Širvintiškiai ir vėl stojo į Baltijos kelią    Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2019-08-29 posėdžio darbotvarkė    Minint Baltijos kelio dieną lietuvių režisierių filmai nutiesia tiltus tarp Baltijos valstybių    Mūsų Baltijos kelias    Kada mūsų širdyse užgis okupacijų žaizdos?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Į savivaldybes išriedėjo neįgaliesiems skirti autobusiukai

     a0d3ba34013a0af4c7b94eab961f1bedDvidešimt nevyriausybinių neįgaliųjų organizacijų savo narius galės pavėžėti į darbą, gydymo įstaigas, nuvežti į įvairius renginius ar tolimesnes išvykas neįgaliesiems pritaikytais autobusiukais. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis penktadienį joms įteikė raktelius nuo naujų autobusiukų, kurie išriedės į skirtingas savivaldybes.

      „Peugeot Boxer Combi“ devynių vietų mikroautobusuose, kuriuose po tris vietas skirta žmogui su neįgaliojo vežimėliu, įrengti specialūs keltuvai. Dėl jų judėjimo negalią turintys žmonės galės saugiai ir patogiai įriedėti į automobilį.

    Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis teigė, kad pavėžėjimo paslaugos neįgaliesiems labai reikalingos visose savivaldybėse, nes tai suteikia galimybę dalyvauti visuomeniniame gyvenime, dirbti ir bendrauti.

     „Neįgaliųjų organizacijos labai aktyvios. Jos savo narius įtraukia įvairia veikla – buriami meno kolektyvai, rengiami pasirodymai, vykstama į sporto varžybas, koncertus. Draugijoms automobilis būtinas ne tik dėl galimybės nuvykti į užimtumo centrą, gydymo įstaigą ar bendruomenės narių susitikimus, bet ir pildyti neįgaliųjų svajones – surengti tolimesnę kelionę, aplankyti įvairius Lietuvos kampelius“, – apie automobilio svarbą ir bendruomeniškumo stiprinimą kalbėjo ministras.

      „Turėdamos specialiai pritaikytus automobilius neįgaliųjų bendruomenės tampa savarankiškesnės. Jos gali labiau pasirūpinti kitais savo nariais, kuriems transporto paslaugos labai reikalingos“, – pažymėjo Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Asta Kandratavičienė.

      Žinoma, be savivaldybių paramos neįgaliųjų organizacijos neišsivers, nes automobiliams išlaikyti reikės papildomų lėšų. Pasak jos, šiuo atveju glaudus valstybės institucijų, savivaldybių ir neįgaliųjų organizacijų bendradarbiavimas reikšmingas siekiant vieningo tikslo, jog pavėžėjimo paslaugos būtų prieinamos kiekvienam neįgaliam ir judėjimo negalią turinčiam žmogui.

     Naujutėlaičiai automobiliai išvažiavo į Birštono, Druskininkų, Elektrėnų, Neringos, Kauno ir Vilniaus miestus, Ignalinos, Jurbarko Kaišiadorių, Kauno, Klaipėdos, Molėtų, Prienų, Rokiškio, Skuodo, Šiaulių, Širvintų, Trakų, Vilkaviškio ir Vilniaus rajonų savivaldybes.

    Šie mikroautobusai perduodami neįgaliųjų organizacijoms panaudos pagrindais. „Tai mūsų pirmasis autobusiukas, todėl labai džiaugiamės, nes net atokiausiose savivaldybės kampeliuose gyvenantiems neįgaliesiems galėsime suteikti daugiau paslaugų, labai stengsimės palengvinti jų kasdienybę“, – sakė Prienų rajono savivaldybės Jiezno žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Augenija Stoškuvienė.

    Neįgaliųjų reikalų departamentas 2016–2018 metais nupirko ir nevyriausybinėms organizacijoms panaudos pagrindais perdavė 60 neįgaliesiems pritaikytų automobilių, tarp jų įskaičiuojami ir 20 autobusiukų, kurie perduoti penktadienį.

