Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Iš Širvintų r. savivaldybės priteista 211 411,43 Eur

Temidė/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    2019 m. kovo 28 d. Vilniaus apygardos teismas nusprendė priteisti iš atsakovo Širvintų rajono savivaldybės administracijos ieškovo UAB „VAATC“ naudai 211 411,43 Eur, 5 procentų metines procesines palūkanas už šią sumą nuo 2018 m. birželio 15 d. iki visiško teismo sprendimo įvykdymo, taip pat 7 261 Eur bylinėjimosi išlaidas. Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

         Ieškovas UAB „VAATC“ kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovui Širvintų rajono savivaldybės administracijai, prašydamas priteisti iš atsakovo 211 411,43 Eur nuostoliams atlyginti, 5 procentų metines procesines palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas. Ieškinyje nurodyta, kad ieškovas įsteigtas 2003 m. vasario 21 d. aštuonių Vilniaus apskrities savivaldybių (Elektrėnų, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Ukmergės rajono, Vilniaus miesto bei Vilniaus rajono), siekiant sukurti regioninę atliekų tvarkymo sistemą. 2003 m. kovo 26 d. Vilniaus apskrities savivaldybės sudarė ieškovo akcininkų sutartį, kuria įsipareigojo tvarkant bendrus reikalus veikti kartu, taip pat tiesiogiai ar netiesiogiai finansuoti atliekų tvarkymo veiklą.

     2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo laikotarpiu ieškovas įgyvendino du projektus. Pagal konkursų nustatytus reikalavimus, pareiškėjas, teikiantis paraišką finansavimui gauti pagal Aprašo Nr. 1 1.2 ir 1.3 p. nurodytas veiklas, turi prisidėti nuosavomis lėšomis

     Sprendimu Nr. 1-69 Širvintų rajono savivaldybės taryba nusprendė pritarti organizuoti Projekto Nr. 1 darbus Širvintų rajono savivaldybėje, t. y., uždaryti sąvartyną, jo vietoje įrengti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę. Sprendimo Nr. 1-74 1 p. Širvintų rajono savivaldybės taryba nusprendė pritarti projektų Vilniaus apskrities didelių gabaritų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelių įrengimas ir Vilniaus apskrities senų sąvartynų uždarymas ir didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių įrengimas įgyvendinimui, o Sprendimo Nr. 1-74 3 p. Širvintų rajono savivaldybės taryba nusprendė skirti finansavimą iš Širvintų rajono savivaldybės lėšų ne mažiau kaip 15 proc. Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje vykdomiems nurodytiems projektams įgyvendinti.

    Dėl Projekto Nr. 2 Širvintų rajono savivaldybės taryba 2011 m. lapkričio 24 d. priėmė sprendimą Nr. 1-173 Dėl lėšų skyrimo projekto „Vilniaus regiono atliekų tvarkymo sistemos plėtra“ įgyvendinimui, kuriuo numatyta Projekto Nr. 2 finansavimui skirti 498 000 Lt, šia suma didinant ieškovo įstatinį kapitalą. Tik esant minėtiems Širvintų rajono savivaldybės tarybos pritarimams/suderinimams, o taip pat analogiškiems kitų ieškovo akcininkų sprendimams, Projektai Nr. 1 ir Nr. 2 gavo Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimą.

    Projektas Nr. 1 yra įgyvendintas, jį įgyvendinant Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje atlikta darbų bei įsigyta įrenginių už 1 216 772,20 Eur. Todėl atsakovui pagal Sprendimu Nr. 1-74 prisiimtą įsipareigojimą skirti ne mažiau kaip 15 procentų reikalingų lėšų Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje vykdomoms veikloms įgyvendinti, atsirado pareiga padengti 182 515,83 Eur sumą.

    Projektas Nr. 2 taip pat yra įgyvendintas, jo įgyvendinimui Širvintų rajono savivaldybės kofinansavimo dalis per 10 metų sudaro 497 610 Lt (144 117,78 Eur).  Pirmą kartą ieškovo įstatinis kapitalas dėl Projekto Nr. 2 kofinansavimo buvo padidintas ir pakeisti įstatai įregistruoti 2017 m. sausio 16 d., o įstatinio kapitalo didinimą apmokėjo ir atsakovas. 2017 m. gruodžio 1 d. neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo metu buvo nuspręsta dėl kito ieškovo įstatinio kapitalo didinimo dėl Projekto Nr. 2 kofinansavimo. Ieškovas kreipėsi į Atsakovą dėl įstatinio kapitalo didinimo jam priskirta proporcinga nominaliai vertei akcijų dalimi – 28 895,60 Eur, tačiau atsakovas atsisakė prisidėti prie Projekto Nr. 2 kofinansavimo didinant ieškovo įstatinį kapitalą.

