Musninkai išrinkti 2020 metų Lietuvos mažąja kultūros sostine    Liepos 20 dieną Širvintose ribojamas eismas    UAB “Padvaiskas ir Ko” siūlo darbą    Užjaučiame amžinybėn išlydėjusius Algirdą Gobį    Kvietimas kultūros vertybių išsaugojimo darbų finansavimui gauti   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Pokalbis su Seimo nariu A. Navicku: „stengiuosi kasdien sąžiningai atlikti savo pareigas“

      andrius-navickas-oficialiApie darbą LR Seime ir būsimas atostogas kalbamės su Seimo nariu Andriumi Navicku:

– Vasario 14-ą baigsis Seimo sesija. Šiemet ji gerokai ilgesnė nei įprasta – esate darbštesni už buvusius?

Deja, veikiau tenka pripažinti, ka ditin daug chaoso ir tiek. Seimo sesija buvo pratęsta ne tiek dėl to, kad reikia nuveikti labai svarbius darbus, bet planuota, kad per tą laiką bus atrasti  nauji ministrai ir gales prisiekti Seime. Kultūros ministras prisiekė po Naujųjų metų ir tada buvo paskelbta, kad kiti pratęstos sesijos posėdžiai bus vasarį. Buvo numatyta Aplinkos ministro priesaika, tačiau jau dabar aišku, kad jos šioje sesijoje nebus.

Tenka pripažinti, kad Seimo darbas tikrai turėtų būti organizuotas kitaip. Būtina įsivardinti prioritetus ir ties jais susitelkti, o ne klampoti po visokias technines smulkmenas. Neretai valdantieji skundžiasi, kad dalis opozicijos vietų per posėdžius lieka tuščios. Tačiau galiu tiesiai atsakyti, kur kas prasmingiau yra susitikti su žmonėmis, spręsti piliečių, kurie kreipėsi pagalbos, klausimus,  nei balsuoti dėl eilinės atmintinos dienos.

Tikrai stengiuosi nepraleisti nė vien o prasmingo balsavimo, tačiau, kai kelios valandos skiriamos svarstymams, ar mums reikalinga Kliento diena, kai nusprendžiama keisti ministerijų pavadinimus ir paskui tenka keisti žodžius šimtuose teisės aktų – tai jau yra darbo imitavimas.

– Kritiškai vertinate darbo organizavimą Seime, o ar opozicija negalėtų prie jo konstruktyviai prisidėti?

 – Valdančiųjų ir opozicijos santykiai šiame Seime yra skaudi tema. Valdantieji kažkodėl sugalvojo, kad demokratija – tai daugumos valdžia, kai mažumai derėtų tik patylėti. Kita vertus, sutinku, kad opozicijai Seime pritrūksta konstruktyvumo ir tarpusavio susikalbėjimo. Pavyzdžiui, bent trys liberalai, išrinkti vinemandatėse apygardose, dažniausiai palaiko valdančiuosius.  Nelengva suprasti LIetuvos lenkų rinkimų akcijos narių pozicija. Tarsi pavyksta su jais susitarti dėl svarbių klausimų, bet jų balsavimas neprognozuojamas. Pati TS-LKD frakcija taip pat galėtų būti drausmingesnė. Yra keletoas frakcijos narių, kurie dažniau būna užsienio komandiruotėse nei plenariniuose posėdžiuose.

Didelis minusas opozicijai – mes dažniausiai reaguojame į valdžios veikmus, o ne siūlome alternatyvią konstruktyvią viziją. Pavyzdžiui, akivaizdu, kad valdančiųjų mokesčių reforma ilgalaikėje perspektyvoje yra destruktyvi, tačiau nepakanka tai kartoti, kur kas prasmingiau parodyti, kaip kitaip galima buvo elgtis. Tą patį galima pasakyti apie švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos sritis.

– Ar turite už ką pagirti valdančią koaliciją?

Neturiu jokios kritinės pastabos Krašto apsaugos ministerijai. Kaip asmenybė, man patinka Rokas Masiulis ir jo bendravimo stilius. Aišku, problemų Susisiekimo ministerijos darbe pasitaiko, tačiau visada taip būna, kai bandoma intensyviai darbuotis. Ūkio ministerija taip pat, mano supratimu, daro, ką gali. Jauno ir veržlaus ministro problema ta, kad visai Vyriausybei trūksta strateginio mąstymo.

