Sudie, gražuole vasara    Vasaros palydų šventė Musninkuose    Bočių kelionė į Varšuvą    Skundė ar neskundė Tarybos nariai projektą prieš miesto šventę?    Algirdas Kuzma ir Širvintų rajonas   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Prasidėjęs kvietimas teikti paraiškas dėl valstybės pagalbos grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti

250x180    Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba aktyviai kviečia gyvulių augintojus 2019 m. vasario 1 d. – kovo 4 d. teikti paraiškas dėl valstybės pagalbos grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti

    Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vadovaudamasi Pagalbos grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti įgyvendinimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. 3D-332 „Dėl pagalbos grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“, (toliau – Taisyklės), skelbia kvietimą teikti paraiškas gauti valstybės pagalbą grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti. Išsamiau su pačiomis Taisyklėmis galima susipažinti atsivertus ir pasiskaičius šią nuorodą: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/c4cb98b0eacd11e4ada6f94d34be6d75/cCBFyKNyRR

      Pareiškėjai gauti valstybės pagalbą grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti gali būti fiziniai asmenys, turintys ūkininko pažymėjimus ir įregistravę valdas arba juridiniai asmenys – žemės ūkio valdos valdytojai. Parama gali būti suteikiama tik mėsinių galvijų ar jų mišrūnų, avių ir ožkų bandų laikytojams, siekiantiems pagerinti laikomų gyvulių bandų genetinę kokybę aukštos veislinės vertės gyvuliais.

      Pagalbos gavėjams, įsigijusiems grynaveislių mėsinių galvijų, grynaveislių avių ir ožkų, numatoma kompensuojama iki 30 proc. gyvulių pirkimo kainos, bet ne daugiau kaip: už grynaveislių mėsinių galvijų bulių reproduktorių – 1 300 Eur; už grynaveislių mėsinių galvijų telyčią – 1 000 Eur; už grynaveislį aviną reproduktorių – 200 Eur; už grynaveislę avį – 65 Eur; už grynaveislį ožį reproduktorių – 100 Eur; už grynaveislę ožką – 65 Eur.

     Įsigyjami grynaveisliai mėsiniai galvijai privalo būti įrašyti į atitinkamą mėsinių veislių galvijų kilmės knygą. Buliai reproduktoriai turi būti įrašyti į ne žemesnį kaip kilmės knygos A poskyrį (iš kitų šalių įvežti buliai turi būti įrašyti į aukščiausią kilmės knygos skyrių). Telyčios turi būti nesiveršiavusios ir įrašytos į ne žemesnį kaip kilmės knygos B poskyrį (iš kitų šalių įvežtos telyčios turi būti įrašytos į pagrindinį kilmės knygos skyrių).

     Įsigyjamos grynaveislės avys turi būti iki pirmosios vados. Ir avys, ir avinai reproduktoriai turi būti įvertinti ne žemesne nei I klase. Grynaveislės ožkos turi būti iki pirmosios vados. Ožkos ir ožiai reproduktoriai turi būti įvertinti ne žemesne kaip elito klase (perkamos iš kitų šalių grynaveislės ožkos ir ožiai reproduktoriai turi būti įvertinti tik aukščiausia klase).

      Perkami grynaveisliai ūkiniai gyvūnai turi būti suženklinti ir atpažįstami.

    Pažymime, jog trūkstant lėšų iš dalies kompensuoti išlaidoms už įsigyjamus grynaveislius ūkinius gyvūnus, pirmumas teikiamas pareiškėjams, kurių ūkiniai gyvūnai jau dalyvauja pripažintų veislininkystės institucijų selekcinėse programose ir (arba) kurie vertina bulius reproduktorius pagal palikuonių penėjimosi ir mėsines savybes, ir (arba) kuriems dar nebuvo skirta pagalba pagal šią priemonę.

     Paraiškos teikimo formą galima rasti http://vmvt.lt/sites/default/files/pagalbos_paraiska_0.pdf

    Užpildytos paraiškos kartu su kitais privalomais dokumentais turi būti pateiktos nuo 2019 m. vasario 1 d. – kovo 4 d. tai Teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (toliau – Teritorinė VMVT), kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra žemės ūkio ir kaimo valdos registracijos vietą. Paraiškos Teritorinei VMVT gali būti pateiktos tik pristačius asmeniškai, per įgaliotą asmenį, per kurjerį arba registruota pašto siunta.

     Pareiškėjas, tik kvietimo teikti paraiškas metu, po paraiškos užregistravimo, turi teisę raštu pranešti Teritorinei VMVT apie pateiktos paraiškos atšaukimą ir pateikti naują paraišką. Pareiškėjui raštu pranešus apie pateiktos paraiškos, kuri jau yra užregistruota, atšaukimą, Teritorinei VMVT jo prašymu išregistruoja paramos paraišką ir vertinimo procedūra pagal tokia paraiška nutraukiama.

     Atkreiptinas dėmesys, jog pareiškėjai, kurie bus patvirtinti žemės ūkio ministerijos kanclerio potvarkiu paramos gavėjais, tačiau neįsigis gyvulių ir nepateiks dokumentų, pagrindžiančių jog įsigyti negalėjo dėl nuo jų valios nepriklausančių (Taisyklių 40.2 papunktis) priežasčių, bus sankcionuojami, t. y. neteks teisės teikti paraiškos kitam kvietimui pagal šią priemonę.

 Papildomos informacijos apie priemonę galima rasti pasiskaičius informaciją šioje nuorodoje: http://vmvt.lt/sites/default/files/kontaktai_del_paraisku.pdf

 

Irena Volkova, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

vyriausioji specialistė – valstybinė veislininkystės inspektorė;

Mob. tel. Nr. 861606337


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


penki + = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]