Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Viešoji gėrybė

politinė reklama

/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS, kandidatas į Širvintų raj. merus /

     Nr. 1 Virginijus SarpauskasŠiuolaikinė demokratinė visuomenė jau neįsivaizduojama be politinių partijų. Tačiau, taip buvo ne visada. Senovės Graikijoje, Atėnuose, buvo Tiesioginė demokratija, kai žmonės balsuodavo tiesiogiai. Dabar mes gyvename Atstovaujamos demokratijos sąlygomis. XIX amžiaus antroje pusėje, kai žmonės masiškai kėlėsi į miestus, kai atsirado spauda, ėmė kurtis pirmosios partijos. Nuo to laiko partijos patyrė daugybę permainų. Bet pirminė jų paskirtis lieka ta pati – tai išgirsti žmonių nuomones, jas kaupti, apibendrinti, siūlyti apibendrintus sprendimus. Kita partijų paskirtis – tai lyderių paieška ir ugdymas, jų delegavimas į rinkimus, formuojant vietos savivaldos ar šalies politinę valdžią. Politinės partijos nėra be trūkumų, tačiau jos atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį atstovaujant piliečių interesams, išlaikant veiklos tęstinumą ir jaučiant atsakomybę prieš rinkėjus, ir iki šiol niekas nerado patikimų alternatyvų, kuo jas būtų galima pakeisti.

      Demokratiniame Vakarų pasaulyje yra tokia nuostata, kad partijos ir jų veikla yra visuotinė gėrybė. Demokratija, paremta tvirta partijų konkurencija – ir atsitiktiniu jų bendradarbiavimu išlieka tvirčiausia garantija, kad valdžia tarnaus mums, o ne mes valdžiai.

      Tai, kas yra įprasta brandžios demokratijos šalyse, visai kitaip atrodo šalyse, kurios patyrė demoralizuojantį okupacijos ir komunistinio režimo poveikį. Vertybinė partijų konkurencija yra būtina sąlyga skirtingų visuomenės nuomonių darniam sutarimui.

    Gerai, jeigu partijos konkuruoja veikdamos pagal garbingas, skaidrias taisykles, kai oponuojančios partijos yra būtinos diskusijos dalyvės.

     Tačiau visai kitaip atrodo, kai viena, ne itin aukštų vertybinių nuostatų visuomenės grupė nutaria esanti verta perimti visą rajono savivaldos kontrolę. Toks išsikeltas tikslas pateisina bet kokias priemones. Veikimo būdai įvairūs, galima pagrindinius paminėti.

       Ši visuomenės grupė dažniausiai susiburia po vienos partijos vėliava. Sekantis tikslas – užvaldyti kitas partijas, perimti jų kontrolę. Gal būt ką nors pažadant, atrandami lengviausiai suviliojami kitų partijų nariai. Tokios užvaldytos partijos tampa pagrindinės partijos tarnaitėmis. Kai užvaldoma žymi politinio lauko dalis, tada galima garsiai ir įžūliai skleisti žinią, kad kitos, oponuojančios partijos yra neskaidrios, nusižengusios, padariusios daug žalos žmonėms. Skleidžiama žinia, kad priklausymas oponuojančioms partijoms, blogo elgesio požymis, ir toks elgesys gali turėti pasekmių. Kitaip sakant, vadovaujamasi laiko patikrinta taisykle: „Surask kaltininką“

PLAKATAS STENDAS

      Koks likimas laukia nepasidavusių, neužvaldytų oponuojančių partijų? Sunkus. Dažniausiai vyksta ilgalaikis alinimas. Kaip taisyklė, tokios partijos beveik nepritraukia naujų narių. Esantys, arba patys palūžę, arba sulaukę atitinkamų užuominų, palieka partijas. Nevyksta natūrali kartų kaita, kai į partijas įstoja nauji ir/arba jauni nariai, o garbingo amžiaus, daug partijoms atidavę žmonės pasitraukia iš aktyvios veiklos. Neužvaldytoms partijoms rinkimai yra didžiausias išbandymas. Joms sunku iš esamų partijos narių sudaryti konkurencingą rinkimų sąrašą. Į sąrašą kviečiami visuomenėje gerbiami žmonės, mandagiai ir daugiareikšmiškai atsisako. Parašų rinkimas rinkimų sąrašui paremti taip pat nėra lengvas uždavinys.

