Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Rajone paslaugos teikiamos ne visiems sergantiems cukriniu diabetu

foto facebook.com

foto facebook.com

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Jau daugiau nei metus Širvintų rajono PSPC veikia diabetinės pėdos kabinetas, kuriame paslaugos teikiamos cukriniu diabetu sergantiems pacientams. Nusprendėme pasidomėti, kaip sekasi dirbti ir ar populiari paslauga tarp pacientų. Juo labiau, kad sergant cukriniu diabetu pacientui labai svarbi kojų priežiūra. Juk kiekviena, kad ir mažiausia žaizdelė tokiam ligoniui gyja daug sunkiau nei sveikajam, ji dažnai pūliuoja. O, kaip žinia, per žaizdas patenka įvairios infekcijos. Taip norėjome, kad kuo daugiau rajono gyventojų, sergančių šia klastinga ir sunkiai valdoma liga, sužinotų apie jiems teikiamas paslaugas (bendraujant su tokiais ligoniai paaiškėjo, kad jie net nežino apie galimas gauti paslaugas).
     PSPC vadovei nusiuntėme klausimus ir teiravomės, ar daug pacientų naudojasi šia naujove Širvintų rajone, ar kabinetas išnaudojamas pacientų naudai. Prašėme pateikti ir skaičių. Juk pilnai veikiantis kabinetas turėtų nešti naudą įstaigai, nes Ligonių kasos šią paslaugą apmoka.
     Atsakymus gavome, bet ne tokius, kokių tikėjomės. Iš sumanymo pagirti įstaigą ir pasidžiaugti sergantiesiems teikiama puikia paslauga liko šnipštas. Klausimus ir atsakymus pridedame po straipsniu – paskaitykite patys.
      Iš viso atsakymo labiausiai užkliuvo PSPC direktorės Liudmilos Braškienės pabraukta sakinio dalis: “informuojame, kad slaugytojo diabetologo paslaugos šiuo metu teikiamos tik prie VšĮ Širvintų PSPC prisirašiusiems pacientams“.
    Tik nesusidūrusiam su šia liga ir paslauga nekiltų jokių klausimų. Ar tai reiškia, kad Širvintų rajone jau net pacientai skirstomi į savus ir svetimus? Ar tai reiškia, kad jei lankaisi tinkamoje įstaigoje – tu savas, jei kitur – svetimas. Tik taip galiu suprasti tokį pacientų skirstymą. Kodėl Širvintų rajone cukriniu diabetu sergančiam pacientui, kuris prisirašęs ne PSPC, neteikiamos diabetinės priežiūros paslaugos? Ar jis ne mūsų šalies, ne mūsų rajono gyventojas? Ar jis nemoka mokesčių? Gerbiamos Širvintų rajono vadovės, atsakykite, kodėl ne visi rajono gyventojai yra verti gauti jiems priklausančią ir  Ligonių kasų apmokamą paslaugą? Kodėl?
      Juk mūsų rajonas labai mažas, o sergantys žmonės yra vyresnio amžiaus arba neįgalūs. Kodėl jie verčiami važinėti po svetimus rajonus, kai paslaugą galėtų gauti savo rajone? Ar Širvintų PSPC nereikia Ligonių kasų mokamų pinigų?
  “Už borto” likusius cukriniu diabetu sergančius pacientus galiu nuraminti. Mūsų išskėstomis rankomis laukia Ukmergės ligoninė. Čia priimami pacientai ir iš kitų rajonų. Diabetinės pėdos kabinete dirba nerealaus mandagumo ir gerumo slaugytoja Jolita Verbickienė. Ji ne tik puikiai atlieka savo pagrindinį darbą, bet visada pataria, pakonsultuoja, užkrečia savo gera nuotaika.  Tad rekomenduoju registruotis ir važiuoti. Jei už mus mokamų Ligonių kasų pinigų nereikia Širvintų PSPC, tai juos mielai priglaus kiti. Beje, teko gridėti, kad Ukmergėje jau planuojama apmokyti dar vieną slaugytoją, nes pacientų išties daug.
      Būkime sveiki.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

  1. Pacientas sako:

    Mamą vežioju į PSPC, ji seniai diabetu serga. Pirmą kartą girdžiu apie kažkokias paslaugas. Ar pensininkams nepriklauso?

  2. Žiauru sako:

    Lauk tokius vadovus:(

  3. diabetikas sako:

    Skiriasi įstaigos kaip diena ir naktis – ir žaizdą veide sugeba susiųti Ukmergėje, ir širvintiškius diabetikus priglaudžia, ir druskų kambarys nebrangus. Turėtų ukmergiečiai vertinti ką turi

Jūsų komentaras:


− du = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]