Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ukmergės rajono gyventojai nuo šiol galės kreiptis pagalbos ir į priklausomybių konsultantą

MvPPWanOSZ    Siekiant padėti kuo didesniam ratui žmonių sveikti nuo priklausomybės alkoholiui, dar labiau išplėstas priklausomybių konsultantų tinklas. Priklausomybės konsultanto paslaugas nuo vasario mėn. jau gali gauti ir ukmergiškiai. Ši naujovė Lietuvoje prasidėjo 2017 metais, kuomet buvo pirmieji žingsniai ir pradėtas kurti modelis, kaip mūsų šalyje turėtų būti teikiamos tokios paslaugos, kad jos būtų realiai naudingos priklausomybių turintiems žmonėms.

     Kreiptis į priklausomybių konsultantus žmonės gali be gydytojo siuntimo, konsultantas dirba tik mokslu pagrįstais metodais, laikosi anonimiškumo ir konfidencialumo principų. Priklausomybių konsultantai, atsižvelgdami į besikreipiančio žmogaus situaciją, gali pasiūlyti konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo iki trumpųjų intervencijų, stebėsenos. Priklausomybių konsultantai prieš pradėdami dirbti turi išklausyti akredituotą mokymo programą, jų veikla grindžiama „žemo slenksčio“ paslaugų teikimo principu.

     Priklausomybės konsultantai teikia asmenims individualias ir grupines konsultavimo paslaugas, motyvuoja sumažinti ir atsisakyti alkoholio vartojimo, rizikingos elgsenos, kreiptis pagalbos, ją priimti, gydytis psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo sukeliamus psichikos ir elgesio sutrikimus bei kitas ligas; tarpininkauja padidinant galimybes asmenims gauti sveikatos priežiūros ir kitas paslaugas, siekiant įtraukti asmenis į reabilitacijos, resocializacijos ir integracijos bei savipagalbos grupių programas. Tarpininkavimo paslauga apima tarpininko pagalbos asmeniui suteikimą, padedant jam spręsti įvairias socialines, teisines, sveikatos ar kitas problemas.

     Visą papildomą informacija teikia Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 8-340 46526, 8673 84973, el.p. [email protected] Deltuvos g. 19, Ukmergė. Jeigu Jums ar Jūsų artimam žmogui reikalinga tokia pagalba, nedvejokite – kreipkitės!

www.ukmerge.lt


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


penki + = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]