Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Skundikai, šmeižikai, pagalių į ratus kaišiotojai… Kas?

    davPenktadienį „Krašto naujienos“ sulaukė laiško: „Informuojame, jog Visuomenės informavimo etikos komisija (toliau – Komisija) 2019-02-05 posėdyje išnagrinėjo Širvintų rajono savivaldybės Antikorupcijos komisijos skundą dėl VšĮ „Širvintų spauda“ ir jos direktorės Neringos Tuškevičienės veiksmų ir nusprendė, jog visuomenės informavimo etikos nuostatų VšĮ „Širvintų spauda“ ir šios viešosios įstaigos direktorė Neringa Tuškevičienė nepažeidė.“

Kas skundžia?

     Kokie skundikai ir kokius skundus prieš „Krašto naujienas“ rašo? Opozicijai dažnai tenka mandagiai nutylėti, kai juos vadina šmeižikais, skundikais, pagalių į ratus kaišiotojais. Tačiau tie patys žmonės, kurie pravardžiuoja oponentus, elgiasi lygiai taip pat. Tik va, kadangi negali ar neranda dėl ko apskųsti opoziciją, imasi atsarginio varianto – žurnalistei pastato aptvarą, skundžia leidinį, kuris vis neįtinka valdantiesiems. Tik čia turėčiau pastebėti, kad niekada ir nebandėme įtikti. Dirbame savo darbą. O pagrindinis žiniasklaidos darbas yra toks pats kaip ir opozicijos: kontroliuoti, gilintis ir viešinti valdžios darbus. Kadangi valdantieji nenori bendradarbiauti ir neteikia informacijos, mes jos ieškome patys. O jau čia ir prasideda linksmybės. Kai negauname ko norime, randame, ko valdžia nenori. O tuomet jau skundai liejasi laisvai, maža to, samdomi advokatai, kad tuos skundus rašytų, kad teismui ieškinius teiktų. Tiesa, šiandien dienai dar nė vienas skundas nepasiteisino.

    Žinote, čia noriu pasakyti, kad įstatymas draudžia persekioti asmenį už jo profesinę veiklą. Ar toks valdančiųjų elgesys Jums, gerbiami skaitytojai, nėra panašus į persekiojimą? Šiuo klausimu reikės pasitarti su advokate.

Nepatiko „Krašto naujienų“ jubiliejus

    Širvintų rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija, kuriai vadovauja vicemerė Irena Vasiliauskienė, parašė skundą dėl „Krašto naujienų“ jubiliejinio gimtadienio, kurį minėjome praėjusių metų spalio mėnesį. Renginio metu leidinys dėkojo vienaip ar kitaip prisidėjusiems asmenims ir įteikė simbolines dovanas – plastiko knygų skirtukus – plunksnas. Šia simboline dovanėle norėjome išreikšti  dėkingumą ir pasakyti, kad kiekvieną pagalbą mes prisimename ir vertiname.

      Šis mūsų gestas nepatiko ponios I.Vasiliauskienės vadovaujamai komisijai, kuri ir surašė du skundus: Visuomenės informavimo etikos komisijai ir Vyriausiai tarnybinei etikos komisijai. Gavusi VTEK prašymą paaiškinti situaciją, labiausiai nustebau dėl to, kad pati antikorupcijos pirmininkė skundžia Tarybos narius, priėmusius „Krašto naujienų“ padėkas, nutyli, jog ji pati ir merė taip pat gavo lygiai tokį patį  suvenyrą. Man, kaip pilietei, kilo klausimas, ar visi Tarybos nariai ir merė su vicemere privalo laikytis skirtingų tvarkų? Taip ir parašiau abiems komisijoms.

       Kaip ten senolių išmintis sako? Ant kitų krislą mato, ant savęs ir rasto nemato…

      Teisybės dėlei turiu Jus, gerbiami skaitytojai, informuoti, kad ta pati I.Vasiliauskienės komisija dar piktinosi ir mano, kaip leidinio atstovės priimtomis dovanomis. Įstatymas reikalauja, kad žurnalistas gautas dovanas deklaruotų viešai, paskelbdamas apie jas visuomenei. Buvę renginyje gėlių jūrą (ačiū Jums už jas)  tikrai matė, nedalyvavusiems buvo paskelbtas video įrašas. Tai kokio didesnio viešumo nori I.Vasiliauskienės komisija?