Mano galva, valdantieji atkreipė dėmesį į nemažai svarbių problemų. Bėda tik ta, kad jų pasiūlyti sprendimai neretai tikrai netikę. Ką turiu galvoje? Pavyzdžiui, pastangas pertvarkyti vaistų kompensavimo sistemą. Didžiausia problema lieka ministro A. Verygos užsispyrimas dėl generinių vaistų. Blogai, kai ministras įtiki į savo visažinystę. Kenčiame nuo to visi.

Suprantu, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija stengiasi rūpintis pensininkais, bet net per didžiąją ekonominę krizę nebuvo tokio atvejo, kai pensinikas visa mėnesį negautų pensijos. Taip pat, kalbant apie vaikų teises ir šeimas, labai pritrūko tvirtos Lino Kukuraičio pozicijos ir šiandien turime labai pavojingą situaciją, kai daug šeimų bijo socialinių darbuotojų, kai vaikai patyrė skaudžią psichologinę trauma, nes buvo, be tikros būtinybės, atskirti nuo tėvų.

Be abejo, reikia pertvarkyti ir švietimo bei sveikatos apsaugos sistemas, mokyklų ir ligoninių tinklus. Tačiau kol kas tai buvo daroma per mažai galvojant apie žmonių gerovę. Sistema turi dirbti žmogui, o ne žmogus turi prisitaikyti prie sistemos veiksmingumo.

– Rudens sesija baigiasi vasario 14-ą, o Pavasario sesija prasidės beveik už mėnesio. Kam šis tarpas skirtas?

Aš asmeniškai ir toliau daugiausia bandysiu gilintis į tas sritis, kurias ėmiausi kuruoti. Jau ne kartą diskutavau su skirtingas pozicijas turinčiais specialistais dėl to, kuria linkme turime tobulinti vaiko teisių apsaugos sistemą. Man labai svarbus klausimas – žodžio laisvės išsaugojimas ir klausimas, kokio visuomeninio transliuotojo norime? Taip pat bandau padėti sodų bendrijų nariams. Jų situacija nėra lengva ir dėl to, kad visiškai neaišku, kas vyksta Aplinkos ministerijoje. Labai svarbus klausimas – kaip apginti žmones nuo antstolių siautėjimo. Deja, neretu atveju antstolių veikla tampa ne teisingumo atstatymu, bet žmogaus apiplėšimu. Na, ir dar viena man svarbi tema – kaip perorientuoti mūsų mąstymą apie švietimo sistemą. Šiandien daugiausia lėšų sulaukia aukštosios mokyklos ir pernelyg mažas dėmesys skiriamas ikimokykliniam ir pradiniam ugdymui. Esu įsitikinęs, kad būtent pradinukus svarbu išmokyti mokytis ir pažadinti jų žingeidumą, tada gerės situacija ir kitose grandyse. Dabar gi turime fenomeną, kai jau pypliai pradeda skųstis, kad mokykloje neįdomu ir beprasmiška.

Kiekvienoje šių temų reikia gilintis į labai daug informacijos, rengti susitikimus, tikslinti pasiūlymus. Esu įsitikinęs, kad svarbu vengti skubos ir kiekvienas teisinis reguliavimas, kiekviena pataisa turi subręsti, kad netrukus nereikėtų vėl visko taisyti atgal.

Ar visą tai spėsiu padaryti per mėnesį? Nemanau, Nes dar yra reguliarūs susitikimai su žmonėmis. Tad darbus tęsiu ir prasidėjus Pavasario sesijai.

Kitas dalykas, puikiai suprantu, kad nemaža dalis kolegų laisvą nuo posėdžių mėnesį praleis kiek kitaip. Jie dalyvauja Savivaldos rinkimuose ir ten vyks intensyvi agitacija. Žinau, kad yra kolegų, kurie yra susiplanavę poilsines keliones užsienyje.

Noriu pabrėžti tai, kad Seime yra labai daug darbų, jei tik turi noro ir gebėjimų dirbti. Simuliuoti galima bet kuriame darbe, taip pat ir Seime. Čia jau labai daug kas priklauso ir nuo rinkėjų sąmoningumo ir pilietiškumo. Absurdiška kartoti, kad „jie visi vienodi“. Absurdiška tikėti „gelbėtojais“, kurie moka tik kritikuoti. Tikiu, kad politikoje, kaip ir kitose srityse, situaciją gali pakeisti sąžiningas, nuoseklus ir kompetentingas kasdienis darbas. Mūsų visų pareiga atrinkti, kad į Seimą patektų tie, kurie gali ir nori dirbti, Receptas paprastas, bet nėra lengvai įgyvendinamas.

Kalbino Laurynas Preikša

Tekstas skelbiamas, kaip politiko veiklos viešinimas.

Užsakymo Nr ŠS 19-11-1


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− šeši = nulis

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]