Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Apygardos rinkimų komisija svarstė politinės reklamos pažeidimus

lai6kas/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

Rinkimų maratonas įsibėgėja ir jau rieda į pabaigą. Tad pasidomėjome: Ar daug komisija gauna skundų dėl politinės reklamos? Kas yra skundžiami? Kokie dažniausi pažeidimai pastebimi? Kiek jų pasiteisinusių? Ką antradienį komisija svarstė ir kokius sprendimus priėmė? Kada numatytas sekantis posėdis?

Į klausimus atsakė Širvintų rajono savivaldybės Nr. 48 rinkimų komisijos pirmininkė Jūratė Meškutavičienė:

-Ar daug komisija gauna skundų dėl politinės reklamos?

-Informuojame, kad Širvintų rajono savivaldybės Nr. 48 rinkimų komisija (toliau – komisija) nuolat sulaukia skundų dėl politinės reklamos. Šiuo metu komisija yra gavusi 26 skundus dėl politinės reklamos.

-Kas yra skundžiami?

-Dauguma skundų gauti dėl facebook paskyroje @Širvintos.širvinta paskelbtose publikacijose galimai nepažymėtos arba netinkamai pažymėtos politinės reklamos.

-Kokie dažniausi pažeidimai pastebimi? Kiek jų pasiteisinusių?

-Dažniausiai pasitaikantys pažeidimai yra nepažymėta arba netinkamai pažymėta politinė reklama. Daugumu šių skundų buvo pagrįsti.

-Ką antradienį komisija svarstė ir kokius sprendimus priėmė?

-Pateikiame posėdžio metu svarstytus klausimus ir priimtus sprendimus:

1. Dėl Vidmanto Mateikos galimo Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 6 straipsnio nuostatų pažeidimo.

Nutarta pritarti Rinkėjų papirkimo tyrimo grupės išvadai ir pripažinti, kad Vidmantas Mateika nepažeidė Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 6 straipsnio nuostatų.

2. Dėl Alfredo Astiko galimo Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 6 straipsnio nuostatų pažeidimo.

Nutarta pritarti Rinkėjų papirkimo tyrimo grupės išvadai ir pripažinti, kad Alfredas Astikas nepažeidė Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 6 straipsnio nuostatų.

3. Dėl I.Šeiniaus rinkimų apylinkės Nr. 2 komisijos nario Sigito Kirtiklio rašytinio pasižadėjimo sulaužymo.

Nutarta:

1. Pripažinti, kad Širvintų rajono savivaldybės Nr. 48 I. Šeiniaus rinkimų apylinkės Nr. 2 komisijos narys Sigitas Kirtiklis, eidamas šios rinkimų komisijos nario pareigas, perduodamas rinkėjo korteles kitam asmeniui (neįgaliotam asmeniui) atskleidė asmens duomenis ir pažeidė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 17 straipsnio 2 dalį, 18 straipsnio 3 dalį, Rinkimų komisijos nario veiklos rekomendacijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos 2016 m. birželio 16 d. sprendimu Nr. Sp-95 14 punktą, nesilaikė pasižadėjimo saugoti asmens duomenų paslaptį ir sulaužė rinkimų komisijos nario rašytinį pasižadėjimą.

2. Atleisti Sigitą Kirtiklį, pasiūlytą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, iš Širvintų rajono savivaldybės Nr. 48 I. Šeiniaus rinkimų apylinkės Nr. 2 komisijos nario pareigų.

-Kada numatytas sekantis posėdis?

-Kitas komisijos posėdis kol kas nesuplanuotas. Informacija apie komisijos posėdžius yra jų darbotvarkes skelbiama Širvintų rajono savivaldybės antrame aukšte esančioje skelbimų lentoje.

