Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Vėjo ir sausros rezultatas – ugnies naikinami pastatai

    / Parengta pagal įvairių šaltinių informaciją spaudai /332_ffbfcd01c67b3f9d5123ba8c1ac1b9b5

     PAPILDYTA 2019-04-25 15.40 val. 

   2019-04-25 Šiandien 14.22   val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Trakų raj., Rūdiškių sen., Rūdiškių m., Naujoji g. dega keturi ūkiniai pastatai.

     Šiandien 12.04 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šalčininkų r., Dieveniškių sen., Krakūnų kaime, Kaštonų g. dega keturiolika pastatų.

     Panašios nelaimės fiksuotos ir vakar. Apie tai plačiau praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Po gaisro sodybose beliko tik kaminai ir degėsių krūvos

     Vakar šalyje siautęs vėjas ir žolės degintojai supleškino 5 pastatus Panevėžio rajone, 4 – Rokiškio rajone ir per 20 ha miško Mažeikių rajone. Nedaug trūko, kad liepsnos būtų pasiglemžusios pusę Panevėžio rajono Glitėnų kaimo. Apie 13 val. kilęs didžiulis gaisras buvo suvaldytas tik ugniagesių gelbėtojų operatyvumo ir profesionalumo dėka. Deja, jiems atvykus jau liepsnojo 2 gyvenamieji namai ir 3 ūkiniai pastatai. Kas įžiebė gaisrą, dar tiriama, tačiau spėjama, kad greičiausiai patys gyventojai, neatsargiai degindami žolę ar šiukšles.  

 Stebina žmonių neatsakingumas tokiu sausu ir vėjuotu oru deginti žolę, kurti laužus, nepagalvojant, kad gali supleškinti ne tik savo, bet ir kaimynų namus. Todėl noriu dar kartą įspėti gyventojus, kad nedegintų žolės, šiukšlių, nekurtų laužų, nepaliktų be priežiūros šašlykinių, nes gaisro nuostoliai gali būti neprognozuojami  

    „Dėl didelio vėjo ugnis per žolę ir net per kelią persimetė prie gyvenamojo namo ir ūkinio pastato, nuo jų – prie kito gyvenamojo namo ir ūkinio pastato, jau degė ir žmogaus, kurio teritorijoje kilo gaisras, ūkinis pastatas. Atvykę ugniagesiai pirmiausia stengėsi atkirsti kelią ugniai, kad ji neišplistų į dar vieną sodybą. Iki artimiausio pastato buvo likęs tik pusmetris… Tačiau nuo ugniagesių atvykimo momento ugnis jau nebepasiglemžė nė vieno pastato“, – sakė Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Algirdas Rudys.

      Ugniagesiai išgelbėjo 7 gyvenamuosius namus ir 1 gamybinės paskirties pastatą. Pasak A. Rudžio, jeigu ugniagesiai būtų atvykę vėliau ar būtų pasikeitusi vėjo kryptis, būtų sudegę pusė kaimo ir gaisro nuostoliai būtų buvę dar didesni. „Džiugu, kad gaisrą padėjo gesinti ir ūkininkai, kurie čia atgabeno traktorius su vandens cisternomis. Gaisrą gesino 8 gaisrinės autocisternos, 16 Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir 18 Panevėžio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių. Į tarnybą buvo sukviesti ir tą dieną nedirbantys ugniagesiai, kurie budėjo mieste, nes ir be šio gaisro buvo labai daug iškvietimų“, – sakė valdybos viršininkas.

    „Šitokio didelio gaisro per savo 25-erius tarnybos metus neatsimenu. Stebina žmonių neatsakingumas tokiu sausu ir vėjuotu oru deginti žolę, kurti laužus, nepagalvojant, kad gali supleškinti ne tik savo, bet ir kaimynų namus. Todėl noriu dar kartą įspėti gyventojus, kad nedegintų žolės, šiukšlių, nekurtų laužų, nepaliktų be priežiūros šašlykinių, nes gaisro nuostoliai gali būti neprognozuojami,“ – sakė A. Rudys.

     Vakar Rokiškio rajone, Uvainių kaime, nuo žolės užsiliepsnojo 4 pastatai. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė gyvenamasis namas, ūkinis pastatas, garažas ir pirtis. Gaisro metu jie sudegė. Ugnis išplito ir į mišką. Keliose vietose išdegė 65 arai miško.

    Apie 13 val. Mažeikių rajone, Užlieknės kaime, degė Jonaičių miškas. Atvykus ugniagesiams, keliose vietose degė miško paklotė. Iš viso išdegė 21,5 ha miško paklotės. Gaisrą, be ugniagesių, gesino 20 miškininkų su traktoriumi ir viena gaisrine cisterna bei 20 gyventojų. Vandenį gaisrui malšinti teko atsivežti iš už 500 m esančių vandens telkinių.  Gaisras buvo lokalizuotas 18.25 val., tačiau jame liko budėti Sedos ugniagesių komandos ugniagesiai ir miškininkai. 00.40 val. gaisravietėje atsinaujinus degimui, buvo išsiųstos Viekšnių ir Balėnų ugniagesių komandos. Nedidelis gaisro židinys buvo užgesintas parankinėmis priemonėmis.

     Dar 2 ha miško išdegė Mažeikių rajone, Geidžių kaime. Gaisrą Žalionės miške ugniagesiams taip pat padėjo gesinti 20 miškininkų.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni − = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]