Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Sąmokslo teorijos arba telefoninių sukčių vertos istorijos

FB_IMG_1551819612174/ VYTAS ŠIMONĖLIS, Tarybos narys /

    Rinkimai Širvintose baigėsi. Išrinkome ne tik Savivaldybės tarybą, bet ir merą jau pirmajame rinkimų ture. Tad sveikinu visus atėjusius balsuoti ir išrinkusius vietos valdžią.

    Nors rinkimai baigėsi, kas antrą dieną galime išgirsti ir pamatyti Živilę Pinskuvienę, dalyvaujančią vis kitoje televizijos bulvarinėje laidoje ir pasakojančią tas pačias istorijas. Sunku suvokti, kad taip kalba Savivaldybės vadovas. Tai daugiau panašu į telefoninių sukčių kurpiamas istorijas. Telefoninių sukčių tikslas aiškus – išvilioti žmonių pinigus, o kokiu tikslu meluoja Savivaldybės vadovas? Ar taip tapo neramu, kad teks atsakyti už savo padarytus neteisėtus veiksmus?

   Savivaldybės tarybos nariai priima sprendimus dėl Savivaldybės turto naudojimo (nuomos, pirkimo ar pardavimo), vadovaudamiesi Vietos savivaldos įstatymu, todėl jiems pirmiausia turėtų rūpėti, kad Savivaldybės turtas ir piniginės lėšos būtų racionaliai ir efektyviai naudojamos. Būtų galima panagrinėti ne tik šių dienų realijas, bet ir prisiminti 13 – 15 metų senumo įvykius, jei merė pati apie tai kalba, tiksliau meluoja. Bet ar tai rūpi Tarybos nariams? Kam atstovauja ir kieno interesus gina Savivaldybės įmonių – UAB „Širvintų šiluma“, UAB „Širvintų vandenys“ valdybų pirmininkė ir Savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė – Četrauskienė? Ji neatsako Tarybos nariams į klausimą – ar tiesa, kad UAB „Širvintų šiluma skolinga UAB „Širvintų vandenys“ apie 100 tūkst. Eur. Ar nežino, ar nenori atsakyti? Gal čia privatus Širvintų savivaldybės vadovų „uabas“? Kokia šių įmonių ateitis ir kaip tai gali atsiliepti paslaugų kainoms ir širvintiškių piniginėms?

    Buvusių vadovų, kolektyvo, Savivaldybės tarybos priimtų sprendimų dėka modernizavus šilumos ūkį pagal tiekiamos šilumos kainą Širvintų savivaldybė buvo pirmam dešimtuke Lietuvoje. Pastaruoju metu einame vis žemyn. Praėjusią kadenciją Savivaldybės tarybos finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto pirmininkas D. Valkauskas nesušaukė nė vieno atskiro šio komiteto posėdžio. Panaši situacija ir kituose komitetuose. Tai ar Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkai žino apie tuos reikalus už kuriuos yra atsakingi, ar bando juos spręsti? Ar vadovaujasi merės Živilės Pinskuvienės pateikta informacija, tokia kaip televizijoje, kurią net vadinti melaginga vietomis būtų netikslu – kai kur prasilenkiama su sveiku protu. Merė kalba apie kažkokias amžiaus aferas – už dyką atiduotą Autobusų parką ir žemės sklypą, apie Savivaldybės mokamus mokesčius Autobusų parko nuomininkui, apie atiduotą šilumos ūkį (kam?), apie viešuosius pirkimus, apie medikus (kavos aparato ligoninėje šį kartą kažkodėl nepaminėjo), apie šeimos vertybes ir meilę Pinskui, į kurią taip pat kėsinasi oponentai ir t.t.. Kiek žinau, nebuvo nė vienos sutarties, pagal kurią Savivaldybė būtų įsipareigojusi mokėti nuomininkui už Savivaldybei nuosavybės teise priklausantį turtą, nebent tokia sutartis buvo pasirašyta jau vadovaujant merei Živilei Pinskuvienei. Širvintų savivaldybė apmoka keleivių vežėjui už asmenis (neįgaliuosius, pensininkus, moksleivius), kuriems Įstatymas numato transporto lengvatas.