    Ieškovo veikla yra pelninga, todėl ieškovas investicijas į Projektą Nr. 2 gali kompensuoti iš ieškovo lėšų (pelno), o ne didinant įstatinį kapitalą.

    Pagal 2019 m. kovo 19 d. ieškovo prašyme Dėl papildomų įrodymų prijungimo pateiktus paaiškinimus ir dokumentus, sąvartyno, esančio  (duomenys neskelbtini), uždarymo išlaidos buvo 100 proc. kompensuotos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Kitų Širvintų rajono teritorijoje esančių Projekto Nr. 1 objektų  – didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės, esančių, įrengimo išlaidos pagal ieškinyje ir prie jo pridėtuose dokumentuose esančius duomenis yra 1 216 772,50 Eur, atitinkamai, 15 proc. šių išlaidų sudaro 182 515,83 Eur. Dėl 1 216 772,50 Eur sumos pagrįstumo ginčas byloje nekilo.

    Teismas nustatė, jog nepagrįstas atsakovo teiginys, kad tarp ieškovo ir atsakovo nebuvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl atsakovo dalyvavimo Projekte Nr. 1 parnerio teisėmis, todėl atsakovui neatsirado pareiga prisidėti prie Projekto Nr. 1 finansavimo.

      Ieškinį patenkinus, iš atsakovo ieškovo naudai priteisiamos ir bylinėjimosi išlaidos. Ieškovas ieškinį apmokėjo 2 561 Eur žyminiu mokesčiu, taip pat turėjo 5 623,48 Eur išlaidos už advokato pagalbą. Šios išlaidos viršija Rekomendacijose dėl civilinėse bylose priteistino užmokesčio už advokato ar advokato padėjėjo teikiamą pagalbą maksimalaus dydžio nustatytus maksimalius dydžius, todėl mažinama iki 4 700 Eur.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

28 Komentarai (-ų)

 1. To Ohoho sako:

  tai kad ne septynetas, biski apsiskaiciavot arba informatorius klaidinga info teikia :D :D :D

 2. TAI sako:

  Tai reikia sia suma isieskoti is buvusiu valdziu, kuri kose sita uzvire

 3. Marysia sako:

  Pridėkit dar savivaldybės advokatui sumokėtą honorarą ir suma bus dar įspūdingesnė.

 4. chi chi sako:

  idomu is kur ims tokias sumas?

 5. O tai tai sako:

  Negi nematot koks ten kūdikėlis.Tai jam patarinėja,o ne jis.

 6. o tai sako:

  teisininkai negalejo patart, kad sumoketu? uz ka jie ten alga gauna?

 7. Tai sako:

  Vat ir aišku,kodėl proti gesnės teisininkės išbėgo savo noru,nes nevygdė kas buvo liepiama vykdyti,ir turim,ką turim!Tegu prisideda 70% rinkėjų,o kiti 30%,nebalsavusiųjų,nedengia.

 8. Gluchopatra 5 sako:

  Nuo 2009 iki 2015 metų Elektrėnų, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Ukmergės rajono, Vilniaus miesto bei Vilniaus rajono savivaldybėms vadovavo Jasiukevičius ir Pakalnis. Tai dieve dieve kaip tuos aštuonis rajonus nuvarė.

 9. Kleopatra 5 sako:

  Asilų kompanija padėkoti jasiukeviciui Pakalniu ir visiems kurie pasistengė nereikia meluoti

