Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Valdantieji eilinį kartą ignoravo opozicijos siūlymą (VIDEO)

DSC_0002/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Video ir foto autorės /

      Pirmajame šių metų Širvintų rajono tarybos posėdyje pateikta trylika klausimų. Posėdyje dalyvavo dvidešimt Tarybos narių. Nedalyvavo K.Pakalnis dėl ligos.

      Pirmasis klausimas “Dėl Igno Šeiniaus premijos skyrimo”.

Projekte siūloma:

1. Igno Šeiniaus premiją skirti Ritai Makauskienei – Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Anciūnų filialo vyriausiajai bibliotekininkei.

2. Igno Šeiniaus premiją skirti Leonui Vaicekauskui – visuomenininkui, Karaliaus Mindaugo šaulių X-osios rinktinės Širvintų šaulių X-osios kuopos vadui, meno saviveiklininkui.

3. Igno Šeiniaus premiją skirti Širvintų pradinės mokyklos vaikų folkloro ansambliui „Želmenėliai“ (vadovė Rūta Tamašauskienė).

4. Premiją įteikti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją.

       DSC_0006Šiuo klausimu pasisakyti buvo užsirašęs Tarybos narys Vytas Šimonėlis. Visą pasisakymą galite peržiūrėti žemiau pateiktame video įraše. Baigdamas savo pasisakymą, Vytas Šimonėlis pasiūlė už kiekvieną kandidatą balsuoti atskirai. Jie nekoletyviai nusipelnė rajonui, tad ir už kiekvieną kandidatūrą balsuoti geriausia būtų atskirai.

     Deja, kaip jau tapo įprasta šioje kadencijoje, valdantieji net neišgirdo, o gal tiesiog ignoravo opozicijos siūlymą ir nusprendė, kad neverta balsuoti už kiekvieną kandidatą atskirai.

      Tai gi, keturiems tarybos nariams susilaikius (V.Mateika, J.Purvaneckas, J.Šiukštienė ir V.Šimonėlis) vienu balsavimu balsuota už visus tris kandidatus kartu ir pritarta jų apdovanojimui.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

43 Komentarai (-ų)

 1. bum sako:

  j,,,,

 2. ir vėl aš ........... sako:

  Širvintų ,Širvintų mere ,galėjot ir neprašyti …. ;)

 3. paprasyciau sako:

  mere sirvintu ;) o teisininkui matyt ner lengva sirvintoms dirbti…

 4. ir vėl aš ........... sako:

  a ko
  2019-02-02 19:05

  A ko jau džiūgauti ,merė tai Pinskaus ….. :)

 5. a ko sako:

  kontrimaviciukas toks nusimines salia meres sedi?

 6. ir vėl aš ........... sako:

  Aš tai suprantu taip….. ;)

  Jei būtų balsuojama už kiekvieną kandidatą atskirai ,tai gali kuris nors kandidatas ir atkristi ,o kai balsuojama ,,urmu” ,tai kiekvienas balsuoja už savo kandidatą ,ir visumoj visi balsuoja ,nėra nei prieš ,nei susilaikiusių….. ;)

  0

 7. Vox sako:

  Nesuprantu, kaip galima urmu balsuoti už žmones, kai vertinami ne jų komandiniai , o personaliniai nuopelnai….Visiškas dugnas.

 8. Fest sako:

  Kartojasi Šimtmečio žmonių sąrašo sudarymo praktika. Visiškas nuzombėjimas, atsiprašau už tą žodį, bet juk gyveni Širvintose ir žinai daug žinai apie žmones net to nenorėdamas.
  Negi nebuvo vertas Šimtmečio žmogaus titulo daugiavaikėje dorų valstiečių šeimoje gimęs profesorius , matematikos mokslų daktaras, šių mokslo aukštumų pasiekęs savo protu ir savo darbu? Ar daug tokių rajone turime? Drįstu manyti, kad tos atrankos komisija to net nežinojo, nors tas žmogus nuolat bendraudavo gyvas būdamas su miesto gimnazijos mokiniais….Ir kai pamatai, kas tapo Šimtmečio žmonėmis, tau negali nesivaidenti zombiai…
  Nesu žmonių teisėjas, gerbiu kiekvieną žmogų kaip Dievo kūrinį su visomis jo dorybėmis ir ydomis, bet kodėl žmonės taip nebijo būti aukštinami ir nė vienas nepasakė, kad gal jis to nevertas, matyt iki gyvenimo galo nesuprasiu….
  Kada sulauksime tų laikų, kai mums vadovaus garbingi ir išsilavinę žmonės?…Ne dėl savęs to trokštu, dėl mūsų vaikų ir anūkų…

 9. Laisvė sako:

  I.Šeinius buvo ir yra laisvės šauklys. Kas balsavot UŽ šias kandidatūras, ar susimąstėt?