Pakalbinome ir asmenis, minimus, kaip pažeidėjus:

Kadangi su minimu S.Kirtiklio pažeidimu susijusi jo mama Valda Patinskienė, tad į klausimą atsakė ji:

-Nustebau, kai pasipylė skambučiai iš pažįstamų ir nelabai, domėdamiesi kas atsitiko kodėl apie mane pradėjo rašyti „Širvintų krašto“ laikraštis. „Tikriausiai tapau sava“- atsakiau. Pasirodo, apygardos rinkimų komisija aprašė, kad neatvykau į rinkiminęapylinkę duoti komisijos nario priesaikos, nors buvau sutikusi joje dirbti. Kriminalas? Ogi pati rinkimų apygardos komisija pradėjo atakuoti partijos, už kurią sutikau dirbti atstovą, atseit negali žurnalistas dirbti rinkimų komisijoje. Žurnalistas gali dirbti rinkimų komisijose tai patvirtino ir Žurnalistų sąjungos pirmininkas ir VRK. Supratau, kad dar net nepradėjus dirbti apygardos komisijai kyla baimė. O kodėl, tik ji pati tai žino. Nuraminau. Pati pranešiau apylinkės pirmininkei, kad atsisakau „tokio posto“, partijos atstovui pranešiau, kad parašiau rašytinį atsisakymą ir jį perduosiu jam asmeniškai. Štai ir viskas. Tvarkinga, pagal įstatymus, kaip to reikalauja apygardos komisija, bet vis tiek aš jai pasirodo rūpiu. Kiek atsimenu, kai pati dirbau apygardos komisijose, gaudavome ne vieno nario atsisakymus dirbti – ir nieko . Iš daugelio šalių ( nustebau, pasirodo kur tik nesama širvintiškių, mano pažįstamų ir giminių) skambino man klausdami, kodėl mano persona ištrinta iš nuotraukos, vėliau vėl teiravosi kodėl mane demonstruoja per laidą „Nuoga tiesa“, o dabar vėl linksniuoja. Malonu, matyt esu svarbi. Kai mokiausi vidurinėje mane vis linksniuodavo kaip gerą mokinę, pirmūnę, moksleiviška nuotrauka kabėjo mokyklos garbės lentoje. Kai išvykau mokytis į „braliukų“ sostinę už gerą mokymąsį ir aktyvią veiklą buvau premijuota nemokama kelione po Krymą. Atsiminimai nuostabūs. O štai sulaukus brandaus amžiaus vėl linksniuojama, tik jau kaip neigiamas personažas. Pasikartosiu visokia reklama yra gera reklama. Jei kam mano veikla nepatinka-teks tai pakęsti, arba toliau reklamuoti „Širvintų krašte“. Ačiū už man skiriamą dėmesį, tikiuosi to ir ateityje.

Vidmantas Mateika.

-Devynerius metus esu Avižonių kaimo bendruomenės Kalėdų seneliu. Man patinka bendrauti su vaikais. Noriai imuosi ir kitų vaidmenų. Kažkas pasiskundė, o komisija sukluso dėl Kalėdų senelio dalijamų dovanėlių vaikams. Tačiau kaip ir seniau, manęs dovanėlių turinys nedomino. Aš – Kalėdų senelis – lankau gerus vaikus ir daliju dovanėles (tikiuosi, kad mažieji avižoniškiai net neįtaria, koks dėdė slepiasi po kauke). Džiaugiuosi, kad komisijos nariai supratingi. Jie suprato, kad dėl rinkimų vaikai neturėtų netekti džiaugsmo, kurį dovanoja šis nuostabus vaikystės personažas. Tad ir sprendimas komisijos mane nudžiugino – pažeidimas nepadarytas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. ? sako:

  Braliukų sostinė ir Krymas???

 2. Rinkėjas sako:

  Čia nereikia net ir galvoti. Čia viskas aišku ir akivaizdu.

 3. rinkėjui sako:

  O jūs galvojate kad komisijos užvaldymas atsitiktinis? betikslis?

 4. Rinkėjas sako:

  Perdavė neįgaliotam asmeniui? Tai tokių perdavimų pilna. Ko gero, už tokius perdavimus, galima būtų atleisti beveik visus komisijų narius? Geriau žiurėkite kur visai neatneša rinkėjo pažymėjimų ir nepildo prašymų balsuoti namuose, nors privalo.

 5. stepas sako:

  Kaip nesunku suprasti, į vienus vartus dirba užvaldyta apygardos rinkimų komisija

Jūsų komentaras:


+ septyni = penkiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]