Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Valdymo ypatumai Širvintose

FB_IMG_1551819612174/ VYTAS ŠIMONĖLIS, Savivaldybės tarybos narys /

     Šių metų kovo mėnesio Tarybos posėdyje buvo pateiktos Savivaldybės valdomų įmonių, sveikatos, socialinių, švietimo įstaigų vadovų veiklos ataskaitos už 2018 metus. Šių įmonių ir įstaigų savininkė Savivaldybės taryba beveik visose įmonėse ir įstaigose turi 100 proc. akcijų. Taigi, Savivaldybės tarybos nariams bendruomenė patikėjo tvarkyti visų mūsų turtą. Vadovaujantis vietos savivaldos įstatymu, šios ataskaitos yra viešos, turi būti patalpintos Savivaldybės internetiniame tinklalapyje. Ataskaitas galima surasti tarp Savivaldybės tarybos sprendimų, tačiau visiems būtų patogiau, kad tokias ataskaitas būtų galima atversti tik atidarius Savivaldybės internetinį puslapį. Žinant tų įmonių specifiką, iš pateiktų ataskaitų galima susidaryti tam tikrą vaizdą apie situaciją įmonėse.

    Su Savivaldybės valdomų įmonių ataskaitomis galima susipažinti čia  ir   čia.

   UAB „Širvintų šiluma“ ir UAB „Širvintų vandenys“ įmonių valdybos yra suformuotos iš Širvintų savivaldybės administracijos darbuotojų. Šių įmonių valdybos pirmininkė yra Savivaldybės administracijos direktorė, tačiau kas tose įmonėse vyksta Tarybos nariai nežino. Administracijos direktorė informacija nesidalina, Savivaldybės tarybos komitetai nekviečiami, tokie klausimai nesvarstomi.

    Daug pokyčių įvyko UAB „Širvintų šiluma“. Šiai įmonei šalia pagrindinės veiklos – šilumos gamybos ir tiekimo yra pavesta atlikti komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratoriaus funkcijas, miesto teritorijų tvarkymas, gatvių apšvietimas, daugiabučių gyvenamųjų namų administravimas. Čia tik oficialioji įmonės reikalų ir rūpesčių dalis, o kur dar įvairūs valdžios pavedimai paremti „dviejų pirštų spragtelėjimo“ ir telefoninių skambučių principu. Kaip tokie pertvarkymai įtakojo šios įmonės veiklą, finansinius rezultatus? Nežinoma. UAB „Širvintų šiluma“ yra skolinga UAB „Širvintų vandenys“, tik Savivaldybės vadovai nelinkę įvardinti skolos sumos. Metų pradžioje, viešoje erdvėje buvo minima suma apie 100 tūkstančių eurų, tačiau paskutiniu metu raminama, kad skola yra mažesnė. UAB „Širvintų vandenys, kurios metinė apyvarta yra apie 710 tūkstančių Eur, tokia skola yra didelė, žlugdanti įmonės veiklą. Dėl šios situacijos negalima kaltinti vien įmonių vadovų, nes daugelis dalykų yra ne jų valioje.

    Kaip sekasi Savivaldybei užsiimti verslu, galite įsitikinti iš UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“ vadovo veiklos ataskaitos, kurioje nurodoma, kad pagrindinė bendrovės komercinė – ūkinė veikla yra apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos, nekilnojamo turto operacijos, meninė, pramoginė ir poilsio organizavimo veikla. Bendrovė eksploatuoja vandenlenčių parką, iš kurio veiklos 2018 metais gavo 21 221 Eur pajamų. Terasos kavinės veiklos apyvarta sudarė 39 609 Eur, vaikų žaidimo kambario „Pipiras“ apyvarta – 3 336 Eur. Bendrovė nuomoja patalpas Vilniaus g. 43 ir P. Cvirkos g. 13 Širvintų m. iš šios veiklos gauta 23 380 Eur pajamų. 2018 m. bendrovės nepaskirstytas nuostolis – 28 362 Eur. Nuostolingi buvo ir 2017 metai (31 523 Eur). Savivaldybė yra nupirkusi ir perdavusi šiai bendrovei turto už 43 816 Eur – toks yra bendrovės įstatinis kapitalas. Tai reiškia, kad įvertinus patirtus nuostolius mūsų turto šiai dienai liko 15 454 Eur sumai – toks bendrovės likęs nuosavas kapitalas. Akcinių bendrovių įstatyme yra nurodyta, jei bendrovės nuosavas kapitalas tapo mažesnis kaip ¾ įstatuose nurodyto įstatinio kapitalo, privalo būti sušauktas neeilinis akcininkų susirinkimas, kuris gali sumažinti įstatinį kapitalą, padengti skirtumą (skolas) nuosavu įnašu arba likviduoti bendrovę. Šiuo atveju nuosavo kapitalo mažiau kaip ½. Galima pastebėti, kad bene didžiausias pajamas 23 380 Eur bendrovė gauna iš patalpų nuomos, kurios bendrovės veiklai nereikalingos. Paprastai tariant, subnuomoja Savivaldybės tarybos skirtas patalpas, tik pinigai atitenka ne savininkui, bet nuomininkui. Tai gal atskirkime šias bendrovės veiklas. Kam reikalingos šitos keistos schemos ir neapibrėžtumas „Pipiro“ darbuotojams ir lankytojams? Jeigu šio vaikų žaidimo kambario veikla reikalinga mūsų vaikams ir šeimoms, tai gal paveskime tai atlikti Savivaldybės biudžetinei įstaigai. Tai gali būti ir Kultūros centras ir ši, papildoma veikla, būtų daug prasmingesnė, negu šiandien Kultūros centrui primesta Savivaldybės vadovų aptarnavimo funkcija.

