Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kaip išsirinkti sportinius batelius: 5 praktiški patarimai

     f34978_ftw_photo_side-lateral-center_whiteEsant aktyviam gyvenimo tempui ypač pradedame vertinti daiktus, kurie yra daugiafunkciniai ir labai praktiški. Vasaros rytais mielai bėgiojate, rudens savaitgalį važinėjate dviračiu. Žiemą po darbo skubate į sporto salę, taip pat mėgstate sparčius pasivaikščiojimus parke. Tačiau veikiausiai neturite penkių porų sportinių batų. Kiek skirtingų sportinių batų reikėtų turėti ir kaip juos išsirinkti, kad jie tarnautų ilgai? Siūlome 5 praktiškus patarimus, kaip išsirinkti tinkamiausius sportinius batus.

1. Pagrindiniai skirtumai. Galima išskirti tris pagrindinius sportinių batų tipus: laisvalaikio, treniruočių ir bėgimo. Bėgimo batai skirti vienpusiam judėjimui, o treniruočių – manevringiems, staigiems judesiams į šonus, priekį ir atgal, todėl bėgiojimui ir treniruotėms sukurtų batų forma labai skiriasi. Laisvalaikio batai turėtų būti jūsų pasivaikščiojimų palydovai, nes dažniausiai jie neužtikrina didelio stabilumo ir neamortizuoja kaip, pavyzdžiui, bėgimo batai. Galbūt vizualiai visi sportiniai batai atrodo panašiai, bet jų funkcijos yra skirtingos. Todėl dėl jūsų pačių saugumo nepatariama tų pačių batų avėti ir maratone, ir grupinės treniruotės metu. Sporto prekių gamintojas Adidas siūlo platų įvairių tipų ir modelių batų pasirinkimą, kurį galite rasti specializuotoje elektroninėje parduotuvėje sportsman.lt.

adidas-avalyne-vyrams-sportsman.jpg_52. Matuokitės vakare. Nesvarbu, koks būtų batų modelis ar paskirtis – matuokitės naujus batus vakare, kai jūsų organizme bus daug skysčių, o koja išsiplėtusi. Sporto metu jūsų pėda dar labiau išpamps, tad būkite tikri, kad nauji sportiniai bateliai jūsų nevaržys. Nepasiduokite mitui, kad batai išsitampys ar prasinešios – jie turi būti patogūs dar prieš juos perkant. Ypač atkreipkite dėmesį, ar į batų „nosį“ nesiremia nykštys, nes judėjimo metu jūsų pėda taip pat išsilenks ir nykštys dar labiau priartės prie bato. Sportinių prekių parduotuvė sportsman.lt suteikia galimybę pakeisti batus, tad galite savo namuose išbandyti kelias poras vienu kartu jums patogiu laiku.

3. Pėdos ypatybės. Atkreipkite dėmesį ne tik į tai, kaip atrodo bato modelis, bet pirmiausia – jūsų paties pėda. Ji plati ar labai siaura? Ar nykštys „neiššokęs“? Pėda plokščia? Atsižvelgdami į savo pėdos anatomiją rinkitės batus, kurių vidinis padas tarsi atkartos jūsų koją. Dažnai gamintojai nurodo ir tai, kokiai pėdai skirti batai – siaurai ar platesnei.

4. Keiskite reguliariai. Kad ir kokius puikius ir patogius sportinius ar laisvalaikio batus įsigysite, jie negali tarnauti amžinai. Jei daug bėgiojate, turėkite mintyje, kad batus reikėtų keisti nubėgus maždaug 600–700 kilometrų. Batai greičiau dėvėsi avint juos ekstremaliomis sąlygomis – miške, ant nelygaus paviršiaus, dažnai skalbiant. Jei ieškote „neįveikiamų“ batų, jums gali būti aktualu batai su ADIWEAR – ypač tvirta ir atsparia trinčiai guma, kurią labiausiai dylančiose pado dalyse naudoja sporto prekių gamintojas „Adidas“.

5. Judėjimo laisvė. Matuodamiesi batus įsitikinkite, kad jūsų čiurna juda be sukaustymo, laisvai, bet „neplaukioja“ bate. Čiurną lengva patempti staigių judesių metu, o pažeidus raiščius gali tekti leisti laiką su įtvaru. Svarbu ir medžiaga, kuri gaubia jūsų pėdą iš viršaus. Išsirinkite tokius batus, kurie jūsų pėdos mechaniškai nespaustų prie pado, bet ir neleistų pėdai „šokinėti“ bate.

Nauji sportiniai batai gali įkvėpti naujam užsiėmimui. Atminkite, kad judėjimas svarbus ne tik sveikam kūnui. Judant kitaip veikia smegenys, mažėja streso lygis, gaminasi endorfinai – hormonai, mažinantys skausmą, atsakingi už gerą nuotaiką. Jūsų judėjimo draugai – elektroninė sporto prekių parduotuvė – sportsman.lt.

Užsakymo Nr. ŠS 19-20


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ keturi = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]