteisėtai. Tą nustatė ir teismai.

Štai ir su tuo aptvaru žurnalistams. Tiesiog garsiai įvardijau, kad tai nėra teisėta, kad ribojamos žurnalistų teisės. Kai prabilau apie informacijos ribojimą, aptvarą, kitas neteisybes, atsirado ne vienas kitų rajonų žurnalistas, kuris pasakojo panašias istorijas, prašė nepasiduoti. Politikai žurnalistus riboja vis rafinuočiau. Žinote, tas apdovanojimas man labai padeda. Sunkiausiomis minutėmis, kai jau nusvyra rankos ir galvoju, kad nieko nepavyks, kai imu galvoti, kad darbas atrodo beprasmis, pakeliu akis į apdovanojimą ir jis lyg priekaištas, primena, kad apdovanojimai tai ne tik įvertinimas, bet didžiulis įpareigojimas nesustoti ir nenuvilti tų, kurie tavimi tiki. Tad ir vėl einu, rašau.

-Ar sunku dirbti žurnalistinį darbą?

IMG_20180126_110615-Labai sunku. Sunkiausia yra atsakomybė. Dažnai tenka abejoti, kur yra tiesa. Vienas kalba –atrodo jo tiesa, kitas – jau jo tiesa. Yra toks palyginimas. Stovi vienas priešais kitą du žmonės, o tarp jų skaičius. Vienas mato ŠEŠIS, kitas – DEVYNIS. Ir abu yra teisūs. Taip ir čia, riba labai siaurutė ir kiekvieno pašnekovo matymas dažnai skiriasi.

-Nepaminėjote nuolatinių skundų.

-O taip, jų pakanka. Tai toks prieskonis mano gyvenime. Galvoju, gal ir gerai, kad skundžia, iš to žinau, kad skaito, kad vertina. O tai jau labai daug. Be to, skundai padeda tobulėti ir mokytis. Tad skundų rašytojams noriu padėkoti už galimybę tobulėti.

DSC_0190Buvo ir garsusis ištrynimas iš nuotraukos. Valda, juk mudvi abi ištrynė su kitais žmonėmis. Kaip jūs ir sakėte, šis įvykis tik suteikė daugiau žinomumo. O mūsų darbe žinomumas yra svarbus. Tad ir vėl galiu tik padėkoti už paslaugą.

-Minėjote ir „Krašto naujienų“ dešimtmetį. Graži šventė buvo.

-„Krašto naujienos“ man labai svarbios. Tai labai didelė mano gyvenimo dalis. Žinoma, negaliu visų nuopelnų prisiimti sau. Buvo ir kiti redaktoriai, labai džiaugiausi, kad kai kurie jų atvyko į renginį. Juk kiekvienas padarė savo įnašą. Esu dėkinga visiems, kas atėjo į šventę. Tuo džiaugsmu gyvenu iki šiol.

-Kartais pasigirsta kalbos, kad ši jūsų veikla yra pasiruošimas rinkimams. Ar ketinate kandidatuoti į merus?

DSC_0192-Tikrai ne. Manau, kad kiekvienas turime dirbti tai, ką geriausiai mokame. Vienas dalykas yra laimėti, o visai kas kita – dirbti. Nesakau, kad neturiu idėjų, bet neturėdama finansinio, projektų valdymo  išsilavinimo negaliu sau leisti kandidatuoti. Esu savikritiška, tad niekada nesiryžčiau tokiai avantiūrai. Jau matėme pamokų Seime, kai laimi aktoriai. Iš to gavosi šnipštas. Ne kartą esu juokavusi, kad mano ir „Krašto naujienų“ sąjunga yra tvirta. Tad aš lieku „Krašto naujienose“, o meru lai tampa geriausias.

-Kalbamės švenčių išvakarėse. Ką palinkėtumėte sau, savo konkurentams, o ką savo skaitytojams.

