Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Direktorė teigia, kad pagalba buvo suteikta, tačiau pacientui jos teko ieškoti kitame rajone

Ukmergės medikai atvipusią lūpą susiuvo

Ukmergės medikai atvipusią lūpą susiuvo

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

     Į mus kreipėsi moteris, kuri po nelaimės lydėjo abiturientą į Širvintų ligoninę. Vaikinui buvo praskelta lūpa. Sutikite, su tokia atplėšta lūpa nebūtų malonu gyventi, o gal net maitintis. Moteris pasakoja, tikėjusi, kad ji bus susiūta. Deja, Širvintų ligoninės Priėmimo skyriuje pasitikęs gydytojas Sidorov, pasak moters, ne tik kad atsisakė suteikti pirmąją pagalbą, bet ir nenukreipė, kur ją galima būtų gauti.

    Moteris nesutriko ir nuvežė vaikiną į Ukmergės ligoninę. Ten vaikinui buvo išplauta žaizda ir susiūta lūpa.

    Moteris teiraujasi, kuo skiriasi dviejų ligoninių chirurgai? Juk mokėsi vienodai, dirba toje pačioje valstybėje, bet elgesys su pacientu skiriasi, kaip diena nuo nakties.

     VšĮ Širvintų ligoninė direktorė Elona Pečiukaitienė mano priešingai. Pasak jos, „Konkrečiai minimu atveju, pagalba buvo suteikta, tai rodo įrašai Asmens sveikatos istorijoje. Įvertinę gydytojo detalų atvejo paaiškinimą, negalime teigti, kad žaizdą  gydyti pasirinktas antrinis būdas netinkamas.“ Paprašyta detalizuoti, kokia konkrečiai pagalba suteikta nukentėjusiam vaikinui, direktorė pasiteisina asmens duomenų apsaugos įstatymu ir nuo atsakymo išsisuka.

Širvintų medikai pacientą išsiuntė namo

Širvintų medikai pacientą išsiuntė namo

Liūdniausia tai, kad visais įmanomais būdais stengiamasi išvengti skundų. Štai ir šios istorijos dalyvė pasakojo, kad ji bandė surašyti skundą, bet jai primygtinai siūlyta jo nerašyti, nes ir taip gaus atsakymą. Skundas liko pradėtas, bet neparašytas. Atsakymą gavo telefonu – pagalba buvo suteikta. Tik kaip paaiškinti, kad po pagalbos suteikimo teko važiuoti į kitą gydymo įstaigą? Moteris neketina tylėti ir galvoja apie teisybės ieškojimą.

    Suprantama, kad vadovas privalo ginti svao pavaldinius, bet žmonių neužčiauspsi. Jie kalba ir pasakoja, kaip cukriniu diabetu sergančiajam Širvintose sulašinama gliukozė, kaip atvipusia lūpa pacientas išsiunčiamas namo, kaip apdegęs vaikas siunčiams nusipirkti vaistų… Apie tai kalba ne tik mūsų gyventojai, bet ir aplinkinių gydymo įstaigų medikai. Ir tik laiko klausimas, kada ta informacija pasieks Sveikatos apsaugos ministeriją.

     Sužeistą sūnėną pas medikus lydėjusi moteris atvirauja, ji tikėjosi, kad po to, kaip Širvintų ligoninėje buvo pasielgta su jos apdegusiu sūnumi, bus padarytos išvados ir pakeistas požiūris į pacientą. Deja, niekas nepasikeitė.

     Minėtą istoriją galite prisiminti čia:

https://www.krastonaujienos.lt/2017/10/sirvintu-priimamajame-pagalba-veida-apdegusiam-vaikui-receptas-tepalui-ir-rekomendacija-nedalyvauti-kuno-kulturos-pamokoje/

https://www.krastonaujienos.lt/2018/01/akreditavimo-tarnyba-vsi-sirvintu-ligonineje-paslaugos-buvo-teiktos-pazeidziant-teises-aktu-reikalavimus/

    Apie tai, kad kiekviename rajone ligoninė yra labai reikalinga – nekyla net abejonių. Tačiau mums reikalinga ligoninė, kurioje teikiamos KOKYBIŠKOS paslaugos ir suteikiama pagalba LAIKU. Tik kalbėdami apie esamas problemas galėsime pasiekti, kad KIEKVIENAS rajono gyventojas gautų KOKYBIŠKAS medicinos paslaugas ir nereikės nerimauti, kad lemiamu momentu liksi be pagalbos.

     Ir ne, mes nesame už ligoninės uždarymą. Esame tikri, kad turime teisę reikalauti KOKYBIŠKŲ paslaugų KIEKVIENAM pacientui. Toks mūsų tikslas.

P.S. redakcijai vaikino ir jį lydėjusios moters tapatybės yra žinomos.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. O sako:

  Gal gydytojas dangstė “direktorės” šykna, nes ta nežino kokių siūlų nupirkt. Tai, kad nebjaurot jaunuolio, gydyyojas sukūrė pasaką… gėda Elonai dėl tokių vadovavimo metodų.

 2. Regina sako:

  Gal gydytojas “nusipirko” diplomą ir nemoka susiūti žaizdos.

 3. Marysia sako:

  Šaunuoliai žmonės, kad viešina. Dar reikėtų kreiptis į medicininį auditą ir prisiteisti ir turtinę žalą, kelionės išlaidas ir neturtinę, tai kad pagalba nebuvo suteikta laiku, kad buvo pažemintas, kaip nevertas dėmesio, turėjo ilgiau kęsti skausmą it t.t. Taigi sėkmės, tik reikalaudami gausim tai, kas mums priklauso. O p. ar p. pastebėjimas tur būt gydosi ne Širvintose, todėl nemato nei eilių pas gydytojus, nei nekvalifikuotų paslaugų, nei to, kad gydymo problemas komentuoja ne gydytoja.

 4. medikas sako:

  Vienareikšmiškai žaizda BŪTINAI turėjo būti susiūta.Absurdas nesiųti tokios žaizdos, tuo labiau veide – nesusiuvus liktų baisus randas ir kt. komplikacijos.
  Nesiūti galima jei žaizda sena ir pūliuoja, tačiau veide net ir seną reikia bandyti susiūti dėl kosmetinių dalykų.
  Rimtas chirurgas negali nesiųti tokios žaizdos

 5. Pastebėjimas sako:

  Va….net ir sutinkančių yra ,na tiesiog unikalus reiškinys ;)
  Na ką gi labai malonu ,gerbiami komentatoriai -parapijiečiai . :)

 6. Gal sako:

  Gal daktarui ar ji gynėjai direktorei patiktų vaikščioti tokiu sudarkytu veidu? Bet jaunam žmogui tikrai nebūtų smagu

 7. Geriausias sakinys sako:

  SUTINKU 100%
  Ir ne, mes nesame už ligoninės uždarymą. Esame tikri, kad turime teisę reikalauti KOKYBIŠKŲ paslaugų KIEKVIENAM pacientui. Toks mūsų tikslas.

 8. Pastebėjimas sako:

  Direktorę reikia keisti ,jei neadekvačiai vertina situacija.
  Kažkas bus padaryta ,arba gydytojas Sidorov bus ,,išsidorovintas ” ,arba merė tą padarys su direktorę . Nes merė tik ką davė priesaiką dirbti Žmonių labui. :)

 9. Aišku sako:

  Pas mus kita respublika. Išlaikom logoninę, bet paslaugų kokybė tragiška

Jūsų komentaras:


penki + aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]