 10. Ignoravo sako:

  Ignoravo – neatsižvelgė į siūlymą ir jį nufutbolino. Atmetė nesvarstę. Taip supratau?

 11. ne kas sako:

  visas buvusias esamas ir būsimas premijas, įskaitant ir Nobelio,ir Taikos, ir žurnalistų prašom be jokių konkursų ir balsavimų teikti krištolinio skaidrumo ir nepriekaištingos reputacijos Širvintų krašto garsintojai ne tik Lietuvoje bet ir globalioj Europoj ir Amerikoj.Tik jos dėka Širvintos nepainiojamos su Švenčionim ar Šalčininkais. tokie pasaulinio garso nuopelnai turi būti įvertinti kuo skubiau. Žemai lenkiuosi ir bučiuoju žemę, kuria praėjo garsiausia garsintoja.

 12. Nu jo sako:

  Nu taip šlykščiai dar niekad nesijaučiau… jau visur suleisti nagai, net ir į Šeinių ir jo vardą. Tai va ir klausimas- už ką taip merė myli Vaicekauską- tik ne seniai savo vardo medalį užkabino, o neužilgo dar ir Šeiniaus premiją skyrė (nors sako, kad ten kokia tai komisija sudaryta, bet jeigu lapai nekrenta be merės, tai premijos tuo labiau)… Dvigubai pamalonintas aktyvus saviveiklininkas, o gal tai tiesiog dukters, įstojusios į ”teigiamą” partiją nuopelnas?

 13. paradoksas sako:

  Ignas Šeinius 1940 metais bėgo nuo raudonojo tvano. O dabar jo varo premija paskirta asmeniui, kuris buvo ypatingai aktyvus to tvano ideologijos propaguotojas. Tokie prisiminimai iš sovietmečio.

 14. ir vėl aš ........... sako:

  Va …….dabar tai suprantu ,kad turiu laisvę reikšti savo mintis . :)
  Užteko pasiskųsti šio laikraščio tikriems demokratams ,kad yra reikalai pajudėjo,lenkiu prieš juos savo galvą .
  Reiktų šių žmonių nuotraukas įdėti į laikraštį ir visi geros valios žmonės už juos atiduos savo balsą .
  Tai būtų komentatorius pasivadinęs ,,Fest ” bei jo atstovas spaudai ……. ;)

 15. Nesuprantat sako:

  Negi jūs nesupratote? Balsuojant po vieną ne visi kandidatai taptų apdovanotaisiais. O tai jau ne pagal planą.

 16. Taktika To Taip reikia sako:

  Pritariu, merės ir jos valdančiosios tarybos taktika yra būtent tokia.
  (Asmeniškumas – ne visada reiškia objektyvumą. Ką pagaudami, nudažo savo kalba, apgaubia asmeniškumu…)

 17. Ir kas čia neaišku? sako:

  Anciūnų kraštą, rajoną Lietuvoje ir už jos ribų garsina Anciūnų kapela, ji kolektyvo dalis- dainininkė, kapelos vadovo dešinioji ranka. Kraštą, seniūniją, rajoną garsina ir Anciūnų filialo (kultūros namų) parengti spektakliai, ji viena iš tų spektaklių aktorių ir galimai režisierių.
  Jei premija būtų skiriama visuomenininkei, saviveiklininkei, tai ir aš neprieštaraučiau, bet kaip bibliotekininkė- ji tokio apdovanojimo dar nenusipelnė. Šioje srityje dar reikėtų ne vienerius metus padirbėti, kad suprastum, bibliotekininko darbą…

 18. Taip reikia. sako:

  Nieko nuostabaus, merė visada vadovaujasi asmeniškumais!

 19. ??????????? sako:

  “2019 m. sausio 31 d. Širvintų rajono savivaldybės sprendimu Nr. 1-1 „Dėl Igno Šeiniaus premijos skyrimo“ nuspręsta šiais metais Igno Šeiniaus premija apdovanoti:

  Ritą Makauskienę – Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Anciūnų filialo vyriausiąją bibliotekininkę, už tradicijų puoselėjimą, kraštotyrinę veiklą ir Širvintų krašto garsinimą Lietuvoje ir už jos ribų.”

