Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Alytė Skeberienė: Po debatų ir vėl „RetroPlast“.

Nr.-2-1-202x300/ ALYTĖ SKEBERIENĖ /

     Įvertindama situaciiją rajone ir dabartinį savo, kaip kandidato į rajono tarybą statusą, skelbiu kaip politinę reklamą.

    Vasario 23-iąją Širvintų kultūros centre vyko kandidatų į rajono merus politiniai debatai. Viena iš opiausių problemų rajone, šiuose debatuose buvo įvardinta UAB „RetroPlast“ planuojama antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų apdorojimo, plastiko dribsnių, granulių bei mišinių gamyba Širvintose. Asociacija „Širvintų miiesto bendruomenė“ jau ne kartą diskutavo šia tema ir ne kartą apie tai rašėme. Prisiminti galite ČIA.

    Šios gamyklos atėjimas į miestą įsuptas į paslapčių skraistę, nes jokių pristatymų bei diskusijų su visuomene nebuvo. Dviprasmiška iki šiol buvo ir rajono vadovų pozicija šios gamyklos atžvilgiu, nes 2017 m. gruodžio 19 d. portale „Širvintų kraštas“ publikacijoje „Į Širvintų rajoną ateina pusantro šimto darbo vietų sukursianti plastiko gamykla“ skaitome: „Tai yra dar vienas įrodymas, kad Širvintos tampa verslui patrauklus rajonas. Yra kas loja, kas rašo skundus, o yra kas dirba. Manau, kad rajono žmonės patys tai mato ir atskirs pelus nuo grūdų,“ – tokią nuomonę apie gamyklos atėjimą išsakė vietos valdžia. Tačiau jau po 3 mėnesių nuomonė lyg ir pasikeičia. Tame pačiame portale rajono vadovė, atsakydama į užduotą klausimą ar pritaria ar ne UAB „RetroPlast“ veiklai, jau atsiduria nepritariančių antrinių žaliavų perdirbimo gamybai.

    Tokią nuomonę paantrina ir  2018 07 12 portalo straipsnyje „…3. Apie šios gamyklos galimą veiklą Širvintų rajono savivaldybėje pati asmeniškai ne kartą esu pasisakiusi neigiamai. Savo pozicijos nepakeičiau ir nepakeisiu.“

    Ir staiga, praėjus kuriam laikui, pozicija vėl pasikeičia? Debatų metu vedančiajam uždavus klausimą ir paparašius pakelti rankas tų, kurie mato žalą, rajono vadovė rankos nekelia. Apie „RetroPlastą“ ji šiuose debatuose jau kalba, kaip apie neišvengiamybę. Ji sako, kad tarybos nariai čia yra bejėgiai, jų, neva, nieks net neklausia. Tai taip išeina, kad kas nori, tas į mūsų rajoną ir ateina? O juk net lapai pas mus rajone be vadovės žinios nekrenta.

    Labai daug vis dar neatsakytų klausimų. Apie darbo vietų skaičių vienur minima 100, kitur- 120, 150, dar kitur 60 vietų. Rajono vadovė debatų metu sakė, kad investuotojai ketina naudotis mūsų vandenimis, prisijungti prie mūsų vandentiekio. O štai pačios UAB „RetroPlast“ planuojamos ūkinės veiklos aprašyme aiškiai juodu ant balto 6 psl. parašyta, kad „…nėra galimybės prisijungti prie viešojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkytojo tinklų“ todėl „numatyta įrengti 3 vietinius vandens gręžinius ir vietinius buitinių bei paviršinių nuotekų valymo įrenginius“. Vadinas ir už vandenį mums nieks nemokės. Tvirtinama, kad leidimą išdavė sandėlių statybai, o įmonė ruošiasi vykdyti veiklą. Atkreipiu dėmesį, kad, remiantis tuo pačiu dokumentu, čia planuojama plastiko atliekų priėmimas, rūšiavimas, priemaišų atskyrimas, kitų atliekų pašalinimas, perdirbimas (smulkinimas, plovimas, džiovinimas) į plastiko dribsnius, plastiko granulių gamyba (temperatūra iki 200 laipsnių). Negi rajono vadovai nesusipažino su šiais dokumentais? Tai kas iš jų meluoja? Beje, patvirtintas rajono bendrasis planas, kuriuo taip bandė prisidengti vadovė ir kuriame, pasak jos šiai vietai yra numatyta pramonės ir sandėliavimo paskirtis, neįpareigoja savivaldybės įsileisti, galbūt, žalingos aplinkai gamyklos. Juk būna ir „švaresnių“ pramonės šakų.

     Asociacija „Širvintų miesto bendruomenė“ toliau tęsia savo darbus šiuo klausimu. Jau esame informavę, kad rašėme ir lankėmės Aplingos apsaugos agentūroje, dalyvavome pasitarime, kad ieškome galimybių ir jau esame sutarę organizuoti susitikimą su UAB „RetroPlast“ atstovais ir specialistais. Bendrovei jau buvo persiųsti Jūsų, gerb. miestiečiai, mums atsiųsti klausimai. Nors „RetroPlast“ tokį susitikimą dėl mums nesuprantamų priežasčių vis bando atidėti (gal laukia rinkimų rezultatų, gal kam nors tas susitikimas iki rinkimų labai nenaudingas buvo), tačiau toks susitikimas planuojamas jau kitą savaitę. Datą ir laiką ketiname patikslinti artimiausiu metu. O dabar imamės iniciatyvos parašų rinkimui. Apie tai, taip pat jau netrukus informuosime.

Asociacijos „Širvintų miesto bendruomenė“ pirmininkė   Alytė Skeberienė

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos

politinės kampanijos sąskaitos pagal sutartį Nr ŠS 18-10


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. ir vėl aš ........... sako:

  Visiems ,geros dienos …. :)
  :) ;)

 2. Jurgis sako:

  Stop- Klaida;
  Čia gyvenantiems žmonėms tikrai nereikia siekti,tuo labiau įprašinėti susitikimo su norinčiais ilgam įsūdyti chemizuotą taršą miesto pakraštyje.
  Žmonės jau visus metus laukia,kadagi galų gale,jų išrinkta rajono Taryba su meru(e) priešaky priims atitinkamą NUTARIMĄ.

  Pagarbiai Jurgis Marcinauskas

 3. Rinkėja sako:

  Prasmingiausi darbai vyksta be purvo. Palaikau iniciatyvus žmonės, kurie darbus rodo ne kalbom, o realiais veiksmais.

 4. Daiva sako:

  Susitelkime visi šiuo klausimu! Ir visai nesvarbu, kokiai politinei jėgai priklausome ar ką palaikysime balsuodami, juk visi norime gyventi švarioje aplinkoje ir kvėpuoti grynu oru.

 5. Bravo sako:

  Šaunu, kad imatės iniciatyvos ir nebijot viešint “purvo”

Jūsų komentaras:


vienas + trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]