     Taigi, dirbama ir gyvenama tik šia diena. Melas ir viešieji ryšiai (žmonių mulkinimas) paleisti visu pajėgumu ir tapo mūsų gyvenimo kasdienybe. Atrodo, kad gyvename kažkokiam burbule, daugelio iš mūsų nepasiekia žinios iš kitų informacijos kanalų. Girdime tik tai kas sklinda iš Savivaldybės rūmų, tačiau net nebandome to analizuoti ir vertinti. Nesusimąstome, kodėl šiandien daugeliui sričių pinigų neliko, nors Valstybės, tuo pačiu ir Savivaldybės biudžetas yra perteklinis, skiriami Europos Sąjungos struktūrinių fondų pinigai.

Merė mėgsta apklausas, kurios daugeliu atvejų daromos per anketas, kurias užpildo savivaldybių darbuotojai ir kurios dažnai neatspindi realios situacijos. Siekiant, kad, kai kurių apklausų rezultatai būtų gražesni, pakanka mobilizuoti savo gerbėjus paskatinti aktyviau dalyvauti. Jei apklausos rezultatai neatspindi merės lūkesčių, sukurpiama komisija iš „kompetentingų“ asmenų, kurie turi surinkti „teisingus“ duomenis ir duoti atkirtį apklausų organizatoriams iš sostinės.

     Širvintų savivaldybė visada kitų buvo vertinama už ūkiškai, tvarkingai ir planingai valdomas visas sritis. Tai atspindi ir Laisvosios rinkos instituto skelbiami savivaldybių indeksai. Daugelis politikos apžvalgininkų, žurnalistų, rašančių savivaldybių veiklos temomis naudoja Laisvosios rinkos instituto viešai skelbiamus duomenis apie Savivaldybių indeksus. Savivaldybės vertinamos komunalinio ūkio, švietimo, transporto, sveikatos ir socialinės rūpybos, investicijų plėtros, mokesčių, biudžeto, turto valdymo, administracijos srityse. Faktai tokie: 2015 metais (vertinami 2014 m. duomenys) Širvintų savivaldybė tarp 54 savivaldybių (be 6 didžiųjų miestų), surinkusi 65,9 balo užėmė 4 vietą, į priekį praleidusi tik Kauno ir Klaipėdos rajonų ir Druskininkų miesto savivaldybes. Širvintų savivaldybė mokesčių ir turto valdymo srityse surinko maksimalų balų skaičių – po 100 balų, sveikatos ir socialinės rūpybos srityje 96,8 balo. Toliau pradėjome riedėti žemyn 2016 m. – 24 vieta, 2017 m. – 15-16 vieta, 2018m. (vertinami 2017 m. duomenys)- 18-20 vieta. Širvintų savivaldybė 2018 m. tik transporto srityje (vertinama to paties merės išpeikto Autobusų parko veikla) surinko 100 balų, mokesčių srityje 70 balų, turto valdymo srityje 68 balus. Daugiau informacijos galite susirasti čia (https://www.llri.lt/tyrimai/lietuvos-savivaldybiu-indeksas-2018). Taigi, buvę Savivaldybės vadovai 2015 m. Savivaldybę paliko 4 vietoje. Dabartiniai vadovai šią kadenciją užbaigė 18-20 vietoje. Pasirodo, jei ne Autobusų parko veikla, apie kurį merė kuria įvairias sąmokslo teorijas, nors 2018 m. tik ši vienintelė sritis įvertinta 100 balų, tai būtume Savivaldybių reitinge atsidūrę tik trisdešimtuke.