    Be to, renginyje dalyvavo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Tikiu, kad pastebėjęs netinkamą elgesį būtų mane įspėjęs. Juo labiau, kad šis žmogus itin atkakliai siekia, jog žurnalistai laikytųsi etikos kodekso.

Tikslas aiškus – trukdyti darbą

       Žinoma, nemalonu būti skundžiamai, net ir nekaltas imi abejoti. Tačiau čia tikslas labai jau aiškus. Kuo daugiau skundų, tuo mažiau lieka laiko rašyti. O kuo mažiau rašoma, tuo mažiau sužinote Jūs. Patogu, ypač prieš rinkimus.

     Bet žinote ką aš galvoju? Nė vienas meras nekreipia dėmesio į smulkmenas, meras domisi tik itin svarbiais dalykais. Tai va ir galvoju, kuo jau „Krašto naujienos“ tokios svarbios mūsų rajono merei ir valdantiesiems? Dėl nepatogių klausimų? Vienas nepatogus klausimas jau bus antradienį.

Vietoj epilogo

   Brangūs rajono vadovai, neeikvokite rajono žmonių pinigų advokatų samdymams. Bendraudami ir bendradarbiaudami su žiniasklaida pasieksite kur kas daugiau. Bent jau įvykdysite savo pareigą būti atvirais rinkėjui.

       Na, o „Krašto naujienos“, vis grūdinamos skundais ir šmeižtais, ir toliau tarnaus savo skaitytojui. Jokie gardai, skundai, teismai neužčiaups ir neparklupdys mūsų. Visa tai tik dar labiau skatina dirbti, tarnauti žmogui ir teisingumui, ieškoti bei rašyti. Rašykite, skambinkite mums. Kritikuokite, siūlykite, diskutuokime. Juk kartu mes galime daugiau.

Su Jumis ir dėl Jūsų

Neringa ir „Krašto naujienos“


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. Nebūkim sako:

  Viena asaba giriasi, kad kiekvienas akmuo jai galimybė lipti aukščiau. Tad nebūkim jai tais pasilypėjimo akmenukais. Priešinkimės

 2. Neringai sako:

  Sveikinam ir didžiuojamės. Jūs labai stipri moteris.

 3. Www sako:

  Kaip saldainiukas prie kavos, susiskaitė straipsniukas. Prisiminiau patarlę: kuom pats kvepia tuo kitą tepa. Ar ne gėda mielosios valdovės?????? Gal laikas skundikais vadinti tikruosius skundikus, a?

 4. anekdotas sako:

  nebeturi ko kibti, nebeturi kaip savo didybės manijos patenkinti. nei juokinga, nei protinga cirkintis ant visos Lietuvos. įdomi taktika, švelniai tariant. Ne ant tokios, kuri tylėtų, užsirovė. Tikėjosi nutildyti ir sunaikinti, o gavosi atvirkščiai- kuo daugiau išsidirbinėja, tuo labiau pagerbtos ir KN ir Tuškevičienė. Ačiū brangiosiom visomis prasmėmis didingoms valdžios moterims- rajonas vis žinomesnis, Tuškevičienė vis labiau pagerbta, atsiranda vis daugiau nebetylinčių ir net nebebijančių.

 5. Mes sako:

  Sveikinu Neringa!

 6. Ačiū, Neringa sako:

  Tai mūsų visų pergalė

 7. Manau sako:

  Tik durnius pykstasi su viršininku, žurnalistu ir policininku. Išmintingas su jais stengiasi susidraugauti.

 8. skaitytoja sako:

  Skundžia, vadinasi skaito Krašto naujienas. Na gal neturi vicemerė darbo, reikia gi kuo nors užsiimti? Juolab, kad advokatai samdomi tai ne iš asmeninės kišenės? Ai, geriau jau ji būtų atėjusi į tą jubiliejų, gražiai pasveikinusi, palinkėjusi sėkmės, juk su žiniasklaida reikia gyventi draugiškai, bendradarbiauti. Manau, kad politikai daro didelę klaidą, “kariaudami” su Krašto naujienomis. Juk šis portalas turi didelį būrį skaitytojų, ir ne tik rajono gyventojai jį skaito, todėl tikrai galėtų teikti daug informacijos, o jie elgiasi atvirkščiai- ignoruoja.

 9. Sveikinu sako:

  Iš kur mergaitei tiek drąsos?

Jūsų komentaras:


aštuoni × devyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]