 10. Gėlės ir trinkelės sako:

  Bet kaip nemalonu, kaip norisi viską pakreipti kita kryptimi. Iš dešimt savivaldybių devynios vykdo savo įsipareigojimus, tik vienintelė Širvintų ne. Ir nevykdo nuo 2017 gruodžio 1 dienos. Kas tuo metu atlikinėjo mero pareigas?
  “Ieškinyje nurodyta, kad ieškovas įsteigtas 2003 m. vasario 21 d. aštuonių Vilniaus apskrities savivaldybių (Elektrėnų, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Ukmergės rajono, Vilniaus miesto bei Vilniaus rajono), siekiant sukurti regioninę atliekų tvarkymo sistemą. 2003 m. kovo 26 d. Vilniaus apskrities savivaldybės sudarė ieškovo akcininkų sutartį, kuria įsipareigojo tvarkant bendrus reikalus veikti kartu, taip pat tiesiogiai ar netiesiogiai finansuoti atliekų tvarkymo veiklą”

 11. tata sako:

  “2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo laikotarpiu ieškovas įgyvendino du projektus”
  ir kas tuo metu buvo uz vairo? vat is asmenininiu lesu-is asmeniniu tegu dabar…idomus straipsmis -kad ir savom pamazgom-bet apipylt reikia

 12. Proto guzai sako:

  Nesiremkit ta data,isiskaityti reiketu. Jei su teksto suvokimu bedos,tai jau niekas nepades. 2017m.atnaujint sutarti noreta.o 2007-2013 turi prisideti savomis lesomis. Tai kas tais metais nemokejo? Kas neprisidejo? Ir kas kose turi srebt?

 13. Ona sako:

  Slyksciau negali buti o kad korucija tai visiems aisku

 14. Proto gūzui sako:

  Pirštu rodau, jeigu trūksta teksto suvokimo: “2017 m. gruodžio 1 d. neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo metu buvo nuspręsta dėl kito ieškovo įstatinio kapitalo didinimo dėl Projekto Nr. 2 kofinansavimo. Ieškovas kreipėsi į Atsakovą dėl įstatinio kapitalo didinimo jam priskirta proporcinga nominaliai vertei akcijų dalimi – 28 895,60 Eur, tačiau atsakovas atsisakė prisidėti prie Projekto Nr. 2 kofinansavimo didinant ieškovo įstatinį kapitalą”
  Klausimas, kada vyko neeilinis susirinkimas?
  A. 2017 m. gruodžio 1 d.?
  B. 2014 m. gruodžio 1 d.?
  C. 2022 m. gruodžio 1 d.?

 15. Proto guzai sako:

  Kuo patys kvepia,tuo ir kitus tepa. Žioplumui ribu nera. Nesueina datos. Kokia valdzia buvo tais metais,po tiek laiko padave teisman,ir visi los kad tai padare dabartine valdzia. O kur proto guzai. Rusai puola.

 16. As sako:

  Aš labai tikiuos kad per šią kadenciją islys visos padarytos nesąmonės. Ir dar labiau tikiuos kad pačios ir issrebs tą košę kurios privire.

 17. Ohoho sako:

  Tai ir spruko visas septynetas pasišildyti įEgiptą,gal čia jau kinkos drebėti pradėjo?

 18. Merė sako:

  sakė, kad dabar dar geresnė ,,tvarka” bus, nes turi 15

 19. xa sako:

  Oi kaip atsirugs ir dovanos ir eglute ir sveikinimai,o dabar visi mokėsite,nes plotojot išrinkę asabas

 20. TT sako:

  Manau reiktu padengti is asmeniniu lesu .

 21. rinkėjas sako:

  Jau penkti metai kai “panelės” švaisto biudžeto pinigus ir tyčiojasi iš rajono gyventojų, ką išsirinkote tą ir turite.

 22. O tai kaip cia iseina sako:

  Kai juostele perkirpti ir pasifotografuoti tai strimgalviais leke. Tik pamirso, kad uz tai dar ir susimoketi reikia?

 23. O vaikyti sako:

  O vaikyti, bus reikalų merginoms

 24. jos nekaltos sako:

  mergelės nekaltos- kalta taryba, administracija. išieškos ne iš jų. iš visų mūsų. kurių ir taip nedaug liko. ir argi čia dideli pinigai tokiam bagotam rajonui?

 25. Svajotoja sako:

  Va kad taip iš jų piniginių paimtų. Nesišvaistytų tada kvietkais ir medaliais

 26. Direktorei sako:

  Reikalaujam paaiškinimo. Skubiai

 27. Logika sako:

  Tai vo ko ponios tokios nervuotos per posėdį buvo!

 28. Profesionalai dirba sako:

  Va tau boba ir devintinės… Profesionalai nesuvadybino.

Jūsų komentaras:


aštuoni + = keturiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]