    Galima daug ką paslėpti, „užpudruoti“ pasitelkus šeimos laikraštį, savigyros knygas. Rinkėjus suvilioti renginiais, šventėmis už širvintiškių pinigus, išrinktuosius dar apdovanoti padėkos raštais, premijomis, merės vardo medaliu ir melo porcija. Deja, Savivaldą turime tokią, kokios ir esame verti.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

25 Komentarai (-ų)

 1. graudu sako:

  niekam nereikia nei tiesos, nei teisingumo, nei skaidrumo. visiems reikia atlyginimo ir ramybės, ta ramybė prie šios valdžios labai įtartina, reikia teisingai linksėti galvytėm ir mojuoti rankytėm. visi nepritariantys ir ne taip mąstantys- varykit von, neikit į ne jums skirtus renginius, ir negadinkit nuoatikos bei nervų savo nepageidautinu šmėžavimu krištolinio skaidrumo akyse. Nesvarbu, kad kalbate faktais ir dokumentais, viskas bus perkreipta taip, kad net STT ar FNTT susipainios ir atsiprašys už įtarimus. ką jau ten kalbėti apie atsakomybes.

 2. Anonimas sako:

  Kartais valdžios -mones reitinguoja rinkėjai, kartais Dievulis….

 3. patyręs sako:

  Penkiolika – dvidešimt procentų, balsavusiųjų už merę, per ateinančius keturis metus savo kailiu pajus skaudokas tokio balsavimo pasekmes. Tik nesupras – kur priežastis glūdi. Likusiems penkiasdešimt – gyvenimas klosis kuo puikiausiai ir jie vėl taip pat balsuos per kitus rinkimus.

 4. Arai, sako:

  Nea, psichiatras nepadės, smegenys nekeičiamos, o ypač jeigu jos dar buvo taip šlifuojamos nuo vaikystės.

 5. Jo, jo............ sako:

  Jo, jo. žmonės, kodėl nematot gerų darbų ir dovanėlių čiabuviams. Pažiūrėkit, kaip gražiai žaibuliuoja kalėdinės žvaigždės, “rinkėjai” kokie laimingi. Man regis viskam yra savas laikas: ir kalėdinei žvaigždei, ir vėlykiniam margučiui, ir medaliui “už nuopelnus’. Pasižiūrėkite, kiek nusipelniųsių žmonių atsitrado Širvintuose. Visoj Lietuvoi tiek nepriskaičiuosi. Valio, visi į Širvintas….

 6. Vox sako:

  Gerb. Vytai Šimonėli, nors 70 procentų rinkėjų turi savą „tiesą“, Jūs esate labai reikaingas tiems 30 – čiai procentų, kaip tarybos narys, kuris supranta, ko atėjo į tarybą ir kokia jo misija.
  Ginkite mūsų Tiesą, skelbkite ją , stiprybės Jums, nekreipkite dėmesio į užgauliojimus, kuriuos daro tie žmonės, kurie kitaip nemoka bendrauti ir diskutuoti.

 7. Aras sako:

  Mačiau,klausiau ir nežinojau ar juoktis, ar verkt.Žmogus gyvena kitoje realybėje,akiplėšiškas melas,intelektas nulinis.Vargu ar psichiatras gali padėt.Graudu

 8. Pamenu sako:

  Močiutė sakydavo, kad piktžolės auga greičiau už gėles ir daržoves, kol viską užgožia. Manau, metas ravėti…

 9. Fest sako:

  2K- Korupcija ir kvailumas pražudys rajoną, prisimins, tie 70 procentų, kurie nenori pripažinti tiesos, kuriems reikia nominacijų, dovanėlių, tortų ir visokio ten „pripažinimo“ ir „pagerbimo“… o likusieji 30 procentų žinokite , kad protingų žmonių visada yra mažiau….

 10. Kaimietė sako:

  Pone dieve,ir mane sutikusi švenčiausioji netgi apsikabino,prieš rinkimus,net aiktelėjau,koksai nuoširdumas,kad tik balsas!Bet ,sako,aš nebalsavau už jąją.

