Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Keičiasi vaikų priėmimo tvarka į darželį

Pixabay nuotr.

Pixabay nuotr.

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Paskutiniame šios kadencijos Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas sprendimo projektas „Dėl Vaikų priėmimo į Širvintų lopšelį-darželį „Boružėlė“ tvarkos aprašo patvirtinimo“.

    Nuo šiol priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio bei mišraus amžiaus vaikų grupes vyks centralizuotai, o centralizuotą priėmimą vykdo Administracijos direktoriaus sudaryta komisija. Iki šiol vaikų priėmimą į švietimo įstaigas vykdė įstaigų vadovai.

    Nuo šiol tėvai (globėjai) prašymus dėl vaikų priėmimo į Širvintų lopšelį-darželį „Boružėlė“ pateikia Širvintų rajono savivaldybės administracijai (į vieno langelio priimamąjį). Registruojant prašymą, fiksuojama prašymo pateikimo data ir laikas bei suteikiamas registracijos numeris.

Priimant vaikus pirmenybė teikiama:

1. vaikams, kuriems Savivaldybės vaiko gerovės komisijai rekomendavus, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu skirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas;

2. vaikams iš šeimų, priskiriamų socialiai remtinų šeimų grupei;

3. vaikams iš šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų, kol jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas;

4. specialiųjų poreikių arba turintiems neįgalumą vaikams;

5. vaikams, kurių brolis ar sesuo jau lanko šią įstaigą;

6. vaikams, kurių vienas iš tėvų atlieka tikrąją karinę tarnybą;

7. iš užsienio grįžusiems asmenims;

8. įvaikintiems, globojamiems arba laikinai globojamiems  vaikams, kurių deklaruota gyvenamoji vieta – Širvintų rajono savivaldybės teritorija.

    Apraše rašoma, kad „Pirmenybė teikiama tik komplektuojant grupes arba atsilaisvinus vietai. Komplektuojant grupes, vaikų sąrašai sudaromi taip: įrašoma po vieną vaiką, turintį pirmenybę 15.1–15.8 papunkčiuose ir vaiką, neturintį pirmenybės. Toliau sąrašo sudarymas kartojamas tokia pačia tvarka.“

Pasiūlymas naujajai Tarybai

      Matome, kad kaskart „eilės be eilės“ sąrašas vis ilgėja. Niekas nesako ir neprieštarauja, kad socialiai jautrios grupės gautų vaiko ugdymo paslaugą be eilės. Tačiau pagalvokime ir apie dirbančius mažųjų piliečių tėvus. Kodėl į lengvatų sąrašą neįtraukus punkto „abu tėvai dirba“ arba „vienas vaiką auginantis tėvas dirba“?

    Būtų visai logiška. Juk darželius, kaip ir kitas biudžetines įstaigas išlaiko mokesčių mokėtojai, tai yra dirbantys asmenys. Ar neturėtų išlaikytojai gauti lengvatą – patenkti į “eilę be eilės”?  Šiandien susidaro paradoksali situacija (ypatingai ji aktuali didmiesčiuose, bet skverbiasi ir į provinciją) – būtent dirbantys tėvai negauna vietų savo atžaloms vaikų ikimokykinėse įstaigose. Tuomet jiems lieka dvi išeitys:

 1.  Samdyti auklę, o pačiam dirbti
 2. Tapti bedarbiu ir gauti lengvatą – darželį.

     Ar tai yra teisinga?

      Visuomenė privalo skatinti būtent dirbančius žmones. Ką šiuo klausimu mano mūsų skaitytojai?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. Įdomu sako:

  Kam reikalinga dar kažkokia neaiški komisija, atrinkinėt vaikus į darželį? Negi iki šiol darželio/ių vadovai nesusitvarkydavo su šiuo reikalu? Kam reikalingas šitoj vietoj tų blondinių durnių kišimasis? Pažiūrės pagal pavardę ir skirs arba neskirs vaikui vietą? Imta žaisti netgi tokia jautria visuomenės dalim, kaip vaikai, per juos bus bandoma turbūt tėveliams ar seneliams keršyt, kas neklūpojo ir šiknų nelaižė. Iš tikrųjų, ką reikės daryti tom šeimom, kurių vienas iš tėvų arba abu važinėja dirbti į Vilnių, seneliai dar dirba? Kas vaikus žiūrės,jeigu atseit neatsiras vietos? Gal Širvintų valdžia apmokės ir aukles? Na, gal tada ir smagu būtų.
  Nesuprantu, kodėl tiek rinkėjų patikėjo tų melagių, chamių komanda… Šlykštūs žmonės, pati pačiausia iš padugnių iškilus vaidina cariene, nors šūdu buvęs, šūdu ir liksi!

 2. paspėliokim sako:

  daželi, darželi, priimk mano vaikiuką. – Negaliu, komisija neleidžia. Komisija, komisija, priimk mano vaikelį. – Negaliu, viena ponia neleidžia. Geroji ponia, darželis ir komisija mano vaikiuko nepriima. _ Aš gera, pasiruošus viską sutvarkyti. – Valio, kokia gera ponia, kaip man padėjo. Eikit, kreipkitės, tik ji gali padėti, nes yra pati geriausia ir labiausiai besirūpinanti.
  Sklis gražūs pasakojimai plačiai po rajoną ir už jo ribų. Iš lūpų į lūpas, iš vienos mamytės kitai, vaikiukai džiaugsis. , Lietuva pavydės, nes geroji ponia gerus darbus daro visiems ir tik ji viena tai daro ir neskirsto žmonių į savus ir priešus. Širvintose gyventi gera.

 3. Logiškai teisinga mintis sako:

  Kas išlauko, to, vaikai lanko

 4. Lina sako:

  Taip, kas galėtų paneigti, kad valdžiukė nesinaudos telefonine teise, NORĖDAMOS PADĖTI TAM, KAM REIKIA. Kodėl nepasitikima pedagogais? Juk ir patikrinti juos nesunku – yra prašymai, yra priėmimo komisija įstaigoje, pakėlei popierius ir viskas matosi. Bet…, viskas, kas žmogui svarbu, turi būti – ten, kur reikia…

 5. Nuomonė sako:

  Man panašu, kad tai tik valdančiųjų įtakos zonos išplėtimas, maždaug: “Aš tau vietą darželyje, tu man…” Jeigu taip trūksta vietų ikimokyklinėse įstaigose, galbūt vertėtų pastatyti dar vieną darželį. Tikėtina, kad taip be galo išgražinus miestelį, kurio iki 2015 praktiškai “nebuvo”, į jį suplauks daugybė jaunų šeimų iš visos Lietuvos, lėkte parlėks emigrantai, tai ką tada?

Jūsų komentaras:


šeši + = dvylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]