SADM informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

25 Komentarai (-ų)

 1. ir vėl aš ........... sako:

  Laba diena parapijiečiai ….. :)
  Ir vėl aš…
  2019-02-07 20:48

  Oho kokios permainos :) Sakote Ž.Pinskuvienė labai gera merė ? O jūs dar ir jos mokinė ? ? Tai yra tos ,kaip jūs rašote ,,mierės ” Net turėdama kiaulės akis ir raganosio odą ,galit nesvajoti paimti viską , turėsit tik kiek duos rinkėjas . Gali nutikti taip ,kad nepaimsit ir nieko . :)
  O žiniasklaidos nepavaldžios nėra ,viena yra pavaldi valdantiesiems ,kita opozicijai ir taip jų vyksta kova dėl ,,lovio” Jokios rimtesnės diskusijos :) Apie rajono žiniasklaidą galima pasakyti vienu sakiniu
  Viljamo Meikpiso Tekerėjaus ,,Tuštybių mugė ” :)

 2. Ir vėl aš... sako:

  Ir vėl aš…
  2019-02-07 15:50 (plagiatui) ;)

  ,,Ž.Pindskuvienė labai gera mierė ” :( o aš labai gera jos mokinė :) . Todėl kaip tik prieš rinkimus, atėjau neprašyta visiems užknisti smegenis. :) :) Turėjau iš ko mokytis visą kadenciją. Turiu kiaulės akis, raganosio odą… :)
  :) :) :) Nutarėm, kad mums savivaldybėje daugumos maža, todėl imsim viską. Sugriausim paskutinę nepavaldžią žiniasklaidą. :) :) :)

 3. ir vėl aš ........... sako:

  Ir vėl aš…
  2019-02-07 15:50 (plagiatui) ;)
  Jau pradėjo dvejintis ? O varge ….
  Na nereikėjo plagijuoti mano pasivadinimo ,,ir vėl aš ” ,galėjote pasivadinti nuostabiu moterišku vardu pvz. Neringa ;)
  Legenda byloja ,kad mergina turėjusį tokį vardą buvo labai stipri ir supylė Kuršių neriją . Na dabar laikai pasikeitė ir merginos su tokiu vardu nelabai stiprios ,todėl ,,pila ” bet ką ir ant ,bet ko . ;)
  Šiaip tai viskas jums gerai sekasi ,aš rašau sau ,jūs -sau. Man tikrai patinka demokratija su savo įvairiapusiška raiškos forma ir visišku pliuralizmu. :)
  Dabar jau, jūs man ,kaip ir kolegė ,todėl noriu jums padėti Ir va sugalvojau ,kaip jums pagelbėti ,kad nesidvejintu . Kai tekstą rašysiu aš ,atpažinimo ženklan ,pridėsiu sakinį ,,Ž.Pinskuvienė labai gera merė ” ,o jūs prieš rašant tekstą pridėkit pvz. kad ,,Ž. Pinskuvienė niekam tikusi ” na ir dar ką nors nuo savęs …. :)
  Suprantu ,kad Ž.Pinskuvienė nėra jau tokia gera merė ,bet ko nepadarysi dėl draugystės su jumis . :)
  Na kaip ,ar jau atradote save ? Jei dar ims dvejintis ar keturgubintis ,rašykite -nesivaržykite . Tik bendromis jėgomis ,galim rasti tinkamą sprendimą ….. ;)

 4. Ir vėl aš... sako:

  Ir vėl aš ………..
  2019-02-07 15:37

  Ir vėl man dvejinasi. :) Rašau iš dviejų kompiuterių komentarus :) Daug užsakymų, rinkimai :) Tai neperskaitai iki galo, ir puolu ginčytis pati su savimi :) Nekreipkit dėmesio :( Sunku, tiek negatyvo, ant veido iš karto matosi :) Už tai ir grimuoju tekstą ir veidą :)

 5. ir vėl aš ........... sako:

  Ir vėl aš…
  2019-02-07 15:18

  Gal jūs ir paskubėjot su savo nuomone ,bet aš dar neskubu……. :)
  Tai ,kad jūs rašot mano vardu ,rodo ,kad jums trūksta argumentu savo nuomonei pagrįsti. Manot ,kad mano su jumis dialogas eiliniams skaitytojams yra įdomus ? Aš taip nemanau. :)
  Norit pagirti Neringa ? Prašau ,aš neturiu nieko prieš :)
  Bendrai jai norit ,galit ir daugiau komentarų parašyti pasivadinę ,,ir vėl aš ” . Man nesunku pasikeisti pavadinimą :)

 6. Ir vėl aš... sako:

  Žinot, paskubėjau aš su savo nuomone. :) Tik iš pirmo žvilgsnio taip atrodo. Paskaičiau daugumą praeitų metų straipsnių. :) Super. :) Nesitikėjau. Praktiškai viena Neringa sugeba tiek parašyti…:) Viskas taktiškai, argumentuotai. Faktai patikrinti, ne taip kaip kitur….:) Patys suprantat. :) Jeigu cituoja dokumentus, tai visur parašyta dokumento numeris ir pavadinimas. Linkiu sėkmės “Krašto Naujienoms” :)

 7. ir vėl aš ........... sako:

  Ir vėl aš…
  2019-02-06 19:11
  Laba diena …. ;)

  cituoju ,,Tiek to, persigalvojau :) , administratoriau, neišjunkit manęs. :) Kas įjungė, tas tegul ir išjungia.”

