Sostinės pareigūnai prašo atsiliepti rastų daiktų savininkus    Širvintiškiai iš pajūrio grįžo su gausybe apdovanojimų    Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge    Startavo stovyklėlės vaikams    Kaip optimizuoti transporto išlaidas?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Kur atostogausite šią vasarą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 vietos, kurias reikia pamatyti Kylyje

   downloadVokietijos šiaurėje yra įsikūrusi Šlėzvigo-Holšteino žemės sostinė, svarbus Baltijos jūros uostamiestis – Kylis. Tai strategiškai labai patogi vieta, iš kurios nesunkiai pasieksite vieną didžiausių Vokietijos miestų – Hamburgą, taip pat automobiliu galite nesunkiai nuvykti ir į šalia esančias šalis, tokias kaip Olandija ar Danija. Jei nenorite visos kelionės į Vokietiją praleisti automobilyje, puikia išeitimi gali tapti keltas į Kylį. Jie kursuoja iš Klaipėdos uosto, o keliaujant keltu galite tai daryti su visa šeima ar net pasiimti augintinius.

    Jei jūsų galutinis tikslas – Europa – arba norite išnaršyti visą Vokietiją, būtinai nepraleiskite pirmosios stotelės. Kylis gali pasiūlyti nemažai įdomių veiklų, tad praleidę čia keletą dienų tikrai nesigailėsite. Siūlome TOP 7 dalykus, kuriuos reikėtų nuveikti viešint Kylyje.

Kylio regata

     Jei renkatės datą, kuomet vykti į Vokietiją, ir norite sudalyvauti kokiame nors dideliame, žmones iš viso pasaulio jungiančiame renginyje, pasirūpinkite, kad jūsų keltas į Kylį išvyktų birželį. Šiuo metu čia vyksta didžiausia pasaulyje regata. Kylis šią savaitę pritraukia net iki 5000 buriuotojų, apie 2000 laivų ir apie tris milijonus lankytojų.

Promenada

    Kylio fiordo vakarinėje dalyje yra pakrantės promenada, prasidedanti šiaurinėje karinio jūrų laivyno bazėje. Būtinai pasivaikščiokite ja ir pasigrožėkite uostu bei į jį atplaukiančiais milžiniškais kruiziniais laivais.

Vokietijos povandeninis laivas U-995

    Keltas į Kylį taps įdomia patirtimi besidomintiems senovine karo technika. Rytinėje fiordo dalyje esančiame paplūdimyje stūkso karinis povandeninis laivas, kuris buvo pavertas muziejumi. Jei nebijote mažų ir tamsių erdvių, galėsite pasivaikščioti po laivo vidų ir apžiūrėti variklio kambarį, mašinų skyrių, valdymo stotį ar torpedų vamzdžius.

Karinis jūrų laivyno memorialas

     Vos už keleto kilometrų nuo Kylio galite aplankyti karinį jūrų laivyno memorialą, kuris buvo atidarytas du kartus: tarpukaryje ir po karo. Tai 72 metrų aukščio bokštas, skirtas prisiminti viso pasaulio jūrininkus, žuvusius karų metu. Bokšto viduje veikia parodų salės, kurių eksponatuose atsispindi Vokietijos jūrų laivyno istorija, čia taip pat demonstruojami abiejuose pasauliniuose karuose naudotų laivų modeliai, to meto jūros mūšius nupasakojantys ir iliustruojantys žemėlapiai bei paveikslai. Pakilus į bokšto apžvalgos aikštelę, atsiveria nuostabi Baltijos jūros panorama ir Kylio fiordas.

 Šv. Nikolajaus bažnyčia

    Jei jūsų planuose keltas į Kylį ir dėliojatės planus, ką aplankyti viešint šiame jaukiame Vokietijos uostamiestyje, nepraleiskite progos išvysti vieną pagrindinių miesto simbolių – Šv. Nikolajaus bažnyčią. Tai seniausias Kylyje esantis pastatas, kurio statybos prasidėjo iškart po miesto įkūrimo – 1242 metais. Nors bažnyčia Antrojo pasaulinio karo metu buvo nuniokota, joje buvę lobiai ir meno kūriniai išliko ir 1950 metais pastatas rekonstruotas.

Kylio rotušė

    Dėka įspūdingo 106 metrų aukščio bokšto, Kylio rotušė – viena lankomiausių vietų mieste, iš kurios visi svečiai gali pasigrožėti jo panorama. Daugeliui architektūros žinovų ar buvusių Italijoje, Venecijoje, šis pastatas primena Šv. Morkaus baziliką.

  Zoologijos muziejus

     Šio muziejaus pastatą 1870-aisiais sukūrė vienas didžiausių šios dienos architektų Martin Gropius, didžiojo Walter Gropius dėdė.

   Muziejuje esančios kolekcijos pirmą kartą buvo surinktos labai seniai, dar 1600-aisiais metais, o šiandien ekspozicijoje galite rasti 13 banginių skeletus ar naują projektą – „Ateities vandenynas“, kuriame atskleidžiami naujausi faktai, susiję su nuolat kylančiu vandens lygiu, žvejyba ir vandenynų cirkuliacijos modeliai, kurie demonstruojami pasitelkiant interaktyvius ekranus.

Užsakymo Nr. ŠS 19-25


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši + šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]