 11. Skaitytojui sako:

  Žinot, yra toks “Stokholmo sindromas”, kada prisirišama prie savo engėjo ir netgi imama ginti jį. Didžioji dauguma širvintiškių, atrodo, susirgo. Nuo jų devintą kailį lupa, o jie sako, kad glosto; pasiryžę plačiai atverti pinigines už krištolinio skaidrumo bulvarinės TV “žvaigždę” ir šventinius blizgučius, premijytes, medaliukus ir meilų žvilgsnį. Jie net nesivargina pasidomėti, kokia rajono situacija, užtenka to, ką pasakė jos šventenybė.

 12. Skaitytojas sako:

  Labai geras straipsnis. Buvusioji valdžia savivaldybę paliko 4 vietoje, o dabar kažkur yra 18-20, kaip ir labai dabartinės valdžios peikiamas buvęs šilumos tinklų direktorius paliko šilumos ūkį pagal šilumos kainą gyventojams pirmame 5 respublikoje, o dabar esame paskutiniame 5. Taigi kur čia šitos valdžios vadovavimo gėris tai niekaip nesuprantu, šitaip, mano nuomone, nuvarytas rajonas visomis prasmėmis.

 13. taigi.... sako:

  Ir ko čia Vytukui neverkti ,jei yra visas būrys guodėjų , Kitokių nuomonių šis ,,demokratiškas ”laikraštis nepraleidžia ;)

 14. virgis sako:

  Nebeverk , atsibodo tavo ašaros vytuk .

 15. Teresei sako:

  Ar prisimenate rinkiminį klipą su mūsų tautos patriarchu, kuris skambėjo taip „kas man iš tos laimės ir iš tos garbės, jei aš vienas džiaugsiuos, o kiti liūdės“.

  Jei rimtai, tai nei valdžios, nei postų, nei tuščios garbės niekada nesiekiau. Noriu kuo geriau atlikti Savivaldybės tarybos nario pareigas.

 16. prognozė sako:

  Autorius teisus. Antrojoje kadencijos neišvengiamai į paviršių išlįs krizės, susiję su nevykusiu savivaldybės valdymu. Rinkimai – tai tik priemonė išlaikyti valdžią.Juk užburti rinkėjai nežino esamos situacijos.

 17. >Teresė sako:

  Manau jūs klystate Negalvokite kad visi tokie „protingi” kaip jūs.

 18. Teresė sako:

  Užkliuvot už varčios ir vėl iš pradžios. Rinkimai parodė, kad jums laikas baigti menkinti dabartinės valdžiuos darbus, antraip ir paskutiniai žmogeliai nuo hūsų nusigręš.

 19. Fest sako:

  Tikra ir skaudi tiesa pasakyta. Taip, tik tokios valdžios esame verti…

 20. Vytui sako:

  Ačiū,jūs tvirtas tarybos narys.Varėnos žmonės bando susigrąžinti buvusį merą Vidą Mikalauską,kad taip mūsuose būtų,dėja,turim ,ką turim.

 21. Nijolė sako:

  Na va, vienitelis būdas rinkėjams sužinoti teisybę. Tiesiai šviesiai, konkrečiais faktais. Ačiū.

 22. stepas sako:

  antroji kadencija – tai ne pirmoji: nebėra galimybių pasinaudoti kompetetingais ankstesnės valdžios parengtais projektais.Teks jau savu protu vadovautis.

 23. Ač1ū sako:

  už pilietiškumą ir tiesos skleidimą`

 24. graudu sako:

  tikrai graudu nuo tokių ponios kalbų. Tas begalinis noras žaisti aukštos prabos politikę žiūrisi apgailėtinai.

 25. Reda sako:

  Malonu skaityti protingo, kultūringo ir išsilavinusio žmogaus mintis.
  O bulvarinė tv turi savo kontingentą,manau mūsų ponia ten ryški žvaigždė. Vejamės Gražulio populiarumą . Keistas pasakymas jog šeima svarbiausia, kogi pirmosios neišsaugojo? Žinau vieną- kaip bebūtų ir kaip besusiklostytų gyvenimas iš vaiko tikrojo tėvo pavardės aš neatimčiau.

Jūsų komentaras:


septyni − vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]