     Pasidomėjus internete galima įsitikinti, kad vandens slidės, maitinimo ir apgyvendinimo paslaugos nėra ta viešoji paslauga, kurią teikia savivaldybės. Vien kaimyniniuose rajonuose veikia 7 vandens slidžių trasos. Šias paslaugas teikia privatus verslas, savivaldybės tuo neužsiima ir neturėtų to daryti. Vietos savivaldos įstatyme yra atskiras skirsnis „Viešųjų ir administracinių paslaugų teikimas“, kuri vertėtų perskaityti ne tik Savivaldybės tarybos nariams, bet ir Savivaldybės vadovams. Įstatyme apibrėžtos ir ūkinės veiklos vykdymo sąlygos. Jei kokių nors viešųjų paslaugų trūksta, nustatykime tvarką ir paskatinkime jos imtis privačius asmenis.

     2019 m. Savivaldybės biudžete smulkiam ir vidutiniam verslui skatinti yra numatyta 300 eurų. Tai kokį verslą ir kokias viešąsias paslaugas galima paremti su tokia suma? Kai tuo tarpu 2018 m. Savivaldybės reprezentacijai (gal tiksliau būtų įvardinti savireklamai) ir kitoms panašioms veikloms išleista daugiau kaip 200 tūkstančių eurų.

620x82


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

17 Komentarai (-ų)

 1. Ponui(-iai) NU sako:

  Gyvename tiesiog rojuje , tiesiog pasakoje, bet….pasakose į gera viskas išeina, deja, tik kvailiams

 2. Pastebėjimas ...... sako:

  sveiki parapijiečiai ;)

  Ar Vytas čia tik vienas toks , sąžiningumo įsikūnijimas ir tiesos skleidėjas ant Širvintų ar ir daugiau tokių yra ? Na tiesiog būtų galima pavadinti Vytu Temidijum ;)
  Jei vien tik už sąžiningą tiesos sakymą tokia pagarba ,tai ir aš pabandysiu jūsų pagalba save ,,pasigarbinti ”

  Taigi ,dabar didelė sausra ant Lietuvos ,ir būtinai reikia lietaus …. Na kaip ?
  Žinoma nuo manęs nepriklausys ,ar bus tas lietus ,ar kepins saulė ,bet pasakiau tiesą ir sąžiningai ,už tai pelniau pagarbą ;)

 3. Pagarba Vytui sako:

  Už sąžiningumą ir tiesos sakymą

 4. ar sako:

  dabartiniams pastatytiems vadovams rūpi veikla ir koks klimatas kolektyve, manau ne, jie vykdo paliepimus pagal komandą. Manau žmonės kada nors įvertins šiandienos situaciją.

 5. jooo... sako:

  ir man siūlė vadovaujamą postą. užteko proto suvokti, kad man neužtenka proto vadovauti be atitinkamų vadybos ir administravimo, įstatymų išmanymo pagrindų. Dabar galvoju- be reikalo. nes vadovauti pastatytai į postą skaidriųjų ir krištolinių visai nesudėtinga. Sėdi sau gražiai pasipuošus, važinėji sau prabangiai ir plačiai, pasifotografuoji kiekviena proga ir valio- esi super duper vadovas, iš aukštai žiūrintis į durnus pavaldinius ir dar durnesnius klientus . Kam tas darbo išmanymas? liepė išėst- išėdei, liepė sutaupyt- sutaupei, liepė pasidalint paremt pafinansuot- įvykdei. ir ko galvą sukt dėl psichologinio kolektyvo klimato, dėl darbo žmonių gerovei?

 6. > Nu sako:

  ir bukas gi tamsta – neužtenka pažinti skaičius, dar reikia suvokti, ką jie reiškia tekste, o jei neduota, tai… balsuoji už krištolą.

 7. Nu sako:

  Atsilupes. Jei nesigaudai metuose,tai nera cia ka ir aiskinti.

 8. -> Nu sako:

  Skolas padarė dabartinė valdžia, nes nevykdė tęstinių įsipareigojimų. Beje, kiti rajonai mokėjo, o mūsiškės ne.

 9. Nu sako:

  Aš dirbu saziningai,mano darbdavys privatus zmogus,ne savivaldybe kazkokia.
  Nepatinka miestelis,zmones,aplinka-rurykit i kita,nieks nelaiko. Cia is tos operos kur uz siukles 2003metais savivaldybe skolu pridare. O dabartine turi uz wiska atsakyt. Tas kas nieko nedirbo ir nedirba tik lot ir moka. Bet tas kas loja-nekanda.

 10. Vytui sako:

  Geriausias variantas būtų viską išnuomoti,ir jokio galvos skausmo,o dabar suk galvą,koks pelnas ir kokios išlaidos

 11. skirta nu sako:

  faktas akis bado, gal pradėkit sąžiningai dirbti.

 12. Baisu sako:

  Skaitau ir galvoju, kas liks iš rajono, kai tokie baisūs dalykai vyksta? Kas už visą tai atsakys?

 13. Nu sako:

  Vienas ten straipsnius rase,visoki kakala pile. Dabar antras nukvakes senis blevyzgoja. Kalbeti lengva,o daryti,nieks pirsto nepajudina. Skleidzia cia erezijas.

 14. Anupras sako:

  Tai reiškia, savivaldybės ponios tiesiog aferistės. Laimė, kad yra tarybos narių, kurie pasako tiesą. Ačiū.

 15. Tik sako:

  tuomet, kai baigsis Širvintų kunigaikštienės ir jos liokajų valdymo era. Gaila, bet tai įvyks negreitai. Labai jau gajus mūsuose kolchozinis mentalitetas.

 16. Vis sako:

  galvoju, kada žmonės praregės? Negi smegenys jau visiems išplauti?

Jūsų komentaras:


− septyni = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]