  Tiems, kas pradės garsiai šaukti, jog pavydžiu, sakau, kad NEPAVYDŽIU. Pasvarstykime kartu. Jeigu Rita galimai būtų apdovanojama kaip visuomenininkė, to krašto aktyvistė, savanorė, kultūros namų aktorė, ar visų vyro renginių režisierė ir aš balsuočiau, kad premijos ji nusipelnė. Įdomu būtų sužinoti, kaip dirbdama savo tiesioginį darbą, t.y. būdama bibliotekininke ji garsino savo kraštą ir kaip puoselėjo tas tradicijas? Kokį sukaupė kraštotyros bagažą? Ir kur tie galimi, bet nematomi bibliotekininkės nuopelnai Lietuvoje ir už jos ribų?

 20. vis tiek parašiau ..... sako:

  Temos autorė klaidina skaitytoją …. ;)

  cituoju ,,Deja, kaip jau tapo įprasta šioje kadencijoje, valdantieji net neišgirdo, o gal tiesiog ignoravo opozicijos siūlymą ir nusprendė, kad neverta balsuoti už kiekvieną kandidatą atskirai.”
  Video įraše ,matyti ir girdėti Tarybos nario V.Šimonėlio pasisakymas -pasiūlymas ,toliau skelbiamas balsavimas ,balsuoja visi Tarybos nariai , ir paskelbiamas balsavimo rezultatas . Nuomonių pliuralizmas -demokratijos garantas … ;)
  Kas čia pasak temos autorės buvo tyčia neišgirstas ,nepastebėtas ,neatkreiptas dėmesys ,ar kaip temos autorė rašo ignoruotas ?
  Nežinau kodėl ,bet temos autorė pati sau prieštarauja .

 21. ir vėl aš ........... sako:

  Klaidinga temos antraštė ….. :)
  cituoju ,, Deja, kaip jau tapo įprasta šioje kadencijoje, valdantieji net neišgirdo, o gal tiesiog ignoravo opozicijos siūlymą ir nusprendė, kad neverta balsuoti už kiekvieną kandidatą atskirai.”
  Video įraše matyti ir girdėti Tarybos nario V.Šimonėlio pasisakymas -pasiūlymas ,kuris mano nuomone visiškai logiškas .Toliau ,visi Tarybos nariai už minėtą pasiūlymą balsavo,rezultatas yra toks ,koks yra . Nuomonių pliuralizmas -demokratijos garantas :)

  Kas čia pasak temos autorės liko tyčia neišgirstas ,nepastebėtas ,ar nekreiptas dėmesys ,kitaip sakant ignoruotas ? ;)

  Nežinau kodėl ,bet temos autorė pati sau prieštarauja .

 22. ir vėl aš ........... sako:

  gerb.Neringai Tuškuvienei .

  Kodėl jūs klaidinate skaitytojus pateikdama neobjektyvią informaciją ? :)

  cituoju ,, Deja, kaip jau tapo įprasta šioje kadencijoje, valdantieji net neišgirdo, o gal tiesiog ignoravo opozicijos siūlymą ir nusprendė, kad neverta balsuoti už kiekvieną kandidatą atskirai.”

  Jūsų pateiktame vaizdo įraše ,matyti ir girdėti ,Tarybos nario V.Šimonėlio pasisakymas-pasiūlymas , (kuris man pasirodė netgi labai logiškas ) už minėtą pasiūlymą buvo ir balsuojama. Balsavimo rezultatai yra tokie ,kokie yra . Nuomonių pliuralizmas yra vienas iš demokratijos garantų.
  Jūs gi rašote ,, ignoravo” ,vadinasi tyčia nepastebėjo ,nekreipė dėmesio . Ar nemanote ,kad pati sau prieštaraujate ? :)

 23. Mokytoja sako:

  Sveikintina-už daugiametį apčiupinėjimą,palytėjimą,prisiglaudimą,pasimovimą,paplekšnojimą,pamylavimą,pa,pa,pa,kodėlgi neįvertinti-juk tai tradicijų puoselėjimas.

 24. Širvintiškė sako:

  Niekas nepamiršta…

 25. O gal? sako:

  Gal ten muziejus mūsų mierės pirmos kadencijos garbei? Gal eksponuojami gražūs jos kostiumėliai, nuotraukos, regalijos, jos vardo medalis, gal ir skulptūrą jau kas nors nulipdė?

