Kai savo kieme nesi šeimininku    Širvintos. Birželio 19-25 d. įvykių suvestinė    Tenisas gyvai    Plastiko perdirbimas miesto pakraštyje. Ar įsileisime?    Su „Metų bitėmis“ žengtas žingsnis į atostogas   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Kur atostogausite šią vasarą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Dvyliktoje medelių sodinimo šventėje pasodinta 4000 eglučių

DSC_0140/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos autorės /

    Dienos skaičius – 4000. Tiek šeštadienį Čiobiškio seniūnijos Rusių Rago miške talkininkai pasodino eglučių sodinukų.

     Į tradicine tapusią jau dvyliktą medelių sodinimo šventę, kurią Širvintų rajone organizuoja Širvintų socialdemokratai, susirinko 68 gamtos mylėtojai. Šią šventę organizuoti padėjo Čiobiškio girininkija, ji parūpino sodinukų, įrankių, darbo pirštinių.

     DSC_0022Tradiciškai šventėje dalyvauja tie patys dalyviai – miško mylėtojai, atvykę Širvintų socialdemokratų kvietimu: Vileikiškių kaimo bendruomenės dienos centro „Lašeliai“ vaikai, Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ vaikai, visus vaikus lydėjo jų vadovai, Širvintų socialdemokratų skyriaus nariai ir jų šeimų nariai, TS-LKD Širvintų skyriaus atstovai, Šiaulių kaimo bendruomenė, Širvintų miesto bendruomenė, Širvintų rajono globėjų draugija. Naujai prie gamtos bičiulių prisidėjo Vilniaus miesto Žvėryno gimnazijos moksleiviai. Tradiciškai renginyje dalyvauja ir „Krašto naujienos“.

    68 gamtos mylėtojai maždaug hektaro plote pasodino 4000 eglučių. Šį kartą eglučių sodinukų net pritrūkta – nedidelis plotelis liko neužsodintas. Tą darbą padarys miškininkai.

      Dauguma medelių sodinimo mėgėjų į šią šventę atvažiuoja ne pirmą kartą ir moka sodinti. Tačiau, kaip medelius sodinti, kad neišdžiūtų jų šaknys, dar kartą visiems priminė girininkas Kęstutis Karlonas. Po tokių talkų specialistai patikrina ir persodina neteisingai pasodintus medelius. Šie vyrai ir toliau rūpinsis, kad medeliai augtų.

DSC_0031    Visi linksmai, pajuokaudami, vieni kitiems pagelbėdami sodino medelius. Dirbti lengva nebuvo.

   Pavargę talkininkai buvo vaišinami lauko virtuvės virta kopūstų sriuba ir grikių koše. Saldumynus užgėrė gardžia arbata. Et, kad gardumas miške valgyti.

    Po smagaus bendro darbo LSDP Širvintų skyriaus pirmininkė Anna Kuznecovienė visus šventės dalyvius apdovanojo liudijimais apie pasodintą jaunuolyną.

    DSC_0130Vyresnieji visi kartu bendravo, dalijosi įspūdžiais. O vaikams buvo organizuotos linksmosios estafetės. Lyg visai nedirbę, vaikai rungtyniaudami bėgo, krito, juokėsi ir džiaugėsi dovanėlėmis.

Moterų klubo pirmininkės staigmena

    Kol visi linksminosi, neliūdėjo ir LSDP moterys. Moterų klubo pirmininkė Elvyra pasveikino bičiulę, moterų klubo narę Intą Jozonienę su  gimimo diena. Kadangi Inta šį kartą nedalyvavo, miela dovanėlė – gėlė – įteikta jos anytai įpareigojant ją pasodinti, o moterų klubo narės pažadėjo atvažiuoti ją palaistyti. Pirmininkė visam moterų klubui įteikę raguolį – avinėlį. Taip kartu jaukiai paminėtas gražus priešvelykinis laikotarpis. Kaip pati moterų klubo pirmininkė Elvyra sakė, ji tiesiog norėjo nudžiuginti klubo nares. Staigmena išties pavyko. Skyriaus pirmininkei Annai teko supjaustyti raguolį, kurio moterys ne tik pačios skanavo, bet ir vyrus pavaišino.

     Išvykdami talkininkai nepaliko šiukšlių, bet išsivežė puikią nuotaiką, miške palikdami augti naująjį jaunuolyną. Ką gali žinote, gal būtent čia užaugs eglutė, kuri kada nors taps miesto Kalėdų egle…

Daugiau nuotraukų yra čia  Dvyliktoji medelių sodinimo šventė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Valio sako:

    Valio medelių sodintojams!

  2. Gražu sako:

    Šaunuoliai. Dabar tai retenybė – medį sodinti. Visi tik pjauna.

Jūsų komentaras:


penki − du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]