- Turiu vieną labai didelę svajonę, bet ją atskleisiu tuomet, kai ji išsipildys. Sau noriu palinkėti sveikatos ir stiprybės atskirti tiesą nuo melo. Konkurentams? Na, juos laikau kolegomis. Esu tikra, kad sveika konkurencija yra naudinga, esi priverstas siekti kuo geresnio rezultato. Skaitytojams rekomenduočiau skaityti visus rajono leidinius ir patiems atsirinkti tiesą. Kiekvienam linkiu, kad išsipildytų būtent jo norai ir siekiai, kad pavyktų visi geri sumanymai. Ir dar…visiems linkiu patirti kuo mažiau netekčių.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. o sako:

  ko i merus neina?

 2. birutei sako:

  Kol tame tremtinių bute gyveno Neringa, tai ji ir visus mokesčius mokėjo už tą butą. Dabar gal mokesčius už tą butą moka visi daugiabučių gyventojai?

 3. o sako:

  prisiminimų vakarėlis? tikrai- kaip ten tas tremtinių butas? kiek ten tremtinių partremė? kiek anūkų apsigyveno? ar jau prakaltas- užkaltas?

 4. birutei sako:

  Paseno senai šitie pletkai. Neringa jau senai negyvena tame tremtinių bute. „Krištolinė” ją ištremė iš to buto. Labai idomu koks dabar šito buto likimas, ar jame gyvena kokie tremtiniai, o gal jau parduotas?

 5. birute sako:

  tegu ir grizta atgal paskui ta zieda,nemaloni moteriskaite. kokia is jos mere,sukciuviene tremtiniu bute gyvenanti

 6. Angelas sako:

  Šaunuolė. Įdomi asmenybė. Sėkmės

 7. ot kuolas- nėr ko prisikabint sako:

  Mandagiai, santūriai, be pykčio, be taškymosi padėkojo pačiai pačiausiajai, kuri dabar turėtų graužtis nagus- nu nepasisekė sunaikinti Neringos. Nors pagatava buvo aptvert, užkišt burną, išvyt iš rajono, per visas savas televizijas apšikt. ir jau išsikvėpė bekariaudama, ir apsišiko pati iki ausų. Kaip sau norit, bet maladieckos moteriškės su savo karais. Visi tik išlošėm bestebėdami- vieni pamatė, kad karalienė nuoga, kiti pamatė, kad baimėje gyventi nesinori, treti pasimatė kaip bestuburiai, ketvirti kaip apžavėti fanatai. Smagu

 8. Palengvėjo sako:

  Daug kam palengvėjo, kad Tuškevičienė į merus neina. Bijot, gyvatės. Oi bijot. Bet merė Neringa ne tokia pavojinga, kaip redaktorė.

 9. briedis sako:

  Gražus straipsnis, šiltas, su dideliu malonumu perskaičiau ir gėrėjausi. Šaunuolė Neringa, tegu sėkmė, laimė lydi Jus, Jūsų šeimą. Jums stiprios sveikatos.Nekreipkite dėmesio į visokias Kleopatras 5, tai užsakymai, nes Jūsų bijama ir vengiama. Gražiausių 2019 m. , aštrios plunksnos linkiu Jums.

 10. >kleopatrai 5 sako:

  Jei galimai turėtum (mandagiau kreiptis negaliu) nors kiek smegenielių, tai gal jau žinotum kad Neringa netaiko į merus. Ji ir negali taikyti, o kodėl, tai neaiškinsiu. Jei toks protingas (a), tai pagalvok.

 11. Kleopatrai 5 sako:

  Kad į merus eina tik tos ( kai kurios ) miglotai baigė vidurine

 12. As sako:

  Šaunuolė Neringa!!!!

 13. Ir? sako:

  Kam įdomu..

 14. Kleopatra 5 sako:

  Ko šitą veipla giriasi gal irgi taiko į merus

Jūsų komentaras:


aštuoni − keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]