 26. mykolas sako:

  kokie ten muziejai? Rajonas turėdamas Kernavę nedalyvauja turizmo parodoje: beveik visos šalies savivaldybės ten dalyvauja. O koks rajono žemėlapis pasitinka atvykusius autobusų stotyje?

 27. premija sako:

  Džiaugiuosi už Rūtą ir “Želmenėlius”, jie daug metų garsina Širvintas.
  O kiti nominantai…Tiesiog gėda, nes širvintiškiai juk pažįsta ir prisimena vieno “nusipelniusio” mokyklinius žygdarbius ir uolų tarnavimą dėl eilinės penkiakampės ant antpečių, kita gi žinoma tik vietiniams saviveiklos mėgėjams. Neįsivaizduoju, kaip žmonės sugeba taip vartyti savo garbę ir sąžinę. O gal tiesiog neturi?

 28. Įdomu sako:

  Įdomu būtų pažiūrėti į dokumentus, kurie buvo surinkti apie jų veiklas gauti Šeinių. O už darbą bibliotekininke ar vaikų vadove yra gaunamas atlyginimas. Tai kokie čia jų NUOPELNAI rajonui???

 29. rinkejas sako:

  Aš,būdamas makauskienės vietoje atsisakyčiau tos premijos

 30. rinkėja sako:

  Va, ką reiškia parsiduoti, nieko dibti nereikia, tik palaižyti s….ę. Visur jų prikišta, sėdi, susiburę į grupes, prižiūrimos vadės, gali kavutę gurkšnuoti, gali nieko neveikti, nes nėra ką. O už tą neveikimą, žiūrėk ir premiją gauna. Ką reiškia būti savu. Pavydžiu šiek tiek, bet raminuosi tuo, kad kiekvienai pradžiai , yra pabaiga. Sena patarlė sako:” Juokiasi tas, kas juokiasi paskutis”. Vaje, kaip negražiai atrodys parsidavėliai,nes judų niekas nemyli…

 31. taip sako:

  Kada galima I muzieju :) , kokia kaina, koks muziejininkes issilavimas?,ir dar klausimelis,spektaliai tai Makausko, o prie cia Makauskiene, fu kaip bjauru

 32. as sako:

  Seiniau premija prarado prasme.Gaila, bet poniai is Anciunu tikrai per anksti ir mano nuomone visiskai nenusipelnius.

 33. Oho sako:

  Taip ” reprezentuoja” ir garsina Širvintų kraštą, kad net vietiniai širvintiškiai nėra girdėję apie kažkokį muziejų… gal žinote kaip jį surasti? GAL YRA KOKIŲ NUORODŲ AR APRAŠYMŲ KUR NORS? Net įdomu pasidarė. Čia gal nauja taktika skatinti turizmą Širvintose? Paskirkime premiją- tai gal tada visuomenė sužinos apie muziejų ir puls ten keliauti?

 34. Rėksnė sako:

  Ta vadovė šitaip rėkia ant vaikų. Kodėl pradinukų tėvai tyli?

 35. Joo sako:

  ar ponui mokytojui premija uz tai, kad mergaitems padedavo ivertint krutines dydi?

 36. Klausimėlis sako:

  Merė sakė, kad muziejuj pusę etato turi apdovanotoji. Klausimai. Kokiom valando. Dirba muziejus? Ar galimos ekskursijos? Kiek lankytojų priima per mėnesį?

 37. Susiprato sako:

  Žmogus gerai pagalvojo ir pasirinko teisingą partiją. Kai tiriama beždžionė tinkamai atlirka užduotį, gauna banano riekutę

 38. Anonimas sako:

  Etatine komentuotoja nuo aankstyvo ryto dirba padidintu tarifu? Stropuole :)

 39. Giedry sako:

  Nusiskusk

 40. Miau sako:

  Gerai, kad ruta premiją gauna, gal vaikui lovą nupirks.

 41. Ona sako:

  Kaip jie garsina kraštą? Gal jie neskaitė nuostatų? Makauskienė lakstydama su pižama prieš vaikus? Čia krašto garsinimas? Absurdas. O ir kitų nuopelnai? Šie asmenys žinomi už rajono ribų?

 42. Taip sako:

  visi i “ŽoPa” be muilo sulindo (parsidavė) o vienas tai su medaliais ir furascha.

 43. Tai sako:

  Gal Anciūnų bibliotekininkė už premiją parsidavė? Dar yra Družų tokia pati.

Jūsų komentaras:


× vienas = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]