INTUITYVIAI IŠMOKSTAMA ABĖCĖLĖ!    Pamokos botanikos sode. Kiekvienas mokinys globoja savo medį    2019 m. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai - II turas (vaizdo klipas)    Atsisakoma perteklinių pažymų apie vaikų sveikatą    Daugiau nei ketvirtadalis Lietuvos žmonių namų saugumą patiki šunims   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar į antrąjį turą pateko kandidatas, už kurį/-ią balsavote?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Geri žmonės neturi likti pasyvūs

andrius-navickas-oficiali/ ANDRIUS NAVICKAS /

    Keistas laikas – rinkimų vajus. Jei esi kandidatas, tai kažkaip viskas natūraliau, tačiau jei esi politikas, kuris nedalyvauji Savivaldos rinkimuose, ir nori paprasčiausiai ir toliau bendrauti su žmonėmis, aptarti politinius prioritetus, susiduri su keistomis kliūtimis.  Pavyzdžiui, su įtarumu, kad vis vien bandai slapta agituoti. Taip jau yra nutikę, kad žodis „politika“, kuris Senovės Antikoje reiškė pastangas išlaikyti vienovę įvairovėje, mūsų laikais virto antklodės tempimo į save varžybomis. Kad bent ši antklodė nesuplyštų.

      Neketinu už ką nors konkrečiai agituoti Širvintų savivaldybės žmones. Manau, kad patys puikiai sugebate atskirti, kuris neišduos, kuris ne tik kalba, bet ir nori daryti. Nesinorėtų vieno, kad leistumėte už jus spręsti kitiems, paprasčiausiai numotumėte ranka ir tiek. Vis kartoju J. Basanavičiaus premiją šiemet gavusio rašytojo Henriko Gudavičiaus pasakojimą apie senuką, kuris lazdele bulvienojus kratė. Į klausimą, ką daro, šis atsakė, kad bando kolorado vabalais atsikratyti. Henrikas labai nustebo ir perklausė, ar senolis nesijaudina, kad šie vėl netrukus atgal sulips? Tas tik palingavo galvą ir atsakė, jog jam skauda nugarą ir nelabai gali jų surinkti, bet mano, kad bent kažkiek jo darbas prasmingas. Juk kol tie vabalai kotu lips atgal, bent negrauš. Vis kažkiek laiko bulvės nuo jų bus apsaugotos.

     Suprantu, kad kiek ciniška būtų lyginti Savivaldos rinkimus su kolorado vabalais, lipančiais bulvienojumi. Tačiau noriu pabrėžti, kad, net jei tik tiek galėtume padaryti, vis vien verta daryti.

     Beje, neseniai sulaukiau klausimo, kodėl rašinėju į „Krašto naujienas“, gal kurpiu planą Širvintų – Molėtų apygardoje į Seimą kandidatuoti? Noriu nuraminti, kad tokio plano neturiu.  Paprasčiausiai, nors esu vilnietis, jau daug metų ties Širvintų ir Ukmergės savivaldybių riba turime su tėvais sodybą. Labai daug darbo į ją įdėta, o pamažu ir kraštas tapo vis savesnis. Tad man ne vis tiek, kaip Širvintos ar Ukmergė atrodys po metų ar penkerių. Džiaugiuosi kiekvienu pozityviu pokyčiu, tačiau labai norėtųsi, kad ir Širvintų savivaldybė greičiau atrastų savo unikalią tapatybę. Tikiu, kad tikrai šis kraštas nėra vien tik kiek atokesnis Vilniaus priemestis.

     Kitas dalykas, kaip Seimo narys, jaučiu pareigą domėtis visa Lietuva. Nemanau, kad labai geras tas principas, jog tik vienmandatėje išrinktas parlamentaras yra atsakingas už  tos apygardos žmones. Visi Seimo nariai skirtingi ir specializuojasi įvairiose srityse. Todėl džiaugiuosi, kai į mane kreipiasi žmonės iš viso Lietuvos. O problemų tikrai netrūksta ne tik Širvintuose.

     Šią savaitę specialiosios tarnybos pajudino itin suraizgytą korupcijos mazgą. Dauguma, kuriems teko ar liudininku, ar ieškovu, ar atsakovu dalyvauti teismuose, jautėme, kad ne viskas ten gerai. Pernelyg dažnai turtingiausieji išsisuka, o vargšams tenka atsakyti pagal „visą programą“. Dabar tai, ką reiškia būti sulaikytuoju, pajuto ir įtakingi teisėjai bei advokatai. Turiu vilties, kad bus šiek tiek švariau ir teisingiau. Nors, prisipažįstu, kartais jausmas, kaip ūkininkaujant toj vietoj, kur buvo raketų bazė. Gruntas tiek giliai apnuodytas, kad tenka vis valytis ir valytis, o pabaigos nesimato.

      Gyveno toks mąstytojas Edmundas Berkas. Jis yra pasakęs nuostabią frazę: „Idant blogis kelstėtų, pakanka, jog geri žmonės liktų pasyvūs“. Tikiu, kad esate geri, tad nelikite pasyvūs Savivaldos rinkimų dieną ir nepamirškite, kad rinkimai nėra finišas, bet veikiau startas, nuo kurio pilietinė valdžios kontrolė tik prasideda.

Tekstas skelbiamas, kaip politiko veiklos viešinimas.

 Užsakymo Nr ŠS 19-11-3


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


penki + = keturiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]