      Dar sunkiau sekasi surežisuotų perversmų suskaldytoms partijoms. Norint atkurti jų veiklą, partijos skyrių tenka burti beveik iš naujo. Kaip tai lengva, ir kiek tai užtrunka, gali papasakoti politikos senbuviai, dalyvavę partijų skyrių kūrime, Lietuvai atgavus Nepriklausomybę.

       Tokiose savivaldybėse, kuriose dominuoja kelios kartu veikiančios partijos, vyksta ir kiti, gan keisti reiškiniai. Gal būt tik sutapimas, bet dažniausiai seniūnai tampa dominuojančios partijos gerbėjais. Gal būt ne tik seniūnai, bet ir dauguma biudžetininkų.

     Visada renkuosi silpnesniojo pusę. Niekada nesitaikysiu, jeigu taip nutiktų, su tokiais reiškiniais, kai viena visuomenės grupė, veikdama vieno ar kelių skirtingų politinių darinių pavidalais, imtų dominuoti visame viešajame ir politiniame rajono gyvenime. Mano nuomone, toks veikimas vestų tik į valdžios partijos formavimąsi. Man svarbu, kad nei viena politinė jėga nedominuotų, nes diskusija įmanoma tik tarp lygiaverčių ir vienas kitą gerbiančių oponentų.

     Didelį dėmesį skirčiau mažajai savivaldai – bendruomenių veiklai. Saugočiau bendruomenes nuo nederamos politikų įtakos, jeigu matyčiau, kad, bendruomenės iš visuomeninių organizacijų tampa dominuojančių partijų filialais. Manau, kad nėra tinkama, jeigu visi vienos bendruomenės nariai tampa vienų ir tų pačių politinių pažiūrų. Visai kas kita, jeigu pavieniai bendruomenių nariai arba lyderiai, dalyvaudami visuomeninėje veikloje subręsta ir pasirenka dalyvavimą politikoje. Tačiau bendruomenės neturėtų tapti įkaitėmis, ir reiktų paisyti interesų konflikto.

Politinė reklama. Apmokėta iš TS-LKD politinės kampanijos sąskaitos pagal sutartį Nr ŠS 18-11


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

26 Komentarai (-ų)

 1. Vox sako:

  Ne Pinskuvienės komitetčikų taryboje reikia, o tokių žmonių, kaip V. Sarpauskas , kuris tikrai nebijos ir mokės iškrapštyti visus skaičiukus ir juos paviešinti. Labai jau jo nenorima, matosi, koks puolimas.

 2. Laikykis, žmogau sako:

  Puola Tave. Oi kaip puola. Silpnesni visada anonimiškai puola tą, kurio bijo. Laikykis, žmogau. Tu gali.

 3. Viltis sako:

  O man patinka šis kandidatas. Ypač jo smulkmeniškumas knisantis dokumentuose. Pamenat jo straipsnius? Na taip. Kartais kapsto per smulkmeniškai. Išmoks. Todėl jo ir bijo, kad neprietų prie dokumentų. Jis savo kapstymu kelia pavojų skaidriesiems.

 4. paskutiniajam sako:

  nereikia apsimetinėti nesuprantančiu: juk pačiam viskas aišku. Kitu atveju nebūtų žodžių “Gal pabandykit paaiškinti ….”

 5. ir vėl aš ........... sako:

  aišku
  2019-02-12 09:37.

  Man tai visai neaišku , ką turi bendro komisijos pirmininkės ,pavaduotojos ,ar sekretorės darbas su rinkimų rezultatais ? ;)
  Gal pabandykit paaiškinti ….

 6. aišku sako:

  kas neaišku: jeigu pretenduoji ar gauni postą, šiuose rinkimuose turi atidirbti rinkimų komisijos pirmininke, pavaduotoja arba bent sekretore. Ar Jūs dar abejojate kokie bus šių rinkimų rezultatai?

 7. Ir sako:

  Visgi,kiek mūsuose yra blogiečių moterų,visos būsimos(beveik)rinkimuose purmininkės,tyrėsiančios atitarnnauti už postus.Džiugu,kad vyrų mažiau į šutvę įlindusių.

 8. Anonimas sako:

  Nu jo,kažkada ciobiskio buhalterė buvo Lsdp dabar p. Ž.P. rinkimų štabe. Musninkų gimnazijos direktorė taip pat,o dabar rinkimų komisijos pirmininkė.Reikia atidirbti

 9. Kleopatra 5 sako:

  Dieve šventas kada ta betvarkė basi baigs dar vienas pylipas išlindo iš kanapiu

 10. Šiluma sako:

  Ir dar. Namuose karšta, būti neina, langai atviri. O kiek vėl priskaičiuos? Gal laikas eit mitinguot ir reikalaut tvarkos?