  O kas jus įjungė ir kaip ? :)
  Ar čia jums asmeniškai reikia ,kad jums prašant administratorius mane išjungtų ,ar pačiam administratoriui ? ;)
  Nes jei kalbate apie savo asmenį ,tai jums tereikia pasikeisti pavadinimą ,kad nesidubliuotų su manuoju ;)

  Šiaip tai laikraštis ,,Krašto naujienos ” susilaukia įvairių atsiliepimų ,todėl nutariau paeksperimentuoti,kad susidaryti vaizdą .Žinokite skaitytojai jūs vertina daugiau neigiamai ,nei kad teigiamai ,todėl kai kurie mano ,kad beveik nesiskiriat nuo valdančiųjų :)
  Reziume laikraštyje aprašomi faktai ne visada atitinka tikrovę ,daug kur peršama ,,sava ”nuomonė ,dar laikraščio redakcija turi savą ,,cerberių ” pulkelį ,kuris ,,netinkamą ”komentatorių išvadins durneliu ,vietoj to ,kad argumentuotai išsakytų savo nuomonę . :)
  Yra gera patarlė ,,kaip pasiklosi ,taip išsimiegosi ” :)

 8. Spadviliškis sako:

  Melas jos nuolatinis palydovas, per melą atėjo valdžią per melą išeis. O kaip ten su renimacija ar jau neužimta ar eiliniai piliečiai gali ten patekti.

 9. Ir vėl aš... sako:

  Tiek to, persigalvojau :) , administratoriau, neišjunkit manęs. :) Kas įjungė, tas tegul ir išjungia.

 10. ir vėl aš sako:

  Gal galėtumėt,administratoriau,išjungt mne?Prašau labai.Ačiū.

 11. ir vėl aš ........... sako:

  Ir vėl aš…
  2019-02-06 18:44

  Ar jums mano pasivadinimas ,,ir vėl aš ” taip patiko ,ar tiesiog kitaip pasivadinti neneša fantazija,kad nukopijavot ? :)

  Apgailėtina …. ;)

 12. Ir vėl aš... sako:

  Kas labiausiai STT bijo? :) Kas reanimacijoje buvo? :) Galvojat nesusiję klausimai? :) Baikit, nemanau.

 13. ? sako:

  Pasakykit ką nors apie reanimaciją
  .Labai smalsu.

 14. o sako:

  gal reikalingas vairuotojas

 15. Mykolas sako:

  Prašau apšviesti kas buvo renimacijoj?

 16. Reanimacija sako:

  Gudžiūnaitės nepaskyrimas reiškia, kad Gediminas netenka galios, ir nustoja būti živiliuko globėju. Gal todėl kai kas prieš dvi savaites atsidūrė reanimacijoje. Gal būt iš baimės? Rieda STT prie Širvintų…

 17. Šaunuoliai KN sako:

  Užbėgot už akių. Turbūt jau naują paltuką rinkosi fotosesijai prie autobusiuko. Dabar jau teks atšaukt

 18. aha šitaip sako:

  Mūsų merė yra “super”, jinai sugeba ne tik autobusiukus gauti, bet ir valstybinės reikšmės kelius nutiesti, prie jų papozuoti. Va taip…

 19. Mykolas sako:

  Sakykite kur tas straipsnis kur merė apsimelavo dėl gauto autobusiuko? Kažkur mačiau, bet dabar nerandu, gal ištrynė? Prašau pasidalinti, įdomu paskaityti,

 20. taip sako:

  mierė-melagė

 21. Ak... sako:

  Nieko naujo. Ne pirmas ir tikrai ne paskutinis kartas, kai giriamasi ne savo darbais.
  Gaila, kad neleidžiate popierinio varianto, diedukai ir bobutės sužinotų daugiau tiesos

 22. Kaip cia taip sako:

  Erzinate miere,gal norite dar priepuoliuka įvaryti,nors nieko tokio,trumpai ten tramdo.

 23. As sako:

  Tai aišku!!! Ką per tiek metų tik mieres dėka visoje Lietuvoje tvarkomos gatvės, tiesiami keliai tvarkomi parkai bei skverai.

 24. Krito žemiau plintuso sako:

  Pasisavino svetimus nuopelnus. Didžiulė gėda. Net smulkmenose meluoja

 25. Kaip čia taip? sako:

  Juk mierė rašė, kad čia jos nuopelnas. Tai gal ji visiem rajonam išrūpino?

Jūsų komentaras:


šeši + = penkiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]