Pranešimas dėl galimų pažeidimų Širvintų rajono savivaldybės taryboje    Kviečiame į dvidešimtą cepelinų balių Kiaukliuose    Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Registruoti pirmieji tymų susirgimai Širvintose

images/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Jau rašėme apie tai, kad Širvintų PSPC nėra registruotų tymų atvejų. Šiandien atsakymus gavome iš UAB Gruodė. Paaiškėjo, kad Širvintose yra registruoti tymų susirgimai.

    Pateikiame UAB Gruodė direktoriaus Evaldo Atkočiūno atsakymus:

- Per kovo mėnesį dviems prie mūsų įstaigos prisirašiusiems pacientams buvo patvirtinta tymų diagnozė (iki 03.22)
Vienas iš apsirgusių lanko ikimokyklinę ugdymo įstaigą. Šiomis dienomis laukiame  tymų diagnozės patvirtinimo dėl dar vieno suaugusio paciento. Kadangi ligą sukeliantis virusas gana lengvai persiduoda aplinkiniams, tai šitie mano paminėti atvejai tikrai nepaskutiniai Širvintų rajone.
- Jau yra nemažai informacijos žiniaskalidoje  apie tymų užkrečiamumą bei rizikos grupes, tačiau dar kartą norisi paminėti, kad pagrindinė užsikrėtimo rizika tenka neskiepytiems vaikams ir suaugusiems bei asmenims, gimusiems iki 1988m., kurie pagal tuo metu galiojusį tarybinių laikų skiepų kalendorių buvo skiepyti viena arba dviem vakcinos dozėmis.
FB_IMG_1553011543692 - Mūsų klinikoje paskutiniais metais maždaug nuo 5 iki 10% tėvų atsisako skiepyti savo vaikus kai kuriomis vakcinomis pasirinktinai arba visiškai nesiskiepyja.
Tokia tendencija pavojinga ir šis tymų protrūkis neatsitiktinis, o dėsninga pasekmė. Kadangi sergančiųjų tymais kasmet daugėja aritmetine progresija, tad galima būtų prognozuoti, kad kitais metais bus dar daugiau apsirgusių tymais.
 - Vienintelė efektyvi priemonė prieš tymus yra skiepai. Tuos tėvelius, kurie persigalvojo ir norėtų paskiepyti savo vaikus nuo tymų, tuo pačiu parotito ir raudonukės kombinuota MMR vakcina, rekomenduoju kreiptis pas savo šeimos gydytoją.
 Tiems suaugusiems, kurie gimę iki 1988m. ir norėtų pasiskiepyti, reikėtų šiek tiek palaukti kol didmeninės farmacinės įmonės atsiveš MMR vakcinos visiems pageidaujantiems pasiskiepyti. Pakolkas Lietuvoje yra tik centralizuotai VLK perkama vakcina, kuria nemokamai skiepijami vaikai  pagal skiepų kalendorių.
Taip pat šia, centralizuotai perkama vakcina, paskiepijami ir pacientai, turėję kontaktą su sergančiuoju asmeniu. Po tokio kontakto jie privalo per 72 val. kreiptis į savo gydymo įstaigą.
Apsirgusius tymais kviečiame elgtis atsakingai ir po tymų diagnozės patvirtinimo informuoti aplinkinius bei vengti kontaktų su kitais asmenimis, jei gydomasi namuose.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× septyni = dvidešimt vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]