Duona, žaidimai ir kraujas    Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai    Prezidentas kvietė apjuosti Lietuvą ne tik kilometrais, bet ir meile savo šaliai    Kviečiame į Baltų vienybės dieną Kernavėje    Širvintų rajono savivaldybei gresia tiesioginis valdymas   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Stefanija Tamošiūnienė: mums reikia tiek nedaug, tiktai patalpų repeticijoms ir visuomeninei veiklai vykdyti

 

/ Nuotraukos iš “Krašto naujienų” archyvo /

     Jau rašėme apie tai, kaip Tarybos narė Rasa Tamošiūnienė Tarybos posėdyje iškėlė klausimą dėl patapų Jauniūnų lenkų kultūros draugijai. Savo poziciją išsakė Širvintų rajono savivaldybės administracija, situaciją pakomentuoti paprašėme ir Jauniūnų lenkų kultūros draugijos atstovų:

     Asociacija Jauniūnų lenkų kultūros draugija susikūrė 2002 metais. Turėjome gražių planų, rašėme projektus, puoselėjome savo krašto kultūrą. Dalyvavome su kolektyvais „Czerwone Maki“, folklorine grupe „Linksmosios močiutės“, kurie veikė prie asociacijos,  dainų šventėse, tarptautinėse renginiuose, propagavome  Vilniaus krašto kultūrą, dalyvavome visuose renginiuose mūsų rajone. 2013 metais vykdėme projektą , finansuojamą iš Europos Sąjungos lėšų. Mūsų ilgalaikis projektas: Tarptautinis Širvintų krašto festivalis „Dainuok su mumis“ šiemet vyks jau  keturioliktą kartą.

      Atrodo, ko gi daugiau reikia? O reikia mums tiek nedaug , tiktai  patalpų repeticijoms ir visuomeninei veiklai vykdyti. Nuo 2002 metų šiai veiklai   buvo skirtas Jauniūnų seniūnijoje mažas kabinetas ir seniūnijos salė. Čia vyko įvairūs renginiai, repeticijos. Niekada niekam netrukdėm, repetavome laisvomis dienomis arba vakarais. Daug valdžių pasikeitė per tą laiką, daug merų: Vytas Šimonėlis, Kęstutis Pakalnis, Vincas Jasiukevičius , ačiū jiems už tai, kad mus suprato ir palaikė morališkai ir finansiškai.

      Bet štai atėjo nauja valdžia su mere Ž. Pinskuviene ir mes tapome ne tik nereikalingi, bet ir ignoruojami. 2016 metais kreipėmės į Širvintų savivaldybės administracijos direktorę su prašymu skirti pagal panaudos sutartį vėl tą patį kabinetą ir leisti pasinaudoti savaitgaliais sale repeticijoms, susitikimams. Gavome atsakymą, kad negalima, nes ten vyksta seniūnijos kažkokia veikla, kad ten yra archyvai ir t.t. Bet tie archyvai buvo ir prieš tai ir niekam netrukdė, niekas jų nelietė, kodėl dabar turėtų trukdyti? Lankomės dažnai seniūnijoje ir visi matome , kad salė ne pirmos būtinybės patalpa seniūnijos veiklai. Jeigu ten negalima, kreipėmės 2017 metais pakartotinai su prašymu skirti patalpas Širvintų kultūros centro Šiaulių filiale. Gauname vėl neigiamą atsakymą, kad negalima, nes ten vyksta „grandioziniai renginiai“, o kas iš tikrųjų ten vyksta? Taip ir nesupratome.  Žmonės skundžiasi, kad  patalpos didžiąją laiko dalį stovi tuščios,  o už šildymą ir elektrą reikia mokėti. Nors kaip tik naujai renovuotas pastatas  Šiaulių kaime skirtas bendruomenės veiklai su mūsų atėjimu efektyviau veiktų.  Visai bendruomenei organizuotume koncertus, susitikimus, o mūsų valdžiai nieko nekainuotų. Ne, ir čia mums negalima. Kodėl? Atsisakymą skirti patalpas vėl aiškino tuo, kad ten aparatūros, kompiuterių, kažkokios videotechnikos tiek daug, kad nėra kur musei nosies įkišti. Bet tikriausia visos tos šiuolaikinės „gėrybės“ yra skirtos žmonėms, kolektyvams, veiklai. Mes neprašėme jokio aprūpinimo, tik kampo repeticijoms. Keistos atrodo investicijos, kuriomis negali naudotis žmonės. Kitas analogiškas pavyzdys Medžiukuose patalpos, pagal panaudos skirtos sutartį kažkokiai bendruomenei, visiškai nieko bendro neturinčiai nei su Medžiukų kaimo gyventojais, nei su Širvintų rajonu. Žmonės nepatenka į tas patalpas, jos nenaudojamos pagal paskirtį. Neįgyvendindama savo įsipareigojimų tokia bendruomenė privalėtų grąžinti lėšas, o tokia panaudos sutartis nutraukta.

