INTUITYVIAI IŠMOKSTAMA ABĖCĖLĖ!    Pamokos botanikos sode. Kiekvienas mokinys globoja savo medį    2019 m. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai - II turas (vaizdo klipas)    Atsisakoma perteklinių pažymų apie vaikų sveikatą    Daugiau nei ketvirtadalis Lietuvos žmonių namų saugumą patiki šunims   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar į antrąjį turą pateko kandidatas, už kurį/-ią balsavote?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ugdymo karjerai diena Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje

          IMG_9269Karjera – ilgas, daug laiko ir pastangų reikalaujantis procesas.  Kada reiktų galvoti apie savo karjerą?  Tiek ikimokyklinio amžiaus vaikams, tiek mokiniams, tiek darbo jau paragavusiems asmenims šis klausimas yra labai aktualus. Visi mes esame nepaprastai skirtingi. Skirtingas ir mūsų požiūris į karjeros kelią.

        Photo (17)Būsimas profesijos pasirinkimas – vienas atsakingiausių žmogaus sprendimų, todėl, siekiant padėti mokiniams atrasti savo kelią,  gimnazijoje jau ketvirtus metus organizuojama karjeros diena, kurios metu sudaromos sąlygos artimiau susipažinti su įvairiomis profesijomis, mokymosi įstaigomis ir jų programomis. Ugdymo karjerai koordinatorės mokytojos Jūratės Mačiulienės ir socialinės pedagogės Ievos Vaitkeviča iniciatyva kovo 5 d. įvykusios Karjeros dienos užsiėmimai buvo kruopščiai suplanuoti, kad kuo daugiau mokinių turėtų galimybę ne tik išklausyti lektorių paskaitų, bet ir susitikti su universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų atstovais, susipažinti su jų siūlomomis studijų kryptimis ir mokymosi perspektyvomis.

      Photo (2)Pirmos pamokos metu pradinių klasių mokiniai piešė  mėgiamas profesijas, o vyresnieji pildė savo karjeros planus. Antros pamokos metu vyko susitikimai su gausiu būriu svečių: studentų ir įvairių profesijų atstovų.

         Gimnazistams ypač patiko bendrauti su Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją baigusiomis merginomis: Indre Puzinaite, kuri studijuoja  Viešosios komunikacijos ir politikos mokslus Vytauto Didžiojo universitete,  Emilija Kursaite – VU studente, Chemijos ir  geomokslų  fakultete studijuojančia chemiją, Enrika Gasanovaite, studijuojančia kūrybos komunikacijas, dirbančia M.P.3 muzikos agentūroje ir grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ vadybininke,  Giedre Gaigalaite – VU Istorijos fakulteto studente. Buvusi gimnazijos mokinė Zita Turonok, baigusi  Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre Apeigų ir švenčių organizavimo studijas, ne tik pasakojo apie savo karjeros kelią, bet ir padėjo pradinių klasių mokytojoms bei  mokiniams smagiai išvaryti žiemą iš kiemo – švęsti Užgavėnių šventę. Savo mintimis apie karjeros kelią ir studijas Vilniaus Universitete su mokiniais pasidalino ir VU Filologijos fakulteto studentė Gabrielė Morozovaitė.

        IMG_9384Susidomėjimo sulaukė IT specialistas ir ūkininkas Aurimas Inčiūra, kuris ne tik pasidalino savo žiniomis, bet ir  leido apžiūrėti žemės ūkio techniką, kurios valdymui reikia įgyti nemažai žinių ir kompetencijų.  Savo karjeros kelio vingrybėmis pasidalijo ir Augenijus Baravykas – verslininkas, PĮ  ,,Baltoji savingė“ vadovas.  Apie savo ir kitų sveikatos saugojimo svarbą, apie žalingų įpročių žalą ir įvairias slaugytojų darbo subtilybes mokiniams pasakojo bendrosios praktikos slaugytoja Alina Jastremskienė.  5-6 klasių mokinius su paslaptingu gėlių pasauliu supažindino floristė Audronė Radzevičienė.  Jos padedami mokiniai sukūrė nuostabias pavasariškas  kompozicijas.

    Photo (66)Apie studijas Gedimino technikos universitete gimnazistams pasakojo ir universitete apsilankyti kvietė doc. dr. Arūnas Jaras ir vyriausioji specialistė Monika Bissekerskaja.

    Kazimiero Simonavičiaus universiteto atstovai – edukacinių inovacijų centro vadovė Evelina Lipskaja  ir rinkodaros projektų vadovas Rimvydas Vitėnas – kalbėdami apie asmens duomenų apsaugą socialiniuose tinkluose, sudėjo pliusus ir minusus socialinių tinklų populiarėjimo pasaulyje.

       IMG_9277Ne tik gimnazistų, bet ir pradinukų dėmesį patraukė šokantis robotukas, su kuriuo supažindino Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos studentai bei šios mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Rimantas Jankūnas. Svečiai ne tik papasakojo apie studijas  Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje, bet  ir maloniai pakvietė mokinius, mokytojus, karjeros koordinatorę atvykti į vienuoliktą Studijų ir karjeros mugę Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje  ,,Aš einu ten, kur man įdomu – sėkmės keliu”. Rimantas Jankūnas pažadėjo, kad renginį vainikuos žinomos ir populiarios grupės ,,G&G Sindikatas“ koncertas.

     Photo (83)Jaunimo darbo centro Širvintose vyr. specialistė Akvilė Adomavičiūtė  mokiniams nurodė karjeros planavimo žingsnius, pristatė naujausią įsidarbinimo galimybių barometrą, sprendė profesijų pasirinkimo testą bei žaidė protmūšį apie esamas ir jau išnykusias įdomiausias  profesijas.

      Karjeros dieną vainikavo renginys ,,Kai užaugsiu būsiu…” Mokiniai pasidalino karjeros dienos įspūdžiais, o mokytojos  Astos Jurkevičienės vadovaujami pradinių klasių mokiniai, naujai susikūrusi gimnazistų grupė ir mokytojų ansamblis visus sužavėjo smagiomis dainomis.

     Photo (85)Nebuvo užmiršti gimnazijoje dirbantys įvairių profesijų atstovai: vairuotojai, tvarkytojos, virėjos, raštininkė ir buhalterė. Už nuoširdų darbą gimnazijoje mokiniai jiems padėkojo garsiais plojimais.

     Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas, Palmira Kvietkauskienė padėkojo visiems svečiams  už dalyvavimą Karjeros dienoje ir įteikė padėkos raštus.

     Photo (86)   Spindinčios mokinių akys, susidomėję žvilgsniai, šilta atmosfera parodė, kad  Karjeros diena gimnazijoje buvo išties naudinga. Vieną yra pasiskaityti apie įvairias profesijas, visai kitą – gyvai pabendrauti su tais, kurie studijuoja norimoje mokslo įstaigoje ar jau dirba mėgiamą darbą.

          Ugdymo karjerai koordinatorė – mokytoja Jūratė Mačiulienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


penki + = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]