Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Poliklinikai teismuose patirtas nuostolis dar nėra sumokėtas, ligoninė kompensuoti nuostolį neprašė

  temide-57160f63c5d31/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Širvintų r. merė Ž.Pinskuvienė po rinkimų įvairiose laidose ėmė kalbėti apie Širvintų rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovių atleidimo priežastis. Ką ji pasakoja, girdėjote laidose.

     Merė kalba vėl tą patį, nors teismai jau seniai pripažino, kad abi Širvintų sveikatos priežiūros įstaigų vadovės atleistos neteisėtai.

    Tačiau po šių interviu ir pasakojimų skaitytojai vėl prisiminė apie iš Ž.Pinskuvienės priteistą kompensaciją poliklinikai (PSPC). Sulaukėme ne vieno skambučio su klausimu, ar pinigai jau sumokėti? Ir klausimas labai logiškas bei natūralus. Juk poliklinikos ir ligoninės išlaikomos iš mokesčių mokėtojų, o jų turimi pinigai lemia paslaugų kokybę. Tad kiekvienam mūsų yra svarbu, kad gydymo įstaigos turėtų pakankamai lėšų mūsų visų sveikatos priežiūros kokybei užtikrinti.

    Tad apie priteistą kompensaciją ir viešojo intereso gynimą ir pasiteiravome LR generalinėje prokuratūroje, nes būtent ši įstaiga ėmėsi širvintiškių viešojo intereso gynimo.

   Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė:

    „atsakydami į Jūsų klausimus informuojame, kad Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme byla dėl VšĮ Širvintų PSPC patirtos žalos išieškojimo iš Ž. Pinskuvienės apeliacine tvarka dar neišnagrinėta. Dar nėra paskirta teismo posėdžio data. Duomenų, ar atsakovė Ž. Pinskuvienė neįsiteisėjusio pirmosios instancijos teismo sprendimo pagrindu jau sumokėjo VšĮ Širvintų PSPC patirtą žalą, neturime.

    Dėl galimybės ginti viešąjį interesą teismo keliu išieškant VšĮ Širvintų ligoninės patirtą nuostolį neteisėtai atleidus direktorę L. Meškauskienę šiuo metu yra sprendžiama atskiro Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus atliekamo tyrimo metu. Sprendimas dar nėra priimtas. Pastarasis tyrimas buvo pradėtas gavus Širvintų rajono savivaldybės tarybos narių kolektyvinį pareiškimą.“

Skaitytojams primename

       Skaitytojams primename, kad būtent Ligonių kasos kreipėsi į prokurorus dėl šios patirtos žalos atlyginimo, o jie savo ruožtu kreipėsi į teismą ir gynė viešąjį interesą. Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė įpareigota Širvintų PSPC (poliklinikai) kompensuoti daugiau nei  22 tūkst. eurų žalą, patirtą bylinėjantis su buvusia vadove Nijole Dimšiene dėl neteisėto jos atleidimo. https://www.krastonaujienos.lt/2018/06/z-pinskuvienei-priteista-atlyginti-pspc-nuostoli-bylinejantis-su-neteisetai-atleista-vadove/

      Šį teismo sprendimą Ž.Pinskuvienė apskundė aukštesnei instancijai.

      Dar pernai rudenį Ligonių kasų teiravomės ir dėl ligoninės viešojo intereso gynimo.

    Tuomet mums buvo atsakyta, kad VšĮ Širvintų ligoninė gali pati kreiptis dėl viešojo intereso gynimo ir prašyti kompensuoti teismuose patirtą žalą. Primename, kad kalbama apie daugiau kaip 40 tūkstančių eurų. Kadangi ligoninė, turinti begales skolų, neieškojo galimybių susigrąžinti ne dėl jos kaltės prarastų pinigų, tą padarė Širvintų rajono savivaldybės opozicija.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. Gal sako:

  Vistik krištolinė dreba ne be reikalo ir sveikata sušlubuoja. Gal neblogai jai STT ant kulnų lipa. Gerai būtų.

 2. Marysia sako:

  Gal vis tik ką nors daro, kažkurioj laidoj krištolinė dejavo, kad vos ne kasdien ten lankosi ir diplomatą su šiltais rūbais vežiojasi. Nors gal ir čia piarinasi, Malinauskas pasakė, kad pasiruošęs visiems gyvenimo atvejams, tai kaip čia ji bus nepasiruošusi. Visada buvo pasiruošusi…

 3. O sako:

  Manau nieko ta STT nedirba, jeigu „krištolinė” galimai iššvaistė tiek lėšų, ir nieko jai nedaro.

 4. neprašė sako:

  o kas paprašys? gal Pečiukaitienė? tam ir pastatyta, kad nieko neprašytų. Braškienė prašys? viskas jau ten nurašyta, sutvarkyta, ramu.

 5. nei sako:

  mokės, nei kompensuos, nei grąžins. dar pasibylinės ir vėl švies krištolinio skaidrumo karūna

Jūsų komentaras:


× trys = dvidešimt septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]