Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kuo skiriasi antstolis, advokatas ir notaras

      teisininkai (1)Antstolis, advokatas – tai dvi populiariausios klasikinės teisinės profesijos. Notaro profesija dažniau priskiriama prie administracinės srities veiklos, nors taip pat kartais įvardijama, kaip teisinė profesija. Pirmiausia vertėtų paminėti, kad advokato, notaro ir antstolio profesijos yra ganėtinai griežtai kontroliuojamos valstybės, tai lemia darbo pobūdis ir jo specifika. Tiesa ta, kad šių trijų profesijų atstovai veikia kaip valstybės įgalioti asmenys ar jos patikėtiniai, todėl valstybė siekia įsitikinti, kad šiose srityse dirba tik tinkamai pasirengę ir būtinomis kompetencijomis pasižymintys asmenys. Valstybė nuolat stebi notarų, antstolių, advokatų veiklą bei atlieka teisėtumo kontrolę – teisingumo ministras atsiradus pagrįstoms priežastims gali iškelti drausminę bylą.

     Tiesa, nors žvelgiant iš pirmo žvilgino, šių profesijų veiklos rodos yra susiję tarpusavyje ir yra panašios, įsigalinus į kiekvienos jų darbo pobūdį galima pastebėti ryškius skirtumus.

    Šioje vietoje išryškėja ir esminis skirtumas – priežastis, kodėl valstybės kontrolėje atsiduria advokato profesija. Kitaip nei antstolio ar notaro, advokato veikla yra tiesiogiai susijusi su teisingumo vykdymu ir teisinės tvarkos valstybėje palaikymu, kitaip tariant susijusi su viešu interesu.

   Taip pat atidžiau panagrinėję galime pastebėti, kad paminėtų teisinių profesijų valstybinio reguliavimo intensyvumas skiriasi. Išaiškėja, kad advokatų vykdoma veikla valstybės kontroliuojama šiek tiek mažiau bei advokatų profesinei suteikiama didesnė veikimo laisvė. Vienas iš akivaizdesnių pavyzdžių tas, jog valstybė reglamentuoja maksimalų antstolių bei notarų skaičių, o advokatų skaičius priešingai, ribojamas nėra.

   Aptarus bendrus šių profesijų skirtumus, vertėtų plačiau paminėti kokias funkcijas atlieka advokato, notaro ir antstolio profesijų atstovai.

    Advokatas – teisininkas, kuris teikia įvairias teisines paslaugas. Pirmiausia atstovauja savo klientus bei veikia jų verdu įvairiose civilinėse ir administracinėse bylose, gina nuo baudžiamosios atsakomybės. Taip pat gina kliento interesus kitose -institucijose, organizacijose ar su kitais fiziniais bei juridiniais asmenimis. Advokatų pagrindinė veikla apima ginčų sprendimą, dalyvavimą derybose ir t.t.

    Notaras – asmuo, kuris užtikrina, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų dokumentų ar sandorių. Jo pagrindinės funkcijos yra tvarkyti bei saugoti dokumentus bei savo parašu patvirtinti apie dokumentų bei sandorių teisėtumą. Notarai užtikrina fizinių bei juridinių asmenų teisėtų interesų apsaugą, patvirtina minėtų asmenų nuosavybės ar kitas teises. Vykdydami savo pareigas jie privalo remtis tik įstatymais.

    Antstoliai – taip pat valstybės įgalioti asmenys, kurie vykdo išduotus teismo sprendimų raštus, teismo įsakymus, institucijų ir pareigūnų nuosprendžius, kuriuos numato įstatymai. Antstolis įgaliojamas imtis priverstinio vykdymo priemonių prieš tuos piliečius, kurie nevykdo jiems paskirtos prievolės: tikrinti duomenis apie turtinę padėtį, areštuoti asmeniui priklausantį turtą ar lėšas. Taip pat antstolis teikia teisines konsultacijas.

Užsakymo Nr. ŠS 19-24


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− trys = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]