 11. Šiluma sako:

  Dėl kainų kreipkitės į merę ir tarybą. Širvintų šiluma be jūsų leidimo remia šventes, kuriomis labai didžiuojasi merė. O kokiais pinigais jie remia? Tai gi mūsų mokamais mokesčiais. Ar ne todėl kyla šilumos kaina? Mere, patvitinkite arba paneikite mano spėjimą.

 12. steponas sako:

  tai kodėl politinis organas – savivaldybės taryba balsuodama patvirtina šilumos galutinę kainą? Savivaldybės taryba – mūsų išrinkti asmenys. Kadangi Širvintose nėra protestų dėl didelės šilumos kainų – tai rodo, kad jos daugumai gyventojų nėra didelės.

 13. Tai va sako:

  Ačiū komentatoriui “Vakariui” už pagyros žodžius Sarpausko atžvilgiu -”savo gyvenimo nesusitvarko, gyvena bute ir t.t.”, mane įtikinote- balsuosiu būtent už Sarpauską, nes tokių, kurie “susitvarkę”savo gyvenimą pilnos valdžios kėdės, soti jau aš jų privadovavimu…

 14. ir vėl aš ........... sako:

  paaiškinimas
  2019-02-11 14:13

  cituoju ,,Šildymo sąskaitos gali pasikeisti tuo atveju, kai dauguma rinkėjų atsisakys dabartinės savivaldybės valdžios…..”
  Jei jūs kalbate apie šildymo atpiginimą ,tai Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, yra pasakęs ,kad kainas demokratinėje valstybėje reguliuoja rinka ir ne kas kitas . Kokia bebūtų valdžia ji negali reguliuoti kainų . Galima dotacija šilumininkams iš biudžeto lėšų ,bet tuomet už šilumą turės mokėti ir tie mokesčių mokėtojai ,kurie nesinaudoja centralizuotai teikiama šiluma ,arba bus nuskriausti kiti socialiniai sektoriai . :)

 15. Jo sako:

  Pritariame paaiškinimiu 100 %.

 16. paaiškinimas sako:

  Šildymo sąskaitos gali pasikeisti tuo atveju, kai dauguma rinkėjų atsisakys dabartinės savivaldybės valdžios. Pirmąjį žingsnį turi padaryti rinkėjų visuma (kitas variantas nepasikeitus valdžiai – organizuotas visuomenės protestas).

 17. Mykolas sako:

  Pofik kas bus meras kad ir tą spadviliski gražuolė, svarbu taryba normali būtų,

 18. Vakaris sako:

  Sarpauskas yra vidutiniokas, gyvenantis bute, bedarbis ir bejėgis kažką pakeisti šildymo sąskaitose. Savo gyvenimo nesusitvarko, norite, kad saskaitas tvarkytų :)

 19. ............. sako:

  ALIO ponas kandidatas i merus,gal jus palengvinsit širvintiškiu gyvenima????????????Smaugia jofana saskaitos už šildyma,baigia paskutinius trusikus numaut.Alio ponas Šarpauskai darykit kažka…

 20. Miau sako:

  Sarpauski valink su savo nuomones kisimais, Istorikas, ir vėl as, sirvys smalsutis ir t.t, žmogau, kalbek savo vardu, būk vyrad(kad ir kaip tau tai sunku)

 21. istorikas sako:

  Mūsų savivaldybėje suorganizuotas ir rinkiminių komisijų užvaldymas per jų pirmininkus, pirmininkų pavaduotojus, sekretorius (akivaizdžiausi pavyzdžiai – apygardos ir abi miesto rinkiminių apylinkių komisijos).

 22. istorikas sako:

  Visos kandidato į merus ir į savivaldybės tarybos narius mintys yra teisingos. Visi, tiesiogiai ir netiesiogiai susiję su dabartine diktatūrine savivaldybės valdžia, iki vieno ateis balsuoti, o kai kurie organizuos (tam yra daugybė legalių priemonių), kad būtų papildomų balsų.Toks yra netobulas dabartinės rinkiminės sistemos mechanizmas (visuomenei teigiama, kad visuotinis balsavimas yra gėris).

 23. Miau sako:

  Gerbiamas future mere, rinkimuose turėtumėte didesnį pasisekimą, jei naudotumete nuotrauką, kurioje esate sugniauzęs pagalvę (Na kur pamėgdžioti bandėt “Vilnius G taškas)

Jūsų komentaras:


devyni − šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]