Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Smurtas artimoje aplinkoje – žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas

      XPLKUuIITcPasaulio banko duomenimis, smurtas prieš moteris 15 – 44 m. moterų tarpe sukelia daugiau moterų mirčių ir sunkesnę negalią nei vėžys, eismo nelaimės, maliarija ir karas kartu sudėjus. Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2018 m. Lietuvoje dėl smurto artimoje aplinkoje užregistruoti 9529 nusikaltimai. 90 proc. įtariamų (kaltinamų) smurtu artimoje aplinkoje asmenų yra vyrai, daugiau nei 84 proc. nukentėjusių nuo smurto artimoje aplinkoje sudaro moterys ir mergaitės. Moterys nuo smurto artimoje aplinkoje kenčia visais savo gyvenimo tarpsniais, vaikystėje nuo tėvų ir artimų giminaičių, sukūrus šeimą nuo intymaus partnerio ir senatvėje nuo smurtaujančių vaikų. Nuo smurto artimoje aplinkoje nukenčia ir vyrai, dažniausiai vyrai nukenčia nuo tėvų, brolių, artimų giminaičių, rečiau nuo savo žmonos ar sugyventinės.

    47c1218b4c171e5149bc80fafe570e437751018dSmurtas artimoje aplinkoje yra žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas. Nuo 2011 m. Lietuvoje veikia LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, Šiuo įstatymu siekiama ginti asmenis nuo smurto artimoje aplinkoje, kuris dėl jo žalos visuomenei priskiriamas prie visuomeninę reikšmę turinčių veikų.

   Neretai visuomenėje kyla diskusijų kada vieną ar kitą poelgį priskirti konfliktui, o kada galima laikyti, jog prieš Jus smurtavo? Būtina pabrėžti, jog esant konfliktui abi pusės yra lygiavertėje padėtyje konfliktuoti, niekas nebijo išsakyti savo nuomonės. Konfliktai dažnai būna atsitiktiniai ir nereguliarūs. Smurtas artimoje aplinkoje dažnai būna reguliarus, sistemingi. Smurtautojas konflikto metu visada kaltina auką, pripažįstamas tik vienas požiūris. Kita konflikto pusė jaučiasi bejėgiškai, graužia save, jaučia baimę. Smurtautojas naudoja skirtingas smurto formas siekdamas kontroliuoti savo antrąją pusę, priversti ją paklusti, visada tai daro sąmoningai suvokdamas ką daro. Priešingai nei manoma visuomenėje alkoholio ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimas nėra smurto priežastis, šios medžiagos gali iššaukti sunkesnes smurto formas ir sužalojimus.

Renginys vyks 2019 m. kovo mėn. 22 d. 8:00 – 12:00  Širvintų rajono savivaldybės II a. posėdžių salėje, adresu: Vilniaus g. 61, Širvintos. Bus kalbama kaip atpažinti, kad prieš Jus smurtauja, kalbama apie skirtingas smurto formas ir ką daryti patyrus smurtą, kaip vykdyti smurto prevenciją. 

    Nukentėjus nuo smurto galima kreiptis bendruoju pagalbos numeriu 112. Pabrėžtina, jog vis dar nedidelis nukentėjusių asmenų skaičius kreipiasi į policiją. Siekiant gauti nemokamą anoniminę konsultaciją dėl smurto artimoje aplinkoje nukentėję moterys ir vyrai gali susisiekti su Specializuotos pagalbos centru. Specializuotos pagalbos centre dirba konsultantai išmanantys smurto artimoje aplinkoje dinamiką. Paskambinus į centrą, konsultantams nereikės pateikti jokių įrodymų, jog nukentėjote nuo smurto artimoje aplinkoje, jie Jūsų nesmerkdami išklausys ir suteiks nemokamą pagalbą, esant poreikiui turėsite galimybę pasikonsultuoti su psichologu ir teisininku. Specializuotos pagalbos centro teisininkas esant poreikiui nemokamai Jums parengs dokumentus santuokai nutraukti, vaikų išlaikymui prisiteisti, pakonsultuos kitais šeimos teisės klausimais.

    Jūsų savivaldybėje Specializuotos pagalbos centro funkcijas vykdo ir nemokamą specializuotą kompleksinę pagalbą teikia Moterų informacijos centras.

Kontaktai:

Tel.: 8 650 95216

E. paštas: [email protected]

Darbo laikas (konsultacijos telefonu): d. d. I-V, 08:00–20:00

Pagalbos ieškojimas yra stiprybės, o ne silpnumo požymis.

Jau ateinančią savaitę Specializuotos pagalbos centro teisininkės kartu su savivaldybe kviečia Jus ateiti į renginį, kurio metu bus kalbama kaip atpažinti, kad prieš Jus smurtauja, kalbama apie skirtingas smurto formas ir ką daryti patyrus smurtą, kaip vykdyti smurto prevenciją. Renginio metu taip pat bus eksponuojama paroda „Įvairovės Veidai“ siekianti dalyvius supažindinti su socialine ir kultūrine įvairove Lietuvos visuomenėje.

Renginys vyks 2019 m. kovo mėn. 22 d. 8:00 – 12:00  Širvintų rajono savivaldybės II a. posėdžių salėje, adresu: Vilniaus g. 61, Širvintos

Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Pokytis versle, viešajame sektoriuje, visuomenėje – nauji standartai diskriminacijos mažinimui“. Projektą įgyvendina Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, partneriai – viešoji įstaiga Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir asociacija LGL.

Užsakymo Nr ŠS 19-18


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× trys = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]