       Kodėl kituose rajonuose galima po vienu stogu sutalpinti net kelias organizacijas, kelias įstaigas, net tik pavaldžias savivaldybei, o pas mus negalima? Pvz. Maišiagalos tradicinių amatų centro patalpose veikia: bažnytinis choras „Moderato“, šokių ansamblis „Przyjazn“, ansamblis „Mejszagolanki“,,  Dvaro kapela, biblioteka, Maišiagalos centro bendruomenė, jaunieji harceriai, jaunimo grupė „Green&Gold“. Kiekvienas kolektyvas turi savo patalpas, turi raktus, suderintą laiką. Niekas niekam netrukdo, niekas nieko neapvogė. Ko bijoma pas mus? Mums sako, paprašykite ir tam kartui leis. Bet kiekvieną kartą prašyti, repeticijos juk vyksta reguliariai, prieš koncertus dažniau. Mūsų asociacija per ilgą savo gyvavimą turi irgi kažkiek turto –  tai muzikos instrumentai, aparatūra, koncertiniai kostiumai, knygos, apdovanojimai ir kita. Šiandien mes neturime, kur visa tai laikyti, repetuojame privačiose namuose, saviveiklininkai jaučiasi nepatogiai, nemažiau nepatogumų jaučia ir šeimininkai.

      Esame diskriminuojami dabartinės valdžios, o kaip kitaip paaiškinti faktą, kad per visą dabartinės valdžios laiką ne vieną kartą nebuvome kviesti į posėdį seniūnijoje, kuomet buvo nagrinėjami finansavimo klausimai visuomeninėms organizacijoms. Ne tiek  nesvarbu, kam buvo skirti pinigai, bet mūsų ten nebuvo, o kodėl? Kiekvienas į tą klausimą tegul atsakymo ieško  pats.

       Mūsų organizacija turi asociacijos statusą, veikia pagal galiojančius įstatymus,  turime visas juridines teises, kartu su Lietuvos lenkų sąjungos filialu Širvintų skyriumi turime virš 200 narių, mus ir morališkai, ir finansiškai remia įvairios Lietuvos Respublikos valstybinės institucijos, todėl  rajono valdžia turi jausti pareigą būti vienodai teisinga visoms organizacijoms. Kultūrinė, visuomeninė veikla jokios grėsmės rajono valdžiai tikrai nesukels, o kaip tik praturtins kraštą gražiomis iniciatyvomis, renginiais,  pakvies ir merę , ir visus norinčius savo akimis įsitikinti, kad suteiktos patalpos naudojamos pagal paskirtį ir efektyviai.

     Pabaigai, noriu padėkoti draugijos ir sąjungos nariams, kad nepaisant visų sunkumų, mes nenuleidome rankų, toliau gražiai sugyvename, kartu švenčiame, susitinkame, kuriame. Kaip kas besistengtų nutildyti, skamba mūsų dainos.  Tikiuosi, kad po rinkimų naujos sudėties Taryba neleis priimti diskriminuojančių sprendimų ir patalpos, lygiai taip, kaip kitoms Širvintų rajone veikiančioms bendruomenėms, asociacijoms, draugijoms bus skirtos ir mūsų veiklai.

Pagarbiai:

Stefanija Tamošiūnienė – ansamblio „Czerwone Maki“ vadovė, Jauniūnų kultūros draugijos narė,

Lietuvos lenkų sąjungos filialo Širvintų skyriaus pirmininkė

Redakcijos komentaras. Ponios Stefanijos Tamošiūnienės prašymu jos atsakymą skelbiame kaip politinę reklamą, nors tai buvo tik atsakymas į mūsų paklausimą.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LLRA-KŠS politinės kampanijos sąskaitos pagal sutartį Nr ŠS 18-13


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. Lenkiu sako:

  galvą prieš šią ilgametę, tikrą Širvintų krašto kultūros darbuotoją.Gaila, kad kultūra su šios valdžios atėjimu tapo politizuota ir gaila, kad kultūros srityje dirbantys žmonės(dauguma) tokie bestuburiai.
  Sėkmės ir stiprybės vadovei ir kolektyvui,ieškant teisybės, kovojant už savo teises!
  Patikėkit, po kelerių metų, atsigręžus atgal,ši kova Jums bus didžiausia gyvenimo vertybė.

 2. tikrai sako:

  grandioziniai renginiai, kaip vadovas centre sėdi

 3. Vox sako:

  Gerbiami kraštiečiai lenkai, esate kultūringi ir padorūs žmonės, neparsiduokite už mėlynus maišelius su dovanėlėmis už biudžeto pinigus, nesileiskite nuperkami, balsuokite sąžiningai už žmones, kurie yra sąžiningi, kompetentingi ir kultūringi.

 4. Lenkė sako:

  Lenkai turi būti vieningi, nes turi pastoviai kovoti už savo teises. Ir tai laisvoje, demokratinėje šalyje.

 5. Pagirtina sako:

  Šaunuoliai lenkai. Mums reikėtų iš jų vienybės pasimokyti

 6. pasiūlymas sako:

  manau, kad lenkiškai partijai per mero rinkimus reiktų kelti ne savo kandidatą, o mobilizuoti savo rinkėjus balsavimui už stipriausią opozicijos kandidatą.

 7. vv sako:

  Jaučiu didelę gėdą dėl tokios mūsų valdžios politikos, kurią p. Stefanija labai teisingai vadina diskriminacine. Deja, rajone yra daug dalykų, dėl kurių demokratiją suprantantiems ir ją ginantiems turėtų būti gėda.

 8. Palaikau sako:

  Molodec, pani Stefanija! Be baimės ir nevyniodama žodžių į vatą.

 9. Virginijus Sarpauskas sako:

  Prieš kelias dienas Krašto Naujienų redaktorė Neringa Tuškevičienė kreipėsi į kandidatus į Širvintų rajono merus su klausimu, ką manome apie ketinimą keisti Beržės upelio ištakų vietą. Šiuo klausimu taip pat būtų galima surengti apklausą ir trumpai pasisakyti- ką manome apie šią situaciją, ar Jauniūnų lenkų kultūros draugija nėra diskriminuojama.

Jūsų